User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Kicker L7 Sorunsalı.

MuzafferKirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kicker L7 Sorunsalı.

Elimde Kicker L7 40 Kare Subwoofer var, bunu 1500.1 M.acoustic anfi ile besliyorum, beslemeye çalışıyorum

4 Awg' lik piyasa malı bir kablo setine tesisatı kurduk, Fakat anfi tam bass vuracağı zaman kapanıyordu. Fakat bass kısıkken sıkıntı yoktu.

Bende Subwooferi sökerek Tek bobin olarak bağladım. Sıkıntısız çalıyordu fakat tam verim alamıyordum ton zaten 0'dı

Herneyse bir akşam gezerken sigortayı yaktı, bende kabloları söktüm. Sıkıntı nedir acaba başına gelen var mı ? Çoğu insan alt yapı ile alakalı diyor.

1.2 Farad capasitör mevcut.

Bir diğer sorunum ise Aracım Corsa C ( Van kasa olduğu için pandizot yok )

Kicker altında ezilmeyecek bir mid takımı bakıyorum, sanırım bulamayacağım.

Mid tavsiyesi önerilerinizi alabilirim, Jameson 6004 Anfi ile besleyeceğim, Tek mid takımı yeterli olur mu bilmiyorum da.

İşin ehli arkadaşlar konuya cevap gönderirse çok teşekkür ederim.

Ana ünite : Pioneer deh - 7450SD - 3 Rca çıkışlı

Akü İnci 60 Amper.
    Slammed Society Corci !

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    GÜnceldİr.
    Slammed Society Corci !

m-zen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    wofer kaç ohm?
    M-Zen Garage - Murat Zengin
    05435509090

dj_batukaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses sistemlerinin en önemli parçalarıdır, kablo ve hatlar.. bencede kablolardan olmuştur.

OnurD. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfi markası yenimidir nedir daha yeni yeni duymaya başladım. yazmıştımki Benim eski anfimle benzettiğim yönleri var. Aynı markamıdır ki acaba?

Bendeki buydu :

Sistemde buydu;

kablo 2awg mi 1 awg mi bilmiyorum (fotodan anlaşılırmı bilmem ), pioneer teyp (seriyi hatırlamıyorum) Kapasitör (kaç farad hatırlamıyorum ) Magnat ultra4000 4 kanal anfi vardı, bir takım pioneer oval, kapılarda da 1 takım magnat 216 component vardı. woofer da zaten L7 fotoda göründüğü gibi.

Orta ve tiz sesler hiç düşük kalmadı L7nin yanında. 2009 senesinde vardı bunlar tabi, ozamandan beri çok uzağım.
    Fusion35 ------> OnurD.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı m-zen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    wofer kaç ohm?
    Woofer 4 OHM

Alıntı dj_batukaan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses sistemlerinin en önemli parçalarıdır, kablo ve hatlar.. bencede kablolardan olmuştur.
    Bakalım büyük ihtimal kablolardan, çünkü kablolar piyasa malı 1 awg kablo çekicem galiba da onlarda çok pahalı.

Alıntı OnurD. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anfi markası yenimidir nedir daha yeni yeni duymaya başladım. yazmıştımki Benim eski anfimle benzettiğim yönleri var. Aynı markamıdır ki acaba?

Bendeki buydu :

Sistemde buydu;

kablo 2awg mi 1 awg mi bilmiyorum (fotodan anlaşılırmı bilmem ), pioneer teyp (seriyi hatırlamıyorum) Kapasitör (kaç farad hatırlamıyorum ) Magnat ultra4000 4 kanal anfi vardı, bir takım pioneer oval, kapılarda da 1 takım magnat 216 component vardı. woofer da zaten L7 fotoda göründüğü gibi.

Orta ve tiz sesler hiç düşük kalmadı L7nin yanında. 2009 senesinde vardı bunlar tabi, ozamandan beri çok uzağım.
    Teşekkür ederim, bende 1 konpenant ve 1 takım oval koymayı düşünüyordum fakat benim aracımda arka pandizot olmadıgı için oval koyamıyorum başka bir yöntem bakıyorum arkalara hop. koymak için bu ara .
    Slammed Society Corci !

MUZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle kablon ince kullanmışsın bundan dolayı kesme yapar artı en az 100 amperlik sigorta kullanman lazım anfin bas için yetersiz çaldırır ama hakkını vermez zaten şuan 4 ohm bağlamışsın anfin 4ohm da 600rms veriyor basın 1000rms 2ohm sürersen anfin 900 rms vericek en iyi bu şekilde dinleyebilirsin anfin 1500 rms e kadar veriyor fakat 1ohm bağlantıda 1500 rms veriyor 4ohm u 1 ohm a düşüremezsin l7 in 2 ohm olsaydı düşürürdün bası 2000.1 çok iyi çaldıracaktır. güzel taze bir ses almak istiyorsan basın ayarında önlere en az 2 takım kicker ks veya macustic 650.2 takmalısın arkayada bunların herhangi birinden 1 takım takman yetecektir.

MUZO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aküyü söylemeyi unutmuşum bi 60 amper akü daha koyarsan tam olucaktır koyamam yer yok vs. diosan mutlunun 72 lik aküsünü takman lazım buda yetersizdir fakat seni götürür ömrü az olur akünün zaten 1 sene sonunda kırpma yapmaya başlar içi ışıkların ve farların.

Faruk_Vtec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    48 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    aynı bass ve bass amfısını kullanıorm sorun yaşamıorm, mıdlerım 2 takım m.acoustıc 3 yollu ve mıd amfımde m.acoustıc, L7'nın yanında mıdler bıraz cılız kalıo bass butonu tam ortaya getırınce akustık gayet güzel oluo, tavsıyemdır..
    F&F CAR CLEAN - Detailing Center

Vtec II ES7 | Accord 2.4 EX. | C2 HDI | GPunto MJET 3K | Dizel Otomatik ERA...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar araç van dan bozma oldugu için pandizot yok.

Ön kapılara ve arka direklere koyucam yada kicker L7 Kabinin üstüne koyucam 1 takım mid başka yapacak bişeyim yok pandizot yaptırmakda pek işime gelmiyor ses yapacak zıngır zıngır ve 200 tl para istiyorlar
    Slammed Society Corci !

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler