User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: DSP Nedir? gerekli Midir? Maaliyetine Değer Mi?

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

DSP Nedir? gerekli Midir? Maaliyetine Değer Mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi DSP nedir? normal amfilerden farkı ve işlevi nedir?
    Kulağı çok iyi olmayan bir kişiyi baz alarak düşünürseniz DSP'li bir sistem gereki midir? Maaliyetine değer mi?
    Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.

Kitlkist olarak Gladen Comp, Mosconi Amfi, Gladen 20cm pasif Sub

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evren abi selam, bende de A3 var biliyorsun. Musway marka DSP ile 3 yollu bir ses sitemi yaptırdım. Kapılar Hertz arka bagajda da musway sub mevcut. DSP işlemcili bir amfi ve sistemi yönetiyor. Tamamen sök tak olarak montaj yapıldı. Fiyatlar biraz yukarda ama hem aracın orjinal yerlerne montaj yapıldı hemde çok iyi ses alıyorum.

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbulda bildiğim kadarıyla çok bilinen yer . isim vermeyeyim sinan koç unda aracı yaptırdığı yer. Bir gün buluşma ayarlandı bende katıldım. Sadece 2 hoparlör 1 woofer olan sistemi de dinledim, ful yapılı olan aracıda dinledim. Bana göre ikisi de çok güzel geldi. Bam güm seven biri olmadığım için en düşük sistem bile beni mest etti. Gidip dinlemek lazım diye düşünüyorum

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dsp li bir sistemim var 3 yol aktif. Önler de mid ve tiz arakada ise sadece 25 cm subwoofer var. Yeterli ve tatmin edici,zaten dsp nin amacı sahne sistemi sağ ve sol kanaldan oluşur bide arkada sub. Piyasada dsp li amfiler mevcut fiyatlarıda oldukça pahalı. Kulağı hassas olmuyan birisi için dsp çok gereksiz bir masraf olabilir ama tamamen zevk meselesidir. Dsp de önemli olan ses kalitesi ve komponentlerin doğru frekansta çalmasıdır. Benim sistemde dsp li ana ünite var amfiler normal kalitede olmasına rağmen çok farklı sesi var. Mesele sadece highend değil aslında bazı show araçlarında yüksek paralar harcayıp net ses alamama sıkıntısıda ana üniteden kaynaklanmakta doğru frekans ayarı yapılamamasıdır. Şöyle öernek vereyim 2 sene önce muğladaki araç fuarına gittim sistemlere bakmaya sesler aşırı yüksek tabi ama 10 metre uzağından geçmeme rağmen buran buran yanık kokuları geliyordu. Nedeni doğru frekans gitmiyordu hoparlörlere, demek istediğim show amaçlıda olsa dsp li bir ana ünite veya crosower şart highend dede şart olduğu gibi...
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

STP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    106 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4 yol aktif sistem yapacaksan dsp ye gir derim. Saf muzik dinleyecegim parada harcarim dersen yaptir. Ben 4 yol altif kullaniyorum Özhan Doğruer (TR deki en iyi calan SQ arac onda) yapimi. Kesinlikle tavsiye ederim

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi ne dinlediğine de bağlı bu durum ne kadar keyif alarak dinlediğinede .
    ben akustik severim jazz severim ona göre müzik dinlerim diyorsan bence dsp olmalı...şart değil. ama rap dinliyorum hip hop dinliyorum diyorsan olmasa da ben bir fark almıyorum.. Belki yeterli bir kulağım yok ama bende durum böyle

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sahne yerleşiminden ziyade hoparlörler doğru frekans versin yeter diyorsan amfi ve teypteki ayarlar yeterli olur pasif sistemde.. zırlama olmasın kapılarda yalıtım olsun yeter... diğer pro sq sistem için En Az X3 maliyet ister ve karşılığında iyi bir kulak ister..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı emrhn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evren abi selam, bende de A3 var biliyorsun. Musway marka DSP ile 3 yollu bir ses sitemi yaptırdım. Kapılar Hertz arka bagajda da musway sub mevcut. DSP işlemcili bir amfi ve sistemi yönetiyor. Tamamen sök tak olarak montaj yapıldı. Fiyatlar biraz yukarda ama hem aracın orjinal yerlerne montaj yapıldı hemde çok iyi ses alıyorum.
    Aslında şu anda aldığım tekliflerden biri tam olarak bu sistem. kapılar, sub, center hertz. amfi musway.
    böyle her enstrümanı tertemiz alıyorsun, yüksek seslerde bozulma olmuyor mu senin sistemde.

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstanbulda bildiğim kadarıyla çok bilinen yer . isim vermeyeyim sinan koç unda aracı yaptırdığı yer. Bir gün buluşma ayarlandı bende katıldım. Sadece 2 hoparlör 1 woofer olan sistemi de dinledim, ful yapılı olan aracıda dinledim. Bana göre ikisi de çok güzel geldi. Bam güm seven biri olmadığım için en düşük sistem bile beni mest etti. Gidip dinlemek lazım diye düşünüyorum
    Oranın videosunu bugün izledim. sinan aile dostum, onla da konuşucam. ama bewith yeni ve TR'de tek distiribitörü olan bir firma sanırım.
    Emin olamadım bu sebeple.

Alıntı turboman Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dsp li bir sistemim var 3 yol aktif. Önler de mid ve tiz arakada ise sadece 25 cm subwoofer var. Yeterli ve tatmin edici,zaten dsp nin amacı sahne sistemi sağ ve sol kanaldan oluşur bide arkada sub. Piyasada dsp li amfiler mevcut fiyatlarıda oldukça pahalı. Kulağı hassas olmuyan birisi için dsp çok gereksiz bir masraf olabilir ama tamamen zevk meselesidir. Dsp de önemli olan ses kalitesi ve komponentlerin doğru frekansta çalmasıdır. Benim sistemde dsp li ana ünite var amfiler normal kalitede olmasına rağmen çok farklı sesi var. Mesele sadece highend değil aslında bazı show araçlarında yüksek paralar harcayıp net ses alamama sıkıntısıda ana üniteden kaynaklanmakta doğru frekans ayarı yapılamamasıdır. Şöyle öernek vereyim 2 sene önce muğladaki araç fuarına gittim sistemlere bakmaya sesler aşırı yüksek tabi ama 10 metre uzağından geçmeme rağmen buran buran yanık kokuları geliyordu. Nedeni doğru frekans gitmiyordu hoparlörlere, demek istediğim show amaçlıda olsa dsp li bir ana ünite veya crosower şart highend dede şart olduğu gibi...
    2 yerden teklif aldım. 2'sinde de dsp'li ve dsp'siz seçeneklerde fark 200-300 Euro / dolar. Bu kadar fark için duyacak kadar iyi kulağım olmasa bile DSP'den vazgeçmem sanırım.

Alıntı STP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    4 yol aktif sistem yapacaksan dsp ye gir derim. Saf muzik dinleyecegim parada harcarim dersen yaptir. Ben 4 yol altif kullaniyorum Özhan Doğruer (TR deki en iyi calan SQ arac onda) yapimi. Kesinlikle tavsiye ederim
    Sanırım giricem DSP'ye. Girmeyince de fiyatta pek fark yok gibi.

Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi ne dinlediğine de bağlı bu durum ne kadar keyif alarak dinlediğinede .
    ben akustik severim jazz severim ona göre müzik dinlerim diyorsan bence dsp olmalı...şart değil. ama rap dinliyorum hip hop dinliyorum diyorsan olmasa da ben bir fark almıyorum.. Belki yeterli bir kulağım yok ama bende durum böyle
    Beggin, my baby shot me down, do it, my neck my back, dance monkey, kaan boşnak falan sık dinlediğim playlist. rap arada, pek sık değil.
    bu durumda dsp önemli mi demek oluyor?

Alıntı sword Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahne yerleşiminden ziyade hoparlörler doğru frekans versin yeter diyorsan amfi ve teypteki ayarlar yeterli olur pasif sistemde.. zırlama olmasın kapılarda yalıtım olsun yeter... diğer pro sq sistem için En Az X3 maliyet ister ve karşılığında iyi bir kulak ister..
    Teyp audi'nin orjinal teybi, ayar yok denecek kadar az. amfi üzerinden ayar yapıldığında muhtemelen tatmin olurum.
    Comp, Sub aynı kalacak şekilde bunların yanına DSP'li amfi veya DSP'siz amfi koyduğumda 200-300 dolar/euro oynadı aldığım fiyatlarda. x3 kadar bir fark çıkarsalardı karşıma dsp'size girerdim belki ama şuan dsp ile gidersen 1600-1700 dolar civarı, dsp'siz gidersem 1400 dolar civarı aldığım fiyatlar.
    1600'e 500 olsaydı dsp'sizliği tercih ederdim belki ama 500 usd'lik tesisat da çok dandik kaçar sanırım.

sword - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    orjinal teypten kaliteli yüksek volt sinyal alamazsın amfiye.. oem teyp sadece sistemi başlatma amacı ile kullanıp amfi üzerinden bluetooth ile telefondan kaliteli müzik dinlerim diyorsan Bewith audio subi garage güzel dsp li amfiler var minimal boyutlu teyp arkası yada koltuk altına

deeperblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DSP artık ayrı bir cihaz olmaktan çıkıp amfilere dahil oldu.
    Bu nedenle yeni sistem kuracaksanız dip li sisteme dahil olmak çok daha sağlıklı olacaktır.

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Forx 48dsp kullaniyorum abi, daha once audison bitten kullaniyordum, bence bitten den cok daha islevsel. Kendi uzerinde 16 bit calan playeri ve dahili bluetooth u var. Flac parcalari usb ye attim mis gibi caliyor. Markadan dolayi on yargiliydim, ama bitten den sonra ilac gibi geldi. Bi takim focal mid takimi ve bir 30cm sub kullaniyorum, gayet tane tane caliyor. Sahneyide on cama dogru ayarladim ses ordan geliyor. Artik dsp siz yapamam herhalde. Oyle pis lanet bisey Ama bu isin sonu yok, hep uzerine bisiler eklemek istiyor.

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamen beklentinize göre değişir ben spl sistemde yüksek seslerde netlik bozulmasın frekans kesimleri her hoparlörde neyse o olsun istediğim için kullandım iyi ki almışım diyorum son ses de açsam kulak tırmalamayan temiz bir ses alıyorum

razzmatazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Forx 48dsp kullaniyorum abi, daha once audison bitten kullaniyordum, bence bitten den cok daha islevsel. Kendi uzerinde 16 bit calan playeri ve dahili bluetooth u var. Flac parcalari usb ye attim mis gibi caliyor. Markadan dolayi on yargiliydim, ama bitten den sonra ilac gibi geldi. Bi takim focal mid takimi ve bir 30cm sub kullaniyorum, gayet tane tane caliyor. Sahneyide on cama dogru ayarladim ses ordan geliyor. Artik dsp siz yapamam herhalde. Oyle pis lanet bisey Ama bu isin sonu yok, hep uzerine bisiler eklemek istiyor.
    kesinlikle katılıyorum bende dsp den bi haberdim şuan dragster adsp 8 kullanıyorum bundan sonra alacağım işlemci kesinlikle for-x dsp pro 812 olacak kendi media playeri olması mükemmel birşey teyplere okadar para dökmektense bir sefer bundan al her aracında kullanırsın

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başlıkta da belirttiğim gibi DSP nedir? normal amfilerden farkı ve işlevi nedir?
    Kulağı çok iyi olmayan bir kişiyi baz alarak düşünürseniz DSP'li bir sistem gereki midir? Maaliyetine değer mi?
    Bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim.

Kitlkist olarak Gladen Comp, Mosconi Amfi, Gladen 20cm pasif Sub
    Gerekli midir? Hayır.
    Maliyetine değer mi? Evet.

Özellikle 3 veya 4 yol aktif sistem yapacaklar yada sisteminde çok fazla hoparlör ve anfi olan SPL araçlar için işlemci kullanımı ciddi fark yaratır.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evren abi ben kapıları 16 cm Hertz mpk 3 yolluya döndüm, centerla beraber. Arkalarda da Hertz mpk mevcut. Torpido altına musway d8 dsp koyduk. Arka bagajada stepne bass yaptım musway. Sistemden çok memnunum, vokal ağırlıklı dinliyorum, gün güm bass sevmiyorum. Son seste bile bozulma çok az. Durum olsaydı mmi sistemide yükseltecektim ama yetişmedi �� bir gün buluşalım dinle istersen

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı razzmatazz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum bende dsp den bi haberdim şuan dragster adsp 8 kullanıyorum bundan sonra alacağım işlemci kesinlikle for-x dsp pro 812 olacak kendi media playeri olması mükemmel birşey teyplere okadar para dökmektense bir sefer bundan al her aracında kullanırsın
    Subw ne kullaniyorsunuz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar aşağıdaki markalardan hangisi daha iyidir, neden ve nesi daha iyidir?
    Fiyatlar aynı olduğunu varsayın

Component
    Hertz Cento CK165
    Gladen Alpha 165 G2

Sub
    Hertz CS250
    Gladeb SQX08

Amfi
    Musway D8v3
    Mosconi Pico 6/8
    Konu Evrenoz tarafından (11-04-2022 Saat 13:14 ) değiştirilmiştir.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Oncesinde bitone kullaniyordum, sonra moscoji 6 to 8 dap
    Veysel koca lansman oncesi gibi gelen pico 8 to 12’ye gectik.
    Kendisi uzay cihazlar olmadigi zaman ayardan pek zevk almaz

On/arka aktif ayri bi dunya oldu kendiside sasirdi.

Kapilarda ve sub morel titmyum ultimo’lar var.

Tum kablolama gercek bakir ust seviye yapmak gerekiyo malesef standar kablolama ile sistem %25 performansla caliyor,
    Spotify ile dinlemek gereksiz,
    Amas 96k ile bagliniyorum ama yeni nesil telefon seciyor, muzik calar cok basarili olmali yoksa sahne vs verimi zor.

Acikcasi cihazlar pahali sanardim, kablolama can acitiyor ve ne kaliteye direk etkili.

Diger aracta pioner minik islemcili bir amfi var torpido icinde 10dk baglandi, ayarlari telefondan sound tune ile yapiyorum, f/p muthis, bedavaya islemcik

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler