User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Alpine PWD-X5

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Alpine PWD-X5

swe-815 bakarken denk geldim, dspli amfi ile orjinal sistemi de besleyebilir olması falan kağıt üzerinde güzel hikaye
    orjinal ünite orjinal sisteme ilave etmeye değer mi?
    hikaye çok güzel ama tabi para çokomel ilişkisi hiç gerek yok swe-815 al geç mi dersiniz?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben de bu tip kompakt & cok fonksiyonlu aletleri gordugum zaman senin gibi dusundum.

oraya buraya aletler koyup, kablolari arttirmaya ne gerek var, yer kaplamadan tum istediklerimi cozuyor, subw vs. gayet iyi dedim.
    arastirip ogrendikce gordum ki herseyi bu kadar kompakt hale getirmek icin tavizler verilmesi sart: elektronik kalitesi, kabin hacminin dusmesiyle subw'in giderek woofer-vari bir hoparlore donusmesi, vb.

soyle bir degerlendirme yapilabilir:
    - dogru bir sistem almak, duzgun muzik dinlemek, ileride upgrade edebilmek istiyorum diyorsan bu tip aletleri alma.
    - mevcut sistem kotu (yeni arabalarin standart sistemleri maalesef hep kotu), fazla ugrasmadan 1 gomlek daha iyilestireyim, yeter bana diyorsan -belki- alinabilir.

R.I.P - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben de bu tip kompakt & cok fonksiyonlu aletleri gordugum zaman senin gibi dusundum.

oraya buraya aletler koyup, kablolari arttirmaya ne gerek var, yer kaplamadan tum istediklerimi cozuyor, subw vs. gayet iyi dedim.
    arastirip ogrendikce gordum ki herseyi bu kadar kompakt hale getirmek icin tavizler verilmesi sart: elektronik kalitesi, kabin hacminin dusmesiyle subw'in giderek woofer-vari bir hoparlore donusmesi, vb.

soyle bir degerlendirme yapilabilir:
    - dogru bir sistem almak, duzgun muzik dinlemek, ileride upgrade edebilmek istiyorum diyorsan bu tip aletleri alma.
    - mevcut sistem kotu (yeni arabalarin standart sistemleri maalesef hep kotu), fazla ugrasmadan 1 gomlek daha iyilestireyim, yeter bana diyorsan -belki- alinabilir.
    aslında tam olarak 2. senaryoya çözüm arayışı ile karşıma çıktı,

ana ünitedeki bass seviyesini düşürüp swe-815 kullanmak veya koltuk altına bunu koyup yola devam etmek arasında kaldım.

kapıdaki kağıt hoparlörleri besleyeceğim diye sistemdeki ''bence'' en büyük eksiklik olan alt tonlamaları iyileştiremezsem anlamı olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    SWE-815 ile PWD-X5 ayni kategoride degil.
    PWD-X5'e fazladan 4-ch amp koymuslar, kapilari calistirsin diye. SWE-815 ise 1. senaryoya daha uygun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    burada hep tekrarladigim standart, mantikli ve ekonomik cozumu tekrar edeyim:
    - arka kapiyi bosver (arka koltuga oturup cok guzel dinlemek istiyorum gibi bir istegin yok ise).
    - olabilecek en kalite Class A/B amfiyi on kapilara kullan.
    - olabilecek en kalite komponent hoparlor kitini on kapilara tak, stoktan kurtul.
    - kapi iclerine izolasyon yaptir (calmadigi halde arka kapiya da yaptir, cok masraf olmaz).
    - subw kismini SWE-815 tek basina hallediyor.

(DSP, aktif sistem, arkalar vsvs. bosver)

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pwdx5 parasına çok güzel sistem kurulur.

EmreS13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen ay altlar ve basslar dolsun diye swe-815 ve arkaya hertz oval aldım.
    Aracımda 200sx s13. Stereo amfim ve hertz komp, oval vs var araçta. Swe'nin ayarını kumanda ile kolaylıkla ayarlandığı için gayet kompak ve pratik bence. Arabanın içinde aşırı fazla yeterli geldi bana. Ki istediğimde benim buydu.
    Alt frekans ve bass istiyosanız eğer swe alıp geçin. Bi tık iyileştirme için önlere kaliteli hop alın zaten fazlası ile yetecektir. Yetmediği yerde arka hop upgrade yapılır bence
    06 WTF 36 Corsa 1.7 ///06 FA 9273 İbiza cupra CTH SOLD..
    06 JZ 556 200SX S13 Forged , Drift Car Project

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler