User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Mid tercihi, hsk 130 mu pb 2xl 60.3 mu

painkller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Mid tercihi, hsk 130 mu pb 2xl 60.3 mu

Iyi gunler,
    Aklim bu arada karismis durumda aracimdaki midler artik yetersiz geliyor ve butcemin surekli farkli alanlara harcanmasi sebebiyle bir turlu bir urun alamadim. En son bu urunlere karar kildim. Fakat aracimin ceplikleri 13cm icin ideal, 16 cm icin islem yapmak zorunda kalacagim.

Urunlerin biri 2 biri 3 yollu. Pb icin mid ve tizleri pek iyi degil diyorlar. Hsk ise kendini kanitlamis ama etrafta cakmalari olan bir urun. Herkes 165 ligi kullaniyor ama benim hsk tercigim 130 luk yonunde.

Benim amacim bu alacagim urunleri 60hz veya 90hz den sonrasini caldirmak. 60hz kadar indirip sub mid arasini bu midler ile saglamak. 2 urunde kagitta bu degerlere inebiliyormus. Arkadaki ovallerimde arkada sahnelmeyi bos birakmasin yeterli benim icin.

Bu 2 urun icinde goruslerinizi bekliyorum. Pb yi 2.el 400 civarina alabilirken, hsk yi 0 olarak 700 liralara alicagim. Kafam karisik durumda, iyi forumlar.
    TR - B13

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    pb nedir ibr markanın kısaltmasımı.. ilk defa duydum.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pb nedir ibr markanın kısaltmasımı.. ilk defa duydum.
    Power bass abi
    TR - B13

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    alpine type r serisi bak derim , eğer kapıyı da yalıtırsan efsane ötesi tonlaması var.

spr50c ilaç olur, bana kalırsa hsk dan daha net çalıyor..

kapıları yalıtımlı nissan juke da 2 takım var spr60c, yine alpine amfi ile pioneer double ana ünite var efsane net çalıyor, sub yok arabada ve bas yeterli bir çok kişi için öyle diyim

veya audio system x130 yada r130 da önerim olur o bütçe ile..

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    power bass ın comp larıdamı varmış hiç dinlemedim bilmiyorum. basını bilirim sert çalar pek tarzım değildir.. pahalımı ucuzmu onuda bilmiyorum ama anladığım sen sub kullanmadan mid lerde sub ında tadını alıyım derdindesin sanki öyle anladım..

Hsk da sağlam doyurman ve sağlam izalasyon yapman lazım .. alıp çevremde çok çıkartan oldu ağırdırda ona özel çerçeve izalasyon falan şart akustiği güzel yakalamak istiyorsan..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    alpine type r serisi bak derim , eğer kapıyı da yalıtırsan efsane ötesi tonlaması var.

spr50c ilaç olur, bana kalırsa hsk dan daha net çalıyor..

kapıları yalıtımlı nissan juke da 2 takım var spr60c, yine alpine amfi ile pioneer double ana ünite var efsane net çalıyor, sub yok arabada ve bas yeterli bir çok kişi için öyle diyim

veya audio system x130 yada r130 da önerim olur o bütçe ile..
    hatrı sayılır bir yalıtımım var kapı ve bagajda. Sub olduğu için 20/90 hz arasını suba okutuyorum. Ama benim amacım 70-80hz lere kadar midleride çekip, arkadan gelen şiddeti öndende desteklemek. Doldurmak yani basıncı. aktifede geçeceğim zaman bi midrange alıp yeni streo amfi ile bu bileşkeyi tamamlamak. söylediğiniz midleri inceleyeceğim. Aslında bütçe sorunum peşin olunca, kredi kartı ile aydan aya sabit gelirim olduğu için ödeyebilirim. tabi tutupta bambu falan alamam çok teşekkürler

Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    power bass ın comp larıdamı varmış hiç dinlemedim bilmiyorum. basını bilirim sert çalar pek tarzım değildir.. pahalımı ucuzmu onuda bilmiyorum ama anladığım sen sub kullanmadan mid lerde sub ında tadını alıyım derdindesin sanki öyle anladım..

Hsk da sağlam doyurman ve sağlam izalasyon yapman lazım .. alıp çevremde çok çıkartan oldu ağırdırda ona özel çerçeve izalasyon falan şart akustiği güzel yakalamak istiyorsan..
    abi var ya pb ciddi anlamda iyide bir marka bana göre. yukarıda açıkladım amacımı. Sub un şiddeti şuan çok yavan. onu biraz desteklemek istiyorum. hsk yı alırsam 13cm alıp kasnak ile montajlayacağım. 16 cm i kastırarak takınca tam performans alamıyorum.
    TR - B13

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    TypeR lar şöyle diyim, eq flat 11 bandın soldan 2 si 2 tık aşşağıda ve kesim 80hz de iken teyp üzerinden benim diyen 250rms bastan daha şiddetli çalıyor

Fiyat olarakta bütçene uygun önerdiğim tüm ürünler özenhifi de hem de Dinleme şansın varsa dinle derim kesinlikle Audio System de pişman etmez, Alpine da.. Tam istediğin olayı karşılar diye düşünüyorum anladım ne istediğini

Sert@ç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eğer aracınıza 16lık uyarsa hsk163 setimi satıcam tek bi tweeter kayıp geri kalan herşeyi tam
    Çok kısa süre amfisiz şekilde kullandım
    Alıntı hakotech Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 tane daha konu acarsan magnumdan lamboyu kazanıcaksın hemde yalamadan..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    TypeR lar şöyle diyim, eq flat 11 bandın soldan 2 si 2 tık aşşağıda ve kesim 80hz de iken teyp üzerinden benim diyen 250rms bastan daha şiddetli çalıyor

Fiyat olarakta bütçene uygun önerdiğim tüm ürünler özenhifi de hem de Dinleme şansın varsa dinle derim kesinlikle Audio System de pişman etmez, Alpine da.. Tam istediğin olayı karşılar diye düşünüyorum anladım ne istediğini

abi audiosystem diyince kafam direk hx130 a gidiyor çok ciddi alet namussuz, bakalım bi risk alıp 9 taksit yapabilirim

Alıntı Sert@ç Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer aracınıza 16lık uyarsa hsk163 setimi satıcam tek bi tweeter kayıp geri kalan herşeyi tam
    Çok kısa süre amfisiz şekilde kullandım
    16lık hsk yı oturtamam. Hem ağırlık hemde çaldırma açısından performans alamam ondan. Alakanıza çok teşekkür ederim.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı painkller Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim amacim bu alacagim urunleri 60hz veya 90hz den sonrasini caldirmak. 60hz kadar indirip sub mid arasini bu midler ile saglamak.
    60 veya 90hz kararını nasıl verdin?
    subw için LP kesim frekansın nedir?
    araba içi midbass driver 60Hz'e kadar inmez, 120Hz altı subw ile çalınmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60 veya 90hz kararını nasıl verdin?
    subw için LP kesim frekansın nedir?
    araba içi midbass driver 60Hz'e kadar inmez, 120Hz altı subw ile çalınmalı.
    kağıt değerleri olarak söyleyebiliyorum abi, yani crosslardan sınırlandırdığım değerleri. şuanki midlerim 55hz ye göya inebiliyor kağıt üstünde, ama 120 hzden 90 hzye çektiğimde teypten crossumu hemen distrisyona girip sesi bozuyor. Sonuc olarak gelebilirsem Kabin olarak hesabı tam olarak karşılayacak tecrubem henuz yok.

subta ise 90hz de kesmessem low frequency 'yi. Sesleri boğmaya ve şiddettede artışa neden oluyor.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi kavram çorbası var önce onu düzenleyelim;
    55Hz civarı mid frekans yok; demek istediğin benim driver'ım midbass, bass frekanslar'da -kağıt üzerinde- 55Hz'e kadar inebiliyor.

sendeki mevzu bass frekanslarla ilgili; midbass ile subwoofer'ı nasıl örtüştürmeliyim ki düzgün çalsın?

dediğin gibi 55Hz kağıt üzerindeki değer, yani hesaplanmış hacime göre bir kabinet içinde çalarsan o midbass 55Hz'e kadar inecek. kapılara takınca bırak 55'i, 100'e bile gelmiyor olabilir.
    bu konular gelmiyor olabilir gibi laflarla incelenmez, ölçüm mikrofonu ve yazılımı ile ölçerek tespit edilir. ancak böyle bir imkanın olmadığı için maalesef usta tarzı tahmin yapıyoruz

teypte bas ayarı 0 mı, yoksa açık mı? (boosted)
    pandizottaki hoparlörlerin fullrange mi çalıyor, teypten xover'la kesik mi?
    mevcut kapı driver'ların nedir?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bi kavram çorbası var önce onu düzenleyelim;
    55Hz civarı mid frekans yok; demek istediğin benim driver'ım midbass, bass frekanslar'da -kağıt üzerinde- 55Hz'e kadar inebiliyor.

sendeki mevzu bass frekanslarla ilgili; midbass ile subwoofer'ı nasıl örtüştürmeliyim ki düzgün çalsın?

dediğin gibi 55Hz kağıt üzerindeki değer, yani hesaplanmış hacime göre bir kabinet içinde çalarsan o midbass 55Hz'e kadar inecek. kapılara takınca bırak 55'i, 100'e bile gelmiyor olabilir.
    bu konular gelmiyor olabilir gibi laflarla incelenmez, ölçüm mikrofonu ve yazılımı ile ölçerek tespit edilir. ancak böyle bir imkanın olmadığı için maalesef usta tarzı tahmin yapıyoruz

teypte bas ayarı 0 mı, yoksa açık mı? (boosted)
    pandizottaki hoparlörlerin fullrange mi çalıyor, teypten xover'la kesik mi?
    mevcut kapı driver'ların nedir?
    abi kapımda infinity 6500cx var. pasif olarak amfi crossundada hpf bandında teypten ise 120hz altını kesip yolluyorum şuanda, çünkü daha ötesinde esneme dolayısıyla kapı pandizotu ile sorun yaşıyorum. Ve değiştireceğim içinde hoparlörlere herhangi bir işlem yapmadım sadece pandizotlara bir kasnak ile kullandım.Lakin powerbass gibi 3 yollu 16 cm bir mid alırsam artık hoparlörlerin çerçevesinide, pandizotuda biraz budayarak orjinalden çok taşmadan bir işlem uygulayıp. Teypten 90veya 60 hz üzerini vermek istiyorum. benim şuan sorunum hoparlörlerin artık verdiğim frekansları gerek bağlantı gerekse kendi karakteristiği yüzünden okuyamaması ve sizin dediğiniz gibi sesteki örtüşmeme, boş frekanslar.

Teybim clarion cz703e ve sadece equlaizer ayarı yapılı bass için 60hz +3 şeklinde. Bassta herhangi bir şekilde güçlendirme yok bas boost olarak "0".
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandizot=arka camın içindeki kısım. kapı hoparlörü başka birşey.
    bu tanıma göre pandizotta hoparlörün var mı?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandizot=arka camın içindeki kısım. kapı hoparlörü başka birşey.
    bu tanıma göre pandizotta hoparlörün var mı?
    sanayi ağzıyla belirttiğim gibi kapı pandizotum abi,cam önü olan değil açıkça kapı panellerim yani.
    orjinaline sağdık kalınması için içten tıraşlayıp 20cm lik kasnak ile alan bırakarak bağladım 16cm likleri yani şöyle açıklayayım,
    hoparlörler kapı ile bu panel arasında çalıp hoparlörün ızgarasından ses dışarı çıkıyor.
    TR - B13

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    araba nedir?

PowerBass'ten sorduğun model 2XL-60.3C 6.5" 3-way. bu kiti arabaya nasıl takacaksın? 3-way kit takmak basit bir iş değil, mid driver'a yer yapılması lazım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pandizot arka koltuğun arkasında, sedan arabada arka cama birleşen parçadır, kapı pandizotu olmaz
    bu pandizot;

ilk mesajında arkadaki ovaller diyorsun, onlar çalıyor mu?
    bilmece gibi sistemin var, bakalım çözülecek mi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi aynı frekansı yakalayamadık bir türlü. Öncelikle yardımcı olduğun için çok çok teşekkür ederim.
    Lugattaki yerini bilemiyorum ama abi türkiye'de nereye gitsem o parçanın adı kapı pandizotu olarak geçiyor. Ankara Sanayi'dede Yalova Sanayidede.
    3 yollu sistemdeki 16cm in biraz hoparlörün çerçevesinden birazda kapı cepliğinin çerçevesinden feragat ederek halledeceğim. midrange ile tweeteri ise ön direklerin önüne çıkar tak şeklinde kalıp alarak fiberden kabin yapacağım. hatta midrangeyi e36 lardaki gibi kol-göğüs hizzasına takabilirim, 2.bir kapı pandizotu/paneli bulmama bakar. twitteride dediğim yere konumlandırırım. Ama ne olursa olsun orjinal parçalara en az zarar vererek bunları yapmak istiyorum.

Sizin bu powerbass hakkındaki görüşünüz nedir ?
    TR - B13

Merthan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim ben yaklaşık 2 sene boyunca linea arabamda Hsk 165 ve Hsk 130 kullandım.
    Kullandığın anfi iyi olursa Hsk fazlasıyla tatmin eder seni.
    Anfin 100-200 liralık ise Hsk yerine Esk öneririm,ama iyi bi anfin varsa (anfiden iyi anlamam,bendeki anfi 600 liralıktı) kesinlikle ve kesinlikle tatmin eder.
    Bu arada bu sesi kaliteli bi ana ünite ile çok daha iyi yapabilirsin.
    Şahsen,asla Jbl den anfi dışında mid falan almam. Zamanında Jbl den çektiğim kadar hiçbir markadan çekmedim.
    Ama Jbl anfi dersen işin rengi değişir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)