User Tag List

14 sonuçtan 1 ile 14 arası

Konu: Lancer RockFord Fosgate yardım ?

::ZaFeR:: - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lancer RockFord Fosgate yardım ?

Merhaba arkadaşlar;normalde aracım da fabrika çıkısı Rockford Fosgate ses sistemi var ama benden önceki sahibi ana üniteyi double din ile değiştirince orjinal amfisini de değiştirmek zorunda kalmış.İşlemin nasıl yapıldığı aşağı yazıyor

Sesin kepazeliğine dayanamadım, Pioneer double ile ana üniteyi değiştirdim.

Stock ünite ile stock amfi, birbirleri için yapılmış. Stock ünite bağlı değilse amfi açmıyor. Bu nedenle amfiyi değiştirmek zorunda kaldık.

Nihayetinde sistem gayet güzel oldu. Siz sormadan, direksiyon kumandası ve bluetooth kumanda düğmeleri haliyle inaktif durumda.

Ses kalitesini söylememe gerek yok, çok güzel çalmaya başladı. Zaten hangi akıl hangi mantık bu işleri projeye döküyor aklım almıyor. Kalite olarak almaya kalksanız bütün ekipmanı 5.000 usd' ya toplayabiliyorsunuz (araştırdım). Sistemin Coax, mid ve tizleri Rockford Fosgate. Amfi ve ana ünite Mitsubishi Electric. Amfiye söz etmeyeceğim, dahili DSP katı olan mini ve oldukça işlevsel bir amfi, fakat bu sisteme sinyali üretecek olan üniteyi kendileri yapmak yerine Pioneer' la anlaşıp çok ucuza mal edip adam gibi sistem kurabilirlerdi. O zaman bu arabanın ses sistemi efsane olurdu.

Velhasıl kelam, şu an için delme, kesme vs olmadan, orjinaline sadık kalarak ana ünitemizi ve amfimizi değiştirdik. Eski amfi çıkıp yerine yenisi kondu, kabloları 25 cm uzatıldı. Ana ünite çıkıp Pioneer double geldi, stock kablolar hırsızla çoğaltıldı. Ön direkteki tizler ve arka kapıdaki coaxlar için teybin coax çıkışından kablo çekilip amfinin olduğu yere ulaştırıldı. Ön direkteki tizler araya cross over girilerek teyp ön çıkışından sürüldü (sistem değişikliği yapacaklar buraya dikkat etsin. Stock halde iken orjinal amfi üzerinde DSP ses katı olduğundan araya harici cross over girilmemiş. Değişiklik yapıldığında girilmezse tizler coax gibi çalar). Ön kapı midler amfinin ön katından harici cross over olmadan amfinin cross overi ve teybin HPF filtresi kullanarak süzüldü. Arka kapı coaxlar teybin coax rear çıkışından direkt sürüldü. Basımız 2 + 2 ohm çift bobinli olduğu için, ben sert ve çok bağıran basları sevmediğim için seri olarak amfinin rear kanalından 4 + 4 ohm olarak girildi.
    Sıkıntıma gelecek olursam,subwooferımı istediğim performansda kullanamıyorum.Bass'ı yükselttiğim zaman,bass vurdukça amfi kendini korumaya alıyor.Amfi Sierra marka 4 kanal bi amfi.Sorunun kaynağı muhtemelen amfi gibi duruyor şimdilik.Aklımda uzun zamandan beri 5 kanal bi amfi almak var açıkcası.
    --Bir de yurtdışında orjinal amfiyi araya bir adaptör takarak kullanan kullanıclarda mevcut.Adaptör bu MITO-02 [MITO-02] Axxess Integrate, Comprehensive Interface Products

--Yurtışından yapılan bir çalışma Finally replaced the Oem Amp - evolutionm.net

Şimdi ben adaptör + orjinal amfiyle mi yola devam etsem ya da sistemi adam akıllı olsun diye güzel bi 5 kanal amfi mi alsam ?
    1994 Honda Civic Si Sedan 2009 Mitsubishi Lancer 1.8 CVT
    2009 Mitsubishi Colt 1.3 CZ3 2010 Renault Megane 1.5 DCi Sporttourer

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herhangi bi fikri olan ya da ses sistemi konusunda yer önerebilecek olan ?

pirasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mevcut bir 4 kanal var ve siz baslardan şikayetçisiniz öyleyse hiç mevcut tesisatı bozmadan 1 adet mono amfi alarak arabanın camlarını patlatabilirsiniz. tekrardan alacağınız 5 kanal mono amfinin yerini kesinlikle tutmayacaktır ve çok masraflı olacaktır.
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı pirasa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mevcut bir 4 kanal var ve siz baslardan şikayetçisiniz öyleyse hiç mevcut tesisatı bozmadan 1 adet mono amfi alarak arabanın camlarını patlatabilirsiniz. tekrardan alacağınız 5 kanal mono amfinin yerini kesinlikle tutmayacaktır ve çok masraflı olacaktır.
    Araçtaki tüm hoparlörler 2 ohmluk ve bass ise 2ohm çift bobin 150+150 watt gücünde.Açıkcası biraz orjinal gibi gözüksün derdindeyim.Araçta fazla kablo ve amfi olmasın istiyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfi zaten ortalıkta durmayacak bass anfilerde genellikle 2 ohm çalışıyorlar, sadece basa giden kablolar bu anfiye bağlanacak o kadar diğer anfiye gelen rca yı çoklarsın zaten çok profesyonel bişey yapmadığın belli. öyle tek olsun dersen boşa masraf edeceksin ve çokta istediğin gibi olmayacak.
    turbocuk istiyoruz

evolution_9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    pirasa arkadaş doğrı söylüyor,kardeşim stereo anfiden bas almaya çalışıyosun verim alamaman normal mecbur alacaksın bi mono anfişkoltuğun altına falan koy görünmeyecek bi yere başka çaren yok

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sizden onceki sahibi o kadar teknik isler cikarmaya calismis , bi dunya masrafa girmis ama amfiyi neden sierra kullanmis anlamadim. Araci satarken kendi amfisini alip yerine idarelik sierrayi takmis olabilir. Arkadaslarin dedigi gibi bir mono amfi daha eklersen bass larinda sikinti kalmaz. Yada piyasa mallari disinda helix db5,hifonics gibi biraz daha ust kademe 5 kanal amfiyle iside bitirebilirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    anfi zaten ortalıkta durmayacak bass anfilerde genellikle 2 ohm çalışıyorlar, sadece basa giden kablolar bu anfiye bağlanacak o kadar diğer anfiye gelen rca yı çoklarsın zaten çok profesyonel bişey yapmadığın belli. öyle tek olsun dersen boşa masraf edeceksin ve çokta istediğin gibi olmayacak.
    Alıntı evolution_9 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pirasa arkadaş doğrı söylüyor,kardeşim stereo anfiden bas almaya çalışıyosun verim alamaman normal mecbur alacaksın bi mono anfişkoltuğun altına falan koy görünmeyecek bi yere başka çaren yok
    2 amfinin arasına kapasitör koyulması gerekmez mi ? Araç içersinde amfi kalabalıklığı olsun istemiyorum.Olmadı en son çare dediğiniz gibi bir tane mono amfi koyacaz artık.

Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizden onceki sahibi o kadar teknik isler cikarmaya calismis , bi dunya masrafa girmis ama amfiyi neden sierra kullanmis anlamadim. Araci satarken kendi amfisini alip yerine idarelik sierrayi takmis olabilir. Arkadaslarin dedigi gibi bir mono amfi daha eklersen bass larinda sikinti kalmaz. Yada piyasa mallari disinda helix db5,hifonics gibi biraz daha ust kademe 5 kanal amfiyle iside bitirebilirsin.
    Aracın orjinal amfisi bende duruyor şu an ama sonradan takılan ana üniteyi çalıştırmıyor sadece arabanın kendi orjinal ana ünitesiyle çalışıyor.Orjinal ana ünitede elimde duruyor.Araç elektroniğinden anlayan birisi değilim pek fazla.Geçen bi yere gösterdiğim de bana şu amfiyi tavsiye etmişlerdi

https://www.ozenhifi.com/hertz/ampli...wer-hdp-5.html

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    para gani galiba evet o amfi ilede çözebilirsin 5 de biri fiyatına çözebilecekken
    turbocuk istiyoruz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    para gani galiba evet o amfi ilede çözebilirsin 5 de biri fiyatına çözebilecekken
    para gani değilde,olmuşken 1 kere olsun tam olsun diye düşünüyorum bazen işte

safaks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ::ZaFeR:: Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    para gani değilde,olmuşken 1 kere olsun tam olsun diye düşünüyorum bazen işte
    Aynen para gani galiba o paraya nerdeyse tekrar sistem kurarsin. Sen yanina ufak capli bi mono amfi al mis gibi kullan. Kapasitor felanda gerekmez. Cok yuksek rmsli bass kullanmiyorsun. Akun ve sarj dinamon saglikli olsun yeterli. En ucuz yollu is + mono amfi. Yada ikinci el bi 5 kanal amfi bulabilirsen tek amfide isi bitirirsin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı safaks Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen para gani galiba o paraya nerdeyse tekrar sistem kurarsin. Sen yanina ufak capli bi mono amfi al mis gibi kullan. Kapasitor felanda gerekmez. Cok yuksek rmsli bass kullanmiyorsun. Akun ve sarj dinamon saglikli olsun yeterli. En ucuz yollu is + mono amfi. Yada ikinci el bi 5 kanal amfi bulabilirsen tek amfide isi bitirirsin.
    Orjinal ses sisteminde herşeyi tek amfiyle bittiği için orjinalliğe yakın bir şey olsun istiyorum.Peki mono amfide hangi markayı tercih edeyim.Subwoofer Rockford Fosgate,amfiyi de aynı marka alayim ?

aracın orjinal sistemi bu şekilde
    2008-2009 LANCER/EVO - 650W Premium 9 Speaker System | Rockford Fosgate

murat-m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    match pp82DSP çözer sanırım senin işini. 2ohm'da sanırım 70w gibiydi çıkışları. 8 kanal ve hesap makinesi büyüklüğünde. bir araştır derim. BERK HİFİ satıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı murat-m Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    match pp82DSP çözer sanırım senin işini. 2ohm'da sanırım 70w gibiydi çıkışları. 8 kanal ve hesap makinesi büyüklüğünde. bir araştır derim. BERK HİFİ satıyor.
    bi araştırayım bakalım bunu da.Yurtdışında 700 dolar civarında bi alet

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)