User Tag List

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
69 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Doğuş Oto'da yetkili

bilalMW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bilalMW Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mahkemeden bişeey alamazsınız. Neden ?

Aracın yasal garantisi bitmiş. 2 yıl sınırsız garantisi var. 2 yılda 1000000 km yapsanda o sandık almanyadan gelir takılırdı. Ama garantisi bitmiş.

Yasalara göre gerekli asgari güvence 2 yıl garanti verilmiş ve bitmiş mahkemeye bişey iddaa edilemez. kullanılan parçanın üretim hatası ve ya montaj hatası olsada alamazsn garanti zaten bunlar için veriliyor.

İyi niyet garantilerinde üç aşağı beş yukarı konuşuyorum söylediklerimi kimse kesin referans olarak almasın üstüne basa basa diyorum. Büyük parçalarda genellikle sandık motor,şanzıman,turbo,mekatronik gibi km ye bağlı olarak parçanın tamamı fabrika karşılar işçiliğin belli bir kısmı her zaman müşteriye kalır. Bayii ne kazancak ? işçilik bedeli normal ama pazarlıkla biraz daha düşürebilme şansınız var.

Yetkili serviste sandık motor atmayı ağıza leblebi atmak bir sanılmasın. Gerek türkiye teknik departmanı gerek almanya departmanı motor üzerinde inceleme yapar eğer blok,gömlek v.s parçalar üzerinde bir hasar bırakmamışsa yani kabaca tarif ise rektifiye ile kurtarıyorsa sandık motor yapılır.
    yanlış yazmışım pardon ektifiye ile kurtarıyorsa sandık motor "yapılmaz".***
    Ex Automobile Service Advisor - New Truck Service Area Manager

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    mahkemeden bişeey alamazsınız. Neden ?

Aracın yasal garantisi bitmiş. 2 yıl sınırsız garantisi var. 2 yılda 1000000 km yapsanda o sandık almanyadan gelir takılırdı. Ama garantisi bitmiş.

Yasalara göre gerekli asgari güvence 2 yıl garanti verilmiş ve bitmiş mahkemeye bişey iddaa edilemez. kullanılan parçanın üretim hatası ve ya montaj hatası olsada alamazsn garanti zaten bunlar için veriliyor.

İyi niyet garantilerinde üç aşağı beş yukarı konuşuyorum söylediklerimi kimse kesin referans olarak almasın üstüne basa basa diyorum. Büyük parçalarda genellikle sandık motor,şanzıman,turbo,mekatronik gibi km ye bağlı olarak parçanın tamamı fabrika karşılar işçiliğin belli bir kısmı her zaman müşteriye kalır. Bayii ne kazancak ? işçilik bedeli normal ama pazarlıkla biraz daha düşürebilme şansınız var.

Yetkili serviste sandık motor atmayı ağıza leblebi atmak bir sanılmasın. Gerek türkiye teknik departmanı gerek almanya departmanı motor üzerinde inceleme yapar eğer blok,gömlek v.s parçalar üzerinde bir hasar bırakmamışsa yani kabaca tarif ise rektifiye ile kurtarıyorsa sandık motor yapılır.

bir bakıma haklısın , ama aracın km si ile yola çıkıp aracı inceletip, fabrikasyon bir kusur olduğu kanıtlanabilirse herturlu davada haklı çıkılabilir, bazı durumlarda aracın garanti suresinin bitip bitmemesinin onemi olmuyor hukuksal olarak

ki 73bin km de tamamen servis bakımlı bir aracın bu duruma gelmesinin sebebi nedir diye araştırılması gerekli , servis ihmalimi,kullanıcı ihmalimi,üretim hatasımı buna gore hak herturlu aranır

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir bakıma haklısın , ama aracın km si ile yola çıkıp aracı inceletip, fabrikasyon bir kusur olduğu kanıtlanabilirse herturlu davada haklı çıkılabilir, bazı durumlarda aracın garanti suresinin bitip bitmemesinin onemi olmuyor hukuksal olarak

ki 73bin km de tamamen servis bakımlı bir aracın bu duruma gelmesinin sebebi nedir diye araştırılması gerekli , servis ihmalimi,kullanıcı ihmalimi,üretim hatasımı buna gore hak herturlu aranır
    iyi de bro. Bak ne diyorum garanti" parçadan,montajdan" daha doğrusu müşteriden,dış etkenden, ya da doğal yıpranmadan kaynaklanmayan şeyleri kapsar. yasalarda var mı 73 binde motorun pistonu kırılamaz kırılırsa suçtur yasal zorunululuktur ? yok. yasal garantisi içinde olsa zaten yapılır kıvırsalar o zaman hukuksal suç. Ama millet iyi niyet mevzusunu normal garanti ile bir sanıyor. Öyle bişey yok tamamiyle insiyatiftir bu. iyi niyet yasal bir hak bir zorunluluk değildir.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi de bro. Bak ne diyorum garanti" parçadan,montajdan" daha doğrusu müşteriden,dış etkenden, ya da doğal yıpranmadan kaynaklanmayan şeyleri kapsar. yasalarda var mı 73 binde motorun pistonu kırılamaz kırılırsa suçtur yasal zorunululuktur ? yok. yasal garantisi içinde olsa zaten yapılır kıvırsalar o zaman hukuksal suç. Ama millet iyi niyet mevzusunu normal garanti ile bir sanıyor. Öyle bişey yok tamamiyle insiyatiftir bu. iyi niyet yasal bir hak bir zorunluluk değildir.
    İşin içine yetkili servis bakımı girince işler değişir, ki araç daha 73 binde, istediği kadar garantisi bitsin yetkili servis anormal bir durum görmemiş bakımını yaparken, demekki motor içinde teknik bir sorun vardı o da sonunda kırdı, bunu bilirkişi incelese onlarda % 90 aynısını söyleyecekler fabrika hatası.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı RSX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşin içine yetkili servis bakımı girince işler değişir, ki araç daha 73 binde, istediği kadar garantisi bitsin yetkili servis anormal bir durum görmemiş bakımını yaparken, demekki motor içinde teknik bir sorun vardı o da sonunda kırdı, bunu bilirkişi incelese onlarda % 90 aynısını söyleyecekler fabrika hatası.
    bakımlar da ne zamandır üst kapak açılıp pistonlar ne durumda diye açılıp piston malzeme deformasyon ölçümleri yapılıyor ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bakımlar da ne zamandır üst kapak açılıp pistonlar ne durumda diye açılıp piston malzeme deformasyon ölçümleri yapılıyor ?
    Rutin bakımın dışında 73 bindeki arac piston kırıyorsa fabrikasyon hatasından başka ne olabilir ? Sıvıları tam, bakımları tam, yazılım yok, filtre bile yok. Şöyle bir örnek veriyim sadece hafta sonu binmek için aldığın araba 4 sene sonra 20 binde piston kırsın buna da mı garantisi bitti bişey yapamayız mı denilecek ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Rutin bakımın dışında 73 bindeki arac piston kırıyorsa fabrikasyon hatasından başka ne olabilir ? Sıvıları tam, bakımları tam, yazılım yok, filtre bile yok. Şöyle bir örnek veriyim sadece hafta sonu binmek için aldığın araba 4 sene sonra 20 binde piston kırsın buna da mı garantisi bitti bişey yapamayız mı denilecek ?
    Yasal garantisi bittiği için garantiden onarım yapılamaz bu durumda bakımları tam ise yıllık bakımlara gelmiş ise insiyatif ile ii niyetten bişeyler yapılanabilinir.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

73binde vw üretimi olan bir motorun kırılmasının sebebini once açıklamaları lazım tuketiciye , normal değil ,normal olmayan herşeyde hak aranabilir , sorumlu kimse maddi manevi talepte bulunulabilir

garanti vs olarak düşünme yani , bu aracın bu km de bu hale gelmesi normal ise açıklaması yapılır geçilir , burda sorunun kaynağının ne olduğu onemli , atıyorum bu aracın motoru servisin bakımda yaptığı ihmal yüzünden kırıldıysa gene hak aranabilir

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    73binde vw üretimi olan bir motorun kırılmasının sebebini once açıklamaları lazım tuketiciye , normal değil ,normal olmayan herşeyde hak aranabilir , sorumlu kimse maddi manevi talepte bulunulabilir

garanti vs olarak düşünme yani , bu aracın bu km de bu hale gelmesi normal ise açıklaması yapılır geçilir , burda sorunun kaynağının ne olduğu onemli , atıyorum bu aracın motoru servisin bakımda yaptığı ihmal yüzünden kırıldıysa gene hak aranabilir
    servis hatasıysa farazi konuşuyorum onu cıvatayı sıkan teknisyenden tutta müdüre kadar silsileden geçerler. ama diğer türlü yine olayın bahsettiğim gibi sonuçlanacağını tahmin ediyorum.

!KO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bilal 73 binde kullanıcı hatası olmadan piston kırıyorsa dogusun musterıye sebeplerini soylemesı lazım

kullanıcı hatası yok
    servis bakımı var
    arac 73 binde sakin kullanılmıs

sence neyden kırıldı ? sen soyleyemessen bıle dogus gereklı seylerı yapıp bundan bundan kırılmıs demesı lazım

dıyemıyosa uretım hatasını kabul etmesi lazım yada kullanıcı hatasını bulması lazım garantısı bıtmıs dıye sıyrılamaz işten

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilal 73 binde kullanıcı hatası olmadan piston kırıyorsa dogusun musterıye sebeplerini soylemesı lazım

kullanıcı hatası yok
    servis bakımı var
    arac 73 binde sakin kullanılmıs

sence neyden kırıldı ? sen soyleyemessen bıle dogus gereklı seylerı yapıp bundan bundan kırılmıs demesı lazım

dıyemıyosa uretım hatasını kabul etmesi lazım yada kullanıcı hatasını bulması lazım garantısı bıtmıs dıye sıyrılamaz işten
    incelemeleri yaptı parçadan kaynaklı dediler. Yasal garantisi bittiyse şimdi hukuksal olarak bişey alabilir mi araç sahibi ? Sanayi bakanlığı geldi inceledi sen buna sandık motor ya da iyi niyet yapacaksın ya da tazminat vereceksin diyebilir mi ? ben onu merak ediyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buradan konu sahibine sesleniyorum soy adım vallahi şahenk değil.

Servis insiyatif kullanmadı diyelim sadece hukuksal olarak olay nereye varabilir onu merak ettim cidden.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    incelemeleri yaptı parçadan kaynaklı dediler. Yasal garantisi bittiyse şimdi hukuksal olarak bişey alabilir mi araç sahibi ? Sanayi bakanlığı geldi inceledi sen buna sandık motor ya da iyi niyet yapacaksın ya da tazminat vereceksin diyebilir mi ? ben onu merak ediyorum.
    kanka cevap belli sevris garantıyle bi alakası yok diyip sıyrılabılırmı kesınlıkle sıyrılır hukuksal olarakta arac sahibi bişey yapamaz bencede
    bakanlık gelsın sen bunu bunu yapacaksın dese dogus derki benım o yukumlulugum 2 sene ıcındeydı sonrası benı baglamaz der gecer

amaaa

sen soyle kullanıcı hatası olmadan 78 bınde arac parcadan dolayı pıston kırıp servis sana desekı banane ya garantisi bitmiş iyi niyet filan beklermisin ?
    dogusun yapması gereken ozur dılerız diyip sandık motor atmaları bence hukuksal olarak soylemıyourm yapması gereken bu

İlker G.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı !KO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kanka cevap belli sevris garantıyle bi alakası yok diyip sıyrılabılırmı kesınlıkle sıyrılır hukuksal olarakta arac sahibi bişey yapamaz bencede
    bakanlık gelsın sen bunu bunu yapacaksın dese dogus derki benım o yukumlulugum 2 sene ıcındeydı sonrası benı baglamaz der gecer

amaaa

sen soyle kullanıcı hatası olmadan 78 bınde arac parcadan dolayı pıston kırıp servis sana desekı banane ya garantisi bitmiş iyi niyet filan beklermisin ?
    dogusun yapması gereken ozur dılerız diyip sandık motor atmaları bence hukuksal olarak soylemıyourm yapması gereken bu
    almanya izin vermezse çok daha büyük hasar yoksa sandık attırmazlar. Zaten yetkili servis farkı burada öne çıkar. Arkasında durursa müşteri memnuniyeti sağlar bunun geri dönüşüde o şekile olur.

overblack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yorumlara baktığımda servisin teklifi iyi filan deniyor. beyler kendinize gelin ya beğenmediğiniz şahin arabası bile orasını burasını kurcalamazsan 70 binde piston kırmaz.aracın sahibi arkadaşın yerinde olsam sonuna kadar giderim. 90 model 5-6 liralık arabadan bahsetmiyoruz.
    komançero garage

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı overblack Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yorumlara baktığımda servisin teklifi iyi filan deniyor. beyler kendinize gelin ya beğenmediğiniz şahin arabası bile orasını burasını kurcalamazsan 70 binde piston kırmaz.aracın sahibi arkadaşın yerinde olsam sonuna kadar giderim. 90 model 5-6 liralık arabadan bahsetmiyoruz.
    kanunen 780 bınde 30 senelık araba ile 78 bınde 3 senelık araba aynı kefedemidir ikiside garanti dışı sonucta değişik mevzu emsal karar vardır elbet bi hukukcuyla gorusmek lazım

ayıplı mal olarak bilirkişi raporu alıp aracın komple sıfırıyla değiştirilmeside yada yapılan masrafın ve deger kaybının tahsilide düşünülebilir.

İlker G.

bayramoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kurumsal bir şirketin PR uzmanı olarak yanıt vereyim,

Fabrika ürününe iki yıl garanti vermiş benim malım iki sene bozulmaz bozulursa kefilim karşılarım demiş buraya kadar herşey normal.

dört sene sonra bozulduğunda hiçbir hak iddia edemezsiniz fabrika zaten garanti süresini belirtmiş 2 sene 1 gün sonra yada 30 sene bozulmasında yasal olarak hiçbir fark yok. Burada bu noktanın altını çizeyim "hak iddia edemezsiniz veya size hak doğmaz."

şuan size yeni bir sandık motoru atılması karşınızdaki şirketin tamamen kurumsal olarak sorun çözme ve müşteri ilişkilerini yürütme insiyatifine kalmış. size verilen iyi niyet garantisini de vermek zorunda değil kurumsal prestijini korumak amaçlı atılmış bir hamle.

Ha şöyle diyelim sizin aracınız 78 binde piston kırdı tamam kırsın ve fabrika size garantisi bitmiş olmasına rağmen sıfır sandık motor göndersin. Bu kez 4. senesinde 280 binde piston kırmış araca da sıfır sandık göndermesi gerek ve bu kez o 280 bindeki aracın sahibine hak doğar ve emsal karar teşkil eder.

Eğer geçmişe dair emsal karar bulur ve bu noktada hak ararsanız belki bir ihtimal sonuç alabilirsiniz. inşallah istediğiniz sonucu alırsınız gönlümden geçen tamamen bu yönde sonuçlanmasıdır.

Geçmiş olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben israr ediyorum bu isler tanidikla yuruyor, dsg de kronik ariza vardi garantiye falan bakmadan tanidigi olan belkide tanidigi olmayanlarinda sorunlarini hallettiler. 78 binde piston kiran vw motoru iyi bir izlenim yaratmicak ki su siralar vw hem dsg sorunlari, emisyon sorunlari, 1.2 tsi daki segman sorunu falan derken gittikce insanlarda tereddute yol acmaya basladi. Bu yuzden ugrasmasinda fayda var ben 14 bin liralik dsgyi taktirdiysam neden sandik motor takilmasin ?

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben israr ediyorum bu isler tanidikla yuruyor, dsg de kronik ariza vardi garantiye falan bakmadan tanidigi olan belkide tanidigi olmayanlarinda sorunlarini hallettiler. 78 binde piston kiran vw motoru iyi bir izlenim yaratmicak ki su siralar vw hem dsg sorunlari, emisyon sorunlari, 1.2 tsi daki segman sorunu falan derken gittikce insanlarda tereddute yol acmaya basladi. Bu yuzden ugrasmasinda fayda var ben 14 bin liralik dsgyi taktirdiysam neden sandik motor takilmasin ?
    Sizin Aracınızın garantisi bittiği halde, İyi niyet kapsamında takılan dsg nin işçiliğinide mi karşıladı servis. Yani %100 Parça %100 işçilik öylemi diyorsunuz..
    *On3r*

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)