User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: Kafası Çıkan Double Din

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    subwoofer tam aksine araba icin cok gerekli (alt frekanslara kapilardan ulasamiyorsun) ancak tente arka bolmeye giriyorsa maalesef subw'a izolasyon yapiyor.

baska cozumler olur da TR'de zor.

double-DIN istemenin sebebi konsol boslugunu doldurmak ise single-DIN al, altina cekmece gibi gorev goren plastik bir parca alirsin. boyutlar standart oldugu icin montajda sorun cikacagini zannetmiyorum, zaten onlar da single DIN boyutlarinda.

detachable double-DIN gormedim ama single-DIN'de hersey var biliyosun; on panel, kalite, bluetooth vsvsvs. tabii duzgun bir model alirsan (=$$$).

ses kalitesi ile isteklerin arasinda celiski var.
    kalite istiyosan coaxial alma. onde tweeter yeri vardir. component kit takman dogru olur.
    amfisiz kalite olmaz; teybe entegre amp'lerden kalite bekleme. secim senin.
    yerinde olsam soyle bisey yapardim: sistemi amfisiz taktirip, dinleyip alisip akabinde dukkanda duzgun bir amp takip test ederdim. tabi fark yaratmasi icin 150 liralik bir dokuntu degil ust sinif bisey olmasi gerekir: Helix, DLS, vb.
    cevaplar için teşekkür ederim.

araba cc olduğu için bagajı kullanma ihtimalim yok.
    kısaca
    misal şu double din ;

Pioneer AVH-X 8750 BT Bluetooth'lu Kafa Cıkar Double Teyp | Universal Double Teypler | Pioneer

2 takım comp. (ön ve arka)

kalite bir anfi ile çözermiyim olayı ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cevaplar için teşekkür ederim.

misal şu double din ;

Pioneer AVH-X 8750 BT Bluetooth'lu Kafa Cıkar Double Teyp | Universal Double Teypler | Pioneer

2 takım comp. (ön ve arka)

kalite bir anfi ile çözermiyim olayı ?
    arkayi salla, takmaya gerek yok.
    double-DIN'e verilecek parayi olabilecek en yuksek single-DIN'e harcardim. geri vites cam, TV tuner vs. kullanmayacaksan para bosa gidiyor. dana gibi paneli tasimak da cabasi. secim senin.
    anladigim kadariyla orda bi sekil olsun istiyosun .
    Konu phantom tarafından (09-07-2018 Saat 10:46 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arkayi salla, takmaya gerek yok.
    double-DIN'e verilecek parayi olabilecek en yuksek single-DIN'e harcardim. geri vites cam, TV tuner vs. kullanmayacaksan para bosa gidiyor. dana gibi paneli tasimak da cabasi. secim senin.
    anladigim kadariyla orda bi sekil olsun istiyosun .
    abi asıl amacım ; meganlardaki o teyp + çekmece boşluğunu komple doldurmak
    birde ekran olsun işte belki ilerde içine videoklip falanda atarız ne bileyim...

peki başka bişey soracım abi hazır seni yakalamıştken
    sanıyorum arka kolonlar 13 cm'dir yada dahada küçük olabilir ..
    o kadar ufak bass varmıdır ? kolonları söküp 2 adet ufak bas , önlere comp. taksak ?
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi asıl amacım ; meganlardaki o teyp + çekmece boşluğunu komple doldurmak
    birde ekran olsun işte belki ilerde içine videoklip falanda atarız ne bileyim...
    simdi double-DIN askinin sebebi ortaya cikti . bi eleman senin kafada gitti: OEM teyp DD idi. mantik olarak yanlis degil, tam goz onunde olan bir yerin yarisinin bos olmasi hic guzel olmaz. Alpine'in bir modelini aldi, ustelik dokunmatik ekran cok iyi falan filan diyerek takti, saniyorum $900 falandi.

sonuc mok gibi oldu. dokunmatik cok kotu calisti (sasirtici), album secmek, sonraki sarkiya gecmek vs. icin saga cekip durman gerekiyor. bunun haricinde arabada TV tuner, rear cam, navigasyon, bilgisayar, CarPlay vs. yoktu. yani 7" ekrani adam gibi kullanabilecegi bir sebep yoktu. bi sure sonra o ekranin orda oldugunu unuttu.

senin durum avantajli, teyp yerlesimi orta alt. cekmece OEM gibi durur, hatta duz kapak bile takilabilir. benim Megane 2'im olsaydi single-DIN headunit + DSP controller takardim, muhtesem olurdu.

yani yazik gunah verecegin paraya, bi halta yaramayacak... bu tip hikayelerin cogunlugu sahibinden'de sifir gibi, hic kullanilmadi seklinde biter .

peki başka bişey soracım abi hazır seni yakalamıştken
    sanıyorum arka kolonlar 13 cm'dir yada dahada küçük olabilir ..
    o kadar ufak bass varmıdır ? kolonları söküp 2 adet ufak bas , önlere comp. taksak ?
    daha kucuk bile var, ancak alt frekansa inmek sadece santimle olmaz. salt santimle subwoofer muhabbeti hurafe.
    maalesef fikrini uygulamak icin arka bosluklarda ciddi calismak lazim. buyuk ihtimal DSP ile equalization gerekir.
    bu fikirlerle ustaya gidersen olacaklari tahmin edersin.
    boyle bi arabaya 4 kisi binip semt pazarina alisveris yapmaya gitmiyorsundur. arka ayak bosluklarindan birine subwoofer kabineti yaptirarak olayi pratik bir sekilde cozebilirsin.

yarbay sagolsun JL Audio hakkinda biraz bilgi sahibi oldum. bu firma cok az hacim kullanan (kucuk kabinet) driver'lar yapmis. senin araba gibi muzik sistemi acisindan sikintili modellerde kullanilabilir. (kapi bosluklarina takamazsin, sigmaz). tabii yukaridaki fikrim aklina yatarsa...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    simdi double-DIN askinin sebebi ortaya cikti . bi eleman senin kafada gitti: OEM teyp DD idi. mantik olarak yanlis degil, tam goz onunde olan bir yerin yarisinin bos olmasi hic guzel olmaz. Alpine'in bir modelini aldi, ustelik dokunmatik ekran cok iyi falan filan diyerek takti, saniyorum $900 falandi.

sonuc mok gibi oldu. dokunmatik cok kotu calisti (sasirtici), album secmek, sonraki sarkiya gecmek vs. icin saga cekip durman gerekiyor. bunun haricinde arabada TV tuner, rear cam, navigasyon, bilgisayar, CarPlay vs. yoktu. yani 7" ekrani adam gibi kullanabilecegi bir sebep yoktu. bi sure sonra o ekranin orda oldugunu unuttu.

senin durum avantajli, teyp yerlesimi orta alt. cekmece OEM gibi durur, hatta duz kapak bile takilabilir. benim Megane 2'im olsaydi single-DIN headunit + DSP controller takardim, muhtesem olurdu.

yani yazik gunah verecegin paraya, bi halta yaramayacak... bu tip hikayelerin cogunlugu sahibinden'de sifir gibi, hic kullanilmadi seklinde biter .

daha kucuk bile var, ancak alt frekansa inmek sadece santimle olmaz. salt santimle subwoofer muhabbeti hurafe.
    maalesef fikrini uygulamak icin arka bosluklarda ciddi calismak lazim. buyuk ihtimal DSP ile equalization gerekir.
    bu fikirlerle ustaya gidersen olacaklari tahmin edersin.
    boyle bi arabaya 4 kisi binip semt pazarina alisveris yapmaya gitmiyorsundur. arka ayak bosluklarindan birine subwoofer kabineti yaptirarak olayi pratik bir sekilde cozebilirsin.

yarbay sagolsun JL Audio hakkinda biraz bilgi sahibi oldum. bu firma cok az hacim kullanan (kucuk kabinet) driver'lar yapmis. senin araba gibi muzik sistemi acisindan sikintili modellerde kullanilabilir. (kapi bosluklarina takamazsin, sigmaz). tabii yukaridaki fikrim aklina yatarsa...
    abi, bilgilerin ile aydınlattığın için çok teşekkür ederim.
    bütün verdiğin fikirleri enine boyune düşünüp araştıracağım
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi, bilgilerin ile aydınlattığın için çok teşekkür ederim.
    bütün verdiğin fikirleri enine boyune düşünüp araştıracağım
    rica.

not: fotodaki driver 6.5"=165mm.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yiğit G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    doubledin leri çaldıklarını pek duymadım.Özellikle yeni araçlarda o göğüs kısmını sökmeden çıkarmak neredeyse imkansız.Hiçbir hırsız onunla uğraşamaz.Aracınıza bakın nasıl sökülüp takılıyor doubledin eğer ön bölümü sökmeden kolayca montaj oluyorsa evet çalınma ihtimali olabilir ama o bölgeden parçalar söküp o şekilde zahmetli takılıp çıkıyorsa çalınmaz yani çok zor. Ayıca androidsiz cihaz alınmaz bence artık.Çok büyük kolaylık.

Doubledin den ziyade sana önereceğim budur (50 çeşit var bundan aliexpress de bakarsın)

Besina 1 Din 7 Inch Android 7.1 Car DVD Player for RENAULT Megane II Fluence Wifi GPS Navigation Bluetooth Radio RDS multimedia-in Car Multimedia Player from Automobiles & Motorcycles on Aliexpress.com | Alibaba Group

Çünkü senin araç da benim ki gibi doubledin yeri çok aşagıda kalıyor nedeni de yukardaki ekran düşünülerek yapılmış tasarımı.Çok zorlanıyorsun teybi kontrol ederken.. O yüzden mantıklı olan linktekinden almak.Orjinalliğe bozulmayacak..

1 Şubat 2014'te yaptılardı.

çok güzel çalıyorlar hacı. Geçende de kelebek camını kırdılar alarm sesine kaçtılar.

zamanında tipo varken kafası çıkan tek din ses sistemini kafası evde olmasına rağmen çalmışlardı ondan dolayı kafası çıksın çıkmasın çok önemli değil. kapalı garaj veya tekin olmayan yerlerde bırakıyorsanız risk her zaman için var.

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cabrio arabada bas olayı zaten gereksiz çünkü bagaj ile iç kabinin arasında duvarlar örülü resmen..

Bilgiler için teşekkürler.
    alibaba'daki bu mallar aşırı uyduruk.yukarıda postlardada yazmıştım...
    ben zaten double din olayını ekranda bişeyler görmek için istemiyorum o boşluk dolsun diye alıyorum.
    kalite ses veren bir teyp + 4 adet kaliteli coaxial hoparlör işimi görür amfiye bile gerek kalıcanı düşünmüyorum..

ben arabayı ayda 300 km bile kullanmıyorum tek derdim ses kalitesi ve kablosuz bağlantı o kadar
    valla ben aliexpress den aldım hiçde uyduruk değil.2 yıldır taş gibi kullanıyorum mini de.. çok da hızlı aynı telefon gibi.. İyi bir anfi ile desteklediğinde hiç sorun kalmaz ben Soundmagus ille kullanıyorum + component takım + Soundstream STW-8S 20 cm sub ile.. Ses harika.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı _opeth Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

1 Şubat 2014'te yaptılardı.

çok güzel çalıyorlar hacı. Geçende de kelebek camını kırdılar alarm sesine kaçtılar.

zamanında tipo varken kafası çıkan tek din ses sistemini kafası evde olmasına rağmen çalmışlardı ondan dolayı kafası çıksın çıkmasın çok önemli değil. kapalı garaj veya tekin olmayan yerlerde bırakıyorsanız risk her zaman için var.
    demekki çıkarması kolay orada yazdım çıkarması kolaysa tabi çalarlar , benim aracın teybini sökmek için neredeyse ön göğsü süküyorsun teypçi bile yarım saat sadece ön bölmü sökmekle ugrasıyor.Hız göstergesini bile sökmen gerekiyor teybin vidalarına ulaşmak için.Ha adamın 2 saat çalışacagı karanlık sote yerdeyse söker tabi motoruda çalarlar Ama genel olarak zaman alıcı iş oldugu için pek denk gelmedim arabamda alarm yok sokakda duruyor 2 yıldır.Tabi ki herzaman ihtimal var.

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla kolay değildi de hırsıza kapı da alarm da dayanmaz el clasico. çıtanın agzına mıçmıştı oç. çıtayı karbon kaplattım ondan. Alpine IVA 520 gitti 530bt geldi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    valla ben aliexpress den aldım hiçde uyduruk değil.2 yıldır taş gibi kullanıyorum mini de.. çok da hızlı aynı telefon gibi.. İyi bir anfi ile desteklediğinde hiç sorun kalmaz ben Soundmagus ille kullanıyorum + component takım + Soundstream STW-8S 20 cm sub ile.. Ses harika.
    benim sistem biraz tırt olacağı için marka bişey tercih edeyim dedim.
    çünkü sub koyucak yer yok. hatta amfi içinde yer yok
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim sistem biraz tırt olacağı için marka bişey tercih edeyim dedim.
    çünkü sub koyucak yer yok. hatta amfi içinde yer yok
    hadi ya nasıl yer olmaz benim mini cooper bagaj kibrit kutusu kadar yinede anfi de var sub da.. Küçücük 20 cm lik sub var zıplatıyor valla anfi de subın arkasına monte.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi ya nasıl yer olmaz benim mini cooper bagaj kibrit kutusu kadar yinede anfi de var sub da.. Küçücük 20 cm lik sub var zıplatıyor valla anfi de subın arkasına monte.
    megane ccde tavan acılıca bagajda 2 adet yufkalık yer kalıo
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    daha önce cc aracım o9ldu 206 olarak. kesinlikle çok doldurmana gerek yok. tecrübeme dayanaraktan focal krx2 yada para varsa 3 alırsın. slim subbufer al bagajına koy derdim ama yer yok diyorsun. kötü pejomda bile slim subbufer sığıyordu yanına da amfini aldın mı herkes müzik dinler

benim net tavsiyem focal krx3 + her kanala en aşağı audison ise 70-80rms verebilecek diğer markalar ise 100rms verebilecek bir amfi işlem tamamdır.
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    megane ccde tavan acılıca bagajda 2 adet yufkalık yer kalıo
    subı ve amfiyi gömebilirsin baktım şimdi herkes öyle yapmış

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    subı ve amfiyi gömebilirsin baktım şimdi herkes öyle yapmış
    cc arabada bagajdaki basstan verim alınırmı ?
    bagajla iç kabinin hiç kesistiği nokta yok çünkü
    médiocrité partout

Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cc arabada bagajdaki basstan verim alınırmı ?
    bagajla iç kabinin hiç kesistiği nokta yok çünkü
    tabi ki lite/hacmini karşılayamacagın için büyük bir sub kullanamassın ama çok performanslı 20cm sub lar var bence verim alırsın ha camları titretecek etekleri uçuracak bass olmaz ama içindeyken sen çok fark edecektir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler