User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: F30 sistem upgrade

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

F30 sistem upgrade

2017 M plus donanım ve mevcut sistemden hiç memnun değilim
    Mümkün mertebe kesip biçmeden ve aile kullanımına uygun seviyede iyileştirme yapmak istiyorum.
    Neler yapılabilir tavsiyeleri dikkate alabilirim?
    Full Harman Kardon sistem çok işime gelmiyor şöyle ki; pandizotu değiştirmeyi düşünmüyorum, arka kapılara tweeter yeri ve konsola center yeri açtırmayı pek düşünmüyorum.
    pek fazla olmasa da çıkma hifi set alsam boşa mı para veririm yoksa ciddi fark yaratır mı emin olamadım.

Mevcut sistem,
    nbt + HK ön tweeterlar + 4 kapı orjinal hoparlör
    ön koltuk altlarındaki yerleri boş sanıyordum ama hafif bir ses geliyor yeni fark ettim, orjinalde böyle midir yoksa sonradan ilave mi bilgim yok açıkcası.

cnzdmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R.I.P Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2017 M plus donanım ve mevcut sistemden hiç memnun değilim
    Mümkün mertebe kesip biçmeden ve aile kullanımına uygun seviyede iyileştirme yapmak istiyorum.
    Neler yapılabilir tavsiyeleri dikkate alabilirim?
    Full Harman Kardon sistem çok işime gelmiyor şöyle ki; pandizotu değiştirmeyi düşünmüyorum, arka kapılara tweeter yeri ve konsola center yeri açtırmayı pek düşünmüyorum.
    pek fazla olmasa da çıkma hifi set alsam boşa mı para veririm yoksa ciddi fark yaratır mı emin olamadım.

Mevcut sistem,
    nbt + HK ön tweeterlar + 4 kapı orjinal hoparlör
    ön koltuk altlarındaki yerleri boş sanıyordum ama hafif bir ses geliyor yeni fark ettim, orjinalde böyle midir yoksa sonradan ilave mi bilgim yok açıkcası.
    Ön koltukların altında bass lar var 2 adet. Kaliteli olmasa da dediğin gibi ordan ses duyarsın.
    Eğer prof bir şey istemiyorsan 8.8 inc orjinal NBT ile gelen anfi ses kalitesini çok arttırıyor. Bir de HK center (Ekranın arkasına gelen kısım Hoparlor+Tweeter) koyup ön 2 kapı hoparlorunu HK yaparsan baya kaliteli bir ses oluşur.

Bilmiyorum yeter mi sana ama, sonrası için prof sisteme geçmen lazım sanki.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ön koltukların altında bass lar var 2 adet. Kaliteli olmasa da dediğin gibi ordan ses duyarsın.
    Eğer prof bir şey istemiyorsan 8.8 inc orjinal NBT ile gelen anfi ses kalitesini çok arttırıyor. Bir de HK center (Ekranın arkasına gelen kısım Hoparlor+Tweeter) koyup ön 2 kapı hoparlorunu HK yaparsan baya kaliteli bir ses oluşur.

şuan nbt var, id kaç diye sorarsan bilmiyorum ama
    aslında aradığım plug&play olacak şekilde bir iyileştirme ve özellikle koltuk altındaki bassların daha belirgin çalması

mesela şu ilandakini alsam kablolama olmadan mevcut soketler ve tesisat ile kullanabilir miyim? tweeter ve center kullanmayacağım için çöp olacak ama çok önemli değil.

Paket Ses Sistemi / BMW f30 Orjinal Hifi Ses Sistemi Sıfırdan Farksız Yetişen Alır sahibinden.comda - 981717801

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sadece plug&play olarak iyi bir DSP anfi ile ayar bile ses kalitesini ciddi iyileştirir.
    İstanbulda iseniz subigarage ile bir görüşün derim.

cabriolet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    OZTURK ELEKTRONİK-VİBE OPTISOUNDBMW8-V4 BMW Fiyatları ve Ozellikleri

şu şekilde ürünler var koltuk altı bass için ben eton marka almıştım daha aracıma takmadım ama yurtdışında kullananlar memnunlardı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    şuan nbt var, id kaç diye sorarsan bilmiyorum ama
    aslında aradığım plug&play olacak şekilde bir iyileştirme ve özellikle koltuk altındaki bassların daha belirgin çalması

mesela şu ilandakini alsam kablolama olmadan mevcut soketler ve tesisat ile kullanabilir miyim? tweeter ve center kullanmayacağım için çöp olacak ama çok önemli değil.

Paket Ses Sistemi / BMW f30 Orjinal Hifi Ses Sistemi Sıfırdan Farksız Yetişen Alır sahibinden.comda - 981717801
    O fiyata daha iyisi olamaz, alin tatmin olursunuz diye dusunuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O fiyata daha iyisi olamaz, alin tatmin olursunuz diye dusunuyorum
    araştırdıkça karşıma daha önce adını hiç duymadığım marka ve pnp çözümler çıkıyor.
    mesela koltuk altlarına Burock-Blam Audio-Gladen Mosconi gibi markaları buldum, amfi olarak yine kesip biçmeden vibe ile mevcut sistemi iyileştirme gibi alternatifler buldum.
    HK veya kesip biçme dışında alternatiflerin bol olması iyi bir haber tabii

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araştırdıkça karşıma daha önce adını hiç duymadığım marka ve pnp çözümler çıkıyor.
    mesela koltuk altlarına Burock-Blam Audio-Gladen Mosconi gibi markaları buldum, amfi olarak yine kesip biçmeden vibe ile mevcut sistemi iyileştirme gibi alternatifler buldum.
    sana mesaj yazmak ıstedım ama uyarı verdi kontrol edermisin Vibe powerbox 65.4 (bmw t-harness)
    i ürün için görüşmek istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı huse_inn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana mesaj yazmak ıstedım ama uyarı verdi kontrol edermisin Vibe powerbox 65.4 (bmw t-harness)
    i ürün için görüşmek istiyorum
    dmden cevap verilmiştir efendim

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Koltuk altlari pnp ifbmw focal sokup eton taktigimda cok daha iyi olmustu, sanirim simdi amfiside cikmis kendinden ayarli ugrastirmayan montaji yarim gun sonuc baya ciddi sistm yapilmis gibi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Koltuk altlari pnp ifbmw focal sokup eton taktigimda cok daha iyi olmustu, sanirim simdi amfiside cikmis kendinden ayarli ugrastirmayan montaji yarim gun sonuc baya ciddi sistm yapilmis gibi
    base sistemler için en basit ve etkili çözüm olarak bu vibe powerbox amfiyi tavsiye ediyorlardı forumlarda. zaten orjinalde hifi veya hk varsa alternatifler derya deniz gibi oluyor.
    araca özel harness ile pnp olması, ekstra amfiden güç kablosu çekilmemesi falan hoşuma gitmişti. kendim takmaya çalıştım ama ana ünitenin arkasında yer yoktu takamadım, sağı solu sökmeye zaman olsa illaki yer bulabilirdim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Burock for-x firmasının ürünü, merkezi mersindeler..
    Blam fransız, gladen Alman, Mosconi italyan hepside güzel ürünler..
    Audio systemın bmw için upgrade ürünler var.
    Focal ve eton'da aynı şekilde ürünler üretiyor.
    Bu markaların ürünlerini kaliteli dsp amfi ile beslerseniz, güzel sonuç alınır.

TechTurkey Dragger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    142 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cnzdmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ben F1Oda benzer şeyler yaptım ama bu sefer ses çok öne geldi ve rahatsız ediyor beni.

F30umdaki Harman sistemi mumla arıyorum.
    @premiumparts / www.premiumpartstr.com

Premium Brands & Special Cars

OZ RACING · SPARCO · MSW · AEM · K&N · EIBACH · H&R · VOGTLAND · MILLTEK · BILSTEIN · AIRTEC · TAROX · PROSPORT · POWERFLEX

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar ilgilenen olursa elimde Helix Match BMW Koltuk altı var aracımdan çıkma, uygun fiyata verebilirim ilgilenen özelden mesaj atabilir

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler