User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: JBL GX - A604 Hakkında !

BİGFOOT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question JBL GX - A604 Hakkında !

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar sizlere bir sorum olucaktı. Bende eski aracımdan kalma jbl anfi var 4 kanallı ben bu anfiyi bass ve 4 tane hoparlöre bağlar çalıştırrım düşüncesinde almıştım.Yanlız ozaman sadece bass çalıştırmıştım.İnternetten baktığım bilgilerde açıklamasını tam anlamadım. 435W Tarzı şeyler yazıyor ama 1000lik jbl bassı çalıştırıyordu.Bunun hakkında bilgi alabilirmiyim? 2 tane cadence mid ve 1000 lik jbl çalıştırırmı acaba ? Bu bir ses anfisimi yoksa bass anfisimi tam anlamadım yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Bunun toplam Wattı kaçtır ?

Özellikleri :
    Kanal sayısı 4 kanal

4-ohm çıkış gücü 60W RMS x 4

2-Ohm Çıkış Gücü 85W RMS x 4

Köprülü Güç Çıkışı 170W 4 ohm içine 2 x

Toplam gücü RMS 280 Watt

sinyal-gürültü oranı (IHF-A) 93 dB

frekans Tepkisi 20 Hz - 20 kHz ± 1 dB

Dinamik basoptimering (DBO) hayır

Değişken bas kuvvetlendirme evet

verilen uzaktan kumanda ile yönetme bas seviyesi mümkün değildir

giriş Bağlantıları L & line seviye R (RCA)

hoparlör Bağlantıları 2

Sinyal Çıkış Bağlantıları hayır
    07 HG 231--Renault Flash (R11) 1.7
    07 GJU 41--Toyota Corolla (AE112) 1.6VVT-İ
    07 EZS 96--Volkswagen Caddy (MK3) 1.9TDI
    07 ABZ 206--Seat Cordoba Vario (6K2) 1.9TDI

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses amfisi ama 2 kanal köprülenip subwoofer çalıştırır diğer 2 kanallada 1 takım mid beslenir resimlerine baktım amfide ses girişide var yani deck çevirici olmadan direk teypten amfiye giriş yapılıyor muhtemelen soketleri vardır kutusunda

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba.
    4 sene oldu sanırım sahip olalı.
    2-13 2-17cm sony bir tanede 1700w slim bas bağlamıştım zamanında bu amfiye..
    Gayet mutlu mesut 2 seneye yakın kullandım....

Şuan 4 midrange bağlı. 4üde 500w olanlıklardan.
    Gayet mutlu mesut bir senedir takılıyorum.
    Bass için ucuz bir amfi alıp ayırdım. Sonuçta canı belli aletin.

Ben zamanında 2500w 4000w yazan amfilerden alacaktım bunu verip.
    Danıştığım bir kaç anlayan kişi saçma sapan iş yapma. Elindeki amfi takla attırır onlara gibi tabirlerde bulundular, ben de yanaşmadım açıkcası...
    Dedikleri gibi de oldu. Kaç yıl oldu hala tıkır tıkır

Ses amfisidir.
    Bass için mono kullanacaksın ama dediğim gibi ben zamanında 4 hoparlör bir bass bağlamıştım ve yakmadık şükür.

Ucuz yollu ÇALIŞAN mono amfi bul bass için ve kapılsrı jbl bağla, basa monoyu çak gitsin.
    200 civarına ikinci el monolar düşüyor sitelere. Çok yüklenmedinten sonra sıkıntı çıkarmaz sana.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Amfiyi yakmak o kadar kolay değil. İçerisinde sigorta vs. mevcut. Ayrıca bakmanız gereken değerler hiç bir zaman watt değil rms olmalı.
    4-channel car amplifier
    60 watts RMS x 4 at 4 ohms (85 watts RMS x 4 at 2 ohms)
    170 watts RMS x 2 at 4 ohms in bridged mode (4-ohm stable in bridged mode)
    İnternetten bulduğum bilgilerde bu aygıtın 4 kanalda 4 ohm bağlı iken 60 watt rms besleyebilir. Bu da demek oluyor ki 60 rms max verecek. Bass içinde köprülü halde 4 ohm bağlı iken 120 watt gibi bir değer görülecek. Bu da piyasadaki çoğu bası çalıştırır. Ancak bağlayacağınız hoparlör rms değeri amfinin değerinden yüksek olursa tam anlamıyla beslenemez. Yani tam kapasite ile çalıştıramazsınız. Beklentinizi bilmiyorum ama elinizdeki amfi ile 1 takım mid + 1 adet sub besleyebilirsiniz.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi hayret ediyorum böyle 50w veriyor vermiyor amfi bakıyorum dünya kadar hoparlör bağlanmış omaj paralel paralel yapıla yapıla oluyor bilmem kaç bölü 4 ohm. Sonra bi bakıyorsun tiz var bas var mid frekansları yok.

Milletimizin şu algıyı yenmesi gerekiyor 10 tane hoparlörü 1 amfiye bağlarsan 4 tane adam gibi hoparlörü bağladığın gibi temiz net ve güçlü ses alamazsın. Uğultu dinlersin.

Bu işin omaj hesabı, seri veya paralel bağlanması. Amfinin stabil güç verdiği omaj değerleri çok önemli.
    TR - B13

DDJ
    Misafir
    Maşallah bu ara forumun bu bölümü çok canlı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi hayret ediyorum böyle 50w veriyor vermiyor amfi bakıyorum dünya kadar hoparlör bağlanmış omaj paralel paralel yapıla yapıla oluyor bilmem kaç bölü 4 ohm. Sonra bi bakıyorsun tiz var bas var mid frekansları yok.

Milletimizin şu algıyı yenmesi gerekiyor 10 tane hoparlörü 1 amfiye bağlarsan 4 tane adam gibi hoparlörü bağladığın gibi temiz net ve güçlü ses alamazsın. Uğultu dinlersin.

Bu işin omaj hesabı, seri veya paralel bağlanması. Amfinin stabil güç verdiği omaj değerleri çok önemli.
    Aynen öyle. Aracıma bağlanmış bir teyp var şu anda. ''Tesisat'' işi yapan abiye gösterdim.(Sök tak zor geldi ve vaktim yok!) Sağ sol ve ön arka ayarlarının tamamı yanlış bağlanmış. Dedim ki bunları toparlayalım ve bez bantla saralım. En son da aracın gain ayarını yapalım.Ön arka sağ sol önemli değil dedi.Dedim nasıl değil? Burdan sağ sol ayarına giriver ön arka için dedi. Şimdi söküyorum arkadaşlar teybi.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle. Aracıma bağlanmış bir teyp var şu anda. ''Tesisat'' işi yapan abiye gösterdim.(Sök tak zor geldi ve vaktim yok!) Sağ sol ve ön arka ayarlarının tamamı yanlış bağlanmış. Dedim ki bunları toparlayalım ve bez bantla saralım. En son da aracın gain ayarını yapalım.Ön arka sağ sol önemli değil dedi.Dedim nasıl değil? Burdan sağ sol ayarına giriver ön arka için dedi. Şimdi söküyorum arkadaşlar teybi.
    şöyle söyleyeyim elimde clarion cz703e, jbl px300.4 ve macoustic 2000.1 var. Yani normalde 1ohma kadar çalabilen ürünler. oval üstüne oval bağlayıp yada pandizot yaptırıp zibilyon tane midrange yok tiz bana hiç bir zaman net gelmedi. önde 1 takım dragster dsk 572 mid, 1 takım dayton rs75 driver ön tarafta. Arka pandizot altında gizli şekilde ts 6988 tweeterleri, jbl w10gti bas bana yetiyor. Şuan öyle bir netlik yakaladım ki flac kalitesinde sanki sanatçıyı torpidoya oturtmuş söylüyor gibi bir haz alıyorsunuz, hoparlörler aktif sürülü bile değil. Ama tutupta dj bilmem kim dinlemeye gelince sistem hop bu sistem sana hitap etmiyor diyor.

Kim demiş sağ sol önemli değil, ulan surround bir ortamı nasıl yakalayacaksın sağ solu ayırt etmeden bağlarsan. özetle arabadan ses mi çıksın istiyorsun, müzik mi dinlemek istiyorsun. Bunun cevabını vermek gerekiyor.
    Konu painkller tarafından (19-12-2019 Saat 12:35 ) değiştirilmiştir.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şöyle söyleyeyim elimde clarion cz703e, jbl px300.4 ve macoustic 2000.1 var. Yani normalde 1ohma kadar çalabilen ürünler. oval üstüne oval bağlayıp yada pandizot yaptırıp zibilyon tane midrange yok tiz bana hiç bir zaman net gelmedi. önde 1 takım dragster dsk 572 mid, 1 takım dayton rs75 driver ön tarafta. Arka pandizot altında gizli şekilde ts 6988 tweeterleri, jbl w10gti bas bana yetiyor. Şuan öyle bir netlik yakaladım ki flac kalitesinde sanki sanatçıyı torpidoya oturtmuş söylüyor gibi bir haz alıyorsunuz, hoparlörler aktif sürülü bile değil. Ama tutupta dj bilmem kim dinlemeye gelince sistem hop bu sistem sana hitap etmiyor diyor.

Kim demiş sağ sol önemli değil, ulan surround bir ortamı nasıl yakalayacaksın sağ solu ayırt etmeden bağlarsan. özetle arabadan ses mi çıksın istiyorsun, müzik mi dinlemek istiyorsun. Bunun cevabını vermek gerekiyor.
    Aynen öyle. Detailingpoint'de Corsa D için bolt-on bir sistem yaptık. Amfi montajında bile aracın 1 tek yeri delinmedi. Sistem orjinal gibi yapıldı. Ben de 1 yıl kadar kullandım. Abuk subuk bir sürü hoparlör yerine 1 takım güzel mid + bir takım tweeter + 1 de sub oldu mu bence gayet yeterli.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 kanal anfi + 4 hoparlör = Batman,Spiderman,Wolverine,Wonderwomen

4 kanal anfi + 32 tane Çin/Türk işi sözüm ona yabancı marka midrange = ellerinde diş fırçasıyla savaşa giden 32 tane kötürüm

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler