User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 20 ile 32 arası

Konu: Rockford Fosgate - Punch

106GTİ
    Misafir
    haklısınız Stinger in ününü çok duymuştum ama çok ta bilgim yoksa genelde fiyatı pahalı olanları seçtim vardır bi hikmeti hesabı

BLuEBoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    her zaman pahalı olan en iyisidir diye bi kavram yok sen dinle bizi git Aktepe sound a anlat derdini çözerler her türlü
    Alıntı AhmetYılmaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bisikletle bile gitsem yanıma blueboyu alırım beyler kırılmayın...
    Murat Ç. ( ZiYa Corsa ) - ( KN 206 RC ) - ( VU GOLF VII ) - ( PM FABİA III)

106GTİ
    Misafir
    sağolun

A.Cem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Wooferları dinlemen lazım, ayrıca her cihaz her frekansta aynı vurmaz, yani dinlediğin müzik türünden tut amfinin kalitesine kadar birçok etken var duyduğun seste.

Önce tam ne istiyorsun ona karar vermelisin, sadece sesi açtığımda bass boğulmasın mı diyorsun, ben caddeye girdiğimde millet arkasını dönüp "o ses ne la" desin mi istiyorsun önce bu noktada bir karar ver.

Ben kendi kullandığım wooferdan örnek vereyim, pioneer 308d4 kullanıyorum. 400 watt rms - 1400 watt peak gücü var. Aslında aldığıma çok memnunum bası kıstığımda sadece müzikteki bass seslerini tamamlıyor, bası açtığımda da bam güm vuruyor.

Yani diyeceğim, önce bir takım elemeler yap aklında, ondan sonra tesisatçıya git. Bu arada alınacak araban şimdiden hayırlı olsun
    Custom Electronic Projects

106GTİ
    Misafir
    teşekkür ederim çok sağolun

bende geçen yaz pioneer champions series i dinlemiştim ama tam modelinden emin değilim. oda iyiydi.

aslında ben şöyle bass vurdumu arabanın her cıvatasından ayrı ses gelsin isteyen bir insanım

ya da hevesimmi beni böyle yazdırıyor anlayamadım

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    yazdığın sistemle desibel yarışmalarına katılırsın

tayfun abinin dediği gibi aktepe sound a git yardımcı olurlar güzel bütçene göre

106GTİ
    Misafir
    sağolun teşekkür ederim

emrah turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadasım bence yukardaki abilere kulak ver.. cunku onlar gecırmıs adamlar bende senın gıbı bır aralar cok hevesliydim su olsun bu olsun kıcı kırık brodwayın agzına kadar caktım kolonları ama nokta kadar kalite yoktu.. sadece calıyordu bam gum zaten teneke araba heryerı oynuyordu ama bu muzık dınlemek degil.. Bahsettigin cihazlar süper ötesi ama o tesisata dayanamazsın bu bir o maliyete hangi arabaya yapacan arabanın bır cok ozellıgınden wazgececeksın mesela bagajın iptal, arka koltugun muhtemelen o tesisatta yeterlı lıtreyı bulmak ıcın ıptal olacak bunları dusundun mu ? ben sana senın yolundan gectıgım ıcın sunu soylıyım. Aracına göre en makul en guzel sesi alman ıcın ılk once en alttan baslayıp işi tamamen kapmalısın mesela senın araban hach back bır araba sunny bass koysan bıle suan senı tatmın eder. Senın yapacagın tesisatta stinger felan olmacak bıldıgın kırmızı kabloyu cekeceksın. Suan senın istedigin güç Spl. yapacagın en hesaplı en cok bam gum yapacak cıhazları sana sıralayım.
    1- 2 tane bass olsun demıssın 2 tane en alt seri DD alacaksın
    2- Bunu besleyece D class mono amfi alacaksın Sound Magus/ M accustic / Sierra tarzı mono block amfiler
    3- Bu sistem Spl oldugu ıcın basstan dolayı sesın cok kayba ugrayacak mid takımını cok iyi secmen lazım ben Spl Güç için Jblin power serilerini onerırim ama yukardakı abılerımızden genede yardım al ben bunu kullandm hep
    4- Bu ses ıcınde amfi şart olacak teyp cıkısından sesı yok edersın. Oda S.M / M.ac / sierra
    5- En az 2 amfi çıkışlı bir ana unıte lazım sana Buda pioneerın 7xxx Serilerini öneririm 9600 yarısma serısı gerek yok asırı pahalıya bulmusun wede o paralara gider p90 alırsın.
    6- Kapistor gereksınımın olacak bununla bırlıkte 2. akü gereksınımın olacak 4 farad yada 5 farad kapasitor alacaksın
    7- Kablolara kafanı yorma sokak arası bir tesisatcıya gıtmezsen onlar zaten koydugun malzemeye gore kablo cekerler =)
    bu sistem bile sana en aşşagı 2.5oo tl gibi rakama gelır
    Ses sistemi arıyorsan 106 gti gibi aracı parcalama derim git palio al, polo eski kasalardan. Umarım abılerıne kardeslerıne ve bana bıraz kulak verırsın =) saygılarımla arkadasım
    www.facebook.com/emrahturanphotoart

Araç çekimleri için mesaj atmanız yeterli...

106GTİ
    Misafir
    çok teşekkür ederim sağolun verdiğiniz bilgiler faydalı bilgiler dediğiniz gibi heves var bende o da etki ediyor teyp olarak o seri nedense pahalı diye ilgimi çekti onun dışında pioneer 7050 ub serilerini çok beğeniyorum usb li olduğu için tekrardan yardımcı olmaya çalıştığınız için çok sağolun umarım günün birinde nasip olur da bende paylaşırım

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaş meselesi felan değil aslında heves seninkisi 106 alacağım demişsin.büyük ihtimalle ailen le de kullanır? Bunlarıda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim bagaj kullanımı felan. 30 cm bi bass kicker hem dinle hem dinlet sert bi bass.Tonlama istiyorsan powerbass var 300 rms 30 cm gene bi tanede orta derece bi anfi al 601.1 mono istersen tabi stereo istersen al bi jameson 506 veya 505 2 tane oval al ana ünite de bi pioneer tamamdır Seni tatmin edecek araç zaten küçük.Zamanla yuükseltirsin herşey bir anda olmaz bence.Benüm düşüncem bu hem cok tuzlu tutmaz hemde tatmin eder diye düşünüyorum.
    AP Type-R

aslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence 106 cı kardeşim sen bu hafta sonu fuara gel anca tatmin olur kafandaki sorularıda atarsın
    "stanbul Tuning Show - Hogeldiniz..."
    IMPOSSIBLE IS NOTHING

106GTİ
    Misafir
    Alıntı Rec.O Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaş meselesi felan değil aslında heves seninkisi 106 alacağım demişsin.büyük ihtimalle ailen le de kullanır? Bunlarıda göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim bagaj kullanımı felan. 30 cm bi bass kicker hem dinle hem dinlet sert bi bass.Tonlama istiyorsan powerbass var 300 rms 30 cm gene bi tanede orta derece bi anfi al 601.1 mono istersen tabi stereo istersen al bi jameson 506 veya 505 2 tane oval al ana ünite de bi pioneer tamamdır Seni tatmin edecek araç zaten küçük.Zamanla yuükseltirsin herşey bir anda olmaz bence.Benüm düşüncem bu hem cok tuzlu tutmaz hemde tatmin eder diye düşünüyorum.
    sağolun ama babamın arabası var hem 106 da rahat etmez diye düşünüyorum hafiften tombik bu arada dediklerinize katılıyorum biraz da sanal alem diye böyle bir sistem kurdum real de daha oturaklı birşey bulurum diye düşünüyorum

106GTİ
    Misafir
    Alıntı aslan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence 106 cı kardeşim sen bu hafta sonu fuara gel anca tatmin olur kafandaki sorularıda atarsın
    "stanbul Tuning Show - Hogeldiniz..."
    teşekkür ederim bu forumdan da katılan olacak mı acaba ?

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)