User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Sony XAV-AX100

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sony XAV-AX100

Arkadaşlar uzun bir süredir bu işlerden uzak kaldım.Dönüşümü de ömürlük cihazlarla yapmak istiyorum.
    Aracım 2007 Model Corsa D.Araca yapmak istediklerim şu şekilde.Bu ana üniteyi kullanarak 1 takım mid,1 amfi,1 subwoofer istiyorum.Arka hoparlörler ise koaksiyel kalacak.Montaj konusunda çok kararsızım.Aracın hiç bir soketini kesmek,kasasında 1 tek dahi fazladan delik delmek istemiyorum.
    Montaj konusunda sizlerden teknik destek almayı umuyorum.Bağlantı konusunda da şu şekilde bir sorunum var. 4x55 watt çıkışlı bu teybin çıkışlarına koaksiyel hoparlör mü almalıyım yoksa 2 takım mid alıp ikisini de aynı çıkışa bağlayıp subwooferı köprüleyip mi bağlamalıyım?
    Ana ünitenin linki burada.
    Access Denied
    Paket sistem olarak şöyle bir şey düşünüyorum.Orjinal vasat olan sisteminden kurtulup temiz ses almak önceliğim.
    Paket sistemin linki burada.
    Clifford Set 804 4500 Watt Oto Muzik Sistemi Paketi | Kalite Yeri
    Bu ikili sizce nasıl uyum sağlar? Arkalara nasıl bir hoparlör seçimi yapmalıyım?
    Cevabınız için teşekkürler. İyi forumlar.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O paket sistem diye sunulan ürünleri yerinizde olsam alıp da araca takmazdım. bütçe eğer imkan vermiyorsa önce comp alıp daha sonra ufak ufak toplayarak daha kalıcı ve daha kaliteli bir sistem kurmak en mantıklısı.

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de ayni ana uniteden aldim. Henuz montaj yapmadim. 4x55 peak guc degeri yalniz. RMS 4x20w cikis veriyor.

Arka tarafa hoparlor alacaksan bence coaxial yeterli olur.

Bence ufak ufak toplamak daha iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anlıyorum arkadaşlar.Aslında hepsi aynı marka olursa birbiriyle daha uyumlu çalışır,ve çok yüksek beklentim olmadığı için yeterli gelir diye düşünüyorum.Peki sizlerin tavsiyesi nedir? Siz ana üniteyi ne kadara aldınız acaba?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    460 kanada dolarina aldim.

Yurt disinda yasiyosan Hertz marka uygun fiyata bulabilirsin f/p iyidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Dou Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    460 kanada dolarina aldim.

Yurt disinda yasiyosan Hertz marka uygun fiyata bulabilirsin f/p iyidir.
    Yurt içinde yaşıyorum ancak dediğiniz fiyattan 200 lira pahalıya buldum.Ürünü 2-3 gün içinde alacağım.Umarım tükenmez.Alıp aracıma direk montaj yapacağım.Ya da montaj için diğer ürünleri beklerim diye düşünüyorum.

Nucleus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu cihaz USB flash disk üzerinden video oynatabiliyor mu ? Oynatıyorsa hangi formatları destekliyor bilen var mı ?

Video oynatma hakkında hiç bilgi bulamadım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu ben açmışım ve üzerinden bayağı bir zaman geçmiş. Bu ürünü almaya yetişemedim ve pioneer deh-x 9650bt aldım. Jilet gibi teyp gayet de güzel çalışıyor.Bluetooth konuşma özelliği çok stabil çalışmıyor ancak başka hiç bir problemi yok ve sistemimle gayet güzel oldu.

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de ayni ana uniteden aldim. Henuz montaj yapmadim. 4x55 peak guc degeri yalniz. RMS 4x20w cikis veriyor.

Arka tarafa hoparlor alacaksan bence coaxial yeterli olur.

Bence ufak ufak toplamak daha iyi.
    Selamlar.Çok fazla geriye gitmiş olacağız ama xav-ax100 modelini ben de düşünüyorum.Alternatif olarak pioneerin bir sürü modeli de var.Benim amacım ses kalitesi.Aracın konsolu ve geri görüş kamerası da olduğundan dolayı double din takmak zorundayım.Özetle bu sony teybi önerir misiniz?
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar.Çok fazla geriye gitmiş olacağız ama xav-ax100 modelini ben de düşünüyorum.Alternatif olarak pioneerin bir sürü modeli de var.Benim amacım ses kalitesi.Aracın konsolu ve geri görüş kamerası da olduğundan dolayı double din takmak zorundayım.Özetle bu sony teybi önerir misiniz?
    Oneririm, 3 yil kullandim ve sorunsuzdu. Benim AX100 u tercih etme sebebim ses acma kapama fiziksel butonunun olmasiydi. CarPlay ve Android Auto sorunsuz calisti. Aracim pert oldugu icin sokmek durumunda kaldim, garajda duruyor halen.

Ses kalitesi olarak bence gayet guzel, tabi 20w RMS ne kadar verebilirse, beklentin yuksekse amfi almalisin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oneririm, 3 yil kullandim ve sorunsuzdu. Benim AX100 u tercih etme sebebim ses acma kapama fiziksel butonunun olmasiydi. CarPlay ve Android Auto sorunsuz calisti. Aracim pert oldugu icin sokmek durumunda kaldim, garajda duruyor halen.

Ses kalitesi olarak bence gayet guzel, tabi 20w RMS ne kadar verebilirse, beklentin yuksekse amfi almalisin.
    Teşekkür ederim cevabınız için.Tek seferde sistem yapamayacağım ama ana ünite iyi olsun istiyorum.Sırayla diğerlerini de yapmayı düşünüyorum. Dandik android cihazları hiç sevmiyorum.Zaten ses kalitesi de düşüktür. Sıfır değil ama temiz Sony , Kenwood , Alpine kovalıyorum bakalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu görünce sevindim. Ben alamadım ama gayet güzel bir üniteye benziyordu. Yalnız kaliteli bir amfi her şeyi değiştirir. Orjinal teyplerde bile amfi çok fark ediyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu görünce sevindim. Ben alamadım ama gayet güzel bir üniteye benziyordu. Yalnız kaliteli bir amfi her şeyi değiştirir. Orjinal teyplerde bile amfi çok fark ediyor.
    Ya yarı parasına 1 din teyp alabiliyorum mesela Pioneer sph-c10bt ama bizim arabanın teyp kısmı büyük+ geri görüş takılı o yüzden double din şart.Makyajlı modellerin bluetoothlu teybi var yoksa güzel de duruyor ama ***** şartlar.Android cihazlarda gerçekten kötü hiç takmak istemiyorum. Sarı site ve letgoda pusudayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya yarı parasına 1 din teyp alabiliyorum mesela Pioneer sph-c10bt ama bizim arabanın teyp kısmı büyük+ geri görüş takılı o yüzden double din şart.Makyajlı modellerin bluetoothlu teybi var yoksa güzel de duruyor ama ***** şartlar.Android cihazlarda gerçekten kötü hiç takmak istemiyorum. Sarı site ve letgoda pusudayım
    O android cihazlar berbat bir ses kalitesine sahip zaten. Benim size tavsiyem bu tarz bir double. Ama geri görüş kamerasını bilmem.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler