User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ses sistemi seçimi

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ses sistemi seçimi

Herkese merhaba,

Peugeot 208 aracım için ses sistemini güncellemek istiyorum.

Beklentim normal ses duzeyinde dinledigim muzikte tum detaylari duymak. Aracın standart ünitesini de kullanmak istiyorum.

İnstagram üzerinden yaptıkları işi beğendiğim Ck Audio Lab firmasıyla konuştum. 2 farklı sistem önerdiler:

1 - audiosystem mx165 comp. Takımı + Audiosystem R08g 20 cm subwoofer + Clifford (audiosystem yan ürünü, boyutu için önerdiler) es-pro 90.4 amplifikatör

2 - Audison compact SR 4.300 + Audison Apk165 + Audison APS 8R

bu ürünler benim beklentimi karşılar mı? audison ile audisystem arasındaki fiyat farkına (audison yaklaşık 2 katı daha pahalı) değer mi?

ürün ve/veya setup için daha farklı bir sistem önerisi olan var mı?

ruudvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peugeot 208 - 5 doors | loudspeakers Focal | Focal Inside
    focalin pejolar için özellikle direk tweeterları ve sıstemlerı var.
    bn incelemedim ama sen bu linkten sonra arastırma yapabılırsın
    https://www.instagram.com/maxshineturkiye/

No coffee!!!

Hareli köyün polisajcısı !!!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İnstagram üzerinden yaptıkları işi beğendiğim Ck Audio Lab firmasıyla konuştum. 2 farklı sistem önerdiler:
    instagram vs. sana sadece montaj & iscilik kalitesi hakkinda bilgi verebilir. tavsiyem direkt dukkana git, yapabildikleri en iyi sistemleri dinletsinler. dinledigin muzikleri gotur, onlarla test yap. web'de muzik sistemi test etmek icin duzgun kayitli albumler listesini bulabilirsin (araba/ev/vs. diye bir fark yok).

OEM headunit (HU) kaliteyi her zaman dusurur, ama estetik sebeplerden HU degistirmek kolay degil. secim senin.
    Konu phantom tarafından (28-12-2020 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Selim.Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2 numaralı sistem için fiyat ne dediler ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ruudvan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    focalin pejolar için özellikle direk tweeterları ve sıstemlerı var.
    bn incelemedim ama sen bu linkten sonra arastırma yapabılırsın
    daha önceden bakmıştım, 3 kapı için sistem bulamadım ama detaylı bir daha bakarım.

Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    instagram vs. sana sadece montaj & iscilik kalitesi hakkinda bilgi verebilir. tavsiyem direkt dukkana git, yapabildikleri en iyi sistemleri dinletsinler. dinledigin muzikleri gotur, onlarla test yap. web'de muzik sistemi test etmek icin duzgun kayitli albumler listesini bulabilirsin (araba/ev/vs. diye bir fark yok).

OEM headunit (HU) kaliteyi her zaman dusurur, ama estetik sebeplerden HU degistirmek kolay degil. secim senin.
    haklısın abi, en doğrusu yaptıkları işleri yerinde incelemek ama ben Bursa'dayım, kafama yatan firma bulamadığımdan İstanbul'da yaptıracağım gibi.

Benim HU'da hazır apple car play olduğundan hiç değiştirmek istemiyorum

Alıntı Selim.Y Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 numaralı sistem için fiyat ne dediler ?
    6000 dediler montajı dahil, belki kur nedeniyle biraz daha düşmüştür şimdi.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal teyple ses kaliteli olsun derseniz ancak dsp li bi helix anfi almalısınız. Yukardaki cihazları orjinal teybe bağlarsanız müzik teki detayı anlayamazsınız
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Orjinal teyple ses kaliteli olsun derseniz ancak dsp li bi helix anfi almalısınız. Yukardaki cihazları orjinal teybe bağlarsanız müzik teki detayı anlayamazsınız
    onun da fiyatları bana mantıksız geliyor. sizce standart üniteyle yapılacak ses sistemi boşa giden para mı?

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onun da fiyatları bana mantıksız geliyor. sizce standart üniteyle yapılacak ses sistemi boşa giden para mı?
    Bence evet.

Kolayı sıcak içmek gibi. Tadı geliyor ama keyfi yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OEM HU ile yapacagin sistem bosa gitmez. guzel driver alirsan, subwoofer eklersen, iyi bir amfi alirsan OEM sisteme nazaran buyuk bir ilerleme kaydedersin.

OEM HU'in ses cikisi maalesef iyi bir aftermarket HU'e (ornek: Pioneer DEX-P99RS) gore kotu. ama sistemin diger birimleri de gayet kotu (OEM driver'lar, HU'in icindeki entegre amfi) oldugu ve subwoofer bulunmadigi icin genel performans cok kotu oluyor. bu durum genelde tum arabalarda boyle; kar etmenin yolu harman/kardon, ekran mekran diyip fiyati musteriye itelemek.

aldiklarini gercekten bilerek secip/sectirip kaliteden kacinmadigin surece paran bosa gitmez. muhtemel kayiplar araba degistirdigin zaman sokturmedigin sinyal/hoparlor kablolari, subwoofer kabineti gibi seyler oluyor. bu kalemler de cok pahali degil.

eger bu islere merakliysan ileride HU degistirmeyi dusunebilirsin. boylece kontrollu ilerlersin, ilk seferde cok para harcamazsin, riskini azaltmis olursun. ayni zamanda OEM sistemden daha iyi bir kaliteye sahip olursun.

DSP driver'lardan cikan sesin kabin icinde bozulmasini duzeltmek icin kullaniliyor. yani DSP ile HU kalitesi artmaz.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin beklentiniz orjinal sistemi kullanarak yaptığınız sistemde tüm detayları duymak istemeniz doğrultusunda gerçekleşir. Yani boşa gitmiş olur, ancak dsp ile mükemmel olmaz ama alabileceğiniz eniyi ses olmuş olur orjinal teyple. Fiyatları yüksektir tabikide bide memleketimizin kur farkı eklenince almamız güç oluyor...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler