User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Massive MS-AN7789 Tavsiye

Mümin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Massive MS-AN7789 Tavsiye

Merhaba arkadaşlar. Civic 1,6 ies Aracıma Ek9 konsol tarzı bir uygulama yapıyorum. Bunun için sizce Massive MS-AN7789 tercih edilebilirmi ? Bilgisi tecrübesi olan varmıdır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    merhaba arkadaşım türkiyede massive diye bir marka yok bu markayı getiren kişi çinde anfi yaptırtıp üstüne massive yazısı basıyor imitasyon olduğunu kendine söylüyor kısaca massive diye türkiyede satılan cihazlar böyle..ne olduğu meçhul 30-40$ etmez rezil anfileri bide iyi paralara satıyor...bu sebepten o ana üniteye okadar para vermen çok büyük hata olur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aynen yeni yeni duymaya başladım massiveyi bende. 1100 lira gibi bir rakam söylesi elektroknikcim. Peki tavsiye edebileceğiniz bir marka model varmıdır.

Ozzy45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    massive Amerikan malı harbisi kaliteli. ama bugun ses sistemciye gittim orada vardı made in prc diodu. birde kendi orj sitesinde satılan ürünler yok.

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vay be adam nasil pazarladiysa mediamarkt massivenin amfisini ve kapasitorunu satiyordu. Gerci hz audio diye bir firmanin urunlerinide hertz etiketiyle satiyorlar elektronik marketlerde ama.

Eskiden urunlerin cakmasi iyi kotu ayirt edilirmis, artik ureticisinin katalogunda olmayan urunler bir bakmissin ulkemizde.

Massive harbiden iyi bir marka, midleri falan gercekten guzel fakat bu piyasadaki 4 5 kanal siyah kucuk amfiler zaten gorunusunden bende bir kelek var diyor.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orj mi çakma mı ayıramıyoruz ki. 5 fazla olsun kaliteli olsun misalen pionerr olsun diyosun oda replika çıkıyor.
    Massivenin standını kurmus adam ses de görüntüde gayet başarılı fakat ömürlülüğü nasıldır bilemiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşlar,

bu olay çok ama çok tekrar ediyorum çok basit bilim adamı olmaya gerek yok,bu konu ile alakalı kaçıncı kez yazı yazdım ülkemiz sahteoğlu sahte satıyor.

gidin Google amcada alacağınız ürünün adını yazın eğer türkiye ile sınırlı kalınıyorsa sayfalar o sahtenın baboşudur, eğer rusya ve doğu blok ülkelerle kalınıyorsa oda sahtededir sadece daha yaygındır (türkiye ile bu ülkeler de servis satış ağı daha yaygın).

eğer latin ülkeleri,ortadoğu vs çıkıyor ise bulduğunuz ürün muhtemelen gerçektir ama ikinci kalitedir, mesela Pioneer ,alpine vs bir Amerikan pazarı bir Avrupa pazarı birde böyle Hindistan vs için ürün çıkartıyor ve her ne kadar aynı gibi dursalarda içindeki parçaların kalitesi/sınıfı farklı eşdeğer değiller.

sonunda eğer avrupada yada amerikadada olan bir ürün bulduysanız muhtemelen gerçekte var olan bir ürün buldunuz tabi bunlarında sahtesi var.

mesela DLS RA20 global bir ürün ama sahtesi çok.

özetle iyi araştırmak lazım.

özellikle pioneerin bu işte yok 90lardan kalma anfisini,teybini,hoparlörlerini efsane,etiketçi vs adı altında ilan açıp sıfır yada sıfıra yakın satanlardan uzak durun Made by JİNYONG dur hatta Jinyongu arayabilebilirsiniz made by Deli Recep bile çıkabilir..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Massive sub dinledim tonlaması çok iyiydi tavsiye ederim massive markasını.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sahteleri geçiyorum ama çin malı her üründe sahte değildir..

pek çok marka artık çinde üretim yaptırıyor buna amerikan markalarıda dahil japon markalarıda dahil avrupa markalarıda dahil..

halis mulis amerikan japon üretimleri ürünlerin maliyet açısından çok pahalı olmasından ötürü kendi iç pazarlarında bile çok pahalıya satıyorlar..
    misal boston acoustic .. chrsyler grubunda 300c olsun sebringler olsun grand cherookeler olsun compass lar falan yeni camoralar hepsi b.a dır..
    almaya kalkarsanız pahalıdır amerika oranlarında bile.. halis mulis japon yapımı pionnerlar denonlar çok pahalıdır ..

kısaca firmalarında satması lazım bu yüzden çinde kendi kontrolleri dahilinde marka kalitelerinede gölge düşmiycek şekilde ürettiriyorlar.. iş resmi distiribütörden bu malları almanız

misal cadence gidip amerikada halis mulis ürettiği yerli compenantları türkiyeye yollamaz niye yollasın orda 200 dolara misal sattığı comp. ları birde ithalat etse buraya 800-900 dolara satılması lazımki son kullanıcıya bir ticaret olsun.. o yüzden adamlar çinde ürettiklerini yollatıyor hem yakın hem maliyetler düşük.. ama markanın kalite standartları bozulmadan üretiliyor..

birde çinde kendi markasını üretenler var bu firmaların bazılarına şans vermek gerekir.. niye gerekir çünkü adamlar işi biliyorsa misal anfi ürettiyorsa o anfinin ana kartından tutta üstündeki chipler transistörler duylar devreler bobinlere kadar yaptıran firma kendi seçiyor ve çinliye toplatıyor ortaya kaliteli bir anfi çıkıyor ve adamlar pazardada gayet olumlu geri dönüşler alıyorlar bu ürünlerden..

mesela benim alternatif markalardan çok beğendiğim m acoustic var.. 3 araçda kullandık farklı versiyonlarını doğru sistemle kullandığımız için ne yanma ne akma ne kokma oldu.. xetec de öyle gayet iyi bir marka.. zaten ikiside aynı anakartları falan kullanıyor..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Öncelikle teşekkür ederim arkadaşlar.
    Bahsettiğim ürünü standında denedim gayet tatminkar. Sonra fiyatını sordum 1100 tl gibi fiyatı var dedi. Onu duyuna kadar kesin alıyorum dedim içimden. Fiyatı söyleyince bi an duraksadım. Android işlemci tv navi cam vs vs hepsi var ses güzel touch panel dokunmatik herşey başarılı ama fiyat düşük. Birde pazarlığa girişsek 900-1000 tl ye bitecek. Biraz daha araştırmam gerekicek galiba

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sahteleri geçiyorum ama çin malı her üründe sahte değildir..

pek çok marka artık çinde üretim yaptırıyor buna amerikan markalarıda dahil japon markalarıda dahil avrupa markalarıda dahil..

halis mulis amerikan japon üretimleri ürünlerin maliyet açısından çok pahalı olmasından ötürü kendi iç pazarlarında bile çok pahalıya satıyorlar..
    misal boston acoustic .. chrsyler grubunda 300c olsun sebringler olsun grand cherookeler olsun compass lar falan yeni camoralar hepsi b.a dır..
    almaya kalkarsanız pahalıdır amerika oranlarında bile.. halis mulis japon yapımı pionnerlar denonlar çok pahalıdır ..

kısaca firmalarında satması lazım bu yüzden çinde kendi kontrolleri dahilinde marka kalitelerinede gölge düşmiycek şekilde ürettiriyorlar.. iş resmi distiribütörden bu malları almanız

misal cadence gidip amerikada halis mulis ürettiği yerli compenantları türkiyeye yollamaz niye yollasın orda 200 dolara misal sattığı comp. ları birde ithalat etse buraya 800-900 dolara satılması lazımki son kullanıcıya bir ticaret olsun.. o yüzden adamlar çinde ürettiklerini yollatıyor hem yakın hem maliyetler düşük.. ama markanın kalite standartları bozulmadan üretiliyor..

birde çinde kendi markasını üretenler var bu firmaların bazılarına şans vermek gerekir.. niye gerekir çünkü adamlar işi biliyorsa misal anfi ürettiyorsa o anfinin ana kartından tutta üstündeki chipler transistörler duylar devreler bobinlere kadar yaptıran firma kendi seçiyor ve çinliye toplatıyor ortaya kaliteli bir anfi çıkıyor ve adamlar pazardada gayet olumlu geri dönüşler alıyorlar bu ürünlerden..

mesela benim alternatif markalardan çok beğendiğim m acoustic var.. 3 araçda kullandık farklı versiyonlarını doğru sistemle kullandığımız için ne yanma ne akma ne kokma oldu.. xetec de öyle gayet iyi bir marka.. zaten ikiside aynı anakartları falan kullanıyor..
    son cümlene harfiyen katılıyorum abi 2 side f/p ürünleri her ikisinide 3 sene kullandım. xetec sadece artık alman değil, murtaş ürettiriyormuş.

cadance ise bence ağırlıkla çakma abi, gemici elktronik diye bir firma distribütörü ama distrübütöründen satılan hiç cadance görmedim ben. Hep paralel ithalat ürünleri gibi gözüküyor. Biraz içine girdiğinizdede ürünler sadece cadance damgalı olduğunu görüyorsunuz. Şu piyasadaki baslarının sürekli göbekleri kayıyor. Xenith amfileri ise macoustic fiyatına 100 küsür rms ler verebiliyormuş 4ohm'da. Bunlarda bana hikaye kısmı geliyor. Ondan Cadance pek yanaşma taraftarı değilim, süpriz yumurta gibi.

Bence burda dikkat edilmesi gereken ürünün çin üretimi olup olması değil, üreten firmanın ambalajda yazan firma olması. Eskiden 6985ler olsun iyi kötü anlaşılıyordu üzerindeki kıstaslardan şimdi ise 1e1 aynı üretim yapılırken sadece orjinaliyle performansını karşılaştırınca yada bir arıza durumunda anlayabiliyorsun.

double konusunda pioneer, clarion, jvc, alpine önerebilirim, ben double değilim teyp kullanıcısı olarak firma önerisinde bulunabilirim ancak. Sony nin kilerede bakılabilir multimedya sistemleri olarak oda öncü bir firma.

Ama kafanızı karıştırmak gibi olmasın şuan double gibi bir sistem kurma amacım olsa,
    Bluetoothlu bir cihaz alıp konsola veya torpidoya gömer, ön göğüsede tablet ve sarj olabileceği bir sistem yapardım.
    TR - B13

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    tablet işi çok eski ve ilkel .. artık universal android teypler var.. en azından araba için yapılan üniteler bunlar.. tablet araba için tasarlanmadığı için kulaklık çıkışından gidipde ek beslemelerle ses almaya çalışmak .. pek verimli ve kalitlei bir iş değil.. tabi ses işlemcisi falan alınırsa o başka ama oda astarı yüzünü geçer..

universal android teyper var artık.. ama onlarda şuna dikkat edin pure olsun yani saf.. bazılarında çift işletim sistemi var onlar iyi değil.. ikincisi şilemcisi hakiki 1.6ghz olsun rami 1gb dan aşağı olmasın yeni nesillerde artık 2 gb.. ekran kesinlikle capacitive ekran olsun ve led ıps ekrandan aşağıda olmasın..

bunlar varsa 1000TL-1500Tl arası özelliklerine göre hakeder..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tablet yerleştirme olayına bende pek sıcak bakmıyorum neticede arac için değil normal elde ve masada kullanılmak için üretilmiş birşey. Double için Şuanda Jamesonun Js-096 modeli ilgili bir tavsiye aldım. Tabi bunun üst versiyonlarıda var onlarıda araştıracağım.
    Bahsettiğim Massive marka double android işlemciliydi. TAbi işlemcisini ekranını bilmiyorum. Söylediklerini not ediyorum ve bu bilgiler ışığında araştırmaya devam edeceğim. Hepinize teşekkür ediyorum arkadaşlar

MeRtCaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    78 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ek9 konsol a Samsung Tab 4 taktım
    gayet guzel sorunsuz sekılde calsıyordu

bende samsung olabılır

Daily Drive : VW Polo 1.6 TDI
    Race : Honda Civic TypeR FK2

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MeRtCaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben ek9 konsol a Samsung Tab 4 taktım
    gayet guzel sorunsuz sekılde calsıyordu

bende samsung olabılır

Harika görünüyor. Gayet başarılı. Biz henüz konsolu takamadık elimde sadece senin gönderdiğin klima sistem rölesi var başka bişey yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konsolun siparişini verdik fakat henüz double için karar verebilmiş değilim
    35 NFR 34 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 HJ 932 Honda Civic 1,6 I-VTEC
    42 FR 957 Seat Leon FR 1,4 TSI
    42 FN 709 Honda Civic 1,6 IES
    42 DSH 05 Honda Civic 1,6 IES

mimit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir abimizin 307 sinde ana ünite hariç komple massive sistem var, her bir parça tek tek amerikadan kargo ile geldi, sistem kurulmadan önce o kadar masrafa biz burada daha iyi bir sistem kurulabilir diye mırıldanıyorduk kenardan ama sistem kurulup pionner ana ünitede eklenince, olay çok başka bir boyuta taşındı, ürünler doğru kombinasyon ve ayar ile max. seviyede bile sesi bozmuyor, gel gelelim bu araca lınan ürünlerin hepsi firmanın kendi internet sitesinde olan ürünler,yani başka bir yerde üretilmiş ve ve üstüne massive yazılmış ürünler değil,onun için bahse konu double din büyük ihtimal sahte bir ürün. Double din için Alpine ıve 530 u incelemenizi tavsiye ederim. navigasyon isteğiniz falan yoksa.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mimit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir abimizin 307 sinde ana ünite hariç komple massive sistem var, her bir parça tek tek amerikadan kargo ile geldi, sistem kurulmadan önce o kadar masrafa biz burada daha iyi bir sistem kurulabilir diye mırıldanıyorduk kenardan ama sistem kurulup pionner ana ünitede eklenince, olay çok başka bir boyuta taşındı, ürünler doğru kombinasyon ve ayar ile max. seviyede bile sesi bozmuyor, gel gelelim bu araca lınan ürünlerin hepsi firmanın kendi internet sitesinde olan ürünler,yani başka bir yerde üretilmiş ve ve üstüne massive yazılmış ürünler değil,onun için bahse konu double din büyük ihtimal sahte bir ürün. Double din için Alpine ıve 530 u incelemenizi tavsiye ederim. navigasyon isteğiniz falan yoksa.
    Evet tek aklıma takılanda o zaten. Özelliklerine göre fiyatı uygun olması kafamı kurcaladı. Şuan pioneer jameson ve alpine modellerine bakıyorum. Olmuşken navigsyonda olmalı diye düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Massive AN-7789 özellikleri;

• Cortex A8 1GHz ARM işlemci
    • Android2.2 OS
    • 2-DIN 6.2" WVGA Digital TFT LCD (800×480 pixels)
    • Dokunmatik ekran dinamik grafik kullanıcı arayüzü
    • Sonsuz ses ayarı
    • Ön panelde SD/USB/AV-IN
    • Dahili Navigasyon
    • Dahili Bluetooth (iPhone 3GS A2DP destekler)
    • Dahili 4GB iNand Flash
    • DVD/VCD/CD/MP3/WMA/JPEG playback
    • DVD±R/DVD±RW/CD-R/RW /H.264/MPEG4 playback
    • 4 kanal × 45W MAX güç çıkışı
    • Video Dual Zones
    • Multi band EQ
    • PLL tuner 18FM/12AM
    • 4.1 kanal hat çıkışı: ön, arka ve subwoofer
    • PAL/NTSC/SECAM
    • 2× Video çıkışı
    • Geri görüş kamera girişi
    • Telemute
    • ISO bağlantı
    • 1×RCA AV girişi
    • Direksiyon kumada hazır (Resistor türü)
    • Arka ekran : DVD AV-girişi veya ön ekranın aynısı
    • TV
    • RDS
    • DIVX
    • USB WIFI adaptör
    • Kumanda
    çok kararsızım çokk

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)