User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Anfi takıldıktan sonra uğultu sorunu..

lancerevo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Anfi takıldıktan sonra uğultu sorunu..

Merhabalar, yaklaşık 1 ay önce aracıma ses sistemini bağlattım ve bir kaç sorun ortaya çıktı. Anfiye bağlı olan hoparlörlerden bir uğultu geliyor subwooferda böyle bir sorun yok. Hoparlörlerin tizlerini açtığımda uğultu daha da artıyor. Ve geri vitese taktığımda farklı tonda bir ses geliyor. Başına daha önce gelen var mı? Ne yapmam gerekiyor ? tesisatı bağlayan kişiye sorduğumda normal gibi bir cevap aldım fakat pek tatmin olmadım.

Pioneer ts-w310s4 1400w
    Pioneer ts-a6990f 700w
    anfi ise Jameson 505a

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    "normal" = ugrasmak istemiyorum, sana iskembeden atayim belki inanirsin

elektrik sisteminde bir yerden gelen yuksek frekansli parazit sinyal muzik sistemine atliyor, o yuzden sadece tweeter'lardan duyuyorsun. subw yapisi itibariyle yuksek frekans calamaz ve/veya amfinde low pass filter aciktir, parazit sinyal amfiden cikamaz.

parazit sinyal gelmesi birseyin bozuk oldugu anlamina gelmez. geriye taktiginda sinyalin frekansi degisiyor, o nedenle farkli tonda bir ugultu duyuyorsun.

parazit teyp-amfi arasindaki sinyal kablosuna bulasiyor olabilir. teybi soktur, bu kabloyu aciga al, kotuklarin uzerinden amfiye gotur, arabanin diger sistemlerine yakin gecmesin. bu sekilde ugultu oluyor mu? ya da kabloyu pahali, korumali (screened) duzgun bir kablo ile degistirip deneme yapabilirsin.
    Konu phantom tarafından (09-03-2020 Saat 02:38 ) değiştirilmiştir.

lancerevo8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "normal" = ugrasmak istemiyorum, sana iskembeden atayim belki inanirsin

elektrik sisteminde bir yerden gelen yuksek frekansli parazit sinyal muzik sistemine atliyor, o yuzden sadece tweeter'lardan duyuyorsun. subw yapisi itibariyle yuksek frekans calamaz ve/veya amfinde high pass filter aciktir, parazit sinyal amfiden cikamaz.

parazit sinyal gelmesi birseyin bozuk oldugu anlamina gelmez. geriye taktiginda sinyalin frekansi degisiyor, o nedenle farkli tonda bir ugultu duyuyorsun.

parazit teyp-amfi arasindaki sinyal kablosuna bulasiyor olabilir. teybi soktur, bu kabloyu aciga al, kotuklarin uzerinden amfiye gotur, arabanin diger sistemlerine yakin gecmesin. bu sekilde ugultu oluyor mu? ya da kabloyu pahali, korumali (screened) duzgun bir kablo ile degistirip deneme yapabilirsin.
    Yani bende öyle düşündüm yaş da genç olunca ***** sanayi esnafı uyuturum hesabı yaptı sanırım. Yarın tekrar gideceğim dediğiniz gibi farklı bir kablo ile dışardan geçireyim bir de öyle deneyeyim. Peki paraziti engellemek için ayrıca bir aparat satılıyor döşemelerin sökülmesindense o aparatı alıp takmak istiyorum fakat düzelir mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    davranislari yasinla ilgili degil, genel tarz 7'den 77'ye itelemek haline donustu. forumu arastirirsan nice iteleme hikayeleri bulabilirsin.
    aparat=low pass filter devresi
    bunlardan kullanirsan sorunu kokten cozmek yerine idareten cozmus olursun. TR'ye uyduruklarini getiriyorlar, sinyal kalitesini buyuk ihtimalle bozar, ses kalitesi kotulesebilir. en son care olarak kullanmani oneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O sistem için 1-2 pratik çözüm var orjinal teyp sanırım rca dönüştürücüyü bir kontrol ettir. Kabloyu ne şekilde geçirmişler enerji hattı bir tarafta hoparlör ve rca hattı diğer tarafta olmalı onun dışında teybin arkasında kablonun geçtiği yerlerde arabanın veri sinyal röle vs hattı varsa ses sistemi kabloları mümkün olduğunca uzaklaştırılmalı. Sağlam amfinin terminalini kırıp ses çıkmıyor dediğimizde amfinin gücü bu kadar diyen, parazit normal katlanacaksın diyen ayar yapmayı geçtim her kanala ayrı gain açıp kardeşim ayar böyle yapılır diyen 10 larca KALİTELİ usta gördüm ben. Ses sistemini artık kendim montajlıyorum krallar yüzünden
    99' 206 XS Black [Sold]
    06' 1.5 DCi Clio III Grey
    [Sold]

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler