User Tag List

5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Qline 100.4 , ts-s20 HPF ayarı nasıl olmalı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Qline 100.4 , ts-s20 HPF ayarı nasıl olmalı

Arkadaşlar Qline 100.4 anfimin 1 kanalına paralel olarak ts-s20 bağladım.

HPF ayarı ne şekilde olmalı ? Rica ediyorum bilen kişiler yazsın yakmak istemem ts-syi yada kısa vadede sorun çıkartmasını.

Gelen yorumlar şu şekilde oldu;

Ortada tut

en yüksek frekansa al

en düşük frekansa al anfi ile tss frekans sinyaller farklı

Şimdiden Teşekkürler

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tweeter bagladıgın için bi kere hpf dedurucak.
    min 1khz den başla bozduğu yerde dur. bu durdugun yer 3khz de olabılır 1khz de bu senin muzik zevkine kalmıs.
    gaini açarsan yakarsın.
    ayar yerlerine ait bir resim bulamadım.
    bu arada secenek neden oluştuuruyosun soru sorarken ben d hiçbirini seçmek istiyorum.
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece anfideki ayar yetmez teyp pioneermi teyipteki ayarıda hpf ye alıp 100 yapman gerek hem midlerin uzun ömürlü ve sesi daha berrak verir.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sanırım cvp veren arkadaşlar öyle yada böyle yanlış okumuş, başka okurlarımızın yorumları okuyup uygulayıp hata yapmaması için düzeltiyorum..

arkadaş ts20 gibi 8khz'de kesilen metal tizden bahsediyor bu tiz 1khz kaldırmaz (kaldırabilecek tizde elle sayılacak kadar vardır dünyada ztn)

bunun yanısıra anfilerin vede teyplerin %95inde 1khz kesime müsade zaten yoktur, 1khz kesecek anfiler audison,helix vb kaliteli anfiler,80prs gibi 3 yol aktif teyplerdir geri kalanının genelde en üst hpf ayarı 200-250hz olurki oda işe yaramaz.

ileride okuyacak başka okurlar için yine düzeltmek isterimmki yazılan gibi tiz 1khzden başlayarak değil tam aksine 4-8khz gibi çok yukarılardan başlayarak kesilir.

4-6kz den başlayın ve yavaş yavaş inin bozmaya başladığı noktada bu ufacık arkadaş (tiz) ben yetinemiyorum demeye başlamış olur o noktaya geldiğinizde az geri yükseltin bozulma gidene kadar ve orada bırakın.

tabi bu yazdığım işlemci (dsp),crossoverlı anfi (helix audison vs gibi) yada 3 yol teybiniz var ise (80prs,cz702 vs gibi) geçerlidir geri kalan durumda zaten yapmanız mümkün değil.
    Konu Yarbay tarafından (07-10-2019 Saat 09:58 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    doğru cevap hocam, ts20 kendi süzgeçi ile gelir, elinde bu süzgeç yoksa bu anfi ve basit (3 yol kesim yapamayan) bir teyp ile kullanamazsın.
    süzgeç var ise olayın tamamını ztn süzgeç üstlenir hpf ayarını anfide olabildiğine yüksekte ayarlaki anfi çalmayacağı frekansları üretmesin boşuna.

burada hpf ayarından çok gain önemli, dediğim gibi süzgeç ztn kesim olark gerekeni yapacak, siz gaini minimumda tutun ve çok yavaşça açın taha'ki istediğiniz kulak zevkinize göre çalıncaya kadar, bu noktaya gelene kadar arada en ufak bozma yapıyor ise bozduğu noktadan az geri gidin gain ayarında ve orada bırakın,bitti bu kadar

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler