User Tag List

13 sonuçtan 1 ile 13 arası

Konu: Evde Oto Ses Sistemi

berkayoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Evde Oto Ses Sistemi

merhabalar aracım ekranlı oldugu için elimdeki eski teyp'i takamıyorum evde odada kendime nostalji yapmak istiyorum bunun için ne gereklidir yardım almak istedim normal olarak evde yamaha pianocraft sistemim var oto teyp ile sadece nostalji için istiyorum sistem bileşenlerim ise

pioneer DEH-P735

dls 962 6x9 hoparlör

magnat 213 13 cm hoparlör

pioneer cdx p25 6lı changer

bu sistemi teyp amfisiz kaldırımı eğer çalışıtır ise kabin elektrik vs işleri için kimden yardım alabilirim istanbul bahçelievlerdeyim birde kumandam kayıp yeni tip pioneer kumandalar uyumlumudur acaba ilginiz için teşekkür ederim

MehmetOrkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pioneerin tüm kumandaları bir birine uymakta bazı tuşları çalışmaz fonksiyon olmadığı için.

Teyp 2 oval 2 yuvarlak hoparlörü çalıştırır ama ne kadar güç verir düşünülür . Ama çalar çalmam demez.
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

BRKYLMZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    KEH 8600R bi takım 6x9 bitakım TSS20 bağladım eve 30 amper gibi bi dönüştürücüm var seneler evvel sirkeciden almıştım

Yaklaşık sizin sisteme yakın çalıyo mu derseniz çok bi beklentiniz olmasın güç yetmiyo 30 amper ile

Ben aux kablosu aldım teybe sırf nostalji olsun diye ara sıra açıp dinliyorum

Kumandayı yeni bosna tarafında eskidji diye bi yer orda rahatlıkla bulursunuz 40 50 lira isterler en fazla

arsenikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence en iyi sistem güçte kesiklik olmasın ilerde belki bass ve amfi de koyarsın 1 adet oto aküsü alıyosun birde ona şarj aleti ( seyyar pılavcıların kullandığı gibi ) istediğin gibi kullanıyosun sonra
    Bunlara çikolata istediğinde fare zehri vermeyen bakkalın amk.....

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence evde yeterli olur.
    2000lerde buna yakın bi sistem bende vardı. Yıllarca kullandım diyebilirim.
    En büyük problem, elektrik kesilince ana ünitenin fabrika ayarlarına dönmesiydi.
    Nostalji meselesine gelince, bugün hala TS-S 20'lerim Pcnin 2+1ine bağlı çalıyolar.
    Düz adam___

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araba aküsü ve şarj aleti çok yer kaplar.Ve şarj aleti bağlı iken çalsa da aküyü bitirebilir.Çok bir beklentiniz yoksa ev ses sistemleri kadar hatta biraz daha kaliteli ses kalitesi isterseniz şöyle bir şey öneririm.
    Bir adet power supply alıp doğru montaj şeması ile çalıştırabilirsiniz.Ayrıca güzel bir kabin yapılır.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir tane power supply yetmez teybi ancak çalıştırır ve çok yorar teybi. 3 veya 4 tane ikinci el hurdadan çalışan power supply alıp tüm sarıları ve siyahları birleştirip sonrasında kendi aralarında sarıları ve siyahları birleştirip güzel bir güç elde edebilirsiniz.

Ben 6 adet power supply bu şekilde birleştirdim ve evde pionner hepsi teyp 8600 hoparlör 2x6985 woofer 2x 251F amfi 904x cihazları besliyorum. Bu bile belli bi sesten sonra güç yetersiz geliyor fakat o seste evde durulmuyor zaten .
    RollaFx Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon,Stop ve Reflektör <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far <--> Anatomik Spoiler <--> Pioneer Müzik Sistemi-etna81.blogspot.com.tr

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MehmetOrkun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir tane power supply yetmez teybi ancak çalıştırır ve çok yorar teybi. 3 veya 4 tane ikinci el hurdadan çalışan power supply alıp tüm sarıları ve siyahları birleştirip sonrasında kendi aralarında sarıları ve siyahları birleştirip güzel bir güç elde edebilirsiniz.

Ben 6 adet power supply bu şekilde birleştirdim ve evde pionner hepsi teyp 8600 hoparlör 2x6985 woofer 2x 251F amfi 904x cihazları besliyorum. Bu bile belli bi sesten sonra güç yetersiz geliyor fakat o seste evde durulmuyor zaten .
    Dediğiniz gibi yapmak çok daha güzel olur ancak diyot kullanmak ve bilgili ellerde birleştirmek gerekir.Yoksa güzel bir patlama eşliğinde kıvılcım partisi olabilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dediğiniz gibi yapmak çok daha güzel olur ancak diyot kullanmak ve bilgili ellerde birleştirmek gerekir.Yoksa güzel bir patlama eşliğinde kıvılcım partisi olabilir.
    güzel havai fişek . Ama dediğiniz gibi diyot bağlamaya gerek kalmıyor. Güç kaynakları kendi içerisinde diyot bulundurmaktadır. Ben yaptığım işlemde diyot kullanmadım. Tabi bunu yapmadan önce araştırdım diyot olduğunu öğrendiğimde, dışarıda diyot takmadan işlemi sonuçlandırdım. Fotoğraf bulabilirsem gönderirim.

osmanaydo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı immortalboss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yoksa güzel bir patlama eşliğinde kıvılcım partisi olabilir.
    Kendim trafo yapmaya çalışırken yaşadım o patlamayı.
    Artık uygun fiyata yüksek amperli LED trafoları bulunabiliyor. Enerjiyi kesince ayarların sıfırlanmaması için de mutlaka güzel çözümler vardır.
    Düz adam___

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Enerjiyi kesince sıfırlanmaması için şöyle yapılabilir.Üzerinden sürekli elektrik geçen bir kablo bulunup ordan da zayıf da olsa bir hat çekilebilir.
    Bu arada elektrik bilgim çok iyi değildir.Bi ara bende çok araştırmıştım ordan biliyorum.

meganes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yahu alt tarafı teyipten bahsediyoruz 3 tane 5 tane adaptöre ne gerek var ?? 30 amğerede gerek yok(sadece teyp için) 15 amper smps (piyasada metal kasa adaptör veya led trafosu diyenlerde var) hayli hayli çalıştırırsınız evde,ben 30 amper smps ile 5 kanal anfi,işlemci,oval ve birtanede 30cm subw kullanıyorum evde hayli hayli yetiyo,
    aracı yüksek fiyata satmam için elinizde 'jdm' yazısı varmı ??

Supercharger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Deneme yapıyorum.

Edit: Sonunda üyeliğim onaylanmış

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler