User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 208 Fabrikasyon JBL Sistem yükseltme

recep07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lightbulb 208 Fabrikasyon JBL Sistem yükseltme

selamlar cümleten ustalarım.

208 GTI üzerindeki jbl sistemi yükseltmek istiyorum bilgisi ya da fikri olan var mı acaba?

gittigim montaj yapacak yerdeki arkadas bozmama taraftarı bir yandanda sistem cok guzel calıyor tek eksik basslarda.

bagajdaki orj. bass nerdeyse hiç işe yaramıyor ama kapılar mükemmel tam tadında.

amfinin ana orj. ünite ile baglantısı olabılecegını dusundugumden anfiyi elleyemiyorum

zaten ana üniteyi cıkardıgımızda karsımıza ne cıkacak bilgisi yok ne montajdakı adamın nede benım (soketler girisler vs.)

yardım lutfen saygılar..

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceki aracımda koltuk altı mbquart kullanmıştım oldukça tatminkar bir hale gelmişti sistem. o tarz aktif bir cihaz tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı recep07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar cümleten ustalarım.

208 GTI üzerindeki jbl sistemi yükseltmek istiyorum bilgisi ya da fikri olan var mı acaba?

gittigim montaj yapacak yerdeki arkadas bozmama taraftarı bir yandanda sistem cok guzel calıyor tek eksik basslarda.

bagajdaki orj. bass nerdeyse hiç işe yaramıyor ama kapılar mükemmel tam tadında.

amfinin ana orj. ünite ile baglantısı olabılecegını dusundugumden anfiyi elleyemiyorum

zaten ana üniteyi cıkardıgımızda karsımıza ne cıkacak bilgisi yok ne montajdakı adamın nede benım (soketler girisler vs.)

yardım lutfen saygılar..
    ana ünite tablet kalınlıgında ancak. Asıl görevi torpido kapagının altında anfi ye benze bişey var ordan yapıyorsunuz

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam tabi zevk sizin zevkinizde jbl güzel çalıyor o alette ben bozmam şahsen.. ha illa bas istiyorsanız 25 cm yi geçmeden bi aktif bas takın.. alpine swe 815 tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı süleymann Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ana ünite tablet kalınlıgında ancak. Asıl görevi torpido kapagının altında anfi ye benze bişey var ordan yapıyorsunuz
    hmm hiç bakmadım yalan olmasın bir göz gezdireyim oraya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam tabi zevk sizin zevkinizde jbl güzel çalıyor o alette ben bozmam şahsen.. ha illa bas istiyorsanız 25 cm yi geçmeden bi aktif bas takın.. alpine swe 815 tavsiye ederim.
    hocam aktif bass da olsa illaki bir girise vs ihtiyacı olmayacakmı girisler vs nerde 1 hadı buldum bızım teypler tarzı arkasında ne gırısı vs var cok meraktayım dogrusu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cok fazla farklı sistemlerde yada kulaklıkta dınledıgımden sanırım hep yetersız nedense
    ama ılk defa orjınal bır sıstemde bu kadar kalıtelı hoparlorlere denk geldım
    bir tık bass bir izolasyon sanırım kafi gelecek
    masallah izolasyon malzemeleride ucmus..

punto_multijet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hocam aktif bass da olsa illaki bir girise vs ihtiyacı olmayacakmı girisler vs nerde 1 hadı buldum bızım teypler tarzı arkasında ne gırısı vs var cok meraktayım dogrusu
    aktif bassların genelinde high input gibi farklı farklı girişler mevcut oluyor. teypte ne varsa kullanılabilir diye dusunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aracınızdaki sistemde var olan anfinin giriş kablolarını araştırmak lazım

1) sıradan bir teypteki gibi 4 giriş geliyor,anfi 5 olarak çoğaltıp sub için kendi çıkışını kendimi veriyor?

eğer öyle ise basitçe subwoofera giden hoparlör kablosunu alıp sinyal olarak kullanıp mono anfiye high levelden giriş yapabilirsiniz ama tahminimce 14-18v arası değerde çıkacak olan o voltajı gain ayarı sınırlarında barındıran bir mono anfi bulmanız lazım (sony gs100 olabilir mesela) ama 14v değilde şöyle 20v gibi bir değerse ayrı bir dsp olmadan ona gain ayarı yapabilecek sistem sadece anfi alarak olmaz çünkü gain minimumda bile tutulsa distortion üretir sistem.

özetle subwoofer kablosundaki çıkış gücünü bilmek mühim

2) eğer 4+1 yada 4+2 teyp çıkış anfi giriş şeklinde ise ve subwooferın kendine has kendine ait bir girişi var ise oem anfinin ozaman kral! direk o anfiye giren kabloyu sinyal olarak kullanın ve yan sanayi anfi+ sub alın bitti gitti.

sony gs100 + morel primo 8 F/P anlamında çok iyi 2 ürün olur özellikle temiz 2inci el bulabilirseniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracınızdaki sistemde var olan anfinin giriş kablolarını araştırmak lazım

1) sıradan bir teypteki gibi 4 giriş geliyor,anfi 5 olarak çoğaltıp sub için kendi çıkışını kendimi veriyor?

eğer öyle ise basitçe subwoofera giden hoparlör kablosunu alıp sinyal olarak kullanıp mono anfiye high levelden giriş yapabilirsiniz ama tahminimce 14-18v arası değerde çıkacak olan o voltajı gain ayarı sınırlarında barındıran bir mono anfi bulmanız lazım (sony gs100 olabilir mesela) ama 14v değilde şöyle 20v gibi bir değerse ayrı bir dsp olmadan ona gain ayarı yapabilecek sistem sadece anfi alarak olmaz çünkü gain minimumda bile tutulsa distortion üretir sistem.

özetle subwoofer kablosundaki çıkış gücünü bilmek mühim

2) eğer 4+1 yada 4+2 teyp çıkış anfi giriş şeklinde ise ve subwooferın kendine has kendine ait bir girişi var ise oem anfinin ozaman kral! direk o anfiye giren kabloyu sinyal olarak kullanın ve yan sanayi anfi+ sub alın bitti gitti.

sony gs100 + morel primo 8 F/P anlamında çok iyi 2 ürün olur özellikle temiz 2inci el bulabilirseniz.

Abi dayanamadım arka tarafı soktum komple cok guzel saklamıslar kabloları vs. masallah bu durumda hangi dedigine geliyor sence fotolardan cozebıldıgın ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi dayanamadım arka tarafı soktum komple cok guzel saklamıslar kabloları vs. masallah bu durumda hangi dedigine geliyor sence fotolardan cozebıldıgın ?
    Abicim şansına fotoları göremiyorum yükleyebildiğine eminmisin? Lazım olan ya teyp çıkışının görüntüsü yada anfinin girişi onlar olursa bir şans ne nedir bulabiliriz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abicim şansına fotoları göremiyorum yükleyebildiğine eminmisin? Lazım olan ya teyp çıkışının görüntüsü yada anfinin girişi onlar olursa bir şans ne nedir bulabiliriz
    Alıntı yapıyor gibi yap, o esnada mesajda görünüyor.

IMG]https://ibb.co/fxgY7M5[/IMG]
    IMG]https://ibb.co/YQr2Nhg[/IMG]
    IMG]https://ibb.co/t82xRd2[/IMG]
    IMG]https://ibb.co/kJp6Hwb[/IMG]
    IMG]https://ibb.co/wWmmsPs[/IMG]
    IMG]https://ibb.co/F0Gcnmc[/IMG]
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    allah allah fotoların adresleri cıkmamıs

IMG-20220102-154550 — ImgBB
    IMG-20220102-154615 — ImgBB
    IMG-20220102-154628 — ImgBB
    IMG-20220102-154633 — ImgBB
    IMG-20220102-154737 — ImgBB
    https://ibb.co/F0Gcnmc

abi böyle idare et simdilik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

IMG-20220102-154550 — ImgBB
    IMG-20220102-154615 — ImgBB
    IMG-20220102-154628 — ImgBB
    IMG-20220102-154633 — ImgBB
    IMG-20220102-154737 — ImgBB
    https://ibb.co/F0Gcnmc

abi böyle idare et simdilik

baktımda tek tek inan anlayabildim desem yalan olur be kardeşim ya
    yardımcı olabilmek adına JBL Avrupa bölgesinden sorumlu teknik destek birimine mail yazdım, dönmeleri halinde bende anında dönerim.

ama işten anlayan bir tesisatçı varsa yakında hazır bu kadarınıda açmışken bakar anlar diye tahmin ediyorum, tabi yakında varmıdır onuda bilmiyorum.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Resimdeki anfiye bakarsak kapıdaki kolonlarda bu amfiden besleniyor amfi içi tahminimce normal teyp çıkışı gücünde yani daha basit anlatmak gerekirse araya dijital çeviriciler var prof olmayan cadence marka hemde (remote+) voltaj çıkoşı var anfinizide otomatik açıp kapatır. sizin işinizi görür zaten sadece bass besleyecek taktığınız amfi 20 cm bir adet bass ile işinizi görür anfiyi 2 kanal eski tip jvc sony jbl tarzı kullanın frekans ve tonlaması daha iyi uyumlu olur anfinizden gelen sinyalle. Bide taktığınız anfinin ayarını full rangede ayarlayın zaten mevcut anfiden alt frekans olarak geliyor buna dikkat edin daha uyumlu bir bass için.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anlayabildigim kadarıyla kendim yapmam mümkün görünmüyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    baktımda tek tek inan anlayabildim desem yalan olur be kardeşim ya
    yardımcı olabilmek adına JBL Avrupa bölgesinden sorumlu teknik destek birimine mail yazdım, dönmeleri halinde bende anında dönerim.

ama işten anlayan bir tesisatçı varsa yakında hazır bu kadarınıda açmışken bakar anlar diye tahmin ediyorum, tabi yakında varmıdır onuda bilmiyorum.
    tesekkur ederım abi kralsın yıllardır tek bir sorumu bile emeksiz geçmedin !...

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence sadece basın kabinine izolasyon yapsanız yeterli olur, plastik subwoofer kabini mi olurmuş? Baslar zayıf olur tabi.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bugün bir ustaya gosterdım aktif bass ile dediginiz gibi ceviriciyle cozebılecegimi soyledi
    ama tabi frekans ve tonlama gibi seyler soylemıstınız ama tabi voltajı gain ayarı sınırlarında gibi prof konular beni aşıyor
    bu konuda yardım ederseniz sevinirim

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler