User Tag List

16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Konu: Lenovo laptop bataryası y50-70

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Lenovo laptop bataryası y50-70

Arkadaşlar merhaba. Laptop 5 senelik falan olduğu için bataryası pek yok var ise de muadil 1. Kalite deniyor. Servis 5 yıl dolduğu için parça tedariği yok dedi. Yasal 10 yıl değil mi dedim hayır dedi uzatmadım. Bir tanıdık vasıtasıyla bayi orijinal 450 tl ye getirebileceğini söyledi. Servis mal yok derken enteresan geldi.
    Aramızda laptop işi yapan var ise bilgi almak isterim. Nette 350 400 arası muadili fiyatı değişiyor.
    Bu arada bataryayı komple söktüm pilleri ölçtüm voltaj var ama devresinde sıkıntı var sanırım çıkış kablolarında enerji yok. Zaten bir anda pil hasarlı diye uyarı verdi yoksa 2 saate yakın şarj gidiyordu

IMG_20200408_180304 - Hızlı Resim

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    internette orj. yedek parçalar görünüyor... ben de ideapad için aldım geçen hafta, gayet iyi çıktı, N11 den almıştım... bu arada batarya 7.400 MAH, kaç saat gidiyor bunun btaryası? ideapad 2.800 MaH ve de 4 saat civarı gidiyor da...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    internette orj. yedek parçalar görünüyor... ben de ideapad için aldım geçen hafta, gayet iyi çıktı, N11 den almıştım... bu arada batarya 7.400 MAH, kaç saat gidiyor bunun btaryası? ideapad 2.800 MaH ve de 4 saat civarı gidiyor da...
    Abi selam. N11 de kilerde kendileri yazmışlar 1. Kalite muadil diye. Senin aldığın da onlardan mıydı? Benim laptopunda o civarlarda şarjı gidiyordu ilk aldığımda sonra 2-3 saat civarında gidiyordu. Son zamanlarda en fazla 2 saat

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi selam. N11 de kilerde kendileri yazmışlar 1. Kalite muadil diye. Senin aldığın da onlardan mıydı? Benim laptopunda o civarlarda şarjı gidiyordu ilk aldığımda sonra 2-3 saat civarında gidiyordu. Son zamanlarda en fazla 2 saat
    ben orj. aldım, lenovonun bir sitesi vardı oradan kontrol ettim orj. le aynıydı, ya birebir çakmasını yaptılar ya da mal orj. sonuçta ilk aldığım günkü batarya performasında çalışıyor gerisi çok önemli değil, ilk orj bataryası 2 sene anca gitmişti...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    lenovo y5070, y50-70, y50 70 Batarya Orjınal Pili A++ 799,00 TL yerine 499,00 TL
    Lenovo Y5070, Y50-70, Y50 70 Batarya Orjınal Pili A++ - n11.com
    Abi mesela burası kendi sitelerinde fiyatı daha düşük tabi ama orada açıklamada muadili diyor resme bakınca bire bir aynı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bence alınır, önemli olan içindeki piller...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu bataryanin li-po olması uzun ömürlü olmasına sebep veriyor. Netteki olana li- po yazıp li on gelirse ömrü kısa olur tabi. Muadil dendiği için güvenme sorun oluyor

altima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba. Laptop 5 senelik falan olduğu için bataryası pek yok var ise de muadil 1. Kalite deniyor. Servis 5 yıl dolduğu için parça tedariği yok dedi. Yasal 10 yıl değil mi dedim hayır dedi uzatmadım. Bir tanıdık vasıtasıyla bayi orijinal 450 tl ye getirebileceğini söyledi. .....
    mecidiyeköyde salman bilgisayar var.. murat muhallebicisinden aşağı inerken en altta arada kalıyor.. her türlü batarya klavye vs uyguna bulabilirsin.. (eğer yakınsan)

Rıdvan

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı altima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mecidiyeköyde salman bilgisayar var.. murat muhallebicisinden aşağı inerken en altta arada kalıyor.. her türlü batarya klavye vs uyguna bulabilirsin.. (eğer yakınsan)

Rıdvan
    İnternet sitesine bakmıştım ya yoktu ya çok pahalı idi.kadikoyde notebook markette uyguna buldum biraz daha yine muadili

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Devresini kontrol ettin mi? Eger piller saglam devre bozuk ise sen bana getir onu ben yarin ofisteki elektronikciye baktirayim. Cok yetenekli bi abimiz bu zamana kadar ne verdiysek yaptı LCD tv dahil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ome_RS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Devresini kontrol ettin mi? Eger piller saglam devre bozuk ise sen bana getir onu ben yarin ofisteki elektronikciye baktirayim. Cok yetenekli bi abimiz bu zamana kadar ne verdiysek yaptı LCD tv dahil
    Devreye üstün körü baktım muhtemelen sıkıntı devresinde pillerde voltaj yeterli. Bak şimdi seni daha çok sevdim. Müsait zamanda ofisine de gelebilirim.

EREN34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaşlar merhaba. Laptop 5 senelik falan olduğu için bataryası pek yok var ise de muadil 1. Kalite deniyor. Servis 5 yıl dolduğu için parça tedariği yok dedi. Yasal 10 yıl değil mi dedim hayır dedi uzatmadım. Bir tanıdık vasıtasıyla bayi orijinal 450 tl ye getirebileceğini söyledi. Servis mal yok derken enteresan geldi.
    Aramızda laptop işi yapan var ise bilgi almak isterim. Nette 350 400 arası muadili fiyatı değişiyor.
    Bu arada bataryayı komple söktüm pilleri ölçtüm voltaj var ama devresinde sıkıntı var sanırım çıkış kablolarında enerji yok. Zaten bir anda pil hasarlı diye uyarı verdi yoksa 2 saate yakın şarj gidiyordu

IMG_20200408_180304 - Hızlı Resim
    Dayanıklı tüketim malı yedek parça bulundurma zoruınluluğu 7 yıl. Verin servise. Yok desinler tüketici hakem heyeti kanalı ile pil parasına yeni laptopı alın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dayanıklı tüketim malı yedek parça bulundurma zoruınluluğu 7 yıl. Verin servise. Yok desinler tüketici hakem heyeti kanalı ile pil parasına yeni laptopı alın
    Bende öyle bir şey biliyorumda laptop şuan lazım bırakma şansım şuan için yok maalesef evden çalışma durumundan dolayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende öyle bir şey biliyorumda laptop şuan lazım bırakma şansım şuan için yok maalesef evden çalışma durumundan dolayı
    Üzdü.

Konuya dönersek; Ben Ankara'dan HP laptop'ım için almıştım. Son derece memnun kalmıştım. Batarya center mı ne öyle bir şeydi. Web'en kendi sitelerinden alım yapmıştım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı EREN34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu gereği satış sonrası hizmetler yönetmeliğine göre bilgisayar, tablet kullanım ömrü 5 yıl. Klavye, hard disk 3 yıl vs.......

Mevzuat Bilgi Sistemi
    Konu DOHC tarafından (15-04-2020 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.
    Okumadan imzalamam.....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    41 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı DOHC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır.
    6502 sayılı tüketicinin korunması kanunu gereği satış sonrası hizmetler yönetmeliğine göre bilgisayar, tablet kullanım ömrü 5 yıl. Klavye, hard disk 3 yıl vs.......

Mevzuat Bilgi Sistemi
    Teşekkürler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler