Alıntı emresener Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Selamlar. Tekirdağda inşaat yaptırıyor kayınpeder kat karşılığı verdi ama büyükler hep iyi bildiği için bize danışmadılar ve şuan başları dertte.
1. şartname çok önemli ECA veya muadil yazmayacak örnek veriyorum Eca veye Serel olark 2 marka adı yazılması şart. muadil konusunun ucu çok acık. Markalarıda anlaşarak. belirleyebilirsiniz.
Örnek Noter sözleşmesi gönderebilirim 7-8 tane inşaat mükellefimiz mevcut.
2. Kat karşılığı için 8 dairede 2 daire çok az geldi bana Tekirdağın tam neresinde arsa oralar baya kıymetlendi. Bizim Barbarosta yazlık var o yüzden biraz piyasaya hakimim.
3. yardımcı olabilecek başka bir şey olursa yardımcı olmaya çalışırım. Mütaahit tanıdığım yok ama iyi ustalarım var yazlığı geçen sene yaptırdım.
4. Şu an revaçta bir durum maliyetler arttığı için ilerde bir talep olmaması için sözleşmede ödeme alacak verecek konularını net belirlemenizi tavsiye ederim.
Ufaktan hort...

Kayınpederinizin kat karşılığı çalıştığı kişi ya da kurumu özelden yazabilir misiniz size zahmet ?

Bi de oradan bi bakalım olmadı. Tabii şu da var.. başları dertte dediğiniz için oraya yönelmeli mi, o da ayrı bi soru işareti... :/