User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araca ses sistemi yapacağız ama subwoofer istemiyoruz. Yardım ve tecrübeleriniz?

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araca ses sistemi yapacağız ama subwoofer istemiyoruz. Yardım ve tecrübeleriniz?

Arkadaşlar aracımızda önlerde 2 arkada 2 arka kafa izasında 2 adet olmak üzere toplamda 6 tane kolon var. Araçta amfi kullanabiliriz, ama kesinlikle yer kapladığı için woofer istemiyoruz. Bizi Bass ve ses olarak tatmin edebilecek Mid takımı olarak tavsiyeleriniz neler olur? Ek olarak amfi tavsiyelerinizi de almak isteriz.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne kadar bütçe var ?

drkglryz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tamamen bütçe işi eğer bütçenizi söylerseni daha somut yardımcı olabilirsiz , imkan varsa kicker ds65 bu işin içinde olmalı diyorum güzel bir amfi ile beslenirse güzel sonuçlar alına bilir

cannn22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    6 adet kolon ve amfi için bütçe 800 lira

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    800 tl ile 6 kolonu iyileştirme biraz zor olur. yerinizde olsam ön kapılara focal ps165 takıp kalan para ile bunu besleyecek bir amfi bağlardım. kalan orjinal hoparlorün zaten bir önemi yok.

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ben yerinde olsam coax takarım 3 set birde anfi alır bağlarım o fiyata en verimli en kaliteli sesi ancak öyle alırsınız..
    coax da zevkine kalmış alpine yada hertz falan alınabilinir pionnerda olur üst seri ..

compenant işine girilirse illa woofer ister ve 800 tl yi geçer..
    ps165 in kendini zaten 700-800 tl hangi kalan paradan bahsediyorsun .. focalden girersen focalden gidicen harmanlamıycan fazla..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı darkmoon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben yerinde olsam coax takarım 3 set birde anfi alır bağlarım o fiyata en verimli en kaliteli sesi ancak öyle alırsınız..
    coax da zevkine kalmış alpine yada hertz falan alınabilinir pionnerda olur üst seri ..

compenant işine girilirse illa woofer ister ve 800 tl yi geçer..
    ps165 in kendini zaten 700-800 tl hangi kalan paradan bahsediyorsun .. focalden girersen focalden gidicen harmanlamıycan fazla..
    sahibindende 600 e temiz focal vardı ona istinaden söylemiştim.

GuNeS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 takım coax bir amfi yeterince tatmin eder bence.
    Okuma alışkanlığı
    olmayan toplumların
    ömrü lâklâkla geçer!

Post Thanks / Like
    Mentioned
    49 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı cannn22 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    6 adet kolon ve amfi için bütçe 800 lira
    bence bişey yapma. 800TL sana kalır .

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    ses kalitesi kötü ise yapılabilinir. o kadarda abartmamak lazım illa herkes müthiş bir sahneleme performansı peşinde olmayabiliyor.

şahsen kendi aracıma bugünün değeri 10 bin tl lik sistemde yapdım. arkadaşımızın araca komple brax yapdık eski tipoma helix yapmışdım bir arkadaşa rainbow yapdık.

yazında arkadaşda evlatlık 406 coupesi var araçda orjinalden jbl ses sistemi olsada kolonlar kağıt koni olduğu için bitmiş artık cızırtı bozulma yapıyordu çok bir şeyde beklemiyordu kaliteli ses olsun yeter dedi..

arabada orjinalden 10 kolon var bir set comp önlerde arka kapıda tweeter pandizotta iki adet 6x9 orjinalden bir sette deep tweeter var.. amacımız aracı tamamen orjinal kolonlarının yerine yenilerini koymakdı.. ön lere roadstar yapdık komp 16 lık.. 110tl ye aldık çok ciddi bir beklentim yoktu tweeterları gene jbl aldık 6x9 larıda alpine Spg-69c3 yapdık birde ikinci el anfi aldık jbl .. toplamda komple set bin lirayı geçmedi bile ..
    roadstar complarda umduğumdan çok çok iyi performans verdi.. beklentim çok düşükdü o konuda.. arkadaş bayıldı çok memnun kaldı..

kısaca herkesin beklentisi ihtiyacı farklı olabiliyor. kulak doyum noktası ayrı olabiliyor.
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfır ayarında ps165i 400 liraya aldım 2 ay kadar önce denk getirirseniz harika bi seçim olur

ama amfi ve 6 hoparlör olarak 800 tl'ye pek birşey beklememek lazım, az daha bekleyip daha kaliteli birşeyler alın üstüne para koyarak bence
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    iyide focal almakla iş bitmiyorki ..

o serilere girdinmi dandik hiç bir şey alamassın çünkü verimden kaybedersin kablodan tutda izalasyona kadar..

ben focalden set toplasam kablolarıda focal elite alırdımki sadece bu kablolar 400-500 tl den aşağı bulmak imkansız.. gidipde focala 50-60 tl lik kablo çekmezdim..

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    800 TL nin bir kısmı ile kapı içlerinin bir kısmı ile yalıtım yapın bence. Bir de zırıldamaları engelleyin trimlerdeki, geri kalanı da güle güle harcayın.

Superb in ses sistemi hiçte kötü değil gerek tiz gerek bas açısından bence..

ses kalitesi kötü ise yapılabilinir. o kadarda abartmamak lazım illa herkes müthiş bir sahneleme performansı peşinde olmayabiliyor.

şahsen kendi aracıma bugünün değeri 10 bin tl lik sistemde yapdım. arkadaşımızın araca komple brax yapdık eski tipoma helix yapmışdım bir arkadaşa rainbow yapdık.

yazında arkadaşda evlatlık 406 coupesi var araçda orjinalden jbl ses sistemi olsada kolonlar kağıt koni olduğu için bitmiş artık cızırtı bozulma yapıyordu çok bir şeyde beklemiyordu kaliteli ses olsun yeter dedi..

arabada orjinalden 10 kolon var bir set comp önlerde arka kapıda tweeter pandizotta iki adet 6x9 orjinalden bir sette deep tweeter var.. amacımız aracı tamamen orjinal kolonlarının yerine yenilerini koymak.. ön lere roadstar yapdık komp 16 lık.. 110tl ye aldık çok ciddi bir beklentim yoktu tweeterları gene jbl aldık 6x9 larıda alpine Spg-69c3 yapdık birde ikinci el anfi aldık jbl .. toplamda komple set bin lirayı geçmedi bile ..
    roadstar complarda umduğumdan çok çok iyi performans verdi.. beklentim çok düşük o konuda.. arkadaş bayıldı çok memnun kaldı..

kısaca herkesin beklentisi ihtiyacı farklı olabiliyor. kulak doyum noktası ayrı olabiliyor.
    Abi offtopic olacak ama şu belirttiğim ünsüz benzeşmelerine dikkat edebilir misin yahu rica etsem?
    Konu levent tarafından (01-01-2017 Saat 00:07 ) değiştirilmiştir.
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Alıntı levent Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    800 TL nin bir kısmı ile kapı içlerinin bir kısmı ile yalıtım yapın bence. Bir de zırıldamaları engelleyin trimlerdeki, geri kalanı da güle güle harcayın.

Superb in ses sistemi hiçte kötü değil gerek tiz gerek bas açısından bence..

Abi offtopic olacak ama şu belirttiğim ünsüz benzeşmelerine dikkat edebilir misin yahu rica etsem?
    tabletten yazıyorum otomatik bazı kelimleri kendi çıkartıyor sözlük tıklıyorum haliyle olucak o kadar diyelim ..

murat_ileri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    superb gibi bir araçta oem hoparlörleri söküp coax takmak kendi ayağına sıkmak olur. ses kalitesini mi arttırmak yoksa gücümü önemli olan bu. 800 tl hiçte yabana atılmayacak bütçe. hatta ben olsam ön direklerde 3 yol ve birde aktif sub ile bu bütçede harikalar yaratırım.
    Alıntı M3yener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    indirilen benzin litre fiyatı değil götümüzdeki don

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sistem 1)

Anfi: DLS 5kanal RA50 anfi Sahbiindende 1000tl,pazarlıkla 900tl

Komponent: C172PRS Stage 4 (uçuk) Pioneerler sahbiindene 700tl: pazarlıkla 600tl,tweeter tamir 150tl toplam 750tl

Sub: JBL 25CM slim 250tl, koltuk altına gizlenecek şekilde kabin 100tl toplam 350tl

kablolar rcasız (anfiden hi-level çeviricisiz) 14awg audison,sub için 12awg toplam 100tl

ön kapılara izolasyon, rütübetden koruma boyalı mdf kasnak ve conta: 300tl

montaj,işçilik,ayar düzgün bir ustada: 300tl

Toplam maaliyet 2700tl, elindeki dünyanın en kral hoparlörlerinden biri yetmedi en detaylı anfilerinden birinide alıp 4 kanal aktif crossover kabiliyeti olan bu anfi ile 4 kanalın 2 kanal midlere 2 kanal tweeterlara sürersin vede DLS anfilerin hi level çeviricisi çok çok iyi özetle sonuç muazzaamm!! peki yarını? prs kompınentler forumlarda en az 1000tl ye gider sıfırı 3300tl, anfi en az 1000tlye gider sıfırı 2900tl, sub 250tlye gider özetle geri dönüşü en ama en kötü 2250 tl oda baya dibe vurdum normalde prsler 1500, anfi 1250,sub 250 : 3000tl.

sistem 2: ekonomi (hedef 800tl)

anfi: ya yok yada 250tlye olacaksa bu bütçeyle 20 senelik sağı solu kaymış 85 defa tamir görmüş temiz diye itelenecek pioneer yada ikinci el Jameson

Komponent: giriş seviyesi alpine diyelim 250tl

izolasyon yok:

kablo çakma cadence , deck çevicisi vs toplam 150tl

işçilik eh bir yerde 150tl

sonuç? berbat bir anfiden kaynaklı parazit,aman aman güç yok, deck çevirici vs ile kaybedilmiş sinyal kalitesi ve bunca berbat besleme zaten aman aman kalite çalmayacak giriş seviyesi komponentlara?

yarını? alpinelar aylarca 250tlye gitmez aynı bu sitedeki bir arkadaş gibi yarın 200tl dersin, anfiyi mezara götür zaten, işçilik kablolarda çabası, kralı 400tl geri alır zararın yarısı olan 400tl ve aldığın randıman berbat.

bence ekonomi odaklı alışveriştense uzun vadeli mantıklı alışveriş çok daha iyi sonuç verecektir, ülkemizde kabul görmüş hifi ürünlerin temiz ikinci ellerini al ve keyfine bak, ben kurduğum son 3 ses sisteminde uzun uzun keyiflerini sürdüm vede zararda etmedim.
    Konu Yarbay tarafından (16-02-2017 Saat 09:47 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sıfırı 310 tl olan alpine comp. 275 tlye sattım.

B-Devi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

arabada orjinalden 10 kolon var bir set comp önlerde arka kapıda tweeter pandizotta iki adet 6x9 orjinalden bir sette deep tweeter var.. amacımız aracı tamamen orjinal kolonlarının yerine yenilerini koymakdı.. ön lere roadstar yapdık komp 16 lık.. 110tl ye aldık çok ciddi bir beklentim yoktu tweeterları gene jbl aldık 6x9 larıda alpine Spg-69c3 yapdık birde ikinci el anfi aldık jbl .. toplamda komple set bin lirayı geçmedi bile ..
    roadstar complarda umduğumdan çok çok iyi performans verdi.. beklentim çok düşükdü o konuda.. arkadaş bayıldı çok memnun kaldı..

Aslına bakarsanız Roadstar'ın tweeterlarını kullansaydınız daha iyi olurdu. Hiç gerek yoktu JBL'e. Çünkü şaşırtıcı derecede mükemmel tizleri var Roadstar'ın.
    M50b30 - Bumblebee...

Uzaklaştırılmış Kullanıcı
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mevcut aracıma arkaya pandizot yaptırdım öyle abartılı şeylerden değil sırıtmıyorda. 1 takım pioneer 6982s serisi oval kolon taktım. Ön kapı gözlerinde sound stream midler var alt seri bişey. torpido üzerindede orjinal tss20 ler var. Ana ünit pioneer 5450sd. Herkes amfi soruyor bana lakin aracımda amfi yok. Canlı dinleseniz çok hoşunuza giderdi eminim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler