User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Midrange-Coaxial-2 yollu Mid takımı Sizce Hangisi olmalı?

erencoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Midrange-Coaxial-2 yollu Mid takımı Sizce Hangisi olmalı?

Öncelikle herkese merhabalar, HB-SEDAN araçlarda tonlama farkı olacağı için aracı belirtmem gerekirse corsa b gsi aracımda şu anda bulunan sistem şu şekilde ve en net en temiz sesi almak istiyorum.

Teyp; Pioneer 1550ub
    Ön kapılarda; 16 cm infinity reference 6530 cs ''şuanlık teybe bağlı''
    Arka orjinal yerde; 13 cm MA Audio mid takımı var fakat ne xover nede tizleri mevcut öylece teybe bağlı (Sizce MA nasıldır?)
    Subwoofer; Pioneer Champion Series D4 1400w ''modelini hatırlamıyorum''
    Amfi; 2600w Soundmax amfi mevcut (gerekirse daha iyi bir amfiye geçebilirim sizin tavsiyeleriniz burada çok önemli)
    Pandizot; 4 tane piyasa malı sadece ses veren amfiye bağlı dandik ovaller mevcut

Şimdi sorum şu, 4 tane ovalleri iptal edip orjinal pandizotunu koyacağım kısacası oval istemiyorum arkası orj kalsın niyetindeyim, acaba MA mid takımının eksik parçalarını mı tamamlamalı yoksa yine orjinal yerlere kaliteli bir 13 cm midrange+tweeter takımı mı örneğin (JS-652SPL) koymalı yoksa üst seviye coaxial mi koymalı (eğer coax derseniz amfiye bağlayabilirsem belki bağlayamazsam teypten güzel bir ayarla girerim) çünkü önlerde zaten kaliteli 2 yollu mid takımım var arkalara 2 yollu mid takımı koyarsam çok boğulacak gibime geliyor siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

Talih.b16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfinin gücü ne?
    4x60 80 100 falan diye kullanma klavuzunda yazar.
    öndeki compenantlarla aynı güçte arkayada tak, coaxları sök.
    anfiyle compenantlar aynı güçte rms de olması lazım, hatta anfi azdaha güçlü olması gerekli diye biliyorum.
    bass içinde mono bir anfi bağla.
    daha profesyonel birşeyler istiyorsan arkadaşlar yazar

Purmol35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer bütçe varsa Morel tempoultra 602 alın geçin . Amfi de Sony n1004 kullanın daha kaliteli müzik dinlersiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Talih.b16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anfinin gücü ne?
    4x60 80 100 falan diye kullanma klavuzunda yazar.
    öndeki compenantlarla aynı güçte arkayada tak, coaxları sök.
    anfiyle compenantlar aynı güçte rms de olması lazım, hatta anfi azdaha güçlü olması gerekli diye biliyorum.
    bass içinde mono bir anfi bağla.
    daha profesyonel birşeyler istiyorsan arkadaşlar yazar
    Amfi 4CHX60w 4ohm - 4CHX80w 2ohm veriyor coax yok arabada sadece düşündüm onu öylesine, önleride amfiye girmem gerekiyor zaten asıl öğrenmek istediğim mono bass amfisi alıp sadece bassa bağlar şuanda bulunan amfiyede bir takım 13cm midrange ve tweeterları ve öndeki mid takımını bağlarsam nasıl bir ses elde ederim öndeki mid takımı ile midrange takımı güzel bir uyum içinde çalar mı amacım mahalleyi ayağa kaldırmak değil sadece temiz bir ses alabilmek gerektiğinde yüksek seslere çıkarsam bozulma yapmaması

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Purmol35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer bütçe varsa Morel tempoultra 602 alın geçin . Amfi de Sony n1004 kullanın daha kaliteli müzik dinlersiniz.
    Bütçem şuan için yeni bir mid takımına pek imkan vermiyor fakat arkadaşımda dediğiniz amfinin aynısı var onu alabilirim ama şuda var bass ile yeterli gelir mi bu amfi eğer mono amfi almazsam veya mono amfi alıp bassa girsem şuanda üstündeki amfiye önleri ve düşündüğüm midrange takımlarını girsem yeterli olur mu taşır mı? zaten bir üst cevaptada detaylıca sordum bunu ama gözünüzden kaçabilir diye tekrar yazıyorum

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer temiz ses istiyorsan aracındaki pioneer teyp kalsın kapılardaki infinityde kalsın diğerlerini çıkar yerine markalı bi 4 kanal anfi tak arkayada 20 cm bass koy emin ol temiz ve net ses alırsın.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer temiz ses istiyorsan aracındaki pioneer teyp kalsın kapılardaki infinityde kalsın diğerlerini çıkar yerine markalı bi 4 kanal anfi tak arkayada 20 cm bass koy emin ol temiz ve net ses alırsın.
    sadece infinitylerim yeterli gelirmi ki ben kendi bassım kalsın arkalara güzel bir midr. koyup temiz ses alabilme derdindeyim biraz aslında ama dediğinizde mantıklı çok muallakta kaldım şuanda birde işin içine amfi giriyor ister istemez, sanıyorum onuda mecburen değiştireceğim iyice kafam karıştı bu iş sadece tesisatı çekip oval ve bass takarak ince ayardan ibaret değil aslında bir kez daha anladım

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temiz ses istiyorsan sistemi mümkün olduğunca sadeleştirmen lazım.Öndeki infinityler ve ana üniten fena değil.Kaliteli bir amfi ve subwoofer lazım sadece.Ovalleri ve diğer parçaları sat,amfi ve sub al yerine.Kabloların da yeterli kalınlıkta ve kaliteli bir marka olsun.
    Ford Expedition Eddie Bauer 5.4 V8

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Falmor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Temiz ses istiyorsan sistemi mümkün olduğunca sadeleştirmen lazım.Öndeki infinityler ve ana üniten fena değil.Kaliteli bir amfi ve subwoofer lazım sadece.Ovalleri ve diğer parçaları sat,amfi ve sub al yerine.Kabloların da yeterli kalınlıkta ve kaliteli bir marka olsun.
    Önerebileceğiniz marka ve modeller var mı acaba?

Falmor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erencoe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önerebileceğiniz marka ve modeller var mı acaba?
    İkinci el bakarsan DLS,Audioson gibi amfiler olabilir.Subwoofer corsa hacmindeki bir araçta 20cm lik yeterli olur.Alpine ın hazır kutulu modellerine bakabilirsin.
    Ford Expedition Eddie Bauer 5.4 V8

Oğuzhan Ç. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen gün ufak bir tesisat yaptım. 1 Takım Morel Maximo Ultra 602 Audison Sr4 amfi 30Cm Rockford R1 Slim Bass çok temiz ve net bir ses alıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sanıyorum dediğiniz gibi yapacağım amfi ve ovalleri satıp yerine ön arka daha kaliteli 2 yol mid takımları koyarak daha iyi bir amfiyle destekleyeceğim ve mono bir bass amfisinede d4'e gireceğim yada subsuz sistem yaparak sadece önlere 3 yol mid takımı koyup arkayada 2 veya 3 yol destekleyebilirim nasıl olur bilmiyorum ama şuan için aşırı kararsızım yine sizlere ihtiyacım olacak ve destekleriniz için hepinize çok teşekkür ediyorum
    98'Corsa GSİ

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Subw olmadan sistemi tamamlayamazsın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler