User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Honda Civic Ses sistemi tavsiyesi ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Honda Civic Ses sistemi tavsiyesi ?

S.a arkadaÅŸlar 2 hafta once felan 2005 model honda civic es7 sedan kasa arac aldim. Aracima ses sistemi yapmak istiyorum. Ufak capli bisey simdiden biseyler aldim. 2. El olarak tercih ediyorum.

Anfi daha onceden elimde vardi pioneer gm x924 4x110 rms degeri. A class anfi ( kopek gibi isiniyor ) ��

Ana unite olarak kenwood kmm bt 304 modelini sectim. 3 rca 4 volt cikis guzel teyp bir alpine olmasada iyi yani.

Mid takimi infinty 6500cx 2.el aldim ama anfim bagli degildi ozman deneyemedim.adama itimat ettim. Tizler arizali cikti aslinda caliyor ama kisik ve boyle cizirtili sanki. 1takim tiz almam.lazim onlara orjinal tizlerini satan bulamadim. Dome tweeter felan bakıyorum soundmax ta25 var ama nasil bilmiyorum 100 150 tl arasi bakiyorum. Tavsiyeniz varmi ? İnfinty 6500cx ile uyumlu olmasi lazim mid takiminin crossverina bagliyorum cunku.

Arka pandizot 16 cm orayada infinty 6500 cx dusunuyorum. Tonlamada farklilik olmasin diye. Veya ondeki infintyleri arkaya takip onlere daha iyi bir mid takimimi alsam ? Varmi bir tavsiyeniz ? Butce 250 300 tl civari 2.el olacak yine.

Bu arada 2.el tercih etmemin sebebi yarin bigun satarken zarar etmemek icin.

Aslinda soyle bir durum var aracin kapilari yalitimsiz ama bass sesi veriyor midler bnde pejo 206 vardi hsk 165 ve 163 kullandim dls a3 anfi ile besledim gram bass sesi alamamistim. Ama Honda da aldim. Tabiki bu bass sesi disari cikmiyor. Belki 2. Bir mid takimini takarsam daha dolgunlasir diyorum. Arkalarda bagaj hacminden dolayi daha cok bass veriyor midler.

Ama yinede bir subwoofer gereksinimi duyuyorum. Arac sedan bir arac. Aklimda alpine swe 815 aktif 20 cm.subwoofer var 2.el 600 tlye buldum. Ama kararsizsim sedan bir aracta ne kadar bir performans sergiler ? O bass sesi arabanin icini illaki doldurur ama disariya yansitirmi ? Zamaninda ciift bass kullandim hertz es300 pejo 206 da inletiyordu. Ama tabi bir yerden snra sıkiliyordu insan ton istiyordu. Yani subwooferda kararisizm alpinenin kendinden anfili olmasi arti. Diger turlu cift bass koysam moni anfi gerekecek buda ayri bir masraf olacak. Bide uyumlu mono anfi olmasi gerekecek. Alpinede hersey hazir olmasi cezbediyor beni. Ama aracin sedan olmasida kararsiz birakiyor.
    Konu Klavyeci24 tarafından (06-06-2019 Saat 06:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok mu arkadaslar bir fikri olan görüşü olan ?

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    1-Ses konusunda işin ehli bir usta tavsiyesi verebilirim
    Ozhan Dogruer (@ozhandogruer) • Instagram fotoğrafları ve videoları
    kendisi ses konusunda benim gözümde işin vakkosu.

2-Onun haricinde çok ucuza tıngırdatsın diyorsan şirinevlerde tuningcilerin caddesi üzerinde bir sürü tesisat yapan adamın birine git her türlü ekipman bulursun montajda yaptırırsın.

Ben net ses duymak istiyorum diyorsan özhan abi ile görüş derim. ben yıllar önce bir tesisat dinletti sanki Tarkan karşımda şarkı söylüyor gibiydi.Adam bu işin vakko su bence.Ama biraz tuzludur dolar eurodan dolayı...
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı ölçülerde HB araçta kutu bass kullandım, bence sedan için yeterli olmayabilir.
    Benim bass jbl gto 800watt, amfi de sony mono amfi idi, bassları bariz duyuyordum ama yine de sedan araçta ses doygunluğu açısından nasıl olur bilemedim.
    Zangır zangır kafa şişiren cinsten olmasın diyorsanız yeterli olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı ölçülerde HB araçta kutu bass kullandım, bence sedan için yeterli olmayabilir.
    Benim bass jbl gto 800watt, amfi de sony mono amfi idi, bassları bariz duyuyordum ama yine de sedan araçta ses doygunluğu açısından nasıl olur bilemedim.
    Zangır zangır kafa şişiren cinsten olmasın diyorsanız yeterli olabilir.
    Simdi soyle bir degerlendirme yapmak lazim. Arac sedan ben bu araca 1 tane 30 veya 38 cm bass koydugumda yine tad vermeyecekse alpine ile ayni hesaba gelecektir. Yani benim istediğim yer gok dinlesin degil aracin disina cikinca guzel bass sesi gelsin. Bir yerden gecerken duyulsun duyulsun derken ornek vermek amacli. Amacim sersrilik degil tabiki yani disaridan ben ciktigimda sahilde felan arabanin dışında otururken basslarida duyayim. Tizleride oldurmesin o derece degil. Daha once 2x30 cm hertz es300 kullandim.hertz moni ile besliyordm kapali kabinde kullandim ciger sokuyordu. Ama bir yerden sonrada sıkıyor yani bangir bangir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar infinity 6500cx lerin yanina jbl gto 6805 mid takimi alsam nasıl olur ? Uyum saglarlarmi ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler