User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Baş Arkası Eğlence Sistemi Hakkında Bir Fikir?

marikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Baş Arkası Eğlence Sistemi Hakkında Bir Fikir?

Baş Arkası Eğlence Sistemi Hakkında Bir Fikir? (Başlık neden böyle oldu anlamadım)

Selamlar herkese;

Kaç zamandır aracıma multimedya sistemi bakarım ama aracımın modeli gereği bu sistemler istediğim tarzda değil.
    Öncelikle direksiyon tuşlarının kesinlikle iptal olmasını istemiyorum.
    Mevcut teyp tek din denilen modelden. Burayı double din şeklinde çevirip universal cihazlardan takıyorlar ancak hem ekran çok aşağıda kalıyor, hem göğüsün arkasından kesme biçme gerekiyor (sonrası trim sesi demek) ve nedense ben beğenmiyorum o şekildeki sistemleri.
    Kafamdaki proje orta havalandırma ızgaralarını iptal edip buraya bir ekran kondurmak. Kondurmak diyorum çünkü güncel araçlardaki gibi sonradan konmuş gibi görünen ama orijinal olduğunu düşündüren bir şey istiyorum
    Üstelik ekranın konumu gerçekten iyi yerde olacak kullanışlılık açısından.

Burada nasıl bir ekran kullanmalıyım konusu başlıyor. İlk başlarda tablet konduracaktım ancak tablet işi tam bir baş belası. Pili, ses aktarımı, kontağı açınca otomatik açılması, ısıdan çabuk etkilenmesi gibi durumlar beni tabletten soğuttu. Zaten bu sebeplerden ötürü şimdiye kadar bu işe ciddi bir adım atmadım.

Ancak şimdi Aliexpresste görüyorumki gayet güzel baş arkası ekranlar var. Android'li, 2GB ram'li filan.
    Bu ekranların benim açımdan en büyük avantajı ses amfi katı olmaması. Evet olmaması çünkü ben aracın mevcut teybini iptal etmeyeceğim.
    İkincisi; enerji verildiğinde normal multimedyalar gibi açılması, tabletteki gibi pil derdinin olmaması gibi avantajları var benim için.

Arka planda sesi bluetooth ile mevcut teybe aktaracağım modülüm hazır. Üstelik direksiyondan tuşlar ile şarkı değiştirme ve ses tuşları da çalışabilecek. (Yazılımsal alt yapı hazır, modül hazır.)
    Teyp çıkışına bağlayacağım için teyple birlikte açılacak veya kapanacak. Ekstra uğraşa gerek kalmayacak.

Ancak öngöremediğim nokta bu baş arkası cihazlar gerçekten multimedyalar gibi düzgün çalışır mı? Tavsiye edilebilecek bir ürün var mı?
    Aliexpresste bir kaç ürünü gözüme kestirdim. 10-11 inç civarı bir cihaz işimi görüyor. 9 inç ızgaraya göre biraz küçük kalabilir. (Orayı tamamen kapatsın istiyorum.)

ONKAR Android 9.0 headrest monitor with 11.6 inch IPS touch screen 1920*1080 1080P support mirror link wifi FM radio SD HDMI|Car Monitors| - AliExpress

Çılgın fikirlere ihtiyacım var

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    In dash düsünmez misiniz veya yeni tip multimedyalar 1 din. Çok kes biç olmadan takılabilir gerci konumdan dolayı sevmiyorum demissiniz ama bir öneri sadece
    Ör: https://shopee.com.my/9-Android-8.1-...148.7806627707

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam selamlar.

Şahsi fikrim; senin arabanın modeli , arabaya yaptıklarını göz önünde bulundurursak böyle bir ekran aracına yakışmayacaktır. Gerçi bende klip izleme , uzunyolda bişeyler izleme hevesi yok.Bence bunun yerine ses sistemine yatırım yapmak daha mantıklı.

Dipnot: Bi abim b8 passat aracına iki adet mıknatıslı telefon tutacağıyla tablet bağlamıştı. Sök-tak yapıyodu mesela. Ayrıca gariptir ama tableti bluetoothla bağlayınca ses kalitesi telefonla bağlandığından çok daha iyidi.Bi fikir olabilir.
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    göğüsün arkasında kesme biçme istememişsiniz ama havalandırmanın orasını iptal edip ekran kondurmak içinde baya bir kesme biçme olması lazım bence direk o kısıma ekran biraz zor gibi çok alan yok
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    In dash düsünmez misiniz veya yeni tip multimedyalar 1 din. Çok kes biç olmadan takılabilir gerci konumdan dolayı sevmiyorum demissiniz ama bir öneri sadece
    Ör: https://shopee.com.my/9-Android-8.1-...148.7806627707
    Evet bunlar yine aşağıda kalıyor. Bir de klima panelinin de önünü kapatıyor.

Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam selamlar.

Şahsi fikrim; senin arabanın modeli , arabaya yaptıklarını göz önünde bulundurursak böyle bir ekran aracına yakışmayacaktır. Gerçi bende klip izleme , uzunyolda bişeyler izleme hevesi yok.Bence bunun yerine ses sistemine yatırım yapmak daha mantıklı.

Dipnot: Bi abim b8 passat aracına iki adet mıknatıslı telefon tutacağıyla tablet bağlamıştı. Sök-tak yapıyodu mesela. Ayrıca gariptir ama tableti bluetoothla bağlayınca ses kalitesi telefonla bağlandığından çok daha iyidi.Bi fikir olabilir.
    Çok müzik dinleme heveslisi değilim aslında. Video filanda pek sorun değil ama sanki güzel bir hava katacakmış gibi düşünüyorum.

Alıntı muratburunce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    göğüsün arkasında kesme biçme istememişsiniz ama havalandırmanın orasını iptal edip ekran kondurmak içinde baya bir kesme biçme olması lazım bence direk o kısıma ekran biraz zor gibi çok alan yok
    Orta havalandırmanın arızalı çıkması var elimde. Onun üzerine ekranı sabitleyip buraya takacağım. Eski haline dönmek istersem 1 dakika sonra eski haline çevirebileceğim.

muratburunce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Çok müzik dinleme heveslisi değilim aslında. Video filanda pek sorun değil ama sanki güzel bir hava katacakmış gibi düşünüyorum.

Orta havalandırmanın arızalı çıkması var elimde. Onun üzerine ekranı sabitleyip buraya takacağım. Eski haline dönmek istersem 1 dakika sonra eski haline çevirebileceğim.
    o zmn durum farklı tabi direk oraya olacakya baya bi kesme biçme olacak diye düşündüm çünkü dediğiniz gibi yedek varsa güzel bir otutturmayla şık bir görüntü olur
    •06 E 6577 - MAT BRAVO • / •06 ZOF 96 - CORSA GSİ • / •06 ZUZ 87 - 1.6 İES • / •06 JR 124 - F7R • / • 35 CSE 57 - İNTEGRA • / • 42 CNE 94 - VW Polo • / •34 ZR 3191 - Seat Cordoba •

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı marikan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Arka planı bilmiyorum ama klima paneli ile teyp yer değiştirme imkanı var mı? Ölçüleri çok benzer belki yer değiştirirseniz bir miktar daha yukarı alma imkanı olabilir. Bu sayede indash tarzı bir şey ile daha orj görüntü ykalanbilir. Havalandırmanın oraya takacağınız ekran çok sırıtacak sanki

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka planı bilmiyorum ama klima paneli ile teyp yer değiştirme imkanı var mı? Ölçüleri çok benzer belki yer değiştirirseniz bir miktar daha yukarı alma imkanı olabilir. Bu sayede indash tarzı bir şey ile daha orj görüntü ykalanbilir. Havalandırmanın oraya takacağınız ekran çok sırıtacak sanki
    Malesef arka iskeleti traşlamak gerekiyor. Traşlamak da sorun değil bu defa klima paneli ve teybi sabitlemek için yeniden iskelet yapmak gerekiyor.

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bir teknoloji sevdalısı / bağımlısı olarak o ahşaplar ile uyumsuz olacağını düşünüyorum. Ayrıca bir fiber macun zımpara işleri olmadan onun orada orjinal gibi durması zor.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hocam benim exclusivde klima aşağıda yukarıda double teyp vardı. İç kasası satılıyor olabilir. Başka ilandaki araçlara bakarsan ne demek istediğimi anlatmış olurum.

BEYOĞLU AUTODAN UYGUN FİYATA TEMİZ ÇİFT KIRMIZI PASSAT

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler