User Tag List

Sayfa 2/13 İlkİlk 123412 ... SonSon
239 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Anfi Tavsiyesi

E46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı phantom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Direkt hurafe.
    Sevindim
    birde gonlum jbl gto 804 den yana olsada uygun fiyatlı elden düşme bir alpine Sbg 844 br buldum nasildir. elimdeki kenwood anfiye baglanır mı
    Peugeot 206 RC Feline -1.4 Hdi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalbinin sesini dinle

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hertz dcx 130 coax satıyorum. İlgilenirsen mesaj atabilirsin.
    olabilir pm attim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kalbinin sesini dinle
    dediğin gibi yapacağım Phantom abi

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu arada elimdeki kenwood 4 kanal 500W anfi çok mu uyduruk. işimi gormezse satıp baska bir anfiyede yonelebilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı E46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu arada elimdeki kenwood 4 kanal 500W anfi çok mu uyduruk. işimi gormezse satıp baska bir anfiyede yonelebilirim.
    Genelde bu tip durumlarda cvp gelmiyorsa uyduruk demek oluyor tedirginim şuan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Genelde bu tip durumlarda cvp gelmiyorsa uyduruk demek oluyor tedirginim şuan
    Abicim neden uyduruk olsun tam aksine bence sahte oldugu besbelli cin cakmasi xeteclerdense cadencelerden daha saglam pioneer vs sony gibi standart markalardanda genelde daha as thd ye sahip verilen vaad edilen degerleri daha gercekci guc ureten ses kalitesi anlaminda daha iyi sonuclar veren anfilerdir.

Sahsen bence cok korkma ve alpine jbl kiyaslamasinda ise bana sorarsan jbl al derim.

Genelde ses kalitesi tonlama aranan sublarin ts degerlerine neredeyse nokta atis yapan ve ses kalitesi anlaminda fp urunu olarak gercektende 10 numara bir urun

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abicim neden uyduruk olsun tam aksine bence sahte oldugu besbelli cin cakmasi xeteclerdense cadencelerden daha saglam pioneer vs sony gibi standart markalardanda genelde daha as thd ye sahip verilen vaad edilen degerleri daha gercekci guc ureten ses kalitesi anlaminda daha iyi sonuclar veren anfilerdir.

Sahsen bence cok korkma ve alpine jbl kiyaslamasinda ise bana sorarsan jbl al derim.

Genelde ses kalitesi tonlama aranan sublarin ts degerlerine neredeyse nokta atis yapan ve ses kalitesi anlaminda fp urunu olarak gercektende 10 numara bir urun
    Tamamdır yarbay abi kararımı kesinlikle jblden yana kıldım. Tavsiyelerin her zaman yüzümü gulduruyor. teşekkür ederim. jbl yi aramaya başladım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    JBL gto 804ün siparişini az önce verdim. kargo ücreti yüzünden sıfır almak daha mantıklı oldu. en azından taksit var garanti var. 2 adet hertz 130 um da oldu (tşkler fthdrn) ürünler elime ulaşınca montajlaması kaldı özel bi kablo vs istermi yoksa normal bir kablo ile bağlansa olur mu
    JBL yi ve öndeki Clarionları kenwood anfiye baglamayi düşünüyorum
    arka kapilar ve pandizottaki oval pioneerler teypten beslenecek sorun olur mu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba bugun
    kenwood kac m646 500W anfi
    Jbl Gto 804 20cm sub
    arka kapılara hertz dcx 130 u
    4ga 2000w audiomax kablo ile bağlattim

eskisinden kötü oldu moralim baya bozuk neden olabilir tesisatçı bağlantıda vs mi hata yapti acaba. oyle söylemedigim halde anfiyi tum hoparlörlere bağlamış. normalde yarbay abinin tavsiye ettiği sekilde onleri cift kanal sub da 180-200rms olacak demistim kafasina gore yapmış hepsini bağlamış.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eskisinden kötü oldu moralim baya bozuk neden olabilir
    moralini bozma, çünkü bu olayda denemeler & tecrübelerle ilerlersin. gördüğün şey tam aksine senin için bir kazanım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim Phantom abi peki ne yapmalıyım nasil düzeltebilirim bu durumu nerden başlamalıyım

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)

eskisinden kötü oldu
    moralini bozma, çünkü bu olayda denemeler & tecrübelerle ilerlersin. gördüğün şey tam aksine senin için bir kazanım.
    Önlerdeki Clarion lar coax, arka kapılar coax, arkada oval var.. Ses çok arkada kalmış bence temel sorun o, bir de tesisatçıya gidip bunları teybe bağlama diye belirttiğim halde bağlamışsınız diyip bence yeniden bi bağlantı yaptırarak deneyin derim.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    öndeki Clarionların sesi neredeyse hic duyulmuyor . arkadaki ses duyuluyor. fader ayarida yapamiyorum. sacma sapan bisey oldu
    Tesisatı bağladıktan sonra anfin berbatmis diyip 200 liralik ads marka üfürükten bir anfi satmaya çalıştı bu marka neymiş diyip hertz hoparlörleri kotuledi adam hertz diye birmarka duymamış seviyeyi siz düşünün

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    @E46 başka yere gidin direk diyorum bitek..
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abicim selam,

şimdi benim anlamadığım birçok olay var aralarında sanada kızdığım birkaç:

1) Abicim sana zamanında bile arka ovaller önlere baskın gelir istediğin önden sahneleme gelsin demiştim ama yinede al ya fader ile yada yarın güçlü bir anfi ile önleri daha baskın hale getirirsin demiştim fader ile öyle yapıp memnunda kalmıştın.

peki ne diye gidip arkaya hertx dcx130 aldınki o halde? alma fikrin oldu neden danışmadın be kardeşim ya

2) bu adam 6 adet hoparlörü vede bir adet subı (köprüde 2 kanal ister) nasıl 4 kanal anfi ile besledi?

birçok şey yapmış olabilir bu arkadaş, gidip 2şer hoparlörü paralel yada seri bağlayıp tek kanal ile 2 hoparlör beslemiş olabilir, gidip hem teyp hilevel çıkışından hemde rca çıkışından kanal almış olabilir mesela teyp çıkışı ön hi level clarionlara, teyp çıkışı rca ön anfiden sürüp hertzlere yapmış olabilir.

bunların hepside problem, anlatığın gibi fader olayın tamamen çöp olur, denge vs ayarlamak çok çok zor olur, gerçekten kötü yapmış ama Phantom kardeşin dediği gibi tecrübe ediniyorsun boşver hepsi kaç kuruş canından önemli değil.

3) şimdi gelelim yap diyeceklerime, herşeyin bağlantısını önce sök ve sadece ama sadece teybin hi level (anfisiz) arka 2 kanalını önce hertze bağla dinle sonra ovallere bağla dinle ve tınısını tonunu kıyasla hangisi hoşuna gidiyorsa diğerini elleyecez sistemden o yüzden iyice bak, çok bass yada çok tiz olması elleme sebebi değil ama çok basın yada çok tizin olması evet bundan dolayı tercih ettimin olmasın.

dediğim gibi sahneleme önden olmalı, istediğin kulak beyin bass ve tiz önden geliyor olarak algılasın o sebeble sırf ovaller kıyasladığımda hayvan gibi bas üretiyordan yola çıkma sonuçta biri 6x9 23cm alana sahip biri 13cm herhalde öbürü bas ağırlıklı olcak, istediğin vokallerin temizliğini vs duymak.

4) şimdi ellediğin diyelimki ovaller, sisteme şu şekilde devam et teypte rca çıkışı olan önleri anfiye bağladın ya onu önlerdeki clarionları beslemek için kullan, teybin arka hi level anfisiz çıkışları ellemedin kalsın dediğin atıyorum hertzlere, anfinin diğer 2 kanalıda suba.

sub baskın kalıyorsa gainlerle anfide ayar yaparak istediğin kıvama getir ve bırak, sistemi birde bu şekilde bağla dinle geri dönüşte yapta kardeşimizin mutlu kaldığını emin ellerde olduğunu bilelim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklisin yarbay abi hertz olayini danismam gerekirdi öz eleştirimi yaptım. eledigimizi satcam artık. Ses kalitesinin S si kalmadi oem sistem daha iyiydi o derece. öğlen gidicem tesisatciya dediğin şekilde düzelttircem

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haklisin yarbay abi hertz olayini danismam gerekirdi öz eleştirimi yaptım. eledigimizi satcam artık. Ses kalitesinin S si kalmadi oem sistem daha iyiydi o derece. öğlen gidicem tesisatciya dediğin şekilde düzelttircem
    Ses kalitesinin "S" sinin kalmaması için hoparlörlerin sadece 1 tanesinin bile ters bağlanması yeterli olacaktır. Sorununuz belki de budur. Sistemi ve düzeni değiştirmeden önce bağlantılarınızı bir kontrol edin bence. Ama benim de tavsiyem ön hoparlörler ve subwoofer'ın mutlaka anfiye bağlanması.
    M50b30 - Bumblebee...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B-Devi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ses kalitesinin "S" sinin kalmaması için hoparlörlerin sadece 1 tanesinin bile ters bağlanması yeterli olacaktır. Sorununuz belki de budur. Sistemi ve düzeni değiştirmeden önce bağlantılarınızı bir kontrol edin bence. Ama benim de tavsiyem ön hoparlörler ve subwoofer'ın mutlaka anfiye bağlanması.

B-devi çok güzel yere değindi aynen birde bu bağlantıların fazları doğrumu, yani artı ve eksileri doğru bağlandımı? inan bu montajılaarın %99u çok kibirli hepsi herşeyi çok iyi biliyor hepside aşırı derecede kaytarmak için 1001 laf salatası yapıyor oyüzden çok dikkatli ol.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler