User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Hertz 163.3 Hertz 165 XL Arasındaki Fark ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Hertz 163.3 Hertz 165 XL Arasındaki Fark ?

S.a Arkadaşlar ön kapılarda mid takımı almayı düşünüyorum. hertz modellerinde kararsız kaldım. hertz 163.3 var 820 tl 3 yollu birde daha üst fiyatta hertz hsk 165 xl var bu 2 yollu. aralarındaki fark nedir ? ses kalitesi açısından hangisi daha verimli ? 3 yollu kafamda var. 163.3 kullanan arkadaşlar görüşlerini yazabilirmi ? hskları jbl px300.4 ile besleyecem. 4 ohmda 123.5 rms. 2 ohm 169 rms.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    okdr kişi bkmış yokmu bir yorum =)

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İkisinide kullanmış biri olarak

hsk163 3 yollu
    hsk165 2 yollu

Ses kalitesi tokluğu açısında çok çok iyidir şahsen subwoofer ihtiyacı duymadım
    Eğer düşünürseniz ikisinide satıyorum (1-2 hafta anca kullanıldı)

Amfi olarak bahsettiğiniz düşük kalcaktır ben dragster daa1604 ile sürdüm çok çok çok iyi olmuştu kendi konuştuğumu duymuyordum
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben sistemi şöyle bir tanıtayım.

Ana Ünite: Pioneer Deh-x 8650BT
    Coaxcial : 2 Takım Pioneer 6995S
    Subwoofer : 2x30 Cm Hertz Es 300
    Tweeter : 1 Takım Tss-20
    Stereo Anfi : Jbl Px 300.4
    Mono Anfi : Hertz Hcp 1D
    Rca Kablo : Audioson FS2-550
    Güc Kablosu 35mm2 ( 2 awg karşılıgında ) Saf Bakır Kaynak Kablosu

özellikle bassların altında ezilmesin istiyorum. 2 takım 6995sler eziliyor. onları ya çıkaracam. yada en kısıkta kullanıp arkadan bir akustik saglasın diye kullanıcam.
    3 yolluda anfiye midbass ayrı tiz ayrı midrange ayrı olarak mı baglanıyor yoksa hepsi crossvere girip tek çıkış mı oluyor. ayrıca hertz crossverlarında üzerinde ayar yeri göremedim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1- Ayrı ayrı girer isen 3 yollu bir mid-tiz var ise bassı da katarsan 4 yol aktif sistem olur.

2- 2 yollu bir mid-tiz örn: hsk165 ve subbufer bağlayabilir isen crossover olmadan 3 yol aktif sistem kurmuş olursun

3- Hepsini crossover ile girer isen pasif sistem olur.

4- 4 yol Aktif sistem için elindeki anfiler yetmez o yüzden ya 3 yol aktif yada crossover ile girmen gerekecektir.

5- 95 s lerin bass ayarını kıs zaten 5 adet tweeterli onlar bırak tiz çalsın sadece önlerede koy 2 yollu bir mid-tiz pasif olarak bağla subbuferinide koy bagajına sistemin hem akustik olur hem de basın alında ezilmezler.
    YamahA Xmax 250 ABS

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- Ayrı ayrı girer isen 3 yollu bir mid-tiz var ise bassı da katarsan 4 yol aktif sistem olur.

2- 2 yollu bir mid-tiz örn: hsk165 ve subbufer bağlayabilir isen crossover olmadan 3 yol aktif sistem kurmuş olursun

3- Hepsini crossover ile girer isen pasif sistem olur.

4- 4 yol Aktif sistem için elindeki anfiler yetmez o yüzden ya 3 yol aktif yada crossover ile girmen gerekecektir.

5- 95 s lerin bass ayarını kıs zaten 5 adet tweeterli onlar bırak tiz çalsın sadece önlerede koy 2 yollu bir mid-tiz pasif olarak bağla subbuferinide koy bagajına sistemin hem akustik olur hem de basın alında ezilmezler.
    yani hsk 163 leri aldıgımda crossoverlarını kullandıgımda pasif bir sistemi oluyor. ama sonuc yine 3 yollu bir sistem oluyor. midbass midrange ve tiz den olusuyor dogru mu ?
    aktif yapabilmek için işlemci lazım sanırım dogrumudur ? yoksa midbass-midrange- tiz crossover olmadan ayrı ayrı anfinin kanallarına baglıyoruz ?
    95s lerin basslarını kısıcam zaten ama tizler yanacak diyede korkuyorum. elimdeki px 300.4 anfi güclü bir anfi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)