User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Teyp tamiri-ses sistemi onarimi hk.

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Teyp tamiri-ses sistemi onarimi hk.

Beyler selam,

Peugeot 607 aracım var. Aracın Teyp / ekran / ses sistemi hiçbirisi çalışmıyor.

Araçta clarion'un RT2 model ana ünitesi var, yine bagajda 6 lı cd changer'ı var.

Araçta orj olarak JBL ses sistemi var ve amplifikatör yine bagajda konumlandırılmış.

Teyp soketlerine baktım kesme biçme yok, her şey oe olarak duruyor.

Gösterge aydınlatması ile birlikte teyp üzerindeki tuşlar aydınlanıyor ama çalışmıyor.

Bu tür bir sistemi çalışır hale getirecek elektronik tamiri yapan kimse var mıdır ?

Ürün çok kolay bulunur bir ürün değil haliyle herkese elletmek istemiyorum. Öneride bulunursanız memnun olurum.

Ana ünite:

Amplifikatör:

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teybinizin ışıkları park lambalarına bağlı o sebeple teypten bağımsız çalışıyor.
    Sokete 2 tane + gelmesi lazım bir sabit diğeri kontağı açınca bunların kontrolünü herhangibi elektronikçi yapabilir eğer ikiside geliyorsa teybi uzman birine baktırın gelmiyorsa zaten çözümü basittir.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teybinizin ışıkları park lambalarına bağlı o sebeple teypten bağımsız çalışıyor.
    Sokete 2 tane + gelmesi lazım bir sabit diğeri kontağı açınca bunların kontrolünü herhangibi elektronikçi yapabilir eğer ikiside geliyorsa teybi uzman birine baktırın gelmiyorsa zaten çözümü basittir.
    O kısmı ben halledebilirim. Gözle kontrol ettim avometre ile de bir bakayım.

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

A4+ ve a8- kontak açık kontrol edebilirsin. Elektrik yoksa turboman ın dediği gibi basittir. Body control sigortası atmış olabilir.

Gimifayf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ankara Bahçelievler Mesut Elektronik tavsiye ederim. 2010 Range Vogue cd changer bozulmuştu orda tamir ettirmiştim memnun kalmıştım.
    Ya ölürüm ya da kaskodan para alırım kafası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı alihan_27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

A4+ ve a8- kontak açık kontrol edebilirsin. Elektrik yoksa turboman ın dediği gibi basittir. Body control sigortası atmış olabilir.
    Bu görsel dökümanlarımın arasında mevcut, yarın sökmeyi planlıyorum bakalım ne çıkacak, kendimiz yapamazsak profesyonel destek alırız.
    @Gimifayf önerini dikkate alacağım, çözemez isem firma ile görüşürüm, bilgi için teşekkürler.

alihan_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Repair manuel ve wiring diagramları netten bulursanız çok işe yarar. Eliniz yatkın, yerinizde müsait blogunda gördüğüm kadarıyla. Özellikle elektrik-elektronik konusunda kasap dolu sanayiler. Kolay gelsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Repair manuel ve wiring diagramları netten bulursanız çok işe yarar. Eliniz yatkın, yerinizde müsait blogunda gördüğüm kadarıyla. Özellikle elektrik-elektronik konusunda kasap dolu sanayiler. Kolay gelsin.
    Bu gün sökecektim ama blog a yazacak başka bir ekipman yaptım.
    Artık bir oil catch tank ımız var.

Teyp için Clarion a mail atacağım. Nette bulamadım repair Manuel maalesef. Olsa keşke.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Cihazı söktüm dağıttım, gözle kontrol ettim ve bir sıkıntı göremedim korozyon ya da lehim kopması gibi bir durum yok.

Soketlerini de kontrol ettim, şase ve +12v lar sorunsuz çalışıyor. Daha sonra cihazın kafa kısmını söktüm soketli bir yapısı var, bu kısımları da temizledim.

Cihazı topladım taktım ve tuş aydınlatmaları çalışmaya başladı. Elektronikten anlayan bir arkadaşımın yorumu açma kapama düğmesinde sorun olabilir dedi.

Çok methedilen bir teyp tamircisi buldum sakaryada ona götüreceğim bakalım yapabilecek mi.

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    istanbulda özellikle oem cihaz tamir eden güneş elektronik şirinevlerde dilek elektronık bakırkoyde
    Instagram: rcpyldz34 - otomobilya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rcpyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    istanbulda özellikle oem cihaz tamir eden güneş elektronik şirinevlerde dilek elektronık bakırkoyde
    Daha detay bir adresleme rica etsem. AYnı cihazı ordu da çıkma olarak buldum ama arkadaşlar çıkmacı değil çakmacıymış, 1000 TL istedi sağolsun.

Geçici süreliğine uygun yollu bir cihaz aldım kasası kısa olanlardan, onu torpido içine takıp kullanacağım, orj teyp yerinde duracak ya da tamir için sizin vereceğiniz adrese göndereceğim.

Diğer tarafta dün küçük bir deneme yaptım harici bir teyp bağladım , amfiye giren ve amfiden çıkan kabloları da denedim hoparlörler aktif.

Harici teyp ile bu amfiyi kullanma şansım yok mudur acaba ?

Amfi: jbl hs3842 ama giriş çıkışları soketli, normal amfi olsa bağlantıyı yapardım ama bunun wiring'i ni bulamadım bir türlü. Tetiklemesi nasıl çalışıyor acaba.

rcpyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Daha detay bir adresleme rica etsem. AYnı cihazı ordu da çıkma olarak buldum ama arkadaşlar çıkmacı değil çakmacıymış, 1000 TL istedi sağolsun.

Geçici süreliğine uygun yollu bir cihaz aldım kasası kısa olanlardan, onu torpido içine takıp kullanacağım, orj teyp yerinde duracak ya da tamir için sizin vereceğiniz adrese göndereceğim.

Diğer tarafta dün küçük bir deneme yaptım harici bir teyp bağladım , amfiye giren ve amfiden çıkan kabloları da denedim hoparlörler aktif.

Harici teyp ile bu amfiyi kullanma şansım yok mudur acaba ?

Amfi: jbl hs3842 ama giriş çıkışları soketli, normal amfi olsa bağlantıyı yapardım ama bunun wiring'i ni bulamadım bir türlü. Tetiklemesi nasıl çalışıyor acaba.
    güneş elektronık : Guneş Elektronik, arac ses sistemleri, Şirinevler Mah., Karaoğlanoğlu Cad., No:8, Bahcelievler, İstanbul, Turkiye — Yandex.Haritalar

dilek elektronık : İletişim – Dilek Elektronik
    Instagram: rcpyldz34 - otomobilya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim bilgiler için,

Güneş elektronik için yorumlar baya olumsuz, diğer firma için ise baya olumlu. Bir görüşeyim kendileriyle.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler