User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
33 sonuçtan 20 ile 33 arası

Konu: Opel Astra J Ses Sistemi Öneri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı retro35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hide-away player lara bakayım dedim pek birşey bulamadım tam adı yada marka modeli nedir acaba?
    Audison bit Play HD.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz uğraşla oem teybin yerine istediğin teybi koyabilirsin. Youtube de bir kaç videoya denk geldim. Kesme biçme olmadan single ya da double teyp koyanlar var. Böylelikle üst seri bir tep koyarak bütçen dahilinde alabileceğin en iyi verimi alman mümkün. Dreksiyon remote olayını da internette satılan bi aparat sayesinde kullanabilirsin.
    Örnek video;

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fatih tam konuyla alakali bi kurulum bulmussun .

trip computer'in yerini degistirmis, asagiya almis. fikir cok iyi, ancak -bence- in-dash'in display dogal olarak cok yukarida kalmis.

aklima gelen en mantikli uygulama in-dash yerine yukariya single-DIN headunit koymak, trip computer olayini asagiya almak. ancak cercevede degisiklik goruyorum, zaten teyp stok cerceveye girmez. boyle bir is icin aftermarket cerceve var mi? trip computer asagiya rahat alinabilir mi?

baska bir alternatif teybi asagidaki bosluga takmak, ancak yine cerceve ve ergonomi problemi var: manuel vites bazi durumlarda teybi cok kapatabilir.

kolay gozukmuyor, pro bir is.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @phantom abi özetle orjinal teybini değiştirmek istemeyenler Hide-away player + dsp olarak devam etse daha iyi mi sonuç alır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    player ile DSP'nin direkt bir ilgisi yok. eger kaliteyi daha da arttirmak istiyorsan DSP kullanabilirsin. tabi sisteme ozel sekilde tune edilmesi sart, aksi takdirde anlamsiz.

ureticilerin cok uzun suredir ic tasarima ve diger elektronik sistemlere (A/C, rearcam, navigasyon, trip computer, vs.) entegre headunit kullanmalarindan dolayi headunit degistirmek zorlasti.

once hide-away player'in niye ciktigini anlamamistim ama simdi yukaridaki meseleyi cozmek acisindan cok iyi bir fikir oldugunu dusunuyorum. buradaki ana problem kontrol, o da smartphone app ile saglaniyor. konvansiyonel teyp kadar iyi degil ama arabayi bozmadan iyi bir sistem kurmayi mumkun kiliyor.

aksi takdirde konu sahibinin sorunlarindan olayin ne derece sikintili oldugunu goruyoruz. driver ve amfilere binlerce dolar harcasan da uyduruk stok teyp ve deck converter uzerinden cikacak berbat sinyal kalitesi ile duzgun birsey elde edilemez. kontrol panelini kesip bicmek de mantikli degil. kaldi ki araba satilirken ne olacak?

stok teyp Apple CarPlay veya Android Auto ozelligine sahipse bu app araba ekraninda calisabilir diye tahmin ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sökmek için gerekli aparatlardan tedarik edip birkaç tane tırnak yedek alarak yapılabilir. Kendim de sökmüştüm çok komplike değil, yalıtım yapmadım ama müsait yerim var havalar biraz ısınsın vakit ayırıp yapmayı düşünüyorum
    Teşekkürler hocam en kısa sürede yalıtım işini halledeyim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz uğraşla oem teybin yerine istediğin teybi koyabilirsin. Youtube de bir kaç videoya denk geldim. Kesme biçme olmadan single ya da double teyp koyanlar var. Böylelikle üst seri bir tep koyarak bütçen dahilinde alabileceğin en iyi verimi alman mümkün. Dreksiyon remote olayını da internette satılan bi aparat sayesinde kullanabilirsin.
    Örnek video;
    Orjinaliğiyle çok oynanmış hocam o kadar değisiklik yapmak istemiyorum. Ve aracın içini kesmeden de bu islemlerin yapılması cok zor ekranın olduğu yer teyp girecek bu kadar büyük değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    player ile DSP'nin direkt bir ilgisi yok. eger kaliteyi daha da arttirmak istiyorsan DSP kullanabilirsin. tabi sisteme ozel sekilde tune edilmesi sart, aksi takdirde anlamsiz.

ureticilerin cok uzun suredir ic tasarima ve diger elektronik sistemlere (A/C, rearcam, navigasyon, trip computer, vs.) entegre headunit kullanmalarindan dolayi headunit degistirmek zorlasti.

once hide-away player'in niye ciktigini anlamamistim ama simdi yukaridaki meseleyi cozmek acisindan cok iyi bir fikir oldugunu dusunuyorum. buradaki ana problem kontrol, o da smartphone app ile saglaniyor. konvansiyonel teyp kadar iyi degil ama arabayi bozmadan iyi bir sistem kurmayi mumkun kiliyor.

aksi takdirde konu sahibinin sorunlarindan olayin ne derece sikintili oldugunu goruyoruz. driver ve amfilere binlerce dolar harcasan da uyduruk stok teyp ve deck converter uzerinden cikacak berbat sinyal kalitesi ile duzgun birsey elde edilemez. kontrol panelini kesip bicmek de mantikli degil. kaldi ki araba satilirken ne olacak?

stok teyp Apple CarPlay veya Android Auto ozelligine sahipse bu app araba ekraninda calisabilir diye tahmin ederim.
    Evet hocam malesef zincirin en zayıf halkası en önemli yerde ve müdahale etmek de pek mümkün değil. Orjinal üniteye yapmak istediğim upgradeleri yaptıktan sonrada istediğim sese yaklaşamazsam. Tek çözüm hide away player olacak.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet hocam malesef zincirin en zayıf halkası en önemli yerde ve müdahale etmek de pek mümkün değil. Orjinal üniteye yapmak istediğim upgradeleri yaptıktan sonrada istediğim sese yaklaşamazsam. Tek çözüm hide away player olacak.
    hepsi zayif halka. iyi bi sistem yapip araya 200 liralik bi sound bilmemne amfi veya 150 liralik sony/pioneer driver koy gene moku cikar . o yuzden biri 1500 lira butcem var kalite bi sistem icin ne yapayim diye sorarsa bankaya vadeli yatir diyorum.

op amp hareketini bi yap, bakalim ne olacak. oradaki en buyuk ilerleme op amp kalitesinden ziyade deck converter'dan kurtulman sayesinde gerceklesecek diye dusunuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hepsi zayif halka. iyi bi sistem yapip araya 200 liralik bi sound bilmemne amfi veya 150 liralik sony/pioneer driver koy gene moku cikar . o yuzden biri 1500 lira butcem var kalite bi sistem icin ne yapayim diye sorarsa bankaya vadeli yatir diyorum.

op amp hareketini bi yap, bakalim ne olacak. oradaki en buyuk ilerleme op amp kalitesinden ziyade deck converter'dan kurtulman sayesinde gerceklesecek diye dusunuyorum.
    Haklısınız hepsi zayıf halka ama diğerlerine müdahale edilebilir bir şekilde ana ünite basıma bela oldu bir tek En güzeli iyi sistemlerle kulaklarımızı tanıstırmamaktı aslında ozaman belki stok sistemlerde mutlu edebilirdi ama artık cok geç

Evet bencede deck converter ın cıkması fark ettirecektir diye düşünüyorum. Yaptıgım upgrade den olumlu bir sonuc alırsam foruma bir rehber konusu acabilirim..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En güzeli iyi sistemlerle kulaklarımızı tanıstırmamaktı aslında ozaman belki stok sistemlerde mutlu edebilirdi ama artık cok geç
    ben oyle dusunmuyorum , iyi ki farki gormusum.
    piyasa urunleriyle calmak bir azap. kaydedilen muziklerin cogu cok guzel, aletlerin yamuklugundan bir suru seyi duyamiyoruz.
    bu is sabahtan aksama kadar araba kullanip, parasi imkani herseyi olup inatla kalitesiz & bozuk bir arabayi tercih etmeye benziyor.
    cok muzik dinlerim, uyduruk sistemlerle dinlediklerim benim icin kayip...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

son olarak bir de böyle video var diyip kaçıyorum artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben oyle dusunmuyorum , iyi ki farki gormusum.
    piyasa urunleriyle calmak bir azap. kaydedilen muziklerin cogu cok guzel, aletlerin yamuklugundan bir suru seyi duyamiyoruz.
    bu is sabahtan aksama kadar araba kullanip, parasi imkani herseyi olup inatla kalitesiz & bozuk bir arabayi tercih etmeye benziyor.
    cok muzik dinlerim, uyduruk sistemlerle dinlediklerim benim icin kayip...
    Demek istediğim bu gibi konulardan habersiz bir sw. 4 pioneer hop. ile mutlu olan insanları bazen kıskanıyorum Tabiki kaliteli bir sistemin verdiği haz tartısılamaz fakat sonu yok ve maddi yönden cok rahat olmak gerekiyor bir yerden sonra. Yoksa kalite biraz bile yükselse bu şarkıda bu enstrümandamı varmıs dediğim cok oldu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

son olarak bir de böyle video var diyip kaçıyorum artık
    Görmüştüm bunuda hocam tesekkürler..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler