User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
74 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: EQ Settings ve Sahneleme Ayarları Yaptırabileceğim Yer

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)

EQ Settings ve Sahneleme Ayarları Yaptırabileceğim Yer

DSP Amfi üzerinden, mevcut ekipmanlara dokunmadan ( kablolamada hata vs görülür ise elbette düzeltilmesi yapılabilir ama hoparlör setlerini değiştirmeyui düşünmüyorum )
    Mikrofon kullanarak profosyonel bir şekilde EQ ve Sahneleme ayarlarını yapacak bir yer önerebilecek var mıdır acaba?

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sessiz sound
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Özhan doğruer

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sessiz sound
    10 takım midrange den aşağısına bakmaz onlar
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı vatan78 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Özhan doğruer
    +1 kesinlikle katılıyorum, subi garajlada görüşülebilir onlarda yapıyor sanırım
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    extreme sound da işinde çok profesyönel bir yer..

yıllar içinde iki tip kesim oluştu bir sadece sök tak montaj ağırlıklı yapan yerler bir diğeride eski usül bizim tesisatçı dediğimiz alaylı kesim..

Yani arabayı götürüp teybi yada bilgi ekranını çıkarıp yerine multimedia ekranı takıp göstergeyi söküp yerine digital gösterge takıp hayalet denilen.. kolonları çıkarıp yerine harmann falan takıp sonra biz tesisat sistem yaptık diyen kesme ben eline sağlık derim ama bana göre sadece sök tak yapmıştır..

Tesisatçı şahsen şahsi fikrim alaylı olmalı tabandan yetişmeli kablolama nedir , eq ayarı , dsp ayarı , sahneleme ,anfi ayarı bir yerden çok derin pıt pıt ses yaptığında o sesin neden yada nerden şase yaptığını bilecek. falan filan bunların hepsini bilecek bunlar içinde bence doğandan Şahin’den o tip araçlardan sıfırdan kablolamalardan falan başlamak gerek ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

TechTurkey Evrenoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    119 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    extreme sound da işinde çok profesyönel bir yer..

yıllar içinde iki tip kesim oluştu bir sadece sök tak montaj ağırlıklı yapan yerler bir diğeride eski usül bizim tesisatçı dediğimiz alaylı kesim..

Yani arabayı götürüp teybi yada bilgi ekranını çıkarıp yerine multimedia ekranı takıp göstergeyi söküp yerine digital gösterge takıp hayalet denilen.. kolonları çıkarıp yerine harmann falan takıp sonra biz tesisat sistem yaptık diyen kesme ben eline sağlık derim ama bana göre sadece sök tak yapmıştır..

Tesisatçı şahsen şahsi fikrim alaylı olmalı tabandan yetişmeli kablolama nedir , eq ayarı , dsp ayarı , sahneleme ,anfi ayarı bir yerden çok derin pıt pıt ses yaptığında o sesin neden yada nerden şase yaptığını bilecek. falan filan bunların hepsini bilecek bunlar içinde bence doğandan Şahin’den o tip araçlardan sıfırdan kablolamalardan falan başlamak gerek ..
    instagram hesabı @ ozhandogruer ise yazdım ama cevap vermedi henüz.

Sessiz ile görüştüm, hemen döndüler sağolsunlar. bendeki markalar çalıştıkları markalar değilmiş. o yüzden "SS Sound Serkan öztürk" e yönlendirdiler.
    Helal olsun bu devirde böyle esnafa, hemen dönüş yapıp birilerini önerdiler.

Alıntı By_Carizma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1 kesinlikle katılıyorum, subi garajlada görüşülebilir onlarda yapıyor sanırım
    Orayla görüştüm, 1 saatte hallederiz dedi ama buraya yazmayayım 1 saatlik iş için çok yüksek geldi fiyat. Elbette teknik bilginin, deneyimin bedeli o 1 saatle ölçülmez, arkasındaki yıllarla ölçülür ama en azından diğer yerlerle de görüşüp piyasasını öğrenmek isterim. Herkes aynı seviyede fiyat söylerse, buymuş maliyeti der kabullenirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yaparlar iyi esnaflardır

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mikrafon ile ayar icin cihazin oyle bir ozelligi olmali, yapacak kisininde ayni marka ekipmana sahip olmasi gerekir diye biliyorum,
    Audison gibi markalarda mikrafon pek sonuc vermiyor,
    Diger markalarda arac marka model secince muzik tipine gore cok verimli cikiyor onlarda zaten prof bi islem yok normal kullanici baglayip yapabilir.

Cihaz markasina gore ayarci secmek gerekir,
    Dsp de en onemli olay kullanicin kendi cihazinda calan muzik ile onun beklentisine gore farkli tip muzikler icin farkli ayarlar yapmak gerekir.
    Farkli kalitede yayin ve farkli tip muzikler sahnelemeyi direk bozuyor.

Ultra yuksek kalite cihazlar yok ise yeni android cihazlardaki normal kullanicin kendisinin yapabildigi ufak degisiklikler ile ayar yapmak en temizi, kendi uygulamalari uzerinden caldigi icin cok kalite farkida olmuyor.
    Yoksa en pahali ayarda yapilsa spoti utube arasinda bile ayar heba olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Serkan Öztürk ustamdır evren abi zamanında birlikte çalıştık,gelirsen dükkana yardımcı olur dsp ile ayarda iyidir kendisi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mikrafon ile ayar icin cihazin oyle bir ozelligi olmali, yapacak kisininde ayni marka ekipmana sahip olmasi gerekir diye biliyorum,
    DSP'nin "mic ile ayar ozelligi" diye bir olayi olmuyor. her sey ayni marka olacak diye bir gereklilik yok.

Audison gibi markalarda mikrafon pek sonuc vermiyor,
    her DSP'li sistemde acayip sonuc verir.

Diger markalarda arac marka model secince muzik tipine gore cok verimli cikiyor onlarda zaten prof bi islem yok normal kullanici baglayip yapabilir.
    muzik tipine gore secme vs. yok.

konu sahibinin istedigi islem Realtime Analyzer (RTA) sistemi kullanarak DSP'yi ayarlamak. sayisiz alette olan grafik EQ (bass/dance/pop/zart/zurt...) degil.

Cihaz markasina gore ayarci secmek gerekir,
    RTA kullaniminin markayla hicbir ilgisi yok.

Dsp de en onemli olay kullanicin kendi cihazinda calan muzik ile onun beklentisine gore farkli tip muzikler icin farkli ayarlar yapmak gerekir.
    • kullanici beklentisi ayara etki etmez; target freq response curve ne sekilde belirlenirse ayari yapan kisi sistem ciktisini o curve'e yaklastirmaya calisir.
    • farkli muzige farkli ayar=klasik TR tesisatci hurafesi.

Farkli kalitede yayin ve farkli tip muzikler sahnelemeyi direk bozuyor.
    bozmaz. ayar bir tanedir. dedigin gibi olsaydi DSP kullanan herkes muzik dinlemek yerine her sarkiya ayar yapmaya calisarak aklini oynatirdi.

Ultra yuksek kalite cihazlar yok ise
    DSP kullanilan sistem rezil kalite de olsa hi-end de olsa ayarlama gerekir ve dogru yapildiginda ses kalitesi artar. ancak dogru DSP ayari diger parcalarin kalitesizligini kompanse edemez.

yeni android cihazlardaki normal kullanicin kendisinin yapabildigi ufak degisiklikler ile ayar yapmak en temizi, kendi uygulamalari uzerinden caldigi icin cok kalite farkida olmuyor.
    DSP'nin sinyal islemesi ile player/headunit (HU)/source arasinda bir baglanti yok. ikisi birbirinden bagimsiz. DSP HU'e gore cok daha kabiliyetli oldugu icin HU ile hic ugrasmazsin, sadece caldirirsin. tum ayarlamayi DSP uzerinde yaparsin.

Yoksa en pahali ayarda yapilsa spoti utube arasinda bile ayar heba olur
    olmaz .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Android ana ünitelerin ses çıkışı rezalet .. eğer stok sisteme yapılacaksa lafım yok ama eğer sistemde anfi varsa kesinlikle android ana üniteden ses sistemi yapılmaz tecrübe ile sabit .. Dediğim android üniteler Çin’den gelen no name üniteler yoksa 20 bin liralık pionner alınırsa lafım yok …
    Ruslar genelde içlerini açıp pionner mosfetlerini takıyor ama bir nebze işte ..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    DSP'nin "mic ile ayar ozelligi" diye bir olayi olmuyor. her sey ayni marka olacak diye bir gereklilik yok.

her DSP'li sistemde acayip sonuc verir.

muzik tipine gore secme vs. yok.

konu sahibinin istedigi islem Realtime Analyzer (RTA) sistemi kullanarak DSP'yi ayarlamak. sayisiz alette olan grafik EQ (bass/dance/pop/zart/zurt...) degil.

RTA kullaniminin markayla hicbir ilgisi yok.

• kullanici beklentisi ayara etki etmez; target freq response curve ne sekilde belirlenirse ayari yapan kisi sistem ciktisini o curve'e yaklastirmaya calisir.
    • farkli muzige farkli ayar=klasik TR tesisatci hurafesi.

bozmaz. ayar bir tanedir. dedigin gibi olsaydi DSP kullanan herkes muzik dinlemek yerine her sarkiya ayar yapmaya calisarak aklini oynatirdi.

DSP kullanilan sistem rezil kalite de olsa hi-end de olsa ayarlama gerekir ve dogru yapildiginda ses kalitesi artar. ancak dogru DSP ayari diger parcalarin kalitesizligini kompanse edemez.

DSP'nin sinyal islemesi ile player/headunit (HU)/source arasinda bir baglanti yok. ikisi birbirinden bagimsiz. DSP HU'e gore cok daha kabiliyetli oldugu icin HU ile hic ugrasmazsin, sadece caldirirsin. tum ayarlamayi DSP uzerinde yaparsin.

olmaz .
    Evet

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ultra yuksek kablolama yalitim vs yoksa degisik bilgilerle bosuna bi dunya para parcalanmayin,
    Muzik zaten kulaga gore degisen bir zevk, Guzeli es dost git gel ayari yapmak,
    Yada 1den fazla ayar secenegi varsa kendi sarkilarin ile bluetooth paylasimi varsa kendi telefonun ile yaptirmak.

Highway tuningte ozer ustayla gorusun anlatir, hizli keyifli bi ayar yapar vakti varsa, cok buyuk rakamlar isteyecegini sanmiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim aracim ayarlanirken ozellikle rta istedim, montorum audison bit drive i surucu koltuguna bagladi, sistem kendi kendine eq ayarini vs yapiyormus sanirim. Kablolarini takarken, memnun olmayacagimi ozellikle vurgulayinca iasca ya da emma nin sq icin yapmis oldugu sahneleme muziklerini calarak sahneyi ayarladi, eq kendi kulagiyla ayarladi, en son beraber dinledik. Hersey guzeldi, ses siddeti dusuktu, onceden kendi ayarladigim gain ayarlarina getirttirdim, gayet guzel oldu. Bir süre sonra dinlerken biraz tizlerin keskinliğini aldim, biraz da subwoofer in kesimlerini degistirdim suan daha da guzel geliyor bana o sekilde kullaniyorum. Bir gun rta li araci dinlemek nasip olursa fikir edinebilirim. Montorum o konuda yalan soylemeyecegi icin tecrubesine guvenerek kendisini dinledim ve rta ile ayarlanmadi. Sahne zaten yerinde , rta sadece eq yonunden farkli olacak..

Sahne yonunden sikintiniz varsa belirli sarkilar var sahneleme daha on planda, az cok anliyorsaniz kendiniz de ayarlayabilirsiniz, benim kendi ayarladigim sahne ile montorun verileri cok farkli cikmadi, 1 saat ugrastirir.
    Bu iste mukemmel pek olmuyor bir sarki dinliyorsun cok guzel, oburunun kayit farkli bazi yerleri rahatsiz edebiliyor
    match veya audison amplifier kullaniyorsaniz da sahne icin girmeniz gereken veriler hazir ayardan bulunabilir diye dusunuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aracim ayarlanirken ozellikle rta istedim, montorum audison bit drive i surucu koltuguna bagladi, sistem kendi kendine eq ayarini vs yapiyormus sanirim. Kablolarini takarken, memnun olmayacagimi ozellikle vurgulayinca iasca ya da emma nin sq icin yapmis oldugu sahneleme muziklerini calarak sahneyi ayarladi, eq kendi kulagiyla ayarladi, en son beraber dinledik. Hersey guzeldi, ses siddeti dusuktu, onceden kendi ayarladigim gain ayarlarina getirttirdim, gayet guzel oldu. Bir süre sonra dinlerken biraz tizlerin keskinliğini aldim, biraz da subwoofer in kesimlerini degistirdim suan daha da guzel geliyor bana o sekilde kullaniyorum. Bir gun rta li araci dinlemek nasip olursa fikir edinebilirim. Montorum o konuda yalan soylemeyecegi icin tecrubesine guvenerek kendisini dinledim ve rta ile ayarlanmadi. Sahne zaten yerinde , rta sadece eq yonunden farkli olacak..

Sahne yonunden sikintiniz varsa belirli sarkilar var sahneleme daha on planda, az cok anliyorsaniz kendiniz de ayarlayabilirsiniz, benim kendi ayarladigim sahne ile montorun verileri cok farkli cikmadi, 1 saat ugrastirir.
    Bu iste mukemmel pek olmuyor bir sarki dinliyorsun cok guzel, oburunun kayit farkli bazi yerleri rahatsiz edebiliyor
    match veya audison amplifier kullaniyorsaniz da sahne icin girmeniz gereken veriler hazir ayardan bulunabilir diye dusunuyorum.
    Hepsine katiliyorum, benimde 2 arabamda bitone varken mikrafon biyere kadar kozmetik olarak ayar yapiyordu blutooth isleme kapasitesi zaten dusuk,
    Mosconi 12 kanal on arka altif sisteme gecince 96k baglantida is cok degisti, tidal cihaz kullanmak lazim ama Turkiye kalitesi dusuk ve her sarki yok.

Oncedende soyledigim muzik tamamen bir keyif isi kullanici mutlaka istegini surekli soyleyip gelistirmeli yada kendisi ince ayar yapabilmeli,
    Gunluk bindigim tahoe’da oem 8 hoparlor dps ayar git gel kasmamak icin pionner basit cihaz sectim ozellikle, sarki tipinde aplikasyondan direk gecis yapiyorum,
    Bazen denk geldiginde audisondan iyi caliyor.

Dps ayar remap gibi degil, hersey a kalite degilse suslu laflara para bayilmaya kesinlikle gerek yok,
    Zaten kayip music en ust kalite parca paylasinca isin keyfi cikiyor.

Tek arabada morel elate’a gelene kadar daha pahali midler tizlerdr kullandim ama benim istedigim tarza uymadi,
    Sonra kablola gumus vs high end’e gectim midlerden daha onemliymis onu gordum,
    Sonra 12 kanal aktife gectim, kesin bidaha yapmam

Kablo gerektirmeyen 12v calisan araya girilen basit ayarli aplikasyonlu amfi,
    Hazir ayar olan bi sistem duzenli guzel caliyor,
    Hazir ayarda kolonlarin uzakligi kolonlarin yerlesimi aracin yalitim durumu neredeyse her detay uretici tarafindan bilinip test edilmis halde her kosulda caliyor,

Baslarda dukkan icinde ayar yapip arabayi yola cikardigimda bile tenteli arabada ayar farki oluyordu,
    Program cip’e yazilir bozulmaz deniyor, aku azaliyo kablolar oynuyor bisey oluyo sahne bozulunca evet cok garip ilk defa gordum oluyor,

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Arkadaşlar dedikleriniz normal elinizdekileri çok büyük masrafa girmeden değerlendirmeye çalışıyorsunuz ufak dokunuşlarla

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özhan doğruer en doğru adres olacaktır bu hususta.
    EserYnd

By_Carizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    + olarak carvocal in videolarındada ayar yaptıklarını gördüm görüşme şansınız oldu mu ?
    Alıntı Crack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kaputun altındaki beygirlere bile tecavüz etmişler. yok böyle birşey.

Alıntı Caesar; Nickli Üyeden Alıntı
    imam os.rmamış s.çmış cemaat ise dünyada bu güne kadar yapılmamış bir eylem yapiyor. hey maaşallah

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler