User Tag List

7 sonuçtan 1 ile 7 arası

Konu: Arac Anfi Hakkında

PuT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Arac Anfi Hakkında

Arkadaşlar genelde türkçe remix ve türkü dinleyen birisiyim.Aracıma ses ssitemi almaya karar verdim fakat soyle bir sorun var alıcağım sistemde sadece bas vurup gum gum yapmicak.Sesi açtığımda türkü çalıyorsa seside alabilicem.

Aşağıdaki bas ve mid takımı alıcağım ortalama bir sistem.Fakat anfinin bu sistemi kaldırıcağını hakkını verebilicek mi? Bunu nereden anlicam onu çözemedim.Yardımcı olursanız sevınırım.Fiyatıda 450tl 5aylık cihazlarmıs.

Pioneer GM-A6604 Amfi
    Pioneer TS G132Cİ Mid Takımı
    Pioneer TS W310D4 1400 Watt 400 rms Mdf Kabinli Sobwoofer
    Cadence Full Kablo seti
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstediğiniz tarz için d4 fazla agresif. Gerçi anfi gain ayarı ile tolare edilebilir ama daha küçük tek ve tek bobinli bir bass daha soft sesi daha kolay almanızı sağlar. Anfinin bir çıkışı midler için kullanıp bir çıkışı köprüleyerek işinizi görecek düzeyde iş yapar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İstediğiniz tarz için d4 fazla agresif. Gerçi anfi gain ayarı ile tolare edilebilir ama daha küçük tek ve tek bobinli bir bass daha soft sesi daha kolay almanızı sağlar. Anfinin bir çıkışı midler için kullanıp bir çıkışı köprüleyerek işinizi görecek düzeyde iş yapar.
    Anladım abi teşekkür ederim.Peki misal diyorum ben bu sistemi ornek verdım ortalama 1 mid ve 30cm 300- 400rms lik bi bası hakkıyla calıstıracak bi anfiyi nasıl anlayabilirim kaç w olmalı mesela yada 4*250rms felan oluyor bunamı bakmalıyım?
    Haksızlık önünde eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    4*250 dediği pmpo yani anlık verdiği max. güç. Birde örneğin; 4*45W vardır. Bu da RMs değeri yani anfinin sürekli verebileceği max. güçtür.

Hem rms hem pmpo değerlerine bakıp anfinin bağlayacağın hoparlörlerden (subbas+mid takımı) daha güçlü olması gerek. Öbür türlü anfi daha fazla ısınır. Ana ünitenin kalitesi ve rca çıkışlarındaki gerilimde ne kadar yüksek olursa sistem o denli verimli olur ve anfinin yükünü azaltır, verimini arttırır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pioneer GM-A6604
    4 X 90 watt RMS @ 2 ohm
    4 X 60 watt RMS @ 4 ohm anfi değerleri budur. 400rms bas + 45 rmslik mid takımı kaldırıcak bi anfi değil o zaman

Hz.Ali

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen oyle degil.

Anfi bu malz. leri "doyurmaz" doyum olmamasi az ses cikmasi anlamina gelmez. Buda ayri bir detay

chaylak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    o ampli ile complar çok güzel çalışır ama subwooferi 25cm 200w rms civarında bişeyle değiştirmen gerekli. Alpine / hertz / rockford fostage r1 gibi bir subwoofer bence senin ihtiyacın olan.
    00' Civic 1.6IES

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler