User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
66 sonuçtan 58 ile 66 arası

Konu: Peugeot 206 Feline

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende şuanda ön kapılara hsk165 arka kapılara dcx130u amfiye bagladim

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

c20let - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ses nasıl oldu? Azda olsa bass var mı. (subwoofer gibi yoğun bas beklemiyorum orijinale göre) Grande Punto için bende düşünüyorum orijinal üniteyi devre dışı bırakmadan sadece kapıları elleyerek.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @c20let benim anaunitem orjinal oldugu icin araya cevirici aparat koyduk. Bu yuzden biraz performans kaybi yasadik tabi. Ama daha kapiya yalitim yapmadigim halde ses cok iyi.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    @fthdrn
    Müdür nasıl oldu sistem
    İyi çalıyosa senden alırım
    150 lira bütçem var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @fthdrn
    Müdür nasıl oldu sistem
    İyi çalıyosa senden alırım
    150 lira bütçem var
    Canavar gibi abi sistem
    Tekrardan tesekkur ederim sistem icin. Simdi ogrendim ki anaunitenin cercevesinden piooner teypler icin cıtalar varmış. Ondan alıp bendeki kenwoodu takacağım. Kapılar için izolasyon malzemesi satın aldım onlarıda kapı sacının hem içine hem cepliğin altına yapıp litre görevi gormesini saglayacagim. Mantikli mi ?
    Ayrica 150 hemen satim canin sagolsun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Canavar gibi abi sistem
    Tekrardan tesekkur ederim sistem icin. Simdi ogrendim ki anaunitenin cercevesinden piooner teypler icin cıtalar varmış. Ondan alıp bendeli kenwoodu takacağım. Kapılar için izolasyon malzemesi satın aldım onlarıda kapı sacının hem içine hem cepliğin altına yapıp litre görevi gormesini saglayacagim. Mantikli mi ?
    rica .

var öyle çözümler. birinciyi bitirmeden başka bir şeyi konuşmayalım diye söylemedim. ilerlediğini görüyosan stok sistemin ne kadar osuruktan olduğunu da anlamışsındır.

bu osuruk bulutuna teyp de dahil maalesef. o yüzden çerçeve al, güzel bi teyp tak, öyle hi-level vs. ile de hiç uğraşma. hi-level giriş olayı sinyal kalitesini en az %20 götürüyor (diye okumuştum, şimdiye kadar hiç kullanmadım). zaten hi-level kullanmak iyi bişey olsa entegre teyplere pre çıkışı koymazlardı.

akustik izolasyon süngerleri var. mesela maltepe'de envayi çeşit akustik malzeme satan bi dükkan vardı. google ile bulabilirsin. izolasyon süngeri al. kapı içlerini kapladıktan sonra midbass driver'ının tam arkasına gelecek şekilde, driver çapında süngeri malzemenin üstüne yapıştır. driver'ın içeri gönderdiği ses dalgasını direkt emecek bir katman yaratmış olursun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica .

var öyle çözümler. birinciyi bitirmeden başka bir şeyi konuşmayalım diye söylemedim. ilerlediğini görüyosan stok sistemin ne kadar osuruktan olduğunu da anlamışsındır.

bu osuruk bulutuna teyp de dahil maalesef. o yüzden çerçeve al, güzel bi teyp tak, öyle hi-level vs. ile de hiç uğraşma. hi-level giriş olayı sinyal kalitesini en az %20 götürüyor (diye okumuştum, şimdiye kadar hiç kullanmadım). zaten hi-level kullanmak iyi bişey olsa entegre teyplere pre çıkışı koymazlardı.

akustik izolasyon süngerleri var. mesela maltepe'de envayi çeşit akustik malzeme satan bi dükkan vardı. google ile bulabilirsin. izolasyon süngeri al. kapı içlerini kapladıktan sonra midbass driver'ının tam arkasına gelecek şekilde, driver çapında süngeri malzemenin üstüne yapıştır. driver'ın içeri gönderdiği ses dalgasını direkt emecek bir katman yaratmış olursun.
    Abi amfinin amper akımı çok uğraştırdı beni. Sesi sonuna kadar açınca kesme yaptı. Korumaya aldığı için. Daha sonra araya kondansatör koyduk. Daha sonra belki şaseye rahat veremiyor diye onu güçlendirdik. Şuan sorunsuz şekilde yüklenebiliyorum. Ama amfi biraz çabuk ısınıyor sanki.. Şimdi 1000watt 300 rms değerinde bir jbl sub var. Onu bagaja koyup alt frekansları onunla alıp hsknın bas yükünü azaltmayı düşünüyorum mantıklı mı ? arkadaş amfi için 300rms subu rahat kaldırır 2 kanal ile dedi. Sadece hskları bağladım amfiye. dcx130 coax hoparlörü amfiye süremedim. Yanabileceğinden bahsetti tırstım açıkcası. Bu konu hakkında ne dersin ?
    Erkut izolasyon diye bir yer var bütün sistem kuranlar oradan alıp izole ediyorlarmış. İzolasyon aşamasına geldiğim zaman dediğin şekilde mıknatısın arkasına sünger koyacağım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu konu hakkında ne dersin ?
    PM ile sistemi net net bi anlat. ne nereye bağlanmış belli değil...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)