User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Oto wi-fi manyaklarýndan yardým talep ediyorum.

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Oto wi-fi manyaklarýndan yardým talep ediyorum.

Kardeşlerim merhabalar.

ALPINE INE-W990HDMI ses ve görüntü sistemi hakkındaki yorumlarınız lazım. Benim manyaklık alanıma girmiyor maalesef Sistemin kendine ait anfisi de mevcut. Kullanan veya özelliklerinden yorum çıkarabilecek arkadaş olursa çok memnun olacağım.

Aracımda oem teyp+oem harman kordon anfi+oem harman kordon hoparlörler var. Ücret ödemeden oem teyp+harman kordon anfi ile bu alpine ALPINE INE-W990HDMI modelini değiştirme fırsatım var.

sizce oem sistem mi kalsın yoksa alpine mı takılsın? ses farkını bilemediğim için karar veremedim.

6.1 inc Navigasyon ve Medya Sistemi - Alpine - INE-W990HDMI
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Oto hi-fi olmasın o?
    Wi-fi olsa duramassın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    subaru brz'yi bilmiyorum ama hızlıca toyota gt86daki harman kardona baktığımda resmen Helix/match serisinin birebir koıpyası bir sistem gördüm

19mm tweeter,80mm midrange,16cm midbass,16cm woofer + 440watt (muhtemelen 220rms yani 220/8 = kanal başı 55rms= match pp82dsp/pp86dsp) anfi

şahsen benim aracımda bu sistem takılı olsa ben çok oynamazdım,

1) muhtemelen yeterli seviyedirdir, ben bir audiophile olarak o derece zayıf güç ile hayranım matchin yapabildiklerineki inanın en önemlisi mühendislik,
    ürün bir yere kadar etkili olayın ayar,montaj vs çok ama çok daha önemli

2) böylesi komplike bir sistemde birçok arıza yaşayabilirsiniz, anfi 8 kanal ama 4 kanal yada 6 kanal girişmi? yoksa 8 kanal girişmi? 8 ise alpine'nı nsl uyduracaksınız?
    dsp'nin ayarları anaünite tarafındanmı gerçekleşiyor yoksa anfidenmi? ana ünite ise tüm dengeler bozulacak?

3) anfide gain ayarı varmı? eski teyb belli voltaj üretirken muhtemelen yeni alpine bunun misli mislisini üretecek bu durumda alışa geldik anfilerde gaini kısarsınız ve bu aslında iyide bir durum (temiz sinyal,anfi zorlanmıyor, ısınmıyor vs) ama arçtaki anfi sabit ise ki yüksek ihtimal öyledir yeni teypten gelecek voltaj dengeler şaşacaktır

yani lafın özü getirisi sistem çok uzmanca biri tarafından yapılır tüm sorunları çözülür ise olur ama onca riske girmezdim ve dediğim gibi muhtemelen sistem zaten güzeldir?

coolvtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    subaru brz'yi bilmiyorum ama hızlıca toyota gt86daki harman kardona baktığımda resmen Helix/match serisinin birebir koıpyası bir sistem gördüm

19mm tweeter,80mm midrange,16cm midbass,16cm woofer + 440watt (muhtemelen 220rms yani 220/8 = kanal başı 55rms= match pp82dsp/pp86dsp) anfi

şahsen benim aracımda bu sistem takılı olsa ben çok oynamazdım,

1) muhtemelen yeterli seviyedirdir, ben bir audiophile olarak o derece zayıf güç ile hayranım matchin yapabildiklerineki inanın en önemlisi mühendislik,
    ürün bir yere kadar etkili olayın ayar,montaj vs çok ama çok daha önemli

2) böylesi komplike bir sistemde birçok arıza yaşayabilirsiniz, anfi 8 kanal ama 4 kanal yada 6 kanal girişmi? yoksa 8 kanal girişmi? 8 ise alpine'nı nsl uyduracaksınız?
    dsp'nin ayarları anaünite tarafındanmı gerçekleşiyor yoksa anfidenmi? ana ünite ise tüm dengeler bozulacak?

3) anfide gain ayarı varmı? eski teyb belli voltaj üretirken muhtemelen yeni alpine bunun misli mislisini üretecek bu durumda alışa geldik anfilerde gaini kısarsınız ve bu aslında iyide bir durum (temiz sinyal,anfi zorlanmıyor, ısınmıyor vs) ama arçtaki anfi sabit ise ki yüksek ihtimal öyledir yeni teypten gelecek voltaj dengeler şaşacaktır

yani lafın özü getirisi sistem çok uzmanca biri tarafından yapılır tüm sorunları çözülür ise olur ama onca riske girmezdim ve dediğim gibi muhtemelen sistem zaten güzeldir?
    ayrıntılı cevap için teşekkürler.

orjinal subi teyp
    orjinal harman kardon/anfi
    orjinal harman kardon hoparlörler ile an iyi uyumu sağlayacağımız düşündüğüm için alpine dan vazgeçtim. Mühendizlerin vardır bir bildiği
    Full-Time TeacheR
    Part-Time TradeR
    Part-Time DJ

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler