User Tag List

10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Pioneer AVH serisi İndash'te Youtube Kliplerini İzlemenin Kolay Yolu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pioneer AVH serisi İndash'te Youtube Kliplerini İzlemenin Kolay Yolu

Yaklaşık 1 haftadır Uğraşmama rağmen 10-20 cd ve dvd yi heba edip sonunda kolay yolu buldum benim gibi uğraşanlara faydası olsun diye paylaşayım istedim,hangi format denediysem, bir sürü konvertör, çevirici indirsemde fayda etmedi en son divx formatını okudu cihazım 6-7 yıllık olduğundan usb'de desteklemediğinden Cd ye yazarak hallettim sırayla paylaşıyorum:
    * youtube'dan istediğimiz klibi açıyoruz
    * sonrasında www.clipconverter.cc sitesinden klibimizi .Mov dosyasına çevirip kaydediyoruz (diğer formatlarda Divx çeviricide sorun oldu bende)
    * www.divx.com sitesinden Software'e girip Download Divx convertör programını indiriyoruz
    * Divx Convertör programını açıp Output profilden Divx Mobile (320*240) seçiyoruz
    * indirdiğimiz Mov uzantılı klibi Add Files' tan ekleyip Start diyoruz ve klibimiz (320*240) Boyutunda ve Divx uzantılı olarak indash imizde okunmak üzere hazır hale geliyor cd ye istediğiniz gibi yazabilirsiniz direk okuyor, Kolay gelsin İyi günler.

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Emeğinize sağlık. Ben de bi ara avıc f40BT için araştırmıştgm bulamayıp kurcalamama rağmen vazgeçmiştim. Bi de bu yönteminizi deneyeceğim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    divx in kendi programında home theathre da seçebilirsiniz. Nun çözünürlüğü çok daha iyi. Cihaz eski bir cihaz değilse oynatır

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    divx in kendi programında home theathre da seçebilirsiniz. Nun çözünürlüğü çok daha iyi. Cihaz eski bir cihaz değilse oynatır
    Aynen bugunde onu denedim klibi hd indirip home theatre da yazdım çok daha net güzel oldu ve okuyo sorun yok cihazım pionner Avh 5950

S1NAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ben pioneer double'ımda usb 'den video izleyebiliyordum . cd 'de neymiş
    The Best or Nothing

S1NAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arşiv'den bulduğum yazdığım eski bir alıntı yazı umarım yardımcı olur.

Kardeşler kusura bakmayın dün cevap yazamadım. Şimdi usb ile double yada in dash multimedyamızda klip izlemek için öncelikle youtube üzerinden istediğiniz videonun linkini youtube video indirme programları yardımıyla bilgisayarınıza indirin.

daha sonra

http://www.divx.com/en/software/download/start linkine girip programı indiriyoruz.

indirdiğiniz klipteki videoyu divx programını açıp "add files" yazan yere basıp programa yüklüyoruz videoyu. daha sonra "add files" yazan yerin yanında divx 720 p yazan yere bastıktan sonra onun hemen altında "output" yazan yere basıp "custom resulation" tikini aktif hale getiriyoruz oraya elle 720 x 526 yapıyoruz. ( pioneer double ve indash teypler için en uygunu.) daha sonra starta basıp video çevirme işlemini bitiriyoruz.

çevirilen videoyu usb'de bir klasör açıp sadece oraya çevirdiğiniz bu video kliplerini atın. double ya da in dash'inize de video ayarlarına girip zoom yapın . tam ekran şeklinde sorunsuz izlersiniz.

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım. anlattıklarım biraz karışık ya da zor gelebilir gözünüze ama alışınca takır takır yapıyorsunuz sorun olmuyor pek. iyi geceler
    The Best or Nothing

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ccesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen bugunde onu denedim klibi hd indirip home theatre da yazdım çok daha net güzel oldu ve okuyo sorun yok cihazım pionner Avh 5950
    Süper. Cihaz model yazmakta fayda var. Yarın bir gün konuya girenler için altın değerinde bilgi oluyor.

Bende avh-x7550bt kullanıyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben çok araştırdım kim ne söylediyse yaptım hiç birini okumadı o yüzden faydası olsun diyede paylaştım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı S1NAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben pioneer double'ımda usb 'den video izleyebiliyordum . cd 'de neymiş
    Malesef benim cihazım biraz eski o yüzden usb aparat şeklinde alınıp takılıyomuş, aparat için 200 tl civarı fiyatı verdiler gerek yok sağlam bitane dvd oldumu yeter bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ccesk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Malesef benim cihazım biraz eski o yüzden usb aparat şeklinde alınıp takılıyomuş, aparat için 200 tl civarı fiyatı verdiler gerek yok sağlam bitane dvd oldumu yeter bana
    USB için o denli para vermeye bencede gerek yok. Elinizdeki cihazı satıp biraz daha fazla ekleyerek kendinden usb li cihaz alabilirsiniz. Hatta duruma göre belki bluetooth lu bir cihaz bile yakalabilir. Hands free özelliği olmuş olur en azından

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler