User Tag List

12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Konu: DSP ses islemcisi hk. yardım

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Question DSP ses islemcisi hk. yardım

Merhaba cihaz listemi aşağıya yazıyorum işlemciden kesim ayarlarını yaptım netlik güzel fakat ses yüksekliği olarak olması gerekenin yarısı gibi çalıyor amfiden gain ayarım açık bilmediğim bir ayar mı var acaba?

input output volume hepsi açık eq flat
    midrangeleri 200hz - 10000hz butterworth 24db/oct kesim yaptım
    tizleride 3000hz - 20000hz butterworth 24db/oct kesim yaptım
    bassı 40hz - 150hz butterworth 24db/oct kesim yaptım

bluetooth dan direk işlemciye bağlanıp çaldırıyorum yine aynı ses yüksekliği daha fazla yükselmiyor

teyp oem
    hi level kullanılarak input alındı

dragster adsp 8
    Dragster Audio - Product Detail

deaf bonce hannibal AHL-300.4 amfi
    Hannibal AHL-300.4 - Amplifier

massive 50.4 amfi

2 takım deaf bonce apocalypse 20 cm midrange 300.4 amfiye 4 ohm da girildi
    Apocalypse AP-M81A | Speakers

1 takım clifford t217 10 cm tiz
    Clifford CF T217 Twitter Hoparlor Grubu Clifford Clifford Dohm Twitter 10 CM Twitter CF-T217

30 cm BM Audio eski seri bass (değerlerini bilmiyorum)
    Konu razzmatazz tarafından (12-01-2022 Saat 13:11 ) değiştirilmiştir.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu gibi DSP cihazlarin ayarlarında input için level gain ayarlari vardır. Her kanala ayrı ayrı atanır. Büyük ihtimal sizde bu kısık seviyede, dragster da nasıl bilmiyorum ama illaki input level gain vs vardir. Birde 24db de kesmissiniz ya, onu 12 lerde felan kesin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu gibi DSP cihazlarin ayarlarında input için level gain ayarlari vardır. Her kanala ayrı ayrı atanır. Büyük ihtimal sizde bu kısık seviyede, dragster da nasıl bilmiyorum ama illaki input level gain vs vardir. Birde 24db de kesmissiniz ya, onu 12 lerde felan kesin.
    input output ve her kanalın ganin ayarı sonuna kadar açık hocam özellikle kontrol ettim.

slope 24 ile 16 arasında ne gibi bir fark olur

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kesim ayarlarında bi yanlışlık yapmışsınız. Midrange frekans kesimi 10 khz yapmışsınız tiz ise 3khz de başlıyor arada kalan frekans kayıplarınız olur mesela 3 te kestiyseniz 4 den başlamanız lazım. Midrange ve tiz lerin frekans haritası nedir ona göre ayar yaparsanız daha kayıpsız çalar. Sesin kısıklığıda dsp cihazının ayarındandır
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesim ayarlarında bi yanlışlık yapmışsınız. Midrange frekans kesimi 10 khz yapmışsınız tiz ise 3khz de başlıyor arada kalan frekans kayıplarınız olur mesela 3 te kestiyseniz 4 den başlamanız lazım. Midrange ve tiz lerin frekans haritası nedir ona göre ayar yaparsanız daha kayıpsız çalar. Sesin kısıklığıda dsp cihazının ayarındandır
    Midrangeler 110hz - 10khz arası frekans okuyor tizlerim ise 2khz - 20khz arası okuyor en mantıklı kesim sizce nasıl olur. DSP üzerinde fiziksel herhangi bir ayar yok programı üzerindeyse tüm ayarları full açık başka bir ayar bulamadım volume ile ilgili maalesef

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Midrange 160hz-8khz tiz 9khz-20khz olarak daha iyi olur ben 3 yol aktifte bu şekilde kullanıyorum. Basıda 120 hz yapın. Bluetouthtan işlemciye bağlanıyorsanız muhtemelen telefondan ise kululandığınız programdan olabilir mesela iphone varsa podcastler menüsünden şarkı açıp deneyin ses yüksek çıkıyor bide öyle deneyin. Anfilerin crosowerları fullrange olarak ayarlayın ordanda ses kısık çıkar hi pass modunda ise.
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Midrange 160hz-8khz tiz 9khz-20khz olarak daha iyi olur ben 3 yol aktifte bu şekilde kullanıyorum. Basıda 120 hz yapın. Bluetouthtan işlemciye bağlanıyorsanız muhtemelen telefondan ise kululandığınız programdan olabilir mesela iphone varsa podcastler menüsünden şarkı açıp deneyin ses yüksek çıkıyor bide öyle deneyin. Anfilerin crosowerları fullrange olarak ayarlayın ordanda ses kısık çıkar hi pass modunda ise.
    bahsettiğiniz ayarları bir deniycem teşekkür ederim

iphone cihazdan çalıyorum spotifydan yüksek ses kalitesi seçili

amfiden tüm crossover lar full modunda hpf lpf ayarlarıda tamamen kısıkta

sistemi spl odaklı kurduk hadi dedik ses kaliteside bi tık iyi olsun işlemci koyalım bluetoothdan çalarız ana üniteye gerek kalmaz dedik ama bu seferde ses az

çıktı arkadaşımda 2 takım mb8 var işlemcisiz amfisi benimkinden kötü ama benim cihazlardan yüksek çalıyor.

işlemcide advanced diye bir bölüm var orda DB ile ilgili birkaç ayar var onların ne anlama geldiğini çözemedim (sol üstteki input option bölümü) Şimdi buna bakarken birşey keşfettim yine aynı advanced bölümünde sağ tarafta output db limit var 0 db de duruyor sanırım onu 12db ye aldığımda sesim yükselecek birazdan arabanın yanına gidip deneyeceğim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şu ayarlarıda anlayamadım tam olarak

#3 Limiter Setting:

A. Clipping level: this dimension of the signal output in use rises to the values of the level and when the limiter is activated and makes sure the level of the output signal, does not exceed the level of the limiter. The adjusting range:
    -30dB to 11.9dB, shut down. 0.1dB step per each adjustment. Choosing “OFF”, the limiter will turn off. The value of the limiter level normally can be set with an input sensitivity 2dB~4dB higher than the value of power amplifier. For example, it is possible to obtain a sensitivity of 0dB amplifier from the manual and you can set the level of the voltage limiter +3dB when you connect the processor channel to the amplifier. Also, the other much more precise setting method: connect the system, and increase the input signl music gradually, adjust the limiter level till the amplifier clipping light is blinking, listening that the sound from the speakers is very loud without stopping, which is the best situation.

B. Response time: it means when the output signal level over our setting limiter level, how long the limiter will start to work. If the response time is very short, this will affect the dynamics of the music sound head and strength. If the response time is very long, that will affect the degree of natural music and transient, also, it will cause certain delay and turbidity. So, it's better to adjust the response time shorter. Adjusting range: 0.3mS to 200mS.
    Setting advice: better bass signal response time: 60mS~80mS, better midrange and tweeter signal response time: 20mS~40mS.

C. Release time: it means when the level of the output signal is varied by the level of over limiter less than the level of the limiter, how long the limiter takes to shrink. Normally it is the best to adjust the time release longer than the response time adjusting range: 50mS~50000mS.
    Setting advise: better bass signal release time is better in the range: 600mS~800mS, mid-high signal release time in the range 200mS~400mS. Click “cancel” to exit.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu ayarlarıda anlayamadım tam olarak

#3 Limiter Setting:

A. Clipping level: this dimension of the signal output in use rises to the values of the level and when the limiter is activated and makes sure the level of the output signal, does not exceed the level of the limiter. The adjusting range:
    -30dB to 11.9dB, shut down. 0.1dB step per each adjustment. Choosing “OFF”, the limiter will turn off. The value of the limiter level normally can be set with an input sensitivity 2dB~4dB higher than the value of power amplifier. For example, it is possible to obtain a sensitivity of 0dB amplifier from the manual and you can set the level of the voltage limiter +3dB when you connect the processor channel to the amplifier. Also, the other much more precise setting method: connect the system, and increase the input signl music gradually, adjust the limiter level till the amplifier clipping light is blinking, listening that the sound from the speakers is very loud without stopping, which is the best situation.

B. Response time: it means when the output signal level over our setting limiter level, how long the limiter will start to work. If the response time is very short, this will affect the dynamics of the music sound head and strength. If the response time is very long, that will affect the degree of natural music and transient, also, it will cause certain delay and turbidity. So, it's better to adjust the response time shorter. Adjusting range: 0.3mS to 200mS.
    Setting advice: better bass signal response time: 60mS~80mS, better midrange and tweeter signal response time: 20mS~40mS.

C. Release time: it means when the level of the output signal is varied by the level of over limiter less than the level of the limiter, how long the limiter takes to shrink. Normally it is the best to adjust the time release longer than the response time adjusting range: 50mS~50000mS.
    Setting advise: better bass signal release time is better in the range: 600mS~800mS, mid-high signal release time in the range 200mS~400mS. Click “cancel” to exit.
    Bu ayarlar gecikme ayarları yani hoparlörlerin size olan uzaklığını ayarlama sahneleme sistemi için. Ben bu ayarları kullanmıyorum aracımda standart konumda

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynı işlemcide bende aynı sorunu yaşamıştım üstünden baya zaman geçti ama Start treshold la çözmüştüm diye hatırlıyorum.
    Ben ForX in 12 kanal olanına geçtim. Arayüzü eskisine göre bi tık daha kötü ama ses farkı muazzam.
    Ek olarak bu cihaz sanırım bluetooth 4.0 ve eski nesil iPhone larda daha yüksek ses kalitesi ile çalışıyor. (iPhone 6 -7 gibi)
    Bluetooth 5.0 - 4.0 arası bu sorun sizdede olabilir. Aux tan bir kablo ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu ayarlar gecikme ayarları yani hoparlörlerin size olan uzaklığını ayarlama sahneleme sistemi için. Ben bu ayarları kullanmıyorum aracımda standart konumda
    gecikme ayarları farklı bir menüden ayrı ayrı ayarlanıyor hocam

bahsettiğiniz kesim ayarlarını yaptım ses netliğinde baya fark oldu ama output db limit ayarlarını değiştirdim yine yükselmedi ses aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı deeperblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı işlemcide bende aynı sorunu yaşamıştım üstünden baya zaman geçti ama Start treshold la çözmüştüm diye hatırlıyorum.
    Ben ForX in 12 kanal olanına geçtim. Arayüzü eskisine göre bi tık daha kötü ama ses farkı muazzam.
    Ek olarak bu cihaz sanırım bluetooth 4.0 ve eski nesil iPhone larda daha yüksek ses kalitesi ile çalışıyor. (iPhone 6 -7 gibi)
    Bluetooth 5.0 - 4.0 arası bu sorun sizdede olabilir. Aux tan bir kablo ile deneme yapmanızı tavsiye ederim.
    automatic input selecti seçince aktif oluyor start threshold değeri -70 dbu da duruyor 0 dbu denedim değişen birşey olmadı

evet iphone 12 ile bağlanıyorum işlemci 4.0 destekliyor en iyisi aux ile deneyelim yada farklı bir ana ünite ile deniycem orjinal ana üniteyle çok ses açamıyorum distorsiyona giriyor

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler