User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: British shorthair yada scottish fold kedi arıyorum :)

Oznsrl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

British shorthair yada scottish fold kedi arıyorum :)

Selam arkadaşlar abiler başlıkta belirttiğim cinslerde kedi arıyorum max 1 yaşında yavru olursa çok iyi olur. Geçen hafta birisiyle anlaşmıştım son gün çocuklar çok ağladı diye vazgeçti içimde kaldı. Evlatlık arıyorum para vericek durumum yok olsada vermem zaten bir canlıyı para verip almak mantıklı gelmiyor açıkcası. Bu cinsler çok sakin çok uysal olduğu için özellikle arıyorum çünkü annem hiç istemiyor habersiz alıcam yaramaz zıpır birşey olsun istemiyorum Kendinde eşinde dostunda bildiği bir yavrucak varsa bilgi verirse çok sevinirim saygılar

G_TT_I - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar sadece yuzune bakarken sakin, arkanigi dondugun anda normal kediden daha piskopatlar, her turlu dolap kapak ici, cikip inemeye ekleri yerdeler, bakimlari cok zor ozellikle tug temizlik.
    Satin almayacaksan yavru edin bir tane yetistirmene gore zaten sakin olacaktir, sokaktan geldigi icin koltuklari kemirecek seklinde bir durum olmuyor, turnaklarini duzenli kestirip, kisirlastirmazsan onlarda ayni birde vetirrnere gittiginde scotish tarifesi olacak, tecrube ile sabit

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı G_TT_I Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bunlar sadece yuzune bakarken sakin, arkanigi dondugun anda normal kediden daha piskopatlar, her turlu dolap kapak ici, cikip inemeye ekleri yerdeler, bakimlari cok zor ozellikle tug temizlik.
    Satin almayacaksan yavru edin bir tane yetistirmene gore zaten sakin olacaktir, sokaktan geldigi icin koltuklari kemirecek seklinde bir durum olmuyor, turnaklarini duzenli kestirip, kisirlastirmazsan onlarda ayni birde vetirrnere gittiginde scotish tarifesi olacak, tecrube ile sabit
    hımm yengemde birde amcamın oğlunda var yengemdeki zaten yürümeye mecali yok gibi bütün gün yatıyor mızmız biraz ama çok sevimli kuzenimdeki biraz hareketli ama kendi haline bırakınca pek birşey yapmıyor yatıyor oyun oynamayı seviyor ama.Bakalım abi şimdilik denk gelirse diye arıyorum bide kadının vazgeçmei alamamam kötü oldu bulamazsam yavru birtane sokak kedisi evlat edinicem onuda araştırıyorum

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    scottish foldumuz var..
    2.kızım resmen.
    AMA
    * Çok ciddi tüğ döküyor
    * kumu maması vs aylık ortalama 200 tl
    *aşısı ve içinde geçen yıl 600 tl harcamışım.
    *yani yıllık harcaman 3000 tl ekstra bir şey çıkmaz ise..
    *benimkinde kualğında akıntı oldu testler ilaçlar vs 850 tl ödedim.
    *bir kere yolculuğa giderken yanımda götürdüm 120 tl uçağa ödedim.
    geçen seneki masrafı 3970 tl tutmuş ..

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scottish Fold Kedi Cinsi, Ozellikleri, Karakteri Ve Bakımı – Ajanimo
    daha detaylı bilgi veren yerler genetik olarak spastik bu kediler zeka geriliği var ve bir tane de sen alıp daha fazla üretilmesine sebep verme bir bu kedi bir de puglara çok acıyorum hayvan nefes alamıyor resmen millet ay ne şirinmiş diye eve alıyor asla üretilmemesi gereken bir ırk...

sokaktan bi tekir edinmen senin için çok daha iyi olacaktır..
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

cabrioleter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yüksek Türk! Senin için yüksekliğin hududu yoktur. İşte parola budur.

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ey Türkoğlu bu ihanetlerin tarihini sakın unutma!
    16.11.2013
    08.06.2014

Gorky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ücretsiz bulmanız zor açıkcası. zamanında çok aramıştım, sonra gidip tekir sahiplendim. scottish yada british gibi akarı kokarı hastalığı da yok ve beleş. ama hiç sakin değil tabiki 4 yaşında ama hala sürekli oynuyor, zıplıyor, kaçıyor, kovalıyor, ısırıyor.
    sarmanlar da genelde sakin ve zeki olurlar. sarman öneririm.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    cevap veren herkese teşekkürler. Bu cinslerden ailemizde 2 tane var ikiside çok sakin hele amcamdaki 20 saat uyuyor desem yeridir kendinize çok sevdirmez mızmız birşey ama çk tatlı. Bir yandan sokaktaki yavrularada bakıyorum bir arkadaşım sokakta beslerken video çekmiş birini çok beğendim bugün gitti o yoktu geldiği zaman alıp haber vericek bana

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benimde 2 oğlum var british short, bence en az tüy döken kedi cinsi bu ve ev için uysalda gerçi uysallık yetiştirme tarzına göre değişiyor. arkadaşımda aynısı var onlarınki saldırıyor. sen hayvana nasıl davranırsan oda öyle yetişir bence.
    ama ücretsiz cins kedi denk gelmesi çok zor, bu cinslerin hastalanma riski ve tedavileri çok maliyetli, böbrek taşı, kısırlaştırması, gözünün problemi, maması ve aşısı 10bini geçmiştir. 3 yılda
    Romeo <3 Giulietta

makif84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 yıldır Schotis fold erkek kedimiz var.Bize tek sıkıntısı çok tüy dökmesi.(Proplan veya Royal Canın hassas tüyler için olan Mama kullanmama rağmen).Harici son derece memnunuz.
    Ne kızımı ne de gelen misafir çocuklarını bunaltmalarına rağmen 1 kez olsun ne tırmaladı nede ısırdı.Kendini bizlere sevdirmekten aşırı zevk alır.
    Bende almadan önce çok araştırdım ama maalesef ücretsiz bulamadığımdan ücret karşılığı aldım.

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ajda pekkandan hallice..
    biraz iyi bakmak lazım,tüy dökme zaten klasik.diş gösterme tıslama ısırma vs hiçbiri yok. gelir önüne yatar sağa sola döndürür kendini ,sevmeni bekler,canı istemezse gider köşesine takılır
    soldan sağa,
    anne - erkek yavru - dişi yavru

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=onurc;8628826]ajda pekkandan hallice..
    biraz iyi bakmak lazım,tüy dökme zaten klasik.diş gösterme tıslama ısırma vs hiçbiri yok. gelir önüne yatar sağa sola döndürür kendini ,sevmeni bekler,canı istemezse gider köşesine takılır
    soldan sağa,
    Maşallah çok güzeller.Siz benden deneyimlisiniz. Birşey sormak isterim.
    Hiç ev yemeği yedirmeyiz kaliteli mama ile besliyorum .furminatör ile tarıyorum baya bi tüy dökülüyor. 10 dk sonra tarasam yine aynı şeklide tüy çıkıyor.Bu normal mi?
    Bu arada kedimiz 1 yaşına giriyor

_opeth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gorky Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ücretsiz bulmanız zor açıkcası. zamanında çok aramıştım, sonra gidip tekir sahiplendim. scottish yada british gibi akarı kokarı hastalığı da yok ve beleş. ama hiç sakin değil tabiki 4 yaşında ama hala sürekli oynuyor, zıplıyor, kaçıyor, kovalıyor, ısırıyor.
    sarmanlar da genelde sakin ve zeki olurlar. sarman öneririm.
    valla eve bir kere sarman aldık evlerden ırak olsun. dışarıdaki sarmanları da gördüğüm kadarıyla baya haşarı oluyor.

valla kedi cinsine bağlı olarak değil huyuna bağlı olarak herşey değişebiliyor. tavsiyem dişi kedi sahiplenmek, kısırlaştırmayı da yaptırdıktan sonra günde 1 koşturma dışında büyük bir sorunu olmuyor.

tüy dökme de kısa tüylü kedi de dahi mevsimine bağlı olarak oluyor. Veterinere git gel de stresine bağlı olarak bile oluşabiliyor. tüy her zaman olacak kafasıyla bakmak gerek. titiz veya benim gibi alerji sahibiyseniz en azından siklonik hareketli işlem yapan süpürge de yanında almak gerekecektir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=makif84;8628850]
    Alıntı onurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ajda pekkandan hallice..
    soldan sağa,
    Maşallah çok güzeller.Siz benden deneyimlisiniz. Birşey sormak isterim.
    Hiç ev yemeği yedirmeyiz kaliteli mama ile besliyorum .furminatör ile tarıyorum baya bi tüy dökülüyor. 10 dk sonra tarasam yine aynı şeklide tüy çıkıyor.Bu normal mi?
    Bu arada kedimiz 1 yaşına giriyor
    abi valla genelde abla ve anne yapıyor o işleri bizde. Ama sürekli tüy
    Polarım birgün koltukta kalmış
    bu beyaz sıpa gelmiş yatmış üstüne , yıkadım, bantla aldım tüyleri ama nası oluyosa 2 ay geçmesine ragmen hala tüy cıkıyor polardan hahah. Ama sürekli tüy döküyor onu bılıyorum. Hergün ev süpürülmesinden anlıyorum zaten

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=onurc;8628886]
    Alıntı makif84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

abi valla genelde abla ve anne yapıyor o işleri bizde. Ama sürekli tüy
    Polarım birgün koltukta kalmış
    bu beyaz sıpa gelmiş yatmış üstüne , yıkadım, bantla aldım tüyleri ama nası oluyosa 2 ay geçmesine ragmen hala tüy cıkıyor polardan hahah. Ama sürekli tüy döküyor onu bılıyorum. Hergün ev süpürülmesinden anlıyorum zaten
    Eyvallah demek ki geneli aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    eğer kısır değilse kediniz acana pasifica mama tavsiye ederim balıklı olanlar tüy dökümü çok aza inio ama kısır kedide taş yapıor
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Scottish lynx point erkek kedimiz mevcut, olumsuz yapılan yorumların tamamına katılıyorum. Tüy meselesine kesinlikle çözüm bulamadık, siyah bir kıyafetim kalmadı ne yazık ki tüyleri temizleyemediğim için attım çoğunu. Bence görüntüsüne aldanmayın, ücretsiz sahiplenmekte çok zor aradığınız cinsler çok kıymetli.

semsialtunbas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bizim de 8 aylık scottish bi oğlumuz var Ankara'da british gelin arıyoruz denk gelir belki yazayım burdan, oğlan baya kızanda durum acil yukarda denildiği gibi bu cins kedileri hele yavru olarak ücretsiz bulamazsın çok zor, belki yetişkin denk gelirse o da
    SM Spacers

http://www.facebook.com/smspacers

instagram: @smspacers

Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    benden size tavsiye,hiç bulasmayın.en güzel köpek komşu köpeğidir misali.Canınız çekince sokaktaki hayvanları sevin yine aynı duygu zaten.İnanın insanın, ilk günkü isteği kalmayabiliyor.hayvanlarada yazık oluyor ki bu bazen cinnet derecesine getirebiliyorlar.hiç bulaşmayın derim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler