User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Renault Clio 4 İçin Siste Yardıımı

RafetAraç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Renault Clio 4 İçin Sistem Yardımı

bildiğinz gibi aracın kendi sistemi çok ama çok başarısız. en full paketi yani navigasyonlu olan. ön haporlörleri sony xs gs1621 ile değiştirip stereo amfi ve 20cm lik sadece tonları tamamlaması açısından küçük bi subwoofer alıp işlemi bitirmek istiyorum. amacım kaliteli ses. gümbür gümbür bass vurmasını istemiyorum. bütçem maximum herşey dahil 1300tl. acaba aracın kendi ana ünitesi kaliteli ses verebilecekmi ve bass ve amfi olarak sizce ne kullanmalıyım. bu arada kapı içlerine izalasyonda yapacam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hiçbiri duruyormu ,temizmi vs bilmem kişileride tanımam ama ben alacak olsam o bütçeyle asla yol almazdım aşırı düşük ama yinede yakın tutturmak için şöyle yol alırdım:

1) Sony Hi Resolution anfilerinden alırdım,bunlar kral FP ürünleri ve cidden çok çok iyi:

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

2) yukarıda bahsi geçen anfinin çıkış gücüyle randıman verecek çok kaliteli (parasına göre) komponent alırdım, pioneer deyip ön yargılı olma bu cidden epey iyi serisi:

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

3) madem az yer kaplasın gümbür gümbür olmasın diyorsun o halde 20cm tatlı,tonlu ve elindeki anfi ile randıman verecek aşağıdaki subu kutusuz alır, kabini kapalı kabin yaptırırdım (aynı araç bende var süper oldu tak diye oturdu diyeceğin ölçüler verebilirim aşırı az yer kaplayacak)

Type G Serisi-Alpine G Serisi SWG-844

4) parasına göre yine güzel yalıtım olarak/hatta bir bayiide var ise yarısı bile yeter çünkü sadece ön kapılar yeterli

burda teybin hi level çıkışlarını çevirici kullanmadan direk anfiye girip, anfinin 2 kanalı komponentlere 2 kanalı suba gitcek,kapılara 16cm için kasnak lazım mdfden o sebeble mdf kesme aleti ve yeteneği olan montajcıya git, kapının hem sacı yalıtım yapılmalı hem plastik kapı kartı/döşemesi içten.

bunlar yapıldıktan sonra ayar konsuunda beraber danışırız ama elinde sonunda gayet randıman verecek bir sisteminiz olmuş olur.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Timur abinin tavsiyeleri hayat kurtarır. neden nasıl diye sormadan uygulayıp hayata geçirmek gerek.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abiben arabadaki muzigin ayarlarini tiz 12/12 bass 12/3 seklinde dinleyen biriyim yani tizlerin benim icin önemi yüksek. Onerdigin pioneer midlerin tizleri basarilimidir acaba bi sormak istedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @Yarbay abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RafetAraç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abiben arabadaki muzigin ayarlarini tiz 12/12 bass 12/3 seklinde dinleyen biriyim yani tizlerin benim icin önemi yüksek. Onerdigin pioneer midlerin tizleri basarilimidir acaba bi sormak istedim.

Hem dinamik hem detayli hem kulak tirmalamayan hemde cok dusuk frekanslarda gecis yaptigi icin midin sacmalamasina engel oldugu icin rahatlikla onerebilecegim cok ama cok guzel urunler.

Focalde oldu morelde helixde scanspeakde yani guzel ses kalitesi cihazlarinin kotu ve iyi yanlarini az cok bilitorum emin olabilirsin bu urunler gozun kapali alabilecegin urunler.

Temiz tamirsiz olmasi kosulluyla bahsi gecen takimi begenmemen halinde ayni fiyata ben alirim ztn yani rahat rahat alin derim bu arada ciddiyim cidden alirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hem dinamik hem detayli hem kulak tirmalamayan hemde cok dusuk frekanslarda gecis yaptigi icin midin sacmalamasina engel oldugu icin rahatlikla onerebilecegim cok ama cok guzel urunler.

Focalde oldu morelde helixde scanspeakde yani guzel ses kalitesi cihazlarinin kotu ve iyi yanlarini az cok bilitorum emin olabilirsin bu urunler gozun kapali alabilecegin urunler.

Temiz tamirsiz olmasi kosulluyla bahsi gecen takimi begenmemen halinde ayni fiyata ben alirim ztn yani rahat rahat alin derim bu arada ciddiyim cidden alirim
    abi telefon numaranı özelden paylaşabilirmisn bi sakıncası yoksa senin engin bilgilern bize çok lazım olacak

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler