User Tag List

Sayfa 4/4 İlkİlk ... 234
69 sonuçtan 58 ile 69 arası

Konu: Doğuş Oto'da yetkili

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim.

Dün akşam şartları biraz zorladık. Hem Doğuş Oto yetkili bulduk, hem de servis kanadından bağlatılara ulaştık.
    Geldiğimiz nokta aslında istemediğim bir nokta bunu belirteyim.
    Doğuş Otoya açacağımız davanın bizim lehimize sonuçlanma ihtimali ve bu dava sürecinde uğrayacağım maddi zararı göz önünde bulundurduğumda dava sürecine girmenin benim için daha külfetli olacağını düşündüğüm için sandık motor takılması için dava sürecine girmemeyi tercih ettim.
    Davanın yaklaşık 1 yıl sürmesi, aracın 1 yıl servis köşelerinde yatması, 1 yıl arabasız kalacağım için 1 yılllık araba kiralamam gerektiği, aracımın 1 yıl sonra uğrayacağı değer kaybı, dava süreci sonrasında takılacak olan sandık motorun ruhsata işletilmesi vs. vs. Üstelik tüm bu riskler %30 ihtimalle kazanacağım dava için gireceğim riskler.
    Velhasıl kelam, benden talep edilen %30 işcilik oranını %20 ye düşürdük. 4 piston, segman vs malzemelerin değişimi için onayı az önce verdim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım hakkımda hayırlısı olur.

ouzs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    En doğru seçim yapılmış. Çünkü Kazanma ihtimaliniz gerçekten malesef ki düşük olacaktı. Hayırlısı olsun. Neticede takılan parçaları ve yapılan işi de garantili yapmış olacaklar. Aynı arızanın tekrar etmesi inanın sizden daha çok onları etkiliyor. Bu yüzden detaya inerek onaracakları bir problem çözümü olacak. Geçmiş olsun umarım tekrar olmaz.
    *On3r*

Sezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Tunacan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese geçmiş olsun dilekleri için teşekkür ederim.

Dün akşam şartları biraz zorladık. Hem Doğuş Oto yetkili bulduk, hem de servis kanadından bağlatılara ulaştık.
    Geldiğimiz nokta aslında istemediğim bir nokta bunu belirteyim.
    Doğuş Otoya açacağımız davanın bizim lehimize sonuçlanma ihtimali ve bu dava sürecinde uğrayacağım maddi zararı göz önünde bulundurduğumda dava sürecine girmenin benim için daha külfetli olacağını düşündüğüm için sandık motor takılması için dava sürecine girmemeyi tercih ettim.
    Davanın yaklaşık 1 yıl sürmesi, aracın 1 yıl servis köşelerinde yatması, 1 yıl arabasız kalacağım için 1 yılllık araba kiralamam gerektiği, aracımın 1 yıl sonra uğrayacağı değer kaybı, dava süreci sonrasında takılacak olan sandık motorun ruhsata işletilmesi vs. vs. Üstelik tüm bu riskler %30 ihtimalle kazanacağım dava için gireceğim riskler.
    Velhasıl kelam, benden talep edilen %30 işcilik oranını %20 ye düşürdük. 4 piston, segman vs malzemelerin değişimi için onayı az önce verdim.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım hakkımda hayırlısı olur.
    Dikkat, bu işlem doğuş oto'ya aittir. Sakın gidip kendiniz yaptırmaya kalkmayın ve para vermeyin çünkü üstüne yeni motor takıldığı için muayneye girmeniz gerekiyor bide ona ek masraf yaparsınız durduk yere.

İşletme bedeli+Muayene ücreti servise ait.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sezgin,
    Zaten motor değişiminden vazgeçtim. Motor parçaları değişiyor. Değişecek olan parçaların listesini de talep ettim, geldi bu arada...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçmiş olsun, böyle şeylerle uğraşmak iyi sabır istiyor. Ben uğraşamam sabredemezdim açıkçası.

RSX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ouzs Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin Aracınızın garantisi bittiği halde, İyi niyet kapsamında takılan dsg nin işçiliğinide mi karşıladı servis. Yani %100 Parça %100 işçilik öylemi diyorsunuz..
    %100 parca %30 iscilik olarak anlasmistik

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkese selam doğuş otoda çalışan bir arkadaşımız var mı ?

Ruhsat bilgisinden bakım geçmişini sorgulamak istiyorum, yardımcı olabilecek varsa sevinirim .

İletişim P.M
    ...

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Ruhsat bilgisinden bakım geçmişini sorgulamak istiyorum, yardımcı olabilecek varsa sevinirim .

İletişim P.M
    Yardimci olabilecek varsa bende rica edecegim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mert5 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

İletişim P.M
    Herhangi bir doğuş servisini arayın bakım fiyatı sormak için, ben yeni aldım dediğimizde yardımcı oluyorlar ruhsat bilgilerini söylediğinizde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş ancak yaklaşık 2 yıl önce Almanya'da yaşanan bir olayı anlatayım.

BMW 1.16i. 2008 model yanılmıyorsam. 125.000 km de. Resimleri var eski kasa. Amcamın oğlunun arabası. Git gel uzun yolda çok yakıyor diye komşusuna satıyor.

Aradan 1 yıl kadar geçiyor geçmiyor otobanda giderken motor arıza veriyor. Tam detayını bilmiyorum ama motor pert.
    Adam hemen BMW yol yardımı arıyor. BMW aracı alıyor ediyor vs inceliyor. GARANTİ, İYİ NİYET vs bilmem ne demeden, "bunu kendimize yediremeyiz" edasıyla direk yeni motoru takıyor aracı öyle gönderiyor.

Kısacası olay markaya, müşteriye bakışına vs kalıyor. Verdiğiniz değeri verilen değeri düşünün..

Ayrıca, herhangi bir ürün üretim hatasına sahipse garanti süresine bakılmaksızın değişimi ya da eş değer onarımı sağlanmak zorundadır. Kanunda açıkça yazar. Motor gibi sürekli kullanıma tabi araçlarda bunu ispatlamaksa biraz zor.
    Konu ardicli2000 tarafından (02-08-2019 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu üzerinden neredeyse 3 yıl geçmiş ancak yaklaşık 2 yıl önce Almanya'da yaşanan bir olayı anlatayım.

BMW 1.16i. 2008 model yanılmıyorsam. 125.000 km de. Resimleri var eski kasa. Amcamın oğlunun arabası. Git gel uzun yolda çok yakıyor diye komşusuna satıyor.

Aradan 1 yıl kadar geçiyor geçmiyor otobanda giderken motor arıza veriyor. Tam detayını bilmiyorum ama motor pert.
    Adam hemen BMW yol yardımı arıyor. BMW aracı alıyor ediyor vs inceliyor. GARANTİ, İYİ NİYET vs bilmem ne demeden, "bunu kendimize yediremeyiz" edasıyla direk yeni motoru takıyor aracı öyle gönderiyor.

Kısacası olay markaya, müşteriye bakışına vs kalıyor. Verdiğiniz değeri verilen değeri düşünün..

Ayrıca, herhangi bir ürün üretim hatasına sahipse garanti süresine bakılmaksızın değişimi ya da eş değer onarımı sağlanmak zorundadır. Kanunda açıkça yazar. Motor gibi sürekli kullanıma tabi araçlarda bunu ispatlamaksa biraz zor.
    Markadan ziyade ülke ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Şuna benzer bir örneği Türkiye'de x bir marka için söyleyin, bütçem yettiğince satıp onun aracını tercih edeceğim.

Misal ; Ford'da hakkında geri çağırma olan su hortumu için gittim, çağırmayı da gösterdim, öyle bir şey yok dediler. Para verip değiştirdim, iyi ki değiştirmişim.

Başka bir yerde zamanda, garantili olan aracımı götürdüm, şöyle bir sorunum var dedim. Sorun yok dediler. Aynı anda aldığımız, iş yerimdeki arkadaşımın aynı model ve donanımdaki arabasını emsal gösterip onda yok dedim, o bozuktur diyebilecek kadar pişkinleştiler

Yine bu sitede düşük kilometrede motor yiyen bi Range vardı; çok uğraştı adamcağız garanti bitti diye.

Diğer markalar da *****; sosyal medyada, şikayet sitelerinde, forumlarda istisnasız her markada fabrika çıkışı bir sorunla uğraşan birinin isyanını duyuyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Markadan ziyade ülke ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Şuna benzer bir örneği Türkiye'de x bir marka için söyleyin, bütçem yettiğince satıp onun aracını tercih edeceğim.

Misal ; Ford'da hakkında geri çağırma olan su hortumu için gittim, çağırmayı da gösterdim, öyle bir şey yok dediler. Para verip değiştirdim, iyi ki değiştirmişim.

Başka bir yerde zamanda, garantili olan aracımı götürdüm, şöyle bir sorunum var dedim. Sorun yok dediler. Aynı anda aldığımız, iş yerimdeki arkadaşımın aynı model ve donanımdaki arabasını emsal gösterip onda yok dedim, o bozuktur diyebilecek kadar pişkinleştiler

Yine bu sitede düşük kilometrede motor yiyen bi Range vardı; çok uğraştı adamcağız garanti bitti diye.

Diğer markalar da *****; sosyal medyada, şikayet sitelerinde, forumlarda istisnasız her markada fabrika çıkışı bir sorunla uğraşan birinin isyanını duyuyorum.
    Hocam tüm dünya VW'e milyar dolarlar ceza yazarken, araçlarını geri toplatırken, biz çıktık daha nedir ne değildir bilmeden "bize göre sorun yok" dedik. Adam o saatten sonra s....n seni sallamaz. Bir de geri çağırılan araçlar sıfır diye TR de satışa çıktı.

Tüm üreticilerin benzer davranışı TR'de de sergilediğine katılıyorum. Bir önceki mesaja da "ama o BMW demeyin TR de neler yaptıklarını biliyoruz" yazmıştım da sonradan sildim.

Tek arzum, insanımız "OOOOO Vosvos, omo golf çooh iyi araba", "abi bmw farklı gidiyor be", "şekil bi kere abi" "böbrekleri yeter" "yıldız nasıl ama" vs vs gibisinden herkes bütçesinin yettiği aracı övüp yüceltmekten vazgeçsin. Bu bir ürün ve aldığı paranın karşılığını size vermek zorunda. Mercedes elbette fiat tan güzel olacaktır. Biri 1 000 000 TL diğeri 100 000. Bir zahmet yani.

Ürüne ederi kadar değer verin ve asıl değerli olanın müşteri olduğunu satıcılara gösterin. İnş satıcılar bu krizde biraz akıllanırlar.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)