User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 20 ile 36 arası

Konu: RCA Kablo Önerisi ?

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    audisonu geç. bi defa first serisi alsan iki günde kopar gider. best serisi zaten vasat bişeydir. sonus desem ona paran yetmez. ( bi set kabloya 500 lira vermeyeceğini tahmin ediyorum art niyetle yazmadım)

stinger için de expert serisi iyi bir veya 2 alt serisi idare eder.

daha alt serilere inerseniz yine çok kalitesizdir. ve piyasada sahte sandıklarınız bunlardır.

Eğer amfinde sorun yoksa ( bu ses kesme olayı kablodan değil bence) techlink markasını öneririm. CR serisi çok çok iyidir.

Monster yine iyidir ancak o da gereksiz pahalı.

DLS kablolar da çok güzeldir onları da araştır. ancak hangi marka alırsan al alt seri alma.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teybe 2. rca yı taktım motor sesini verdi kafayı sıyırdım kaployu attuım

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teybin pioneer mı? daha önce muhtemelen bir kısa devre oluşmuş o yüzden anfi çıkışlarında sorun var, teybin şasesinden anfi kablosunun şasesine yani dıştaki yüzük kısmına kablo çekip öyle bir dene.

free-hifi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat_ileri Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teybin pioneer mı? daha önce muhtemelen bir kısa devre oluşmuş o yüzden anfi çıkışlarında sorun var, teybin şasesinden anfi kablosunun şasesine yani dıştaki yüzük kısmına kablo çekip öyle bir dene.
    Teybim Pioneer 9350SD teypteki siyah kablodan mı alayım oraya hocam

Dediğin gibi kısa devre gibi bişey oldu zmanında

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı free-hifi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Teybim Pioneer 9350SD teypteki siyah kablodan mı alayım oraya hocam

Dediğin gibi kısa devre gibi bişey oldu zmanında
    teybin gövdesinden alırsan daha iyi olur, tamamen berrak bir ses için araya izolatör (parazit kesici) kullanabilirsin. genelde izolatör yüksek gain kullanınca ihtiaç oluyor onun haricinde boşa para vermene gerek yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar rca konusunu hallettim.Yeni konu açmak istemedim,birşey kafama takıldı.Şimdi Jbl 75.4 amfinin front kanalına 100rms hertz esk 165 bağlı.İkinci kanalında da köprülü kicker comp 15 bağlıydı,bu bass'a mono anfi aldım,şimdi 75.4 ün boşta kalan rear kanalına 2 takım (4 adet ) 80Rms PIONEER TS-A 6994S bağlamayı düşünüyorum.Acaba kesme sorunu yaşarmıyım bunu merak ediyorum.Hani tam performansta 80rms çiftini belki besleyemez ama 60-70rms besler diye düşünüyorum ? Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar..

Amfinin özellikleri
    Amplifikatör Tipi : Çoklu Kanal
    Kanal Sayısı : 4 Kanal
    RMS Çıkış Gücü (4 ohm) : 4 x 104 W
    RMS Çıkış Gücü (2 ohm) : 4 x 142 W
    Maksimum Ses Çıkış Gücü : 568 W
    Sinyal / Gürültü Oranı : 80 dB

ilkercom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    güç kabloların kalınsa kesme yapmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ilkercom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güç kabloların kalınsa kesme yapmaz.
    Hocam aslında kablodan yana sıkıntım yok,4 awg kablo var ama amfinin rear kanalı ısınıpta kesme yapmaz herhalde,asıl sıkıntım bu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu şekilde defalarca kullandık; akü sağlıklı, kablolama uygun ve ayarlar dogru yapılmışsa sıkıntısız kullanırsınız. front hpf, rear full olarak çalışacak ama ayarlarken front reardan 2 kademe yukarıda olsun ve max volume için ayar yapın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bu şekilde defalarca kullandık; akü sağlıklı, kablolama uygun ve ayarlar dogru yapılmışsa sıkıntısız kullanırsınız. front hpf, rear full olarak çalışacak ama ayarlarken front reardan 2 kademe yukarıda olsun ve max volume için ayar yapın.
    Hocam akü sıfır sayılır daha 1 senelik 72 mutlu silver,kablolamada 4 awg,stinger rca vb.. ayarlarıda avometre ile yapıyorum,mesela 80 rms 18 volt,100 rms 20volt gibi değerlere tekabül ediyor,tam kaç rms ise o değeri veriyorum.Ana ünitem 9350,max vol 63 ben 45'e göre ayar yapıyorum.Yanlız front'ta rear'da flatta yani full'de.Hpf yi ana üniteden kesiyorum 80-110 gibi kesiyorum.Yanlıs yaptığım bir yer varmı acaba ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LowLife16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam akü sıfır sayılır daha 1 senelik 72 mutlu silver,kablolamada 4 awg,stinger rca vb.. ayarlarıda avometre ile yapıyorum,mesela 80 rms 18 volt,100 rms 20volt gibi değerlere tekabül ediyor,tam kaç rms ise o değeri veriyorum.Ana ünitem 9350,max vol 63 ben 45'e göre ayar yapıyorum.Yanlız front'ta rear'da flatta yani full'de.Hpf yi ana üniteden kesiyorum 80-110 gibi kesiyorum.Yanlıs yaptığım bir yer varmı acaba ?
    ana üniteden hpf filtre ile ayar yaparsan arka kolonlarını sınırlarsın teypten full seçenege getirerek anfi ayarlarını önler hpf arkalar ise full olarak ayarla. avometre ile ayar yapman seni fazlası ile yanıltır, anfinin distorsiyon yani ses bozulmasını hesaplaman bunun içinde osiloskop kullanman gerekli en saglıklısı max 45 volume teybi alıp dinlediğin müzik tarzında bir parça ile önce önlerin ayaraını sonra arka kolonları ( balans olayını her seferinde ön koltuga oturup dinlemek suretiyle yapacaksın ) ayarla. en son subwooferı ayarlarsan sesdeki değişimi göreceksin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ana üniteden hpf filtre ile ayar yaparsan arka kolonlarını sınırlarsın teypten full seçenege getirerek anfi ayarlarını önler hpf arkalar ise full olarak ayarla. avometre ile ayar yapman seni fazlası ile yanıltır, anfinin distorsiyon yani ses bozulmasını hesaplaman bunun içinde osiloskop kullanman gerekli en saglıklısı max 45 volume teybi alıp dinlediğin müzik tarzında bir parça ile önce önlerin ayaraını sonra arka kolonları ( balans olayını her seferinde ön koltuga oturup dinlemek suretiyle yapacaksın ) ayarla. en son subwooferı ayarlarsan sesdeki değişimi göreceksin.
    Hocam Önler yani front kanalı (esk 165 lerin bağlı oldugu kanal) hfp de.125hz de kestim,bass'ları çalmasını istemediğimden dolayı..Arkaları nasıl keseriz bilmiyorum,bide 9350 de full diye bir seçenek yok,amfi üzerindeki flat'ı diyorsanız zaten flatta,yani kesme yok full gibi denebilir Hocam bu yapmış olduğum ayarlar,distorsiyonu işin içine kataraktan yapılmış bir ayardır.9350'de var max 63 volume.Distorsiyon genellikle teybin sesinin %70-75'inden sonra başlar.En temiz ses bu civarlarda alınıyor.bende 45 volum'u en temiz ses sınırı olarak kabul ettim,ve ayarı bu ses seviyesine göre yaptım. Vol 45'te iken seste gram bozulma yok,velakin 50-55 devam edilirse illaki bozulmalar olur..Zaten 45'e kadar çıkmıyorum.Tesisatcılar bile hayran kaldı bu ayara

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı LowLife16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Önler yani front kanalı (esk 165 lerin bağlı oldugu kanal) hfp de.125hz de kestim,bass'ları çalmasını istemediğimden dolayı..Arkaları nasıl keseriz bilmiyorum,bide 9350 de full diye bir seçenek yok,amfi üzerindeki flat'ı diyorsanız zaten flatta,yani kesme yok full gibi denebilir Hocam bu yapmış olduğum ayarlar,distorsiyonu işin içine kataraktan yapılmış bir ayardır.9350'de var max 63 volume.Distorsiyon genellikle teybin sesinin %70-75'inden sonra başlar.En temiz ses bu civarlarda alınıyor.bende 45 volum'u en temiz ses sınırı olarak kabul ettim,ve ayarı bu ses seviyesine göre yaptım. Vol 45'te iken seste gram bozulma yok,velakin 50-55 devam edilirse illaki bozulmalar olur..Zaten 45'e kadar çıkmıyorum.Tesisatcılar bile hayran kaldı bu ayara
    sadece pre amp çıkışlarını kullanarak distorsiyonsuz ses düzeyim volume 58 teypte full filtre hpf kapalı konumdur. sizin yaptıgınız ayar kombinasyonunda hpf filtre ile zaten bass frekanslarını kestiginiz için arka kolonları fullde çalıştırsanızda kestiginiz frekansları anfiniz meydana çıkaramayacak, benim bahsettiğim olay da budur. kullandıgınız ünitede hpf filtre 4 kanal içinde çıkılara müdahale eder, zaten anfi üzerinde istenilen ayarları yapabilme imkanınız varken bunu sınırlamaya gerek yok.

tavsiyem zaten iyi yapmış oldugunuz ayarı daha iyiye götürmek amaçlıdır.

şaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar RCA kablo arayışındayım 50 liraya kadar kaliteli kablo arıyorum parazit yapmıcak özellikle kullanıcı yorumları olursa çok iyi olur,

http://urun.gittigidiyor.com/ses-gor...losu-131910807

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    focal er5 kullanıyorum 85 tl dir ama sıfır parazit vs. kullandıkça da ses güzelleşti tavsiye ederim. 3 aydır tertemiz ses alıyorum
    YamahA Xmax 250 ABS

şaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    onlarada baktım fakat bendeki bütçeye göre 2 takım alıcam 100 liraya kadar, arada dağlar kadar fark olmuycak başka ürün varsa onu değerlendirmek istiyorum focal kalitesi zaten tartışılmaz geçen arkadaş component aldı bmw için kapı klipslerinden civatasına kadar çıktı içinden

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim 206ımda full focal set mevcut abi

focal krx2 mid takımı
    focal 4.75 sterio anfi
    focal 1.800 mono anfi
    focal 33v1 subbufer
    focal er5 rca kablo
    stinger 4ga power kablo
    pioneer 80 prs ana ünite

ve gerçekten tartışılmaz ses var araçta şuan

küçük bir resim atayım anfilerimin

YamahA Xmax 250 ABS

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)