S.a arkadaÅŸlar 2 hafta once felan 2005 model honda civic es7 sedan kasa arac aldim. Aracima ses sistemi yapmak istiyorum. Ufak capli bisey simdiden biseyler aldim. 2. El olarak tercih ediyorum.

Anfi daha onceden elimde vardi pioneer gm x924 4x110 rms degeri. A class anfi ( kopek gibi isiniyor ) 😊

Ana unite olarak kenwood kmm bt 304 modelini sectim. 3 rca 4 volt cikis guzel teyp bir alpine olmasada iyi yani.

Mid takimi infinty 6500cx 2.el aldım ama anfim bagli degildi ozman deneyemedim.adama itimat ettim. Tizler arizali cikti aslinda caliyor ama kisik ve boyle cizirtili sanki. 1takim tiz almam.lazim onlara orjinal tizlerini satan bulamadim. Dome tweeter felan bakıyorum soundmax ta25 var ama nasil bilmiyorum 100 150 tl arasi bakiyorum. Tavsiyeniz varmi ? İnfinty 6500cx ile uyumlu olmasi lazim mid takımınin crossverina bagliyorum cunku.

Arka pandizot 16 cm orayada infinty 6500 cx dusunuyorum. Tonlamada farklılık olmasin diye. Veya öndeki infintyleri arkaya takip onlere daha iyi bir mid takimimi alsam ? Varmi bir tavsiyeniz ? Butce 250 300 tl civari 2.el olacak yine.

Bu arada 2.el tercih etmemin sebebi yarin bigun satarken zarar etmemek için.

Şimdi şöyle bir durum var aracin kapilari yalitimsiz ama bass sesi veriyor midler bnde pejo 206 vardi hsk 165 ve 163 kullandim dls a3 anfi ile besledim gram bass sesi alamamistim. Ama Honda da aldim. Tabiki bu bass sesi disari cikmiyor. Belki 2. Bir mid takimini takarsam daha dolgunlasir diyorum. Arkalarda bagaj hacminden dolayi daha cok bass veriyor midler.

Ama yinede bir subwoofer gereksinimi duyuyorum. Arac sedan bir arac. Aklimda alpine swe 815 aktif 20 cm.subwoofer var 2.el 600 tlye buldum. Ama kararsizsim sedan bir aracta ne kadar bir performans sergiler ? O bass sesi arabanin içini illaki doldurur ama disariya yansitirmi ? Zamaninda çift bass kullandim hertz es300 pejo 206 da inletiyordu. Ama tabi bir yerden snra sıkıyordu insan ton istiyordu. Yani subwooferda kararisizm alpinenin kendinden anfili olmasi arti. Diger turlu cift bass koysam moni anfi gerekecek buda ayri bir masraf olacak. Bide uyumlu mono anfi olmasi gerekecek. Alpinede hersey hazir olmasi cezbediyor beni. Ama aracin sedan olmasida kararsiz birakiyor.