User Tag List

Sayfa 1/4 123 ... SonSon
66 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 206 Feline

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Smile Peugeot 206 Feline

2006 model Peugeot 206 Feline aracımda fabrikasyon 6 hoperlör bulunuyor.

Ses sistemleri hakkında bilgim oldukça az. Aracın orjiinal konsol görüntüsünü bozmadan (orjinal teybi değiştirmeden) aracın ses sistemini geliştirmek istiyorum. Araçta bangır bangır güm güm bas istemiyorum . Benim istediği ses kalitesini ve desibeli biraz daha yükseltmek. Ekonomik bir şekilde teybin orjinal görüntüsünü bozmadan ses kalitesini yükseltmem mümkün mü? Neler yapılabilir maliyet nasıl olur .Yardımlar için şimdiden teşekkürler
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ana ünite değiştirmeden çığır açılmaz bence.

Ekran ve düğmelerin rengi istenen renk ve tonda ayarlanabilen Pioneer teypler var.

Yok illa oem ile devam etmek istiyorsan orj. hoparlör yuvalarına coax. hoparlör alarak bir tık iyileştirme şansın var. Önler 16cm, arkalar 13cm çapında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Anladım hem ekonomik olur hemde sonradan takilan teyplerin tipini hic sevmiyorum o nedenle orjinalden ilerlemek istemiştim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Anladım hem ekonomik olur hemde sonradan takilan teyplerin tipini hic sevmiyorum o nedenle orjinalden ilerlemek istemiştim.
    aynı mantıkla başlamıştım kendimi ancak 2600tlde durdurabildim ve açık konuşim 1500tlye kadarda gram fark olmadı çünkü orijinal ana ünite ile ses kazanmaya çalışmak el freni çekili yada zincirlenmiş araca beygir yüklemek gibi birşey .

şahsen ya orijinal ünite ile devam edecek ama çok ciddi paraya kıyıp hi-level girişleri olan kaliteli marka bir anfi alacaksın audison sr4 gibi hatta o yetmezse audison bit ten yada bit 1 gibi prossesör.

yada uyguna olsun ama ses tatminkar şekilde değişsin dersende ikinci el kaybedeceği kadar kaybetmiş sonradan zarar etmeden satabileceğin kaliteli alpine,clarion,kenwood,jvc gibi teyp alacaksın.

inan bazen sadece teybi değiştirenler o denli memnun kalabiliyorki hoparlörlere dokunmuyorlar çünkü inan bana hoparlör 3 birim etkili ise,anfi 4 birim etkili ise teyp muhtemelen 10 birim etkili.

bunun yanısıra özelliklede o araç için uyguna sadece kapılara bile olsa ses yalıtımı yapsan çok çok fark görebilirsiniz.

bu 2 yol haricinden birine yok isen sakın civata bile sökme harcayacağın her dk ve kuruş ziyan olur benden söylemesi ancak ses,gürültü yükseltirsin aynı şahinciler gibi ses kalitesinin Ssi olmaz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Verdiğin bilgilerin ışığında bir karara varacağım teyp değişecek gibi görünüyor. Fiyat performans olarak uygun, 206 nın orjinal teybinden daha temiz ses verecek bir teyp öneriniz var mı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Faydalı bilgiler için teşekkür ederim. Verdiğin bilgilerin ışığında bir karara varacağım teyp değişecek gibi görünüyor. Fiyat performans olarak uygun, 206 nın orjinal teybinden daha temiz ses verecek bir teyp öneriniz var mı
    Clarion
    Alpine
    Pioneer

Bu üçlüden giriş seviyesi harici bir cihaz seç derim.

Ben hep Pioneer kullandım ve hala da kullanıyorum. Pioneer için basite indirgersek, 3 amfi çıkışı olsun yeter Bu üç çıkışı kullanacağından ziyade giriş seviyesi cihazlarda 1 veya 2 çıkış olduğundan.

Bu arada Pioneer için ara aparatlarda mevcut. Oem direksiyon altı kumanda ile Pioneer teybi kontrol edebiliyorsun.

Not: Senin aracın radyo antenini hatırlamıyorum ancak dibi şişman ve yayvansa yükselticili antendir. Bu anteni olan araçlarda radyo anten soketi dibinde bir soket daha olur. Tekli kablodur. O kabloya 12V bağlamazsan yükseltici çalışmayacağından radyo çekim gücü düşük olur. 12V alırken kontağa bağlı olan almanı, yükselticiyi 7/24 çalıştırmamanı tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    F/P olarak düşünüyorsan açık ara yeni seri Kenwoodlar derim

1) eğer CD bende şart diyorsan standart şu var:

http://www.atakantuning.com/Kenwood-...p,PR-1127.html

bunun yurtdışındaki modeli/ Amerikadakinin aynısı:

http://www.crutchfield.com/S-yfwf1io...-KDC-258U.html

dikkatini çekerimki reviews yani yorumlarda nadiren 5 yıldız alabilmiş bir ünite

2) eğer ben hoparlörlere anfi manfi takmayacam en fazla ilerde belki bir mono anfi ve sub takarsam takarım vede USB den şarkı dinlerim dersen açık ara aşağıdaki üniteyi hiçbiri alaşağı edemez.

kenwood ses kalitesi + 24bit dac çevirici vs gerçekten ama gerçekten çok tatlı sesi var

Kenwood KMM-U 256 Radyolu, USB Girişli Kumandalı Oto Teyp | Oto Teypler | Kenwood

burdada bakınız buda aynısının ingiliz pazarında satılanı vede gerçekten çok zorlayacı bir yorumcunun tarafından adeta altın değerinde sesi var yazmış 10 üzerinden ses kalitesine 10 vermiş

https://www.talkstuff.net/index.php/...dflac-he-r1476

şahsen ben bu 2 üniteye bakardım yarın satmaya kalksan ztn 150tlye satarsın olur biter bilemedin 125olsun canın yanmaz montajı kolay güncel ve sesi çok güzel,
    bu arada cdsiz olan 2inci versiyonu yarım teyp kadar derin montajı çok daha kolay.

not olarakta şunu söylim istanbulda Renault forumlarına üye Engin abimiz var sanırsam birkaç foruma daha üye 60tlye Eren beyinde dediği gibi direksyiondaki kumandanız ile kontrol edebileceğiniz aparat yapabiliyor.

Adem Kurtuldu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sony xplod kullanıyorum tavsiyede ederim şmdiden kolay gelsin...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 teyp değiştirmeden bir adım yol alamazsınız.
    2 alacaksanız alpine teyp modellerine bakım işletimi ve ses kalitesi tartışılmazdır. kumandanızıda daha rahat aparatlarla kullanabilirsiniz.
    3 kapıdakileri oval hoparlörlerle değiştirin. anfisiz işinizi görecektir.
    4 gücünüz var ise sadece focalin krx serisinin tweeterini bile alsanız sesten duramayacağınızın garantisini veririm ki ben böyle yapıyorum. focal krx3 midrange ve tweeterı mevcut. mid basları bağlamadım eve koydum bagajada jbl 38lik sub attım aracın içinde ki ses dünyayı alıyor görenler şoke oluyor 2 tane minicik hoparlörden çıkan ses tartışılmaz 4 pioneer kolonu bastırıyor ve parçalıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarbay abi teşekkür ederim. Söylediklerin benim için çok yararlı oldu.

eğer ben hoparlörlere anfi manfi takmayacam en fazla ilerde belki bir mono anfi ve sub takarsam takarım vede USB den şarkı dinlerim dersen açık ara aşağıdaki üniteyi hiçbiri alaşağı edemez.

kenwood ses kalitesi + 24bit dac çevirici vs gerçekten ama gerçekten çok tatlı sesi var

Kenwood KMM-U 256 Radyolu, USB Girişli Kumandalı Oto Teyp | Oto Teypler | Kenwood

Bu ünite tam benim kalemim hoperlörleri değiştirmem gerekecek mi? 206 Feline ın standart 6 hoperlörleri ile biraz daha temiz ve yüksek ses almam mümkün mü ? Yoka hoperlörde ister mi

Bir de bu direksiyondan kontrol ünüitesi yapan arkadaşa nasıl ulaşabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 alacaksanız alpine teyp modellerine bakım işletimi ve ses kalitesi tartışılmazdır. kumandanızıda daha rahat aparatlarla kullanabilirsiniz.
    4 gücünüz var ise sadece focalin krx serisinin tweeterini bile alsanız sesten duramayacağınızın garantisini veririm ki ben böyle yapıyorum. focal krx3 midrange ve tweeterı mevcut. mid basları bağlamadım eve koydum bagajada jbl 38lik sub attım aracın içinde ki ses dünyayı alıyor görenler şoke oluyor 2 tane minicik hoparlörden çıkan ses tartışılmaz 4 pioneer kolonu bastırıyor ve parçalıyor.
    ya biz ne zaman buluşuyoruz ne zamannn

kardeşim bahsi geçen Morelleri söktüm yerine PS165FX önlere,165as arkalara,20lik alpine bagaja ve 8 kanal dspli Helix pp82dsp aldım montajı yapsın servet buluşalım bir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yarbay abi teşekkür ederim. Söylediklerin benim için çok yararlı oldu.

eğer ben hoparlörlere anfi manfi takmayacam en fazla ilerde belki bir mono anfi ve sub takarsam takarım vede USB den şarkı dinlerim dersen açık ara aşağıdaki üniteyi hiçbiri alaşağı edemez.

Bu ünite tam benim kalemim hoperlörleri değiştirmem gerekecek mi? 206 Feline ın standart+6 hoperlörleri ile biraz daha temiz ve yüksek ses almam mümkün mü ? Yoka hoperlörde ister mi

Bir de bu direksiyondan kontrol ünüitesi yapan arkadaşa nasıl ulaşabilirim
    Direksiyon kumandası yapan arkadaş, sony ve pioneer teyp için yapabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MDeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    focal takacak gücüm yok. O kadar gücüm olsa arabayı değiştiririm bütçem cüzzi Bi iki tık daha ses kalitesi 1 tık da yüksekliği olsa bana yeter çok fazla bi beklentim yok elimdeki bütçeyle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direksiyon kumandası yapan arkadaş, sony ve pioneer teyp için yapabiliyor.
    hadi ya o kötü oldu işte

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi ya o kötü oldu işte
    Renaultclub.com.tr ve Renaultfanclub.com sitelerinde Engin abimize ulaş sanırsam nicki Colegaydı araştırırsam sana numarasını çıkarırım.

her araç için öylemi bilmiyorum ama Renault için ilk etapta oda pioneer ve sony ile sınırlıydı son zamanlar Clarion,alpine ve kenwooda eklendi tabi bu renault içindi ama corsaya vs yapmışlığınıda bildiğim için peugeot olma ihtimalide var temasa geç derim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi ya o kötü oldu işte

Ben gene de pm attım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada hoparlör konusu kafama takıldı değiştirmesem işimi görür mü aracin üzerindeki standartlar acaba

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada hoparlör konusu kafama takıldı değiştirmesem işimi görür mü aracin üzerindeki standartlar acaba

tamamen beklentiyle alaklı bir durum. Bence ilk etapta değiştirme, dene gör. Hem teybin getirisini de anlamış olursun. Sonuçta hoparlör değiştirilirken teyp tekrar sökülmeyecek (eğer amfi vs. bağlanmayacaksa)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklısın deneyip görmek en mantıklısı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)