User Tag List

9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Parazit sesi ve anfi ısınması

driver_can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Parazit sesi ve anfi ısınması

Merhabalar,aracıma jl audıo e4300 amfi infinity 16 cm mid takımı arka kapılara alpıne 16 cm coax bagajada alpıne subwoofer bağlattım.Arka kapılar bu gece bağlandı anfiye 2ohm da fakat aracı çalıştırdığımda motor sesi duyulmaya başladım.Sonra bağlayan arkadaş anfinin üstünden ayar yaptı o sesi aldı artık gelmiyor fakat bu kezde sanki araçtan gelen müzik sesi kısıldı 30 son sesi çok rahat açıyorum.Ayrıca anfi sağ koltuğun altında ve bayag ısınıyor problem yaşar mıyım buyüzden?

şaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o güzelim anfine yazık etme koltuğun altından bir an önce çıkar zaten havalar yeterince sıcak, biraz ses açsan kısa sürede korumaya alıcak öyle böyle derken anfin çöp olup gidecek

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 haftadır dinliyorum korumaya almadı ama bende bagajda olmasını düşünüyodum bagaja koymadı bagajda oynanmasın lazım olursa sub hemen sökülebilsin bagajdan diye.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dün geceden önce coaxlar anfiye girilmeden yani volume 20 de aldığım sesi şimdi volume 30 da alamıyorum ayrıca coaxlar bağlanınca motor sesi gelmeye başladı gaza bastıkça o da yanımdaydı gaini kıstı sesi öle kesti ama gümbür gümbür çalmıyor şuan buyüzden.

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    deck kablonuz kalitesiz olduğu için büyük ihtimal amfi şase almıyor o kanaldan. teybin arka çıkışında rca ile amfi çıkışının birleştiği yerde rcanın ucuna kablo sarıp teybin kasasına şase verin geçer
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çarşamba günü gideceğim yanına halledicek sorunları tek deck çevirici kullanmış ve tek rca ben iki tane kullanıcak biliyodum anfi buna müsait tek rca işimizi görüyor diyor.Anlamadım niye böle bişey yaptı hem sub hem mid hemde coax bağlı anfiye.Ayrıca parazit önleyici filtre bağlayacak çarşamba sizce rca yı ikiye çıkarttırıyım mı işi bilen biri aslında senelerdir bu işlerin içinde

hkkcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Her kanala ayri rca cikartin bence .
    Hakkı Can Eryüzlü...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarın bende bunu isteyeceğim ondan bakalım

Erman067 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pioneer GM-X944 de Amfi ısınma sorunu bende yaşıyordum kötü sonuçlar ile karşılaşmadım fakat ısınınca kesme yapıyordu mid,tiz leri kesiyordu sadece bass çalışıyordu bass da ayrı amfiye bağlı olduğu için çalışıyordu amfim den vazgeçemedim bozuk olmadığına emin olduğum içinde içini açtırıp kurcalatmadım sorunun çözümünü ise çok sıcak havalarda çalıştırıp ses açmamaya uzun süreli dinlememeye özen göstererek buldum çok ısınmanın sıcak havalarında ciddi etkisi var
    Senin motor sesi gidermiş fakat amfinin ayarlarından sesini kıstığı için motor sesi gitmiştir bu yüzden sesi açtığında tatmin etmiyor seni yanlış hatırlamıyor isem tep den amfiye giden topraklama kablosu ile hoparlörün kablolarının birbirine yakın olmaması gerekiyordu buda motor sesi yapıyor olabilir bence bütün kablo tesisatını baştan sona bir gözden geçirt derim kaliteli kablo amfi ve teyp ayarı çok önemli güzel bir ayardan sonra seni tatmin edici bir ses alacağına inanıyorum.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)