User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Bmw e60 müzik sistemi.. Doğru yolda mıyım sizce?

ALPER-VNS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Bmw e60 müzik sistemi.. Doğru yolda mıyım sizce?

Ben de her bmw kullanıcısı gibi ses sistemimden hiç memnun değildim ama çok da takılmıyordum.. Sonuçta 10cm lik hoparlörlerden ne beklenebilirdi ki.. Zaten e60 tasarım olarak bug larla dolu bi araba.. Benim arabam boş demek napıyım diye takılırken nedense sadece arka hoparlörlere ses vermeyi denedim bi akşam.. Aaa hiç bas yok, sıfır.. Allahallah bi acaiplik var bu işte demek buraya başka bi hoparlör koysak canlanıcak biraz diyerek başladım araştırmaya..

Pandizottaki hoparlörlere bi baktım onlar da 10cmlik çıktı.. Bagajdan da erişim yok bunlara.. yani alttan 6x9 adaptörle oval hoparlör takıp işi bitirme hayallerim suya düştü.. Pandizota kabartma kesme biçme vs zaten istemem.. orjinal görünüm bozulmamalı..

Bagaja subwoofer koyup arkalara da 10cm güzel bi coaxial hoparlör alıyım dedim. Bu sefer de benim arabada kol dayamadan bagaja erişim yok.. Koltuklar yatarlı değil ve arkaları sac.. Okuduğum kadarıyla izolasyon da kuvvetli ses içeriye baya kayıplı gelicek.. e46da da şansıma böyleydi.. başka arabada gümbür gümbür çalan aktif bas, gain en sonda benim arabada duyulmuyodu..

Kol dayamadan yer mi açsam vs vs diye araştırmaya başladım içime sinmedi.. Zaten bagajda da çok büyük kabinler istemiyordum.. benim istediğim bagajı açınca görünmeyecek görünse de bass olduğu anlaşılmayacak bi kabin.. Şöyle bişey mesela..

Neyse benim basım içeri yarısı kadar gelsin zaten yaş 30 oldu çok da gerekli değil ama bu sefer içeriye gelen bi uğultu gibi olucak içeriyi canlandırmak lazım bi şekilde.. En son şahinler için üretilmiş kapı ceplerinden ilham alarak öyle bişey mi yapsak delmeden falan nası tutturucaz ki bunu da buraya diye düşünürkeeen bu yazıya denk geldim..

Ya benim koltukların altında da mı bas var acaba zaten orjinal halindeki bas bile 10cm lik 2 hoparlör için çok fazlaydı.. Gerçi burada anlatılan e90 3 serisi ama aynı bokun laciverti işte.. Dayanamadım gittim baktım evet var bas aa çalıyoda valla.. Bunları değiştirdik mi tamamdır..

Bunların da montaj derinliği sıkıntılı ama yazısını okuduğum abi slim subwoofer arama derdine de çözüm bulmuş.. Zaten bulsak da dünya para.. 100 liraya 6x9 hoparlör alma fikrinden çıktık yola o paraları veremem durduk yere

Buradan sonra yardıma ihtiyacım var.. Zamanında pek bi severdim tesisat işini ama bassla kafayı bozduğumuzdan midbastı midrange di hiç de bilgim yok..

Araştırdım biraz daha.. Milletin hoparlör niyetine kullandığı şey zaten bir woofermış.. Yani midbass benim sandığım gibi galiteli aporlor değil, adı üstünde mid bassları çalan bi arkadaşımızmış.. O zaman DH deki yazıyı yazan arkadaş hakkaten doğru yapmış, koltuk altına bas takmış işte.. 3 yollu bir takım component alırsak hem koltuk altlarına bas kapılarıma midrange, boş tweeter kapaklarımın içine de tweeter gelicek..

Bunlara ekstra bir amfi bağlamayı düşünmüyorum sanırım zaten sistemde var kendi amfisi.. herkes olmaz öyle diycek ama hakkaten bilen arkadaşlar sebebiyle açıklarsa bunu memnun olurum.. Neticede 16cm lik hoparlörün yerine 16cm lik başka bir hoparlör takıcaz.. Neden olmasın ki?

Ayrıca crossoverları da varmış bmw nin..Arka hoparlörlerde o sebeple bas yokmuş.. Burda kafam karışıyo bi de sonuçta amfi çıkışı yok dönüştürücü için hoparlör kablosundan çıkış alıcaz.. Ama arka hoparlörlerin kablolarına girersek dönüştürücüyü bas sinyali yok mu bu kablonun.. Amfiyi sadece subwoofer için düşünüyorum zaten e burda da bas sinyali yok demişler.. Kısacası dönüştürücüyü nereye bağlamalıyı sizce..

Dipnot: ön kapılarda bass sinyali var demiş arkadaş ama başka bi postunda da açıklamış kapılara giden kablolarda yok koltuk altına giden kablolarda var diye.. Ben sadece subwoofer girersem amfiye ordan alırım çıkışı problem yok ama e belki componentleri de amfiye giricem.. O zaman napıcaz?

İlla midbasslara da amfi lazım derseniz de crossover zaten var diye takmamalı mıyım amfiden sonra hakkaten? Bu sefer midi tizi nasıl ayırıcaz..

Git bi montajcıya diyceksiniz bi deneyelim beceremezsek ona da gideriz Sadece aydın elektronik bu konuda güven verdi bana buarada.. Baya da yapmışlar dediğim şekilde ama neyi hangi çıkıştan almışlar bilemiyoruz tabi..

Bu kadar yazdık burası da ses sistemleri forumu değil gerçi ama umut fakirin ekmeği.. İyi sabahlar

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Abi anladığım kadarıyla plan güzel de şöyle bir durum var,

Koltuk altındakiler sub-woofer, mid-woofer değil hatırladığım kadarıyla.

Yani kompanent seti alıp taksan dediğin gibi olur mu yine bir muamma var o durumda.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yani subwoofer olacağını sanmıyorum orjinalinde ama subwoofer koyanlar da var.. Hatta genelde öyle yapıyolar ama montaj derinliği düşük olması lazım çok uğraştırıcak gibi..

bu abi de jbl in 20 cm subwoofer ını koymuş.. Baya iyi olmuş sanki böyle yapabilirsek bagaja kutu yapmaya da gerek kalmıycak.. Kulaklıkla dinleyince baya iyi ses.. Gerçi jbl in montaj derinliği 11cm nasıl çözmüş o işi bilemedim yükseltmiş sanırım kasnakla falan..

Yok mu yav hiç fikri olan

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    yazın çok uzun olmuş kısaca sıkıntını anlatırsan bilgim dahilinde yardım etmeye çalışırım..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Aslında şu tip bi kit denk getirebilsen, en temizi o şekilde olur bence, hem pnp olması avantajıyla montajını kendin de halledebilirsin.

http://mbquart-store.maxxsonics.com/qm200-3bmw/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...80506684/detay
    + amfi lazım tabi bunlara.

Bir de biraz araştırdım ben de, genelde 3 yollu kompanent kullanıp, woofer ı koltuk altına koyuyorlar kasnak ile .

Şu da güzelmiş,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...86558771/detay

Direk bunlardan birisi alınıp takılabilir bence, tabi bütçe doğrultusunda..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Mr.K - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alper ciddi manada kulagina hitap etsin istiyosan al 1x 3 yollu 1 takim 2yollu 1x 6 kanal 1x 4kanal guzelce dinle kardesim. 3 yollu dls serileri ust seviye olmasa bile guzel caliyolar gayet. Amfi secimi sana kalmis(anlamiyoreben) he ama bana sorarsan bunlar dunya para tutucak 2yollu 2takim birde 25lik 20lik bass al,arka ara kol dayamanin oraya kabin yaptir(veya sac i kestir) kol dayama kapaliyken bass gozukmez bagajdanda gozukmez kissadan hisse dayicim (y).
    - K -

________
    Dr.Ecu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında şu tip bi kit denk getirebilsen, en temizi o şekilde olur bence, hem pnp olması avantajıyla montajını kendin de halledebilirsin.

http://mbquart-store.maxxsonics.com/qm200-3bmw/

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...80506684/detay
    + amfi lazım tabi bunlara.

Bir de biraz araştırdım ben de, genelde 3 yollu kompanent kullanıp, woofer ı koltuk altına koyuyorlar kasnak ile .

Şu da güzelmiş,

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...86558771/detay

Direk bunlardan birisi alınıp takılabilir bence, tabi bütçe doğrultusunda..
    oh oh oh paralara bak

Şuan elimde boktan jameson anfilerden var bi tane de 30cm jbl bass.. 3 yollu olarak dls alabilirim ancak

http://wwww.sahibinden.com/ilan/yede...82454968/detay

Ama bi arkadaşımda focal 165v2 varmış tweeterları kayıp.. onu alıyım diyorum, başka tweeterla kullanmak sorun yaratır mı? bi takım da 10 cm midbass alırım bunların yanına hem eksik olan tweeter da gelmiş olur böylece.. midrange in eksikliğini pasif sistemde hissetmezsin yazmılşar forumlarda.. Bilgi sahibi değilim ama bu konuda..

Alıntı Mr.K Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alper ciddi manada kulagina hitap etsin istiyosan al 1x 3 yollu 1 takim 2yollu 1x 6 kanal 1x 4kanal guzelce dinle kardesim. 3 yollu dls serileri ust seviye olmasa bile guzel caliyolar gayet. Amfi secimi sana kalmis(anlamiyoreben) he ama bana sorarsan bunlar dunya para tutucak 2yollu 2takim birde 25lik 20lik bass al,arka ara kol dayamanin oraya kabin yaptir(veya sac i kestir) kol dayama kapaliyken bass gozukmez bagajdanda gozukmez kissadan hisse dayicim (y).
    Dayıcım işte kafa karışık.. ya yukarıda verdiğim dls i alıcaz ya da focal 16cm midbass + 10cm 2 yollu midbass.. Koltuğun altına sub koymaktan vazgeçtim gibi.. Hem maliyet olarak 300 liraya gelicek hem midbass eksiğim olucak sanırım..

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazın çok uzun olmuş kısaca sıkıntını anlatırsan bilgim dahilinde yardım etmeye çalışırım..
    Uzun evet ama anlaşılmaz bi yazı mı onu anlamadım? Kısaca kendi crossoverları olan bi sistemde amfiyi nereye girmemiz gerekir? Alacağımız componentlerin de crossoverları var, onları kullanmıycak mıyız? uğraşmayıp amfi falan takmadan sadece hoparlörleri değiştirmem yeterli mi (çünkü zaten halihazırda 16cm lik midbass var orjinal sistemde onu besleyebiliyo kendi amfisi) sıkıntılarım bunlar..

Bir de şu var aklımda 3 yollu comp alırsak 4 kanallı bir amfinin 2 kanalına crossover girip oradan tweeter mid midbass olarak dağıtıcaz.. 2 kanalı da subwoofer a bağlarım etti4.. 2. amfiyi almam gerekmez doğru mu?

Arkadaşımdaki midbassı alıp bi takım da 10cm comp alırsam 2 takım olmuş oluyor.. 4 kanallı 1 amfi daha almam gerekicek sanırım o zaman..

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yildiz sanayiye gidip komple logic7 alin hic ugrasmayin tek is kodlamasi kalir
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    paranız nedir paranız varsa sertaç ın dediği gibi plug&play aracınız için uygun bir sistem alın takın geçin derim..

Aracın zaten kendi anfisi var ufak bir şey... hoporlör değiştirerek olmaz neticede alıcağınız 3 yollu yada 2 yollular en az 80rms veya üstü olucaktır..

aracın üstündeki kolonlar en fazla 4ohm de 15rms 2 ohmde en fazla 25 rms falandır tahminim.. logic 7 yapsanız onlar bile 40 rms falan..
    anfi şart yani..

evet 4 kanallı bir anfide köprüleme yapabilirsiniz ama ya anfininin çok sağlam bir şey olması lazım yada anfinin hem eko hemde mono tipi all in one tarzı bir şey olması lazım diğer türlü normal anfi den kaliteli bir verim almanız zor .. ama olmazmı olur tabiki..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ucuz yollu o iş çözülmüyor maalesef bmw nin üzerindeki ses sistemi bas performansı ve volume olarak iyi olmasada kaliteli çalar, benim kulagıma göre 10 cm midler kesinlikle daha berrak kaliteli bi ses veriyor 16 cm olanlardan.
    Focal in araca göre setleri var amfisiz bunlar takılabilir.
    İyi bir ses için işlemci şart orjinal ünite ile.
    bunun yanı sıra piyasada satılan ürünlerin rms değeriyle oem ürünlerin rmsini bir tutmamak lazım, jameson amfiyi filan o araca takcağınıza takmayın daha iyi derim.
    Koltuk altlarında mid baslar var onlar değiştirilebilir onun yerine izolasyon yapılabilir. e60 gibi bir araçta arkaya takılan ovaller ses kalitesinin içine etmekten başka hiçbir işe yaramaz, evet ses artar kalite çok düşer.
    Ben bmw için tatminkar bir sistem olarak 7-8 bin lira fiyat aldım o parayı gözden çıkarırsam yaptırırım yoksa ne aracın sağını solunu bozdurmaya değer ne de 3-5 milyar para verip iğrenç bi ses çekmeye değer.
    Logic 7 sizin araca olmaz araçta parça değişimi lazım, e60 ın hifi kiti yok mu o denenebilir, Ankara da mm performance mert diye arkadasımız var e60 için size baksın, hifi kit + logic 7 ın subları takılır tatmin eder ama bindiğiniz araca göre bütçe ayırmanız lazım jameson amfi-oval çok basit kaçar. Pioneer ın aktif basları var araca delme biçme yapmadan takılıyor onu deneyebilirsiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    paranız nedir paranız varsa sertaç ın dediği gibi plug&play aracınız için uygun bir sistem alın takın geçin derim..

Aracın zaten kendi anfisi var ufak bir şey... hoporlör değiştirerek olmaz neticede alıcağınız 3 yollu yada 2 yollular en az 80rms veya üstü olucaktır..

aracın üstündeki kolonlar en fazla 4ohm de 15rms 2 ohmde en fazla 25 rms falandır tahminim.. logic 7 yapsanız onlar bile 40 rms falan..
    anfi şart yani..

evet 4 kanallı bir anfide köprüleme yapabilirsiniz ama ya anfininin çok sağlam bir şey olması lazım yada anfinin hem eko hemde mono tipi all in one tarzı bir şey olması lazım diğer türlü normal anfi den kaliteli bir verim almanız zor .. ama olmazmı olur tabiki..
    Yani bu iş için şu kadar bütçem var diyemem Dls 3 yollu comp. aklıma yattı 200$ fiyata.. jameson amfiyi buna bağlayıp bi de mono amfi alıcam sub için.. Ama focal midbassları alırsam 10cm midbas ayrıca almam lazım orada kafam karışıyo işte.. Hem 10cm ler daha pahalıymış hem de model sıkıntısı var.. Aydın elektroniğe gidicem sanırım içinden çıkamadım o mu bu mu bi sürü model var..

Alıntı onur_S Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ucuz yollu o iş çözülmüyor maalesef bmw nin üzerindeki ses sistemi bas performansı ve volume olarak iyi olmasada kaliteli çalar, benim kulagıma göre 10 cm midler kesinlikle daha berrak kaliteli bi ses veriyor 16 cm olanlardan.
    Focal in araca göre setleri var amfisiz bunlar takılabilir.
    İyi bir ses için işlemci şart orjinal ünite ile.
    bunun yanı sıra piyasada satılan ürünlerin rms değeriyle oem ürünlerin rmsini bir tutmamak lazım, jameson amfiyi filan o araca takcağınıza takmayın daha iyi derim.
    Koltuk altlarında mid baslar var onlar değiştirilebilir onun yerine izolasyon yapılabilir. e60 gibi bir araçta arkaya takılan ovaller ses kalitesinin içine etmekten başka hiçbir işe yaramaz, evet ses artar kalite çok düşer.
    Ben bmw için tatminkar bir sistem olarak 7-8 bin lira fiyat aldım o parayı gözden çıkarırsam yaptırırım yoksa ne aracın sağını solunu bozdurmaya değer ne de 3-5 milyar para verip iğrenç bi ses çekmeye değer.
    Logic 7 sizin araca olmaz araçta parça değişimi lazım, e60 ın hifi kiti yok mu o denenebilir, Ankara da mm performance mert diye arkadasımız var e60 için size baksın, hifi kit + logic 7 ın subları takılır tatmin eder ama bindiğiniz araca göre bütçe ayırmanız lazım jameson amfi-oval çok basit kaçar. Pioneer ın aktif basları var araca delme biçme yapmadan takılıyor onu deneyebilirsiniz.
    oval hoparlör bu araştırmalara giriş sebebimdi ama zaten olmayacağını anladığım için konu da buralara geldi Oval değil ne takarsak takalım zaten bass sinyali yok arkada ki gerek de yokmuş adamlar koltuğun altına bas tak diye yer yapmışlar Jameson amfi şuan için elimde var diye değerlendiricem duruma göre değişiklikler yapılacak olmadı onu midlere giricez, bas için mono bi amfi alıcaz.. ama tek seferde 1500euro verip vasat bi ses almak işime gelmiyo.. Logic 7 için zaten arka kapı paneli lazım, orta hoparlör lazım vs.. o iş yalan olur Deneye deneye bulucaz bakalım doğrusunu..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı ALPER-VNS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani bu iş için şu kadar bütçem var diyemem Dls 3 yollu comp. aklıma yattı 200$ fiyata.. jameson amfiyi buna bağlayıp bi de mono amfi alıcam sub için.. Ama focal midbassları alırsam 10cm midbas ayrıca almam lazım orada kafam karışıyo işte.. Hem 10cm ler daha pahalıymış hem de model sıkıntısı var.. Aydın elektroniğe gidicem sanırım içinden çıkamadım o mu bu mu bi sürü model var..
    jameson anfi bağlıycaksanız hiç bir şey yapmayın harcadığınız paraya yazık.. 200 dolarlık dls yi jamesona bağlıycaksanız samimi söyliyim gidin 80 tl - 100 tlik normal bir component alıp bağlayın cebinizdede paranız kalır..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    jameson anfi bağlıycaksanız hiç bir şey yapmayın harcadığınız paraya yazık.. 200 dolarlık dls yi jamesona bağlıycaksanız samimi söyliyim gidin 80 tl - 100 tlik normal bir component alıp bağlayın cebinizdede paranız kalır..
    Amaç eldekileri olabildiği kadar değerlendirmek.. evet o amfiyi kullanıcam midlere olmaz derlerse başka bişey alırız onu subwoofera gireriz.. e46mda da takılıydı o hali benim için fazlaca yeterli 30cmlik bi subwooferla.. Bakalım görücez deneyip..

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yanlış anlamazsanız nacizane sistemi anladığım kadarıyla yazıpp kişisel görüşümü belirteceğim.

Şemaya göre ana ünitenizden sterio olarak ön arka Full range çıkış mevcut. Yani frekans kesimlerinizin hepsi oem ampli nin içinden yapılıyor.şimdi ampli yazması size bir güç belirtmiyor. teknik özellikleri hakkında daha detaylı bilgiye sahipseniz ulaştırın daha detaylı çözümlemeya çalışayım.Yoksa ana ünitelerin içindeki çıkışlarda ampli diye geçer.

Soruna gelirsek siz ana üniteyi kullanacaksınız, bu durumda ampli eklemek isterseni ampli ekleyecek üzerinden frekans kesimlerinizi yapacaksınız.Artı olarak Component takacaksanız onunda xoverlarını kullanacaksınız. Anfi üzerinden kesseniz kesseniz 1 octave filan kesebilirsiniz tahminim. Üzerindeki oem amplinin teknik özelliklerini, hoparlörlerinizin teknik özellikleri ve omaj(ohm) değerlerini öğrenirseniz daha sağlıklı bir şema çıkar.

Atıyorum üzerindeki oem ampli mid bass çıkışlarından 2ohm a 40rms güç veriyorsa, siz oraya 4 ohmluk bir midbass yada yerine subw. takarsanız gücü yaklaşık yarı yarıya düşer.
    Edit= Gücü düşer demek yanlış olmuş. 2ohm a 40 RMS veriyorsa oem ampli, 4ohm a tahminen/sallamasyon yaklaşık 20RMS verir. buda yeni takacağınız elemanın yarım beslenmesine yol açar.

Şuanki bilgiler dahilindeki şahsi fikrim;

üzerindeki oem ampliyi sökün. Şema olarak zaten ön 2 hoparlör, koltuk altı 2 tabir ettiğiniz midbass ve arka kapılara giden 2 adet hoperlör kablo sistemi kabloları ayrı ayrı çekili gözüküyor.Bu bizim için büyük bir avantaj. eğer sizin içinde mümkünse;

4 kanal ampli + 2 kanal(yada mono ampli) olarak ilk seçenek
    5 kanal ampli (midbass(yada yeni takacağnz subw. )ların paralel/mono çalacağını düşünerek) ikinci seçenek
    6 kanal ampli ile şuan üzerinde olduğu gibi her hoparlöre ayrı kontrol imkanı ve ayrı güzel frekans kesimleriyle aşırı güçlü olmasada kontrollü bir sistem elde edilebilir.

(ekonomik seçenek= sadece 4 kanal ampli kullanıp ön ve arkada bulunan 10 cm lik coax ları paralel bağlayıp amplinin ön kanalına, midbass larıda amplinin arka kanalına bağlayabilirsiniz. ama bu sesi öne arkaya verme özelliğinizi (fader) kaybettirir.)

(ekonomik seçenek 2= üzerindeki oem ampli durur. midbass çıkışlarını çekersiniz /elinizdeki jameson amplinin 4 kanal olduğunu varsayarak yazıyorum/ jameson amplinin ister normal çıkışlarına girersiniz midbassları, güç az gelir derseniz o boşluğa 2 adet subw. alırsınız 16/20cmlik ve elinizdeki amplinin kanallarını köprüleyerek koltuk altına aldığınız 2 subw. beslersiniz.) şuan için sesin bozukluğundan ziyade bass yoksunluğundan dem vurduğunuz için böyle bir çözüm sundum. eldekilerde böyle değerlenir.

Ha siz hem mid alacağım hem bass alacağım. Bu midleri jamesona gireceğim, bass'a yada bass lara mono ampli alıp yükleneceğim derseniz teorinizin maddiyat olarakta montaj olarakta çok dışına çıkarsınız. Kablo gölü olur heryer.

Çünkü orjinal kapı sistemlerinizin xover ları nerede bilmiyoruz. Oem amplimi kesiyor bilmiyoruz. eger aracın kendi elektriksel donanımının içinde gizli ise ve siz aracın içindeki hoparlör kablo sistemini full range olarak çevirmezseniz yerine takacağınız mid takımına xoverını bağlasanızda bağlamasanızda şuanki kesimde çalacaktır. Gene tın tın olacaktır. Yazı biraz karışık oldu;

Siz bütçe, teknik detay ve tam olarak ne istediğinizi söyleyin. yukarıda belirttiğim seçenekler ile bana fikir verirseniz daha detaylı bir şema çıkartırım kafamda.
    dinamomotorsport.net

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler