User Tag List

Sayfa 4/7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
119 sonuçtan 58 ile 76 arası

Konu: Bmw Hi-fi retrofit ses sistemleri ?

recep07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfi ALPINE pmx-f640 4ohm 4x50
    anfi ALPINE pmx-t320 4ohm 2x50
    2x sub ALPINE SWE-1244E 4ohm 2x200
    kapıları bılmıyorum ama bu hafta ıcı bellı edıcem on 2 takım 3 yollu var
    cd changer alpine dha-S690
    ana unite alpine IVA-d106R

bu sıstemde basslarla anfi bellı sızce ne durumda ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde sesı bıraz yukseltınce kapılardan pıt pıt midler otuyo sorunu ne olabılır anfi yetmıomu yoksa bozukmu?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yokmu engın bılgı ve tecrubelerını paylasacak yardım edecek bır arkadas ?

ERK_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar meraba;

Konuyu anlamaya çalıştım ama tam anlayamadım, bir de verilen ilanlar kapandığı için yeniden soruyorum kusura bakmayın.

yeni kasa mini cooper aldım 4 kapı, bu aracın sistemi de bmw 3 serisi, 5 serisi ile aynı.
    10 cmlik ön ve arka kapılar, iki koltuk altında bas.

Focal'in sistemi üzerine yoğunlaştım aslında ama youtube'da videolarına denk geldiğim ve aşağıda linkini verdiğim ilan sahibi bana Gladen hoparlör ile Mosconi amfiyi şiddetle tavsiye etti.
    linkteki sete ek olarak arka kapı hoparlörü de olacak tabi.

sahibinden.com - Satılık, Kiralık, 2.El, Emlak, Oto, Araba, Alışveriş, Hizmet, Kariyer, İş İlanları, Bilgisayar, Cep Telefonu, Tekne, Motosiklet, İş Makinesi fiyatları - ilan ve alışverişte ilk adres

işçilik dahil 7.000 tl fiyattan bahsediyorlar. (tabi pazarlıksız aldığım bir fiyat)
    Bu parayı hak edecek bir sistem midir?

teknik veriler olarak focal'den daha üstün ve olduğunu ve amfinin sürücüsünden kişisel zevke uygun ayar yapılabildiğini belirtti.
    Ayrıca amfinin ebatı da oldukça küçükmüş.
    Harman kardon donanımlı aracın amfisi ile yaklaşık aynı ebatta bir amfi olup aynı yere sığıyormuş.
    bagajda falan yer kaplamıyor yani.

Tecrübesi olanlardan yardım istiyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ERK_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    teknik veriler olarak focal'den daha üstün ve olduğunu ve amfinin sürücüsünden kişisel zevke uygun ayar yapılabildiğini belirtti.
    Ayrıca amfinin ebatı da oldukça küçükmüş.
    Harman kardon donanımlı aracın amfisi ile yaklaşık aynı ebatta bir amfi olup aynı yere sığıyormuş.
    Mosconi urunleri hi-end, ama maalesef dinlemedim. mosconi amerika sitesine bakarsan gladen markasini da goruyorsun, belli ki ayni firmanin markalari.

focalden ustunum kisisel ayar falan filan bunlar hikaye, takilma.

ilan sadece driver seti icin, amp hangi model olacak? one 201 BMW icin diye belirtilmis, mini'nin yuvalarina oturacagi kesin mi?

bu konuda daha once yazilan detayda DSP sisteminin mevcut olmadigini, dolayisiyla tuning isleminin gerekmedigini tahmin ediyorum, ama sorup ogrenmen iyi olur. genelde sattiktan sonra umurlarinda bile olmaz. kurulumda neler yapacak, sana anlatsin.

maltepe'de ender elektronik var, bir suredir mosconi satip kurulum yapiyordu, orasi ile gorusursen daha cok bilgi toplarsin. 7,000TL ciddi bir tutar, iyi arastirma yapmak gerekir.

ozetle iyi gozukuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mosconi urunleri hi-end, ama maalesef dinlemedim. mosconi amerika sitesine bakarsan gladen markasini da goruyorsun, belli ki ayni firmanin markalari.

focalden ustunum kisisel ayar falan filan bunlar hikaye, takilma.

ilan sadece driver seti icin, amp hangi model olacak? one 201 BMW icin diye belirtilmis, mini'nin yuvalarina oturacagi kesin mi?

bu konuda daha once yazilan detayda DSP sisteminin mevcut olmadigini, dolayisiyla tuning isleminin gerekmedigini tahmin ediyorum, ama sorup ogrenmen iyi olur. genelde sattiktan sonra umurlarinda bile olmaz. kurulumda neler yapacak, sana anlatsin.

maltepe'de ender elektronik var, bir suredir mosconi satip kurulum yapiyordu, orasi ile gorusursen daha cok bilgi toplarsin. 7,000TL ciddi bir tutar, iyi arastirma yapmak gerekir.

ozetle iyi gozukuyor.
    Açıkçası bazı şeyleri tam bilmediğim için eksik kalıyorum.
    Mesela DSP nedir biraz açıklarsanız sevinirim, tune etmekten kastınız sistemin ayarı herhalde..

Görüştüğüm firma arka kapılar dahil indirimli olarak 600 euro fiyat verdi.
    İşçilik ve amfi de işin içine girince 1750 euro oldu fiyat.
    amfi modeli tam bilmiyorum ama mosconi.
    aracın arka koltuk altında döşemesinde yeri bile varmış ve bir karış kadar bir amfiymiş.
    kendi içerisinde işlemcisi var ve bilgisayar üzerinden ayarını yapıyoruz diye belirttiler.

hatta telefonda konuşurken başka seçenekerden de bahsetti, mesela audison sr4 amfi de kullanabilirsin ama hem bagajda yer kaplayacak hem de bit one a ihtiyacın olacak dedi.
    bu yüzden de mosconi amfiyi tavsiye etti.

yarın ender elektronik ile de konuyu görüşeceğim.

Farklı bir konu ise benim evde duran mevcut sistemim:
    - Rockford Fosgate p400-4 amfi
    - Rockford Fosgate P162s mid+tiz
    - Focal P 165 V15 mid+tiz
    - Focal 2v21 bass

ebattan dolayı kapı hoparlörlerini yeni aracımda kullanamam ama amfimi kullanabilir miyim?
    önceki sayfalarda yine kafam karıştı 4 kanal amfinin yetip yetmeyeceği konusunda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sistemi şimdi inceledim, ürünler bunlar:

Mosconi Gladen D2 100. 4 DSP amfi GLADEN D2 100.4 DSP
    Gladen one 201 Extreme (ön kapı)
    Gladen one 100 Coaxial (arka kapı)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesela DSP nedir biraz açıklarsanız sevinirim, tune etmekten kastınız sistemin ayarı herhalde..

Görüştüğüm firma arka kapılar dahil indirimli olarak 600 euro fiyat verdi.
    İşçilik ve amfi de işin içine girince 1750 euro oldu fiyat.
    amfi modeli tam bilmiyorum ama mosconi.
    aracın arka koltuk altında döşemesinde yeri bile varmış ve bir karış kadar bir amfiymiş.
    kendi içerisinde işlemcisi var ve bilgisayar üzerinden ayarını yapıyoruz diye belirttiler.

hatta telefonda konuşurken başka seçenekerden de bahsetti, mesela audison sr4 amfi de kullanabilirsin ama hem bagajda yer kaplayacak hem de bit one a ihtiyacın olacak dedi.
    su anda zamanim yok uzun yazamiyorum. olayi inceleyeyim, uzun yazarim.

kisaca;

neye 600EUR fiyat verdi? sirf driver degistirmeye mi?

bir karis falan filan, bunlar pazarlama itelemesi. D2 100.4 icinde tumlesik DSP'si olan Class-D tasarimli (ses yukseltmeyi dijital devre ile yapan) bir model. o nedenle kucuk. Class-D amp'lerin neredeyse hepsi kucuk olur, ama ses kalitesinde bazi dezavantajlari da vardir. fiyati diger tasarimlara gore ucuzdur.

Class-AB tasarimli bir Gladen: AS 100.4. D2 100.4 yerine neden bunu teklif etmiyor? elinde mi yok? ender ile konustugun zaman sana Gladen AS'lari onerebilir belki... fikir edinirsin.

DSP derin bir konu, web'de dsp audio signal processing seklinde arastirma yapip az da olsa ogrenmeye calis. aksi takdirde mosconi bit one mit one sudur budur diye gecirmeye calisirlar. ben de aciklamaya calisirim.

arkaya muhakkak driver istiyor musun? yoksa yeri var diye mi almak istiyorsun?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    su anda zamanim yok uzun yazamiyorum. olayi inceleyeyim, uzun yazarim.

kisaca;

neye 600EUR fiyat verdi? sirf driver degistirmeye mi?

bir karis falan filan, bunlar pazarlama itelemesi. D2 100.4 icinde tumlesik DSP'si olan Class-D tasarimli (ses yukseltmeyi dijital devre ile yapan) bir model. o nedenle kucuk. Class-D amp'lerin neredeyse hepsi kucuk olur, ama ses kalitesinde bazi dezavantajlari da vardir. fiyati diger tasarimlara gore ucuzdur.

Class-AB tasarimli bir Gladen: AS 100.4. D2 100.4 yerine neden bunu teklif etmiyor? elinde mi yok? ender ile konustugun zaman sana Gladen AS'lari onerebilir belki... fikir edinirsin.

DSP derin bir konu, web'de dsp audio signal processing seklinde arastirma yapip az da olsa ogrenmeye calis. aksi takdirde mosconi bit one mit one sudur budur diye gecirmeye calisirlar. ben de aciklamaya calisirim.

arkaya muhakkak driver istiyor musun? yoksa yeri var diye mi almak istiyorsun?
    600 euro'ya
    -ön kapılar ve koltuk altı basları (Gladen one 201 Extreme) 3 yollu bir sistem (2 woofer + 2 mid/high + 2 tweeter)
    -arka kapılar (Gladen one 100 Coaxial) 2 yollu coaxial

Mosconi Gladen D2 100. 4 DSP amfi ve işçiliği de ekleyince bu fiyat 1750 euro oluyor.

Ender bey ile de görüşemedim, cuma gününe kadar yokmuş.

Şimdi asıl konu; bu 1750 eurolar benim için şu anda çok yüksek.
    ikinci el olarak Focalin sistemi var satılık. SR-4 amfi ile beraber (hatta ben kendi amfim Rockford Fosgate p400-4 kullanmak istiyorum)
    bütçeme daha uygun bir seçenek.

Benim anlamak istediklerim:
    1- bu sürücüsü olan D2 100.4 amfi bana ne kadar fayda sağlayacak.
    illa ufak, yeri hazır diye bu amfiyi almak istemiyorum. zaten pahalı.
    2- kendi amfimin veya SR-4 ün sürücüsü yok, sürücüsüz ne kadar verim alabilirim. bit one ne kadar önemli?
    bu konuda da aydınlanmaya ihtiyacım var
    3- focal hoparlörlerin teknik verileri gladen'den daha düşük. diyelim ki focal ve normal amfili bir sistem yaptım,
    orjinal harman-kardon a kıyasla iyi olur mu?
    ne derece başarılı olur?
    4- son olarak da toplam 2 ön kapı, 2 arka kapı ve 2 woofer var, 4 kanaldan bunları nasıl besliyoruz?

bu kadar soruyu sorarken zorlandım valla,
    umarım darlamıyorumdur sizleri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    600 euro'ya
    -ön kapılar ve koltuk altı basları (Gladen one 201 Extreme) 3 yollu bir sistem (2 woofer + 2 mid/high + 2 tweeter)
    -arka kapılar (Gladen one 100 Coaxial) 2 yollu coaxial

Mosconi Gladen D2 100. 4 DSP amfi ve işçiliği de ekleyince bu fiyat 1750 euro oluyor.

Ender bey ile de görüşemedim, cuma gününe kadar yokmuş.

Şimdi asıl konu; bu 1750 eurolar benim için şu anda çok yüksek.
    ikinci el olarak Focalin sistemi var satılık. SR-4 amfi ile beraber (hatta ben kendi amfim Rockford Fosgate p400-4 kullanmak istiyorum)
    bütçeme daha uygun bir seçenek.

Benim anlamak istediklerim:
    1- bu sürücüsü olan D2 100.4 amfi bana ne kadar fayda sağlayacak.
    illa ufak, yeri hazır diye bu amfiyi almak istemiyorum. zaten pahalı.
    2- kendi amfimin veya SR-4 ün sürücüsü yok, sürücüsüz ne kadar verim alabilirim. bit one ne kadar önemli?
    bu konuda da aydınlanmaya ihtiyacım var
    3- focal hoparlörlerin teknik verileri gladen'den daha düşük. diyelim ki focal ve normal amfili bir sistem yaptım,
    orjinal harman-kardon a kıyasla iyi olur mu?
    ne derece başarılı olur?
    4- son olarak da toplam 2 ön kapı, 2 arka kapı ve 2 woofer var, 4 kanaldan bunları nasıl besliyoruz?

bu kadar soruyu sorarken zorlandım valla,
    umarım darlamıyorumdur sizleri

yabancı bir arkadaşımın arabasında önde Audison AP4 (APX4 koaksiyel yada AP4 anfi değil) bu tekli satılan midrange / midbass, ve Prima serisi değilde bir üst seri Voce serisi AV1.1 tweeter var.

anfi olarak DLS RA50 si var, anfide çok başarılı hi-level çevirici mevcut, deck çeviriye gerek yok onun yanısıra active kesim/crossover mevcut 12db de 7000hz'e kadar aktif kesim yapabiliyor.

biraz izolasyonla beraber ap4 leri takmış ve sanırsam 3500hz civarı kesmiş ve av 1.1leride o şekilde yine 3500hzde kesmiş.

arkada bagajda anfinin 5inci sub mono kanalına 365rms 2ohmda beslenen tamda o güçte ve SQ manyağı Alpine SWR-8D4 var hemde küçücük bir kabinde resmen yer kaplamıyor kapalı kabinde 80hzde kesimli, midbasslar 120hzde.

açıkcası pp82dspde dahil,mosconide dahil çok bmw dinledim maalesef 10cm midlerin her türlü mağduru oluyorlar vede koltuk altı bası hiç bahsetmeyin bile.
    şahsen bu dinlediğim araç BMW 1 di ve açıkcası şu ana kadar 6-10bin tl para harcanmış bmwlerle ya eş değer yada daha iyiydi üstelik dspsiz.

bugün ap4 alıyorum desen 300tl, av 1.1 ikinci el var 400e 300tl teklif et al, ra50 1300tlye var daha geçen hafta 1000tlye vardı gitti ya sabret bekle yada 1100-1200tlye ilandakini al, swr 8 asla kaçırma inan kral bir sq sub, oda 600+100kabin desen 700tl. bence işçilik ve az sadece ön kapıda izolasyonla 3000tlye gerçekten güzel bir sistem elde edersin ve açıkcası böyle bir takımı yarın satmakta daha kolay.

yarın ra50 satıyorum de gider, av 1.1 satıyorum de gider, swr-8d4 type rım var de gider ama bmw kitlerini yeri geliyor 2 sene ilanda görüyorum be kardeşim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancı bir arkadaşımın arabasında önde Audison AP4 (APX4 koaksiyel yada AP4 anfi değil) bu tekli satılan midrange / midbass, ve Prima serisi değilde bir üst seri Voce serisi AV1.1 tweeter var.

anfi olarak DLS RA50 si var, anfide çok başarılı hi-level çevirici mevcut, deck çeviriye gerek yok onun yanısıra active kesim/crossover mevcut 12db de 7000hz'e kadar aktif kesim yapabiliyor.

biraz izolasyonla beraber ap4 leri takmış ve sanırsam 3500hz civarı kesmiş ve av 1.1leride o şekilde yine 3500hzde kesmiş.

arkada bagajda anfinin 5inci sub mono kanalına 365rms 2ohmda beslenen tamda o güçte ve SQ manyağı Alpine SWR-8D4 var hemde küçücük bir kabinde resmen yer kaplamıyor kapalı kabinde 80hzde kesimli, midbasslar 120hzde.

açıkcası pp82dspde dahil,mosconide dahil çok bmw dinledim maalesef 10cm midlerin her türlü mağduru oluyorlar vede koltuk altı bası hiç bahsetmeyin bile.
    şahsen bu dinlediğim araç BMW 1 di ve açıkcası şu ana kadar 6-10bin tl para harcanmış bmwlerle ya eş değer yada daha iyiydi üstelik dspsiz.

bugün ap4 alıyorum desen 300tl, av 1.1 ikinci el var 400e 300tl teklif et al, ra50 1300tlye var daha geçen hafta 1000tlye vardı gitti ya sabret bekle yada 1100-1200tlye ilandakini al, swr 8 asla kaçırma inan kral bir sq sub, oda 600+100kabin desen 700tl. bence işçilik ve az sadece ön kapıda izolasyonla 3000tlye gerçekten güzel bir sistem elde edersin ve açıkcası böyle bir takımı yarın satmakta daha kolay.

yarın ra50 satıyorum de gider, av 1.1 satıyorum de gider, swr-8d4 type rım var de gider ama bmw kitlerini yeri geliyor 2 sene ilanda görüyorum be kardeşim.
    yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    şimdi kafamda netleşen şeyler olduğu kadar yeni soru işaretlerim de var.

öncelikle bahsettiğiniz sistemde arka kapılar amfiden beslenmedi sanırım.
    2 kanal ön kapılar ve 2 kanal twiterlar beslendi anladığım kadarıyla. doğru muyum?

önceki mesajımda bahsettiğim gibi mevcutta P400-4 amfim var: http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p400-4
    bu amfiye ek olarak, mono olarak p300-1 alsam: http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p300-1

sizce tavsiye ettiğiniz amfi kadar fayda sağlayabilir miyim?
    (hem masrafı azaltmak istiyorum hem de elimdeki amfiyi değerlendirmek.)

ayrıca aracım Mini olduğu için bagajım zaten ufak, tavsiye ettiğiniz alpine ı kullanamam.
    focal 21v2 kullanacağım: P 21 V2 | Focal America
    12 litrelik kabin yeterli çünkü.

bahsettiğim amfi ve woofer ı değerlendirerek bir yorum yapabilir misiniz,
    asıl korktuğum konu işin ayar kısmı çünkü. nasıl bir ayar yapmam gerekecek ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeterli olduguna nasil karar verdin?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yeterli olduguna nasil karar verdin?
    ürün için tavsiye edilen kutu 10 litre ile 20 litre arası kapalı kabin.
    http://focal-america.com/wp-content/...4/SUBP21V2.pdf
    yukarıdaki linkte 10, 15 ve 20 litre için tablosu verilmiş.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10-15-20L icin verilmis, onu ilk gonderdigin zaman gormustum, 12'ye nasil karar verdin?
    tum dizaynlar sealed enclosure, yerinde olsam max hacim tercih ederim (20L). ebat 10L'ye gore cok buyumez.
    ama arabanin adi ustunde, 'mini', bagaj konusunda dezavantajlisin.
    bir de olay dagiliyor, koltuk altina takilacak gladen woofer driver'lar yerine bagaja subw koymaya mi karar verdin?

sana teklif edilen mosconi sistemi ile elindeki sistem pek kiyaslanabilir degil. fiyat dussun diye 4WD yerine FWD tercih etmek gibi oluyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumunuz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
    şimdi kafamda netleşen şeyler olduğu kadar yeni soru işaretlerim de var.

öncelikle bahsettiğiniz sistemde arka kapılar amfiden beslenmedi sanırım.
    2 kanal ön kapılar ve 2 kanal twiterlar beslendi anladığım kadarıyla. doğru muyum?

önceki mesajımda bahsettiğim gibi mevcutta P400-4 amfim var: http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p400-4
    bu amfiye ek olarak, mono olarak p300-1 alsam: http://www.rockfordfosgate.com/products/details/p300-1

sizce tavsiye ettiğiniz amfi kadar fayda sağlayabilir miyim?
    (hem masrafı azaltmak istiyorum hem de elimdeki amfiyi değerlendirmek.)

ayrıca aracım Mini olduğu için bagajım zaten ufak, tavsiye ettiğiniz alpine ı kullanamam.

bahsettiğim amfi ve woofer ı değerlendirerek bir yorum yapabilir misiniz,
    asıl korktuğum konu işin ayar kısmı çünkü. nasıl bir ayar yapmam gerekecek ?

size yorumlarım şu şekilde olurdu:ü

1) evet benim yönlendirmemde arka kapılarda hoparlörler iptal ve inan bana amacınız ses kalitesi ise öylede olmalı , bunu biraz araştırmalısınız sahneleme, rear fill vs audio forumlarında SQ dalında iddialı ve amaçlı sistemlerin %90ı arka hoparlör iptaldir. korkmayın bu şekilde gayet güzel olacak emin olun aynı endişe bu işe adım atan bende dahil herkeste ilk etapta oluyor isterseniz teklif aldığınız yere bu konudada danışabilirsiniz.

2) bahsetiğiniz anfiyi kullanmaz satar para elde eder yerine SQ bir Helix,DLS anfi alırdım hatta fabrika teybi olacaksa RA serisi DLS alırdım, yine hoparlörlerden daha iyi verim alabilmek adına aktif crossover içinde barındıran vede 5inci sub kanalı olan RA50 çok çok mantıklı şeçim olacaktır bu sayede tweeterları kendi başına,midleri kendi başına besleyebilecek ve çok daha dinamik olacaktır ayrıca sub kanalınız için 2ohmda 365 rms gerçek (kağıt üstünde sahte değil) güç olacaktır.

3) alpine sığdıramam demişsiniz ama bahsetiğimiz Alpine type r8 ztn örnek verdiğiniz Focal ebatlarında öyle 5 lt kabin farkı için asla değiştirmezdim, SQ subwooferı dedinmi alpine 8 type r gerçekten çok başarılı bir sub özelliklede şiddet anlamında rakip 20cm subları alt üst edecek bir sub tabi gücüylede.

şuraları okuyun derim:

What makes an SQ Subwoofer? | XTREMEREVOLUTION.NET

yada yorumları:

Alpine SWR-8D4 Type-R 8" subwoofer with dual 4-ohm voice coils at Crutchfield.com

20lt portlu yaparsanız dehşet bir sistem olur alpine önerisi 28cm x 21cm x 50cm (yükseklik,derinlik,genişlik olarak düşünün) bu durumda bu sub F3ü 32hz benim kpalı kabinde 600rms sınıf 6 vede 25cm JL10W6 da bile f3 46hz özetle baya aşağılara inmeyi başaran,inerken saçmalamayan, tonlu ve şiddetli bir sub kesinlikle ama kesinlikle öneririrm.

https://pdf.crutchfieldonline.com/Im.../500SWR8D4.PDF

4) asla Bmw kitlerine yaklaşmazdım alan insanların %80i eh oldu diyor, sürekli taktırdığı yere geri gidip onu bunu iyileştirmeye çalışıp sonunda pişman olup satıyor üye olduğum forumda buna son 8 ayda 6-7 defa tanık oldum bunun 3üne ben yardımcı oldum bu bahsetiğim gibi sistemler kurdular abi allah razı olsun vs çok daha memnun oldular.

yardımcı olduğum kişilerden biri numarasını vermemi uygun görürse pmden paylaşırım ararsınız görüş alırsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    10-15-20L icin verilmis, onu ilk gonderdigin zaman gormustum, 12'ye nasil karar verdin?
    tum dizaynlar sealed enclosure, yerinde olsam max hacim tercih ederim (20L). ebat 10L'ye gore cok buyumez.
    ama arabanin adi ustunde, 'mini', bagaj konusunda dezavantajlisin.
    bir de olay dagiliyor, koltuk altina takilacak gladen woofer driver'lar yerine bagaja subw koymaya mi karar verdin?

sana teklif edilen mosconi sistemi ile elindeki sistem pek kiyaslanabilir degil. fiyat dussun diye 4WD yerine FWD tercih etmek gibi oluyor.
    haklısınız olay biraz dağıldı.
    ilk başlangıç noktasından uzaklaştım. çünkü maddiyat.
    koltuk altı baslarından vazgeçtim. dediğim gibi bagajda 21v2 kullanacağım.
    litre konusunda 10-20 aralığında olduğu için 12 diye belirtmiştim, ama 20 lt tavsiyenizi dinleyeceğim.

Şimdi kafamdaki son konu yarbay'ın tavsiye ettiği midbass ve tizler ile mi bir sistem yapacağım yoksa focalin ifbmw serisi ile mi?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    haklısınız olay biraz dağıldı.
    ilk başlangıç noktasından uzaklaştım. çünkü maddiyat.
    koltuk altı baslarından vazgeçtim. dediğim gibi bagajda 21v2 kullanacağım.
    litre konusunda 10-20 aralığında olduğu için 12 diye belirtmiştim, ama 20 lt tavsiyenizi dinleyeceğim.

Şimdi kafamdaki son konu yarbay'ın tavsiye ettiği midbass ve tizler ile mi bir sistem yapacağım yoksa focalin ifbmw serisi ile mi?

abicim paranı kıyıp adam gibi kit alacaksanda git ES100k al, bahsetiğin ifbmw kiti stock bmw anfi ilede çalışabilsin mantığıyla üretilmiş, basit filtrelerin takılı olduğu kağıt hoparlörlerden farksız vasat bir takım.

benim gönderdiğim ap4 midbass ciddi bir midbass, av1.1 tweeterı ztn tartışmaya bile gerek yok ama illa takım olsun orijinal olsun ve focal olsun dersende git es100k al hem sığar hem bahsetiğin ifbmw ile kıyası yok çok daha başarılı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birde bahsetiğin focal sub satılmayalı yıllar olacak ikinci elide yok ilanlarda siz halen satılıyor mantığı ile bakıyorsanız baktığınız ilan güncelenmemiş olabilir.

eğer uygun ve az yer kaplasın derseniz JBL GTO804'de , Rex audio rex8 de güzel seçenekler ama diyorum ya type r 8 bunlara kıyasla hem daha tonlu hem çok daha şiddetli

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abicim paranı kıyıp adam gibi kit alacaksanda git ES100k al, bahsetiğin ifbmw kiti stock bmw anfi ilede çalışabilsin mantığıyla üretilmiş, basit filtrelerin takılı olduğu kağıt hoparlörlerden farksız vasat bir takım.

benim gönderdiğim ap4 midbass ciddi bir midbass, av1.1 tweeterı ztn tartışmaya bile gerek yok ama illa takım olsun orijinal olsun ve focal olsun dersende git es100k al hem sığar hem bahsetiğin ifbmw ile kıyası yok çok daha başarılı.
    Yarbay, açıklamaların için çok teşekkür ederim.
    mümkünse bir kullanıcı ile görüşmek isterim açıkçası, kabul ederler ise özel mesaj ile numaralarını gönderebilirsin.
    biraz daha inceleme yapıyım, aklımdaki soruları tekrar paylaşırım sizler ile.

Bu arada focal 21v2 bass bende var şu anda.
    o yüzden ona bu kadar odaklanmış haldeyim.

hazır amfim ve basım varken tekrar arayış içine girmiyim diye düşünüyordum en başında.
    zaten 16 cmlik hoparlörlerim de var ama onları satacağım artık ebatından dolayı.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler