User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
74 sonuçtan 58 ile 74 arası

Konu: EQ Settings ve Sahneleme Ayarları Yaptırabileceğim Yer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vatan78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umik1 ile rew mi kullanıyorsunuz?

aynen hocam iyi bildiniz valla , Helix DSP RTAsı ile başladım hatta ilk etapta helix'e ait microfonu almıştım phantom girişli ama sonradan daha hassas program ve mic diyerekten REW ve Umik 1 + kalibrasyon dosyasıyla yola devam ediyorum, REW tabi derya deniz.

ama lütfen çevrenizde her RTA micim var diyene her REW biliyorum diyene kulak asmayın bu camia'da tanınan biriyim ve genelini tanıyorum cidden inanılmaz bilgi kirliliği mevcut her eline mic alıp kesim yapan adam kendini Akustik mühendis sonrasında Bilim Adamı sanıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen hocam iyi bildiniz valla , Helix DSP RTAsı ile başladım hatta ilk etapta helix'e ait microfonu almıştım phantom girişli ama sonradan daha hassas program ve mic diyerekten REW ve Umik 1 + kalibrasyon dosyasıyla yola devam ediyorum, REW tabi derya deniz.

ama lütfen çevrenizde her RTA micim var diyene her REW biliyorum diyene kulak asmayın bu camia'da tanınan biriyim ve genelini tanıyorum cidden inanılmaz bilgi kirliliği mevcut her eline mic alıp kesim yapan adam kendini Akustik mühendis sonrasında Bilim Adamı sanıyor
    Dediklerinize harfiyen katılıyorum.
    Yakında banada gelecek, uzun zamandır alsam almasam kararsızdım.

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vatan78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önemli olan insanın "bu bana yeterli demesidir"
    8 kanal işlemciler biraz eski kaldı.
    Şu an en çok 16 kanallar revaçta..
    Onlarda 1800-3000 dolar yurtdışı fiyatı...
    Bu kurla bir bu ürünleri zaten göremeyiz.
    Keyifli yeterli fiyat/performans ürünleri yakalamamız gerekiyor.
    Evet 16 kanallar var ama fiyat olarak ulaşmak zor şu şartlarda, benim sistem tam dediğiniz gibi fp ürünlerle topladım gayet beni tatmin ediyor. İnsanoğlu doyumsuz hep iyisi olsun istiyor işte
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    çok teşekkür ederim abi şaka maka bu son varyant böyle hafif olmasına rağmen beni pert ettiyse ilk varyantları hele heleki aşısız şekilde atlatmış olsaydım muhtemelen burada yazamıyordum,
    cidden kötü etti lannet.
    rica yarbay. ben de nisan'da gecirdim, igrenc bir hastalik

RTA olayına gireli yıllar oldu abi hatta özelde yazışmıştık ya mailden benim şu an car audiodan daha büyük hobim RTA, basitinden Umik 1 var,program vs var ama az çok tecrübe edine edine yolumu buldum. cidden çok zevkli ve Türkiyede'de bilen sayısı el kadar çoğu sırf reklam fakat sıfır sonuç hatta komedi diyebilirim.
    emin misin yazdigina? hatirlayamadim. REW+UMIK-1 gayet guzel, bizim gibi amatorler icin super. anladigim kadariyla ilerlemissin. bende de ayni ikili var ama -maalesef- bir sure sonra vakit ayiramadim. uzerinde cok calismak gerekiyor. tuning ben yaptim oldu denecek bir olay degil, tecrube gerekiyor. devam et, birakma, mumkunse farkli arabalarda calis, tecrube edinirsen ilerletebilirsin.

hatta foruma REW konusu ac, biz de ogrenelim. konu sahibinin istedigi seylerden biri de RTA+tuning idi.

REW cok ilerledi, eskiye gore daha guzel calisiyor .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Evrenoz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu durumda arkalara kanal kalmıyor. Ön sağ 2, ön sol 2 sub 2 dediğimizde 6 kanal kullanıyoruz. Amfi 8 kanal
    subw'in stereo mu, yani 2 kanal mi? subw genellikle mono (1 kanal) yapiliyor.

amfideki 2 kanalin koprulenip birlestirildigini tahmin ederim?

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    subw'in stereo mu, yani 2 kanal mi? subw genellikle mono (1 kanal) yapiliyor.

amfideki 2 kanalin koprulenip birlestirildigini tahmin ederim?
    Değil herhalde, monoydu sanırım
    2 kanal tek yapılmıştı yanlışım yoksa ama baştan kurulacak yapı konuştuğumuz gibi
    Konu Evrenoz tarafından (28-07-2022 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bendede ilk baslarda arka kapilar ana unite ustunde bagliydi,
    Sorun islemci uzerinden sarki dinlerken arkalar ana unitede calan kaliyordu arabadan sesi kismak gerekiyordu, drc ile ses ayari zordu Onun disinda pek bir zorluk cikarmadi.

Ama on arka aktif kesinlikle farkli bir dunya ve bana gore en memnun oldugum setup, eger cihaza aktif baska amfi baglanabiliyorsa, yada bunu satma degerlendirme gibi bir ortam olusursa ileride mutlaka tavsiye ederim.

Onceki sayfada arkadasin soyledigi gibi ozellikle masarati ve yeni volvolardaki cok hoparlorlu arabalarda yuksek kanalli islemciler ile icerisi senlik havasi oluyor,

Suan 3 farkli setupta sadece bitoneda sahne sofor odakli kullaniyorum.
    Tekrar yeni bi arabaya yapmam ama yapacak olsam kesin tek 6/8 islemci alip rca vs ugrasmam, on arka min 12 kanal dahili islemci amfi olur, daha sonrasi icin ekstra amfiler ilede sistemi genisletmeye eglencelik ugras kalir.

Zaten arabada mega bi sistemde hatasiz kayipsiz muzik imkansiz gibi birsey, binen akadaslarimin coguda icerdeki keyfine eglencesine bakiyo, dur bi sessiz olalim gozleri kapatalim odaklanim gibi durum yok
    onun yeine evde lambali amfi makarali devam, dahada otesi cok iyi bir kulakliga alistiktan sonra arabadaki dijital sistem okadar emegin karsiligini veriyormu sorgulanir.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Gerçek hayatla arabanın içini kıyaslamak doğru bir mantık değil zira kapalı alanlarda yapılan konserlerde her daim içerde kolonlar olur arkadanda ses gelir açık havalarda genelde olmaz ..
    Benzer bir örnek imax ve türevi sinemalar içinde verebiliriz imax sinemalarında film izleyenler bilir ses homojen bir şekilde her yere yayılır bütün sinema salonunu doldurur Buda bütün sinema salonunu saran dolby digital ve dts sistemler sayesinde oluyor ..

Gerçek hayatta böyledir yağmur yağar şimşek arkandan Çakar soldan kedi miyavlar sağdan denizden dalga vurur biraz solundan çocuk ağlar bunların bütünü çevresel sestir sahneleme illaki önden olmalı onda şüphe yok ama arkadan gelen ses doğru ayar yapılırsa sesi asla bozmaz tam aksine destekler ama dinlediğin şey ve aracın akustiği önemli tabii ayar yapıcak insanda ….
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    arkadaşlar Covid'dim yeni atlattım öncesindede işler çok yoğundu biraz kayıptım.

Evren arkadaşımız keşke Adanaya yakın olsaydı seve seve canı gönülden RTA'da yardımcı olurdum

şahsi fikrim Özhan Doğruer bu işin cidden en doğru adamı (Timur'dan selamlar ilet lütfen)
    Selamı var onun da sana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamı var onun da sana
    çok teşekkür ederim, ümit ederimki güzel bir noktaya getirmiştir sizin sistemi? nasıl nedir son durum?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    çok teşekkür ederim, ümit ederimki güzel bir noktaya getirmiştir sizin sistemi? nasıl nedir son durum?
    Kısmetse haftaya çarşamba başlıyoruz. Tatil vs derken anca başlayabiliyoruz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Evet arkadaşlar, an itibari ile Özhan’dan çıktım.

Öncelikle önlerdeki Hertz Cento 165’leri çıkarıp yerine Ground Zero 1650SQ taktık.
    Daha önce anlattığım gibi ön tweeterlardan 1’er, midbasslardan 2’şer kanal amfiye direkt gittik. Arkaları ise ana üniteye crossoverları ile bağladık. Arkalar gereksiz diyordu Özhan, ben inat ettim dursun diye ama cidden gereksizmiş. Çıkarabilirim her an.
    Center'ı da iptal ettik

Sisteme bir adet de Musway Drc ekledik. Böylece sub kontrol ve preset seçenekleri ( enstrümantal, elektronik, stereo, vale ) seçeneklerini dinlediğim şarkıya göre seçebilir olacağım.

Ayrıca tüm bağlantıları, kabloları, kablo kılıflarını yeniledik.

Sonuç olarak ses mükemmel oldu, sahneleme tam olması gerektiği gibi. İlk defa iş yaptım ama ne önerildi ise fazlası varmış özhan’da. Özeni, bilgisi, titizliği, kibarlığı, dialoğu olabilecek en üst seviyede.

Önerene de, Özhan’a da teşekkürler.
    Konu Evrenoz tarafından (17-08-2022 Saat 22:50 ) değiştirilmiştir.

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Evet arkadaşlar, an itibari ile Özhan’dan çıktım.

Öncelikle önlerdeki Hertz Cento 165’leri çıkarıp yerine Ground Zero 1650SQ taktık.
    Daha önce anlattığım gibi ön tweeterlardan 1’er, midbasslardan 2’şer kanal amfiye direkt gittik. Arkaları ise ana üniteye crossoverları ile bağladık. Arkalar gereksiz diyordu Özhan, ben inat ettim dursun diye ama cidden gereksizmiş. Çıkarabilirim her an.

Sisteme bir adet de Musway Drc ekledik. Böylece sub kontrol ve preset seçenekleri ( enstrümantal, elektronik, stereo, vale ) seçeneklerini dinlediğim şarkıya göre seçebilir olacağım.

Sonuç olarak ses mükemmel oldu, sahneleme tam olması gerektiği gibi. İlk defa iş yaptım ama ne önerildi ise fazlası varmış özhan’da. Özeni, bilgisi, titizliği, kibarlığı, dialoğu olabilecek en üst seviyede.

"olmuşken iyisi olsun, o da olsun, o da olsun" diye diye ekstradan bir 10-15K tuttu mu bu işler?

Sonunda istediğin lezzeti almak paha biçilemez orası ayrı tabii ama

Hayırlı olsun güle güle kullan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    center driver gitti mi?

soyle bir atasozu var: inadim inat, popom iki kanal
    saka saka
    yazdiklarindan su cikiyor: olay duzeldigi icin arkanin gereksiz oldugunu hissetmeye baslamissin.
    simdi dinle, kullan, bir sure sonra arkanin hala gereksiz oldugunu dusunuyorsan sokturebilirsin, satarsin, saklarsin, vs...

kilif nedir? bu mu;

basarili bir sekilde bittigine sevindim. gule gule dinle!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "olmuşken iyisi olsun, o da olsun, o da olsun" diye diye ekstradan bir 10-15K tuttu mu bu işler?

Sonunda istediğin lezzeti almak paha biçilemez orası ayrı tabii ama

Hayırlı olsun güle güle kullan
    Tuttu tabi ya tutmaz mı
    Çok teşekkürler, acı tecrübeyle de olsa öğrendim birşeyler. Ders oldu

Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    center driver gitti mi?

soyle bir atasozu var: inadim inat, popom iki kanal
    saka saka
    yazdiklarindan su cikiyor: olay duzeldigi icin arkanin gereksiz oldugunu hissetmeye baslamissin.
    simdi dinle, kullan, bir sure sonra arkanin hala gereksiz oldugunu dusunuyorsan sokturebilirsin, satarsin, saklarsin, vs...

kilif nedir? bu mu;

basarili bir sekilde bittigine sevindim. gule gule dinle!
    Evet onu da atlamışım, center da gitti

kablo kılıfı da aynen o siyah şey

Önden çıkanları satıyorum, arkaları da dediğin gibi satarım belki bir süre sonra
    Konu Evrenoz tarafından (17-08-2022 Saat 13:25 ) değiştirilmiştir.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun abi güzel günlerde dinle.
    Görsel var mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    118 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi güzel günlerde dinle.
    Görsel var mı
    Çok teşekkürler,
    Görsel yok. herşey orjinal yerinde gizli kapaklı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler