User Tag List

Sayfa 10/13 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
239 sonuçtan 172 ile 190 arası

Konu: Anfi Tavsiyesi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    neden kapattılar ne oldu bu tesisatcilara, bence piyasada bir tesisatçı açığı var. Adam akıllı kafa yorup bu islere girsen deli kazanırsın
    dediğin doğru, korkunç bir açık var. ama bu yüzeysel bir görüntü.

araba müzik sistemleri yeni birşey değil. ben 90'lı yıllarda görmeye başladım. ama 70 ve 80'li yıllarda, henüz kaset teypler yokken, arabada plak çalmak için pikaplar bile varmış.

90'lı yıllarda TR'de müzik sistemi olayı patladı, herkes arabasına sistem yapmaya çalışıyordu. eskiden Maslak Atatürk Sanayi 2'deki Okçu (benim bildiğim) en ileri yerlerden biriydi. TR firmaları araç müzik sistemlerine ait dergi bile çıkardı, 1-2 sayısı bende hala duruyor.

sonra ne oldu? bitti. dükkanlar kapandı, bu işe uğraşanlar dağılıp gitti.

çoğu kişi işin teknoloji kısmına odaklanıp şu değişti bu değişti, artık teypler göğüse entegre geliyor, değiştirmek mümkün değil vs. dese de bence sebep başka.

modası geçti, modası...

TR'de pek çok şey modayla. sınıf atlamak amacıyla, gösteriş için, bişeyler çalsın, ses çıksın, herkes bana baksın, gece teypten ışıklar çıksın hesabı.

halbuki müzik dinlemenin modası geçmez. müziksever 7'den 77'ye her zaman dinler, arabada müzik dinlemenin olayı da bambaşkadır. headunit BMW F30'da gömülü geliyor diye müzik arşivimi mi bırakacağım???

eğer araba müzik sistemleri ölmüş bitmiş olsaydı, fabrika çıkışı sistemler harika muhteşem olsaydı yurtdışında gördüğünüz bu kadar driver, amp, DSP, headunit, aksesuar halen üretiliyor olmazdı. gelişen teknolojiyle birlikte ses kalitesi geçmişe göre daha yükseldi. sinyal işleme teknolojisi çok ucuzladı; ama onu kullanmak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bilgi & tecrübe azalmadı!

müzik sistemleri fiziğin akustik branşı, analog elektronik ve dijital elektroniğin entegre bir uygulamasına dönüştü. müzik sistemini bu şekilde görecek, dükkan açıp sistem kuracak kaç kişi olabilir TR'de?

TR'de müzik dinlendiğini falan düşünmüyorum, günlük & yüzeysel yaşamın parçası olarak müzik sistemlerinin bir ara oyuncak gibi alındığını düşünüyorum. bu basitlik içinde masanın öbür tarafı, yani iş dünyası/dükkan/teknisyen vs. sadece al-sat yapmaya çalışıyor. yani "ticaaaret". uygulama, teknisyenlik, mühendislik, servis, ses kalitesi falan, bunları salla. malı al, müşteriye yapıştır gitsin. uzun süredir Çin'den ithal 100 liralık amp ve driver'ların TR'ye getirilmesinin sebebini şimdi daha iyi anlıyorsunuzdur.

son 10-15 yılın anlayışı olan 250 lira bütçem var en iyisini almak istiyorum halüsinasyonunu da ekleyince mevcut durum ortaya çıkıyor.

opsiyonel alınan müzik sistemi paketlerinin hepsi muhteşem, süper kaliteli falan çalmıyor. veya çok pahalı oluyor.

araba müzik sistemlerindeki kalitesizlik ve cehalet hi-fi, uydu sistemleri ve TV (görüntü) dünyasında da mevcut.

durum bu...

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi ne güzel yazmışsın, başarılı tespitlerinle durumu okadar iyi ele almışsın ki her zaman oldugu gibi yine sonuna kadar zevkle okudum eline sağlık.
    muzik sistemi= yüksek ses
    anlayışını aşacak egitim ve kültür seviyesinde değiliz mesalef.
    Insanlara müzik sistemi ile uğraşıyorum dedigimde, napcan o kadar yüksek sesi yetmiyor mu arabanın uzerindeki diyolar.
    Konu E46 tarafından (02-01-2017 Saat 22:15 ) değiştirilmiştir.
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    teşekkür ederim!

konuyu sana bağlayacak olursak, adam gibi bir ülkede olsaydın çoktaaaaaan hazırdı sistemin. gittiğin yer seni iyi-kötü yönlendirmişti, bir sürü parçayı kasmadan, makul fiyatlara almıştın. şu anda daha iyisi için araştırma yapıyor olurdun, belki upgrade yaptırmak üzereydin vs. o bozuldu bu yamuldu falan olmazdı.

ben eleştirenlere kusur bulmuyorum, çünkü onlara gösterecek kimse yok. eleştirenlerin yarısı adam gibi sistem dinlese vay çok güzelmiş, biz müzik dinlemiyormuşuz der, kendisi de o kaliteye sahip olmak ister.

TR'nin hali, seviyesi ortada. buradan aldığın temel bilgilerle sistemini halledersin, ama illa acı çekilecek bir süre sonra arabana binenler sorar abi nasıl yaptın ne güzel çalıyo vs. ...

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Standart arabanin muzik sistemini iyilestirince ve ona alisinca bi sure sonra daha baska ne yapabilirime gidiyor konu. Murat abi sagolsun az kahrimi cekmedi bu konuda ve ilk "güzel ekipmanlarımı" ondan aldım. Aldıktan sonra hep baska ne yapabilirime döndü mevzu tabiki bütçe dahilinde yapılabilecek en mantıklı işleri yapmaya çalışıyorum. Arabama binen 30 liralik arabada dinlenen müziği duyunca kendilerinden geçiyor ki orta seviye bir sistem şuan. Anaünite hala orjinal anaüniteyi değiştiremeyince acaba ne yapsam ki kaliteyi arttirmak için mantıklı birşeyler ?? Derken kapılara izolasyon yaptım herhangi bir ekipman degistirmeden müziğin kalitesini arttirdim. Bu beni mutlu etti. Bütçe dahilinde yapılabilecek şeyleri yapıp (bunlarin mantik cercevesinde olması şart) aldığım olumlu geri dönüşler beni mutlu ediyor.
    Phantom murat abi painkiller berat bu ikiliye az soru sormadım
    Şimdi mesela ileride kabloları daha kalitelisini mi alsam diye düşünüyordum ki murat abinin bana verdiği kablolar piyasanin uzerinde bir kablo oldugunu duyuncaya kadar bu fikrim de değişmiş oldu. Yoksa boşa kablo masrafi yapmis olucaktim. Keşke doviz kuru diye bisey olmasa da herkes hi end seviyede muzikler dinleyebilse.
    Bu arada işin her evresini kendim yapıyorum. Youtubede videoları izleyip forumlarda gezip ne nasil baglanir bilgi ediniyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne pazarlık yaptın ya
    hatırladıkça afakan basıyo

driver+amp+headunit için ciddi upgrade yapmadan kabloları iyileştirme, değmez.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Baya açıklayıcı olmuş zamanında Tofaş grubu araçlar tesisatsiz cikardi piyasaya. Arabayı alir almaz tesisatçıya gidilirdi.
    25 sene jant kapağı bile degistirmeyen benim pederin bile pandizot kestirmisligi 4- 5 tane teyp degistirmisligi var gerisini sen düşün. Birde tesisat isiyle ugrasmak toplumda pek kabul görmüyor." ne gerek var ki . parani çarçur ediyorsun" dışinda bir tepki ile pek karşılasmiyorum açıkçası
    bu bir hastalık bu bir tutku.. şimdi işin içine artık sadece tesisatta girmedi artık digital çağdayız işin içine yazılımlar işlemcilerde girdi.. multimedia girdi .. bluetooth gibi wireless sistemler girdi.. artık eski kafa tesisatçılara bile yeni nesil bazı şeyleri yaptırmakda zorlanıyorsun .. mesela ses işlemcisine ayar çekebilicek tesisatçı türkiyede beş parmakla gösterilicek kadar azdır..

benim hala sırf tesisat yapamaz diye yeni nesil araç almayan arkadaşım var.. babasına F30 aldı kendi hala subaru ile geziyor 2004 model arabada rahat bugünün parası 16-18 bin tl lik sistem var.. sadece kabloları stingreyin bilmemne serisi almışdık zamanında 350 dolara..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dediğin doğru, korkunç bir açık var. ama bu yüzeysel bir görüntü.

araba müzik sistemleri yeni birşey değil. ben 90'lı yıllarda görmeye başladım. ama 70 ve 80'li yıllarda, henüz kaset teypler yokken, arabada plak çalmak için pikaplar bile varmış.

90'lı yıllarda TR'de müzik sistemi olayı patladı, herkes arabasına sistem yapmaya çalışıyordu. eskiden Maslak Atatürk Sanayi 2'deki Okçu (benim bildiğim) en ileri yerlerden biriydi. TR firmaları araç müzik sistemlerine ait dergi bile çıkardı, 1-2 sayısı bende hala duruyor.

sonra ne oldu? bitti. dükkanlar kapandı, bu işe uğraşanlar dağılıp gitti.

çoğu kişi işin teknoloji kısmına odaklanıp şu değişti bu değişti, artık teypler göğüse entegre geliyor, değiştirmek mümkün değil vs. dese de bence sebep başka.

modası geçti, modası...

TR'de pek çok şey modayla. sınıf atlamak amacıyla, gösteriş için, bişeyler çalsın, ses çıksın, herkes bana baksın, gece teypten ışıklar çıksın hesabı.

halbuki müzik dinlemenin modası geçmez. müziksever 7'den 77'ye her zaman dinler, arabada müzik dinlemenin olayı da bambaşkadır. headunit BMW F30'da gömülü geliyor diye müzik arşivimi mi bırakacağım???

eğer araba müzik sistemleri ölmüş bitmiş olsaydı, fabrika çıkışı sistemler harika muhteşem olsaydı yurtdışında gördüğünüz bu kadar driver, amp, DSP, headunit, aksesuar halen üretiliyor olmazdı. gelişen teknolojiyle birlikte ses kalitesi geçmişe göre daha yükseldi. sinyal işleme teknolojisi çok ucuzladı; ama onu kullanmak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu bilgi & tecrübe azalmadı!

müzik sistemleri fiziğin akustik branşı, analog elektronik ve dijital elektroniğin entegre bir uygulamasına dönüştü. müzik sistemini bu şekilde görecek, dükkan açıp sistem kuracak kaç kişi olabilir TR'de?

TR'de müzik dinlendiğini falan düşünmüyorum, günlük & yüzeysel yaşamın parçası olarak müzik sistemlerinin bir ara oyuncak gibi alındığını düşünüyorum. bu basitlik içinde masanın öbür tarafı, yani iş dünyası/dükkan/teknisyen vs. sadece al-sat yapmaya çalışıyor. yani "ticaaaret". uygulama, teknisyenlik, mühendislik, servis, ses kalitesi falan, bunları salla. malı al, müşteriye yapıştır gitsin. uzun süredir Çin'den ithal 100 liralık amp ve driver'ların TR'ye getirilmesinin sebebini şimdi daha iyi anlıyorsunuzdur.

son 10-15 yılın anlayışı olan 250 lira bütçem var en iyisini almak istiyorum halüsinasyonunu da ekleyince mevcut durum ortaya çıkıyor.

opsiyonel alınan müzik sistemi paketlerinin hepsi muhteşem, süper kaliteli falan çalmıyor. veya çok pahalı oluyor.

araba müzik sistemlerindeki kalitesizlik ve cehalet hi-fi, uydu sistemleri ve TV (görüntü) dünyasında da mevcut.

durum bu...
    denilenler doğru ama araçların gerçekden göğsünde entegre gelen teypler değiştilmiyor artık bahane değil bu bir gerçek.. o yüzden hastası iseniz yeni nesil araçlarda 3.5 luk teybi ek olarak torpidoya falan koyuyorlar.. çünkü teypler artık sadece teyp değil aracın beyni ve diğer komponent bileşenleri ile ortak çalışıyor yani hem teyp görevi görürken bir yandanda yol bilgisayarı olarak geçiyor aracın bilgilerini falanda aynı teybin ekranından görüyorsunuz.. değiştirirseniz aracın pek çok organı körleşiyor işlevsizleşiyor..

misal en basidi görsel bazı bilgileri göremez oluyorsunuz direksiyon kumandaları çalışmıyor v.b yokmu çözümü tabiki var aftermarken firmalar araca özel teyp üretiyor yada aparatlar üretiyor ama dikiş tutmuyor.. orjinalliğinin bozulması bambaşka bir neden..

bence o konuda insanlar haklı bana sorsanız sistem yapıcaksam kesinlikle eski nesil bir araç alırdım çünkü hem sistemde çok verimli neticeler alıyorsunuz o yıllarda firmalar bunu düşenerekde araç ürettikleri için gayet friendly sound deidkleri güzel ses alabiliyorsunuz.. yeni nesil araçlarda misal bmw de e90 dan sonra superb lerde mercedeslerde özellikle bagaj yalıtımı çok kalın ve içindeki sesi sistemi ile oynamak değiştirmek çok zor 5 bin euro falan verirseniz ancak upgrade yapabiliyorsunuz oda istediğiniz alanda bir upgrade değil firmanın ön gördüğü kadar yani özgürlük yok.. kafanızdaki hayalinizdeki sistemi yapmanıza imkan yok..

ancak kesip biçerseniz olur o zamanda araba çöp oluyor şimdi bu devirde kimse orası burası oynanmış kesilmiş biçilmiş araba almak istemez yeni nesil araçlarda..

en büyük neden bence bu..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    denilenler doğru ama araçların gerçekden göğsünde entegre gelen teypler değiştilmiyor artık bahane değil bu bir gerçek.. o yüzden hastası iseniz yeni nesil araçlarda 3.5 luk teybi ek olarak torpidoya falan koyuyorlar.. çünkü teypler artık sadece teyp değil aracın beyni ve diğer komponent bileşenleri ile ortak çalışıyor yani hem teyp görevi görürken bir yandanda yol bilgisayarı olarak geçiyor aracın bilgilerini falanda aynı teybin ekranından görüyorsunuz.. değiştirirseniz aracın pek çok organı körleşiyor işlevsizleşiyor..
    headunit değişsin demiyorum. aftermarket driver, amp ve DSP ile bir sürü upgrade yapılır. Alpine PXA-H800'ün adı system integration processor diye geçiyor. firmalar gidişatın farkında; vizyonunu ona göre belirlemiş. Alpine fabrika çıkışı sistemi bozma, bununla ilerlet demiş. Line level sinyalle oynayıp akustik iyileştirme yapmak süper bir işlem.

yukarısı 1. dünya ülkeleri için geçerli.

TR'de kaç tane müzik sistemi yapmak isteyip de dokunamayacağı E90, S-klasse gibi üst sınıf araba sahibi var? forumda sen de görüyosun talepleri, durumları ve arabaları...

deveye sormuşlar niye böylesin diye, nerem doğru ki? demiş. bence sebep teknoloji değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    headunit değişsin demiyorum. aftermarket driver, amp ve DSP ile bir sürü upgrade yapılır. Alpine PXA-H800'ün adı system integration processor diye geçiyor. firmalar gidişatın farkında; vizyonunu ona göre belirlemiş. Alpine fabrika çıkışı sistemi bozma, bununla ilerlet demiş. Line level sinyalle oynayıp akustik iyileştirme yapmak süper bir işlem.

yukarısı 1. dünya ülkeleri için geçerli.

TR'de kaç tane müzik sistemi yapmak isteyip de dokunamayacağı E90, S-klasse gibi üst sınıf araba sahibi var? forumda sen de görüyosun talepleri, durumları ve arabaları...

deveye sormuşlar niye böylesin diye, nerem doğru ki? demiş. bence sebep teknoloji değil.
    aynı fikirdeyim o konuda .. sadece demem şu yani gerçekden müzik sevdalısı sistem sevdalısı ise biri bence eski nesil üstünde oynanıp verim alınıcak keyif alıncak bir araç almak hem maddi açıdan fazla yormaz hem daha çok keyif verir hemde güzel bir proje olur.. yapılan her işlemde gözle görülerek elle dokulunarak olur insan kablosundan duyuna kadar ne yaptığını bilir içine siner..

çünkü artık sistemlere multimedia da entegreli işletim sistemleride entegreli android yada ios falan .. gayette güzel zevk alınır bence.. ve en önemlisi hayallerinize sınır koymuyorsunuz her şeyi gönlünüzce istediğiniz marka istediğiniz ünite kullanabiliyorsunuz..

belli markalara sistemlere paketlere mahkum kalmıyorsunuz.

o 1. dünya ülkelerinin işine girersek ondan bahsettim 5 bin euro falan vermek türkiyede herkesin yapabiliceği bir iş değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne pazarlık yaptın ya
    hatırladıkça afakan basıyo

driver+amp+headunit için ciddi upgrade yapmadan kabloları iyileştirme, değmez.
    Hahahaha

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    subwoferı eve kaldırdım önler mono bağlı kısacası benim sistem şu an o kadar kötüki arabaya binen olunca teybi açmaya utanıyorum oem sistemden beter
    DLS RA 40 arıyorum bulduğum zaman harekete geçicem ancak o da pek bulunacak gibi durmuyor
    Konu E46 tarafından (03-01-2017 Saat 11:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benim hoparlörler geldi teypte yakında gelcek sen hala aradıgını bulamadın mı hacım ya

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim hoparlörler geldi teypte yakında gelcek sen hala aradıgını bulamadın mı hacım ya
    Yok başkan bulamadım. Ne aldın teyp hoparlör ben de bugün seni düşündüm naptı acaba diye

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok başkan bulamadım. Ne aldın teyp hoparlör ben de bugün seni düşündüm naptı acaba diye
    hoparlörleri hemencecik buldum samsundan 2günde geldi teyp biraz maceralı geçti doları bahane eden satıcılar ilan fiyatı 168 lira olan ürünü 230a çekti araba bakımda maslaga bıraktım önümüzdeki hafta alıcam aldıktan sonra elektrik işlerini ve hoparlörleri bağlıcam inşallah..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı dieselpower Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hoparlörleri hemencecik buldum samsundan 2günde geldi teyp biraz maceralı geçti doları bahane eden satıcılar ilan fiyatı 168 lira olan ürünü 230a çekti araba bakımda maslaga bıraktım önümüzdeki hafta alıcam aldıktan sonra elektrik işlerini ve hoparlörleri bağlıcam inşallah..
    Sony+ kenwood mu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sony+ kenwood mu
    Pioner aldım 1634

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel günlerde kullanın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    DLS RA 40` dan vazgeçtim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biri 2 kanal diğeri mono olmak üzere 2 ayrı anfi alacağım. Elimde bir adet audiomax 4Ga anfi kablolama seti var eski anfimi kablomada kullanmıştım. Elimdeki anfileri (Helix B2 ,alpine m500) ve Focal PS 165 leri ve subwooferı kablolamak için . Beni uzmeyecek kaliteli bir kablolama ne tavsiye edersiniz. elimdeki audiomax iyimidir yoksa degistirmeli miyim?
    Konu E46 tarafından (08-01-2017 Saat 14:46 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler