User Tag List

8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Kenwood hoparlör

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kenwood hoparlör

Merhaba iyi günler herkese forumda yeniyim aslında eskiyim ama eski hesabımı unuttum giremedim fd6 kasa 2008 model civic aracımız var aracın ses sistemi orta seviye tizleri güzel 2 ön cam kısmında tweeter lar mevcut. Ön kapılarda 2 16 cm mevcut. Arka pandizotta da 2 adet 16 cm mevcut arka pandizottakileri KENWOOD KFC S1656 (300w peak 30w rms.)ile değiştirmeye karar verdim bu ürün orjinallerin yerini tutarmı pişman Olurmuyum ?

Yiğit G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    51 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkalara bir daha hoparlöre gerek yok bence. Kapıya güzel bir komponent takım, bagaja bass ve 4 kanal bir anfi senin işini görür.
    Rotary.. because we dont need many liters to kick u'r ass..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bagaj çok dar olduğundan subwoofer düşünmüyorum yer kalmayacak çünkü kapılara mid takımı pandizota midrange taksak 4 kanal normal bi anfi iş görür mü acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bas almayacaksan hoparlör başına tek kanal düşecek şekilde anfi yeter sana. 4 hoparlöe, 4 kanal yani.
    Ama teybinde anfi çıkışı muhtemelen yoktur, araya adaptör parça koyman lazım ki bu parçaların kalitesizleri var piyasada, dikkat et.
    Araya ne kadar parça eklersen, kalitesiz ses riskin o kadar artıyor.
    Okumadan imzalamam.....

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    amfi girmeden çok iyi ve net çalsın istiyorsanız bence arkaya 6x9 hoparlör düşünmelisiniz. pandizotunuzun döşemesi aynı kalabilir. dışardan bakan hiç birşey farketmez ama seste inanılmaz fark eder.
    hoparlör olarakta amfi+hoparlör parasına sadece tek bir kaliteli hoparlör alarak bu işi çözebilirsiniz.
    benim tavsiyelerim Kenwood KFC-HQ718 , Alpine SPR-69 , Pioneer TS-6975 v1 , JBL T-595 Decade bunlar ileride çocuğunuza miras kalabilecek cihazlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B!Rtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    amfi girmeden çok iyi ve net çalsın istiyorsanız bence arkaya 6x9 hoparlör düşünmelisiniz. pandizotunuzun döşemesi aynı kalabilir. dışardan bakan hiç birşey farketmez ama seste inanılmaz fark eder.
    hoparlör olarakta amfi+hoparlör parasına sadece tek bir kaliteli hoparlör alarak bu işi çözebilirsiniz.
    benim tavsiyelerim Kenwood KFC-HQ718 , Alpine SPR-69 , Pioneer TS-6975 v1 , JBL T-595 Decade bunlar ileride çocuğunuza miras kalabilecek cihazlar.
    gucenme kizma olmasin ...

amfiyi 6x9 coax hoparlore esitlemissin (nam-i diger oval). birbiriyle alakasiz oldugu gibi, coax driver ile yaptigin tek sey arkaya tweeter eklemek. ses inanilmaz degismez. berbat da olmaz. birakalim arkayi duzenleyecek sinyal islemeyi, coax hoparlorlerin adam gibi x-over devreleri bile olmadigi icin cikacak performans kismet-nasip olur. dedigin dogru olsaydi kimse amfiyle kablosuyla vs. ugrasmaz, arkaya coax takar gecerdi.

tavsiye ettiklerin berbat degil. ama omurluk, gelecek nesillere miras hic degil. piyasa mali urunler.

B!Rtan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gucenme kizma olmasin ...

amfiyi 6x9 coax hoparlore esitlemissin (nam-i diger oval). birbiriyle alakasiz oldugu gibi, coax driver ile yaptigin tek sey arkaya tweeter eklemek. ses inanilmaz degismez. berbat da olmaz. birakalim arkayi duzenleyecek sinyal islemeyi, coax hoparlorlerin adam gibi x-over devreleri bile olmadigi icin cikacak performans kismet-nasip olur. dedigin dogru olsaydi kimse amfiyle kablosuyla vs. ugrasmaz, arkaya coax takar gecerdi.

tavsiye ettiklerin berbat degil. ama omurluk, gelecek nesillere miras hic degil. piyasa mali urunler.
    gücenme kırılma tabii ki olmaz. sonuçta ses dediğin şey gözle görünmeyen, insandan insana değişebilen bir şey. kimisine çok iyi gelen ses kimisini kesmez. kimisi bass tonlarını çok yoğun sever, kimisi sevmez.
    kötü sesi çoğu insan ayırt eder ama iyi sesin ucu bucağı sonu yoktur. ayrıca bildiğiniz gibi sese etkisi olan onca unsur da var.

ben arkadaşa istediği soruya ona en az maliyetle birşeyler yapabilmesi için örnek verdim.
    mesela
    2014 seat ibiza nın orjinalde 2 tane ön hoparlör olan sistemini teybin ayarlarında ön arka yı aktif edip, arka cam önü orijinal pandizotuna 1 çift spr69 koyduğumuzda (bana göre) inanılmaz sesi farkettirmişti.
    2004 Volvo s40 orijinal hoparlörlerini söküp ön kapılara spr50 13cm arka cam önlerine spr69 6x9 koyduğumda da (bana göre) sesi muazzam farkettirmişti.
    arkadaşlarım arabanın içinde amfiyi nereye koyduğumu soruyolardı ama amfi girmemiştim.
    sonuçta ben şimdiye kadar hiç ses işlemcili sistem kullanmadım. ben kendi tecrübelerimden naçizane arkadaşa örnekler verdim. sonuçta zevkte onun, parada.
    ayrıca varsa tavsiyeniz, onu da bilmek isterim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B!Rtan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonuçta ben şimdiye kadar hiç ses işlemcili sistem kullanmadım. ben kendi tecrübelerimden naçizane arkadaşa örnekler verdim. sonuçta zevkte onun, parada.
    ayrıca varsa tavsiyeniz, onu da bilmek isterim.
    Yigit G. gayet guzel bir oneride bulunmus, ekleyecegim birsey yok.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler