User Tag List

11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: anfi ayarı ve bilgilendirmesi için yardım lütfen

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

anfi ayarı ve bilgilendirmesi için yardım lütfen

Merhabalar on kapılarda infinity 500 mü 5000 li mi bir şey vardı geçen sene 550 tl ye almıştım. sub olarak 1000w jbl var anfide edison 905f var ses ayarı yaptırdım ama baştan savma iş yaptılar açıkcası pek beğenmedim biraz kurcaladım ama beceremedim neyin ne işe yaradığını bilmediğim için.. oto teybim dobl ekran necvox.. sizden ricam hangi vidanın neyi ayarladığını neyi nasıl yapmam gerektiğini anlatmanız teşekkürler..

Konu chuckmak tarafından (16-04-2018 Saat 09:20 ) değiştirilmiştir.

berkay59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yardımcı olayım,tam olarak neye müdahale etmek istiyorsun
    RenaultSport

Megane RS 225

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Remote yazan yere bu takılıoyor. anfıye gıtmek yerıne daha eline yakın bi yerden bassı açıp kapamak için. ama teyptenden yapıabılınır.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı berkay59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yardımcı olayım,tam olarak neye müdahale etmek istiyorsun
    bass ve ön takım ses ayarı yapmak ıstıyorum suan basslar cok yogun ve ondekıler çok tizz, teyp sesi 40 max. 35 den sonra bozuyor.. ses 30 dayken bıle ne bılım lezzetli bir ses alamıyorum.. bir dengesizlik var gibi. niyetim sesi 40 a sabit ve netlemek kazayla son ses acınca yanma bozulma olmasın diye.. kapıdakılerden fazla bass almak ıstemıorum net ve temız bır ses almak ıstıyorum.. bass da uğultulu be boğuk deılde net ve tok vursun istiyorum.

Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Remote yazan yere bu takılıoyor. anfıye gıtmek yerıne daha eline yakın bi yerden bassı açıp kapamak için. ama teyptenden yapıabılınır.
    evet teybın altında bas açıp kısıyorum onla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım size yardımcı olabilirim, ana ünite nedir
    RenaultSport

Megane RS 225

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkürler ana ünite dediğiniz teyp ise dobl ekran necvox var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı chuckmak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ana ünite dediğiniz teyp ise dobl ekran necvox var
    Aynen. Şimdi şöyle yapalım,Pwr ışığının solında ki frekans ayarı mid takımınızın incelik kalınlık ayarıdır. Yani ışık tarafına doğru çevirirseniz ses incelir kapılardaki bass vurma oranı düşer. Ortalama iyi bir ses için en açık hali %100 dersek %70 civarı iyi bi ses yakalayabilirsin. Bass ayarları için bass boost %50 olabilir. Lpf ve eq %30 falan açık olabilir. Subsonic %10 civarı acık olabilir, kulakla hissedemezsin onu zaten. Duruma göre de ses şiddeti için gainlerle oynarsın. Uygulayıp yazarsınız
    RenaultSport

Megane RS 225

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En kaba en kasap tabir ile anlatmak gerekirse teypten mid tiz bass kısmını 0 a çekip amfideki gain kısmını da 0 a çekip teybin sesini yüzde 80-90 açıp amfi üzerinden gain ayarını sesin bozulma kısmına gelene kadar yükselterek ayar yapın. Sonra dinledikçe deneme yanılma yöntemi ile ince ince ayarlamalar yapabilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen. Şimdi şöyle yapalım,Pwr ışığının solında ki frekans ayarı mid takımınızın incelik kalınlık ayarıdır. Yani ışık tarafına doğru çevirirseniz ses incelir kapılardaki bass vurma oranı düşer. Ortalama iyi bir ses için en açık hali %100 dersek %70 civarı iyi bi ses yakalayabilirsin. Bass ayarları için bass boost %50 olabilir. Lpf ve eq %30 falan açık olabilir. Subsonic %10 civarı acık olabilir, kulakla hissedemezsin onu zaten. Duruma göre de ses şiddeti için gainlerle oynarsın. Uygulayıp yazarsınız
    lpf yi %10 larda flan tuttum çunku uğultu yapmaya bası yaymaya başlıyor arttırdıkca, birde bu değerlerden pek anlamıyorum soldaki değerler min. sağdakiler max. sanırım ama mesela açık kapalı derken hangı değer kabul oluyor onu tam anlamıorum bazen frekansı max. almak kapatmak sayılıor galıba oyle ıfadeler var nette sizden ricam mesela h.p.f. yi 32hzye dayayıp sonra 2khz ye dogru %25 cevır gıbı anlatmanız diğer ayarlar içinde boyle anlatırsanız daha ıyı anlıcam

Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En kaba en kasap tabir ile anlatmak gerekirse teypten mid tiz bass kısmını 0 a çekip amfideki gain kısmını da 0 a çekip teybin sesini yüzde 80-90 açıp amfi üzerinden gain ayarını sesin bozulma kısmına gelene kadar yükselterek ayar yapın. Sonra dinledikçe deneme yanılma yöntemi ile ince ince ayarlamalar yapabilirsin.
    teyp işi bambaska bir olay zaten dun teyb ayarlarını sıfırladım anfıden ref ayarımı yaptım teyptende dsp ayarlarına gırdım anfı ayarlarını acayıp etkılıyor

resmi internetten buldum ama burdaki değerler ne olmalı, birde ekolayzır kısmı var ki ona hiç girmiyorum sıfırda hepsi
    gain ayarını dedığınız gibi yaptım ancak ses max. 35 cıkabılıyorum hpfden bas vermeye başlayınca da distortiona giriyor.. hpf kapatıncada bu sefer tizler kulagımı tırmalıyor..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefondan yazdığım için bu kadar uzun yazmak inan zor oluyor 32Hz en kısık hali say , yani %0 olarak varsay. 2KHz ise %100 olarak. Diğerleinide aynı şekil yapın, kafanıza takılan bişey olursa tekrar sorabilirsiniz. Birde boğukluğu gidermek için Bass Boostu sıfıra çekip deneyin.
    RenaultSport

Megane RS 225

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Telefondan yazdığım için bu kadar uzun yazmak inan zor oluyor 32Hz en kısık hali say , yani %0 olarak varsay. 2KHz ise %100 olarak. Diğerleinide aynı şekil yapın, kafanıza takılan bişey olursa tekrar sorabilirsiniz. Birde boğukluğu gidermek için Bass Boostu sıfıra çekip deneyin.
    tamam teşekkürler

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler