User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
48 sonuçtan 39 ile 48 arası

Konu: inatçı sürücüler gişeye sıkıştı..

Yigit-Y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    125 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    konu meslek değil şirket arabaların ırzına geçilmesi

ben ilk gördüğümde tabakhanede çalışıyorlar zannettim
    İnsanlar ikiye ayrılır. İşine gelenler işine gelmeyenler olarak.
    Kendi Ahlakın için Kuran'ı oku, vatanın için Nutuk'u oku.
    Hakikatten yana olacaksan, yalnız kalmayı göze alacaksın...
    Dr.ECU

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her sektörün etik olanı , belden aşağı vuranı var.

Ben çok iyi bilinen bir yabancı firmada çalıştım , bir kısmı vardı bu baskıların tazminatsız çıkarmaların. Sözüm ona dünya devi idi. Şu an yerli ama adamakıllı yönetilen bir firmada çalışıyorum yukarıda yazılan etik dışı şeylerin tamamı bizde işten çıkartılma sebebi.

Yukarıdakilerin tamamı bu sektörde var olan şeyler ama her firma ve her çalışan tabii ki aynı değil.

Ben de onkoloji çalışıyorum kanser ilacının maliyetini de iyi biliyorum karını da.

Alınganlık değil farkındalık için yazıyorum. Genelleme yapmak yanlış. Mümessil değil CEO da olsa tamamen kusurlu olarak kaza yapabilir , tehlikeli araç kullanabilir.

Aynı şey doktor için de geçerli. Pazarlık yapan bozuk adamların 10 katı kadar çok değerli kendini işine adamış Dr da var.

Şimdi genelleme yaparsak doktorlar rüşvetçimidir yoksa insan sağlığına hizmet eden kutsal bir meslek mensubumudur.

Ya da polis. Hepsi x parti adamı rüşvetçi bilmemne demek de yanlış , hakkıyla işini yapan adamlara ayıp.

Budur demek istediğim.
    İşte her meslekte iyisi var kötüsü var. Sen kendinden eminsen kalanı çok umursama bence.

Genelleme yapmak elbette doğru değil. Ama genelleme yapılan kütlenin içerisinde çok yüksek oranda benzerlik varsa benzersiz olanlar da arada kaynıyor.

Sen yazdıklarını yapıyorsan zaten kimse sana burada kalkıp bir şey demez.
    Ama sen de çok iyi biliyorsun ki bu ülkede kiralık araç kullanan kitlenin büyük çoğunluğu saçma sapan hareketler yapıyor. (meslek gözetmeksizin)
    İnsanlar empati yapıp oto kontrol sahibi olsa bunları konuşmayız zaten.

Kaza da üzücü olmuş inat denmiş ama alakası yok, arkadan gelen gereksiz hızlı.
    Sağa kıran aynayı ya kontrol etmedi yada görmedi. Benzeri durumu yaşadım ama yavaş olduğum için diğer gişeden geçip gittim.

Sonuç olarak nereye geliyoruz "kurallara uyalım" adam yazmış oraya geçiş hızı "30" diye.

Bu arkadaş 30-40 lı hızlar ile yaklaşsa eminim kaza olmazdı.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    sene 2013 de gece 3 gibi pejo boxer uzun şase kamyonet ile 2. Köprü gişelerden 120-130 gibi bir hızda geçmişti şirkettten bir abim. yarı uykulu vaziyetteydim Gişe genişlesinde çarpmadan geçelim diye dua etmiştim alkollü haldeyken buda böyle bir anımdır.

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dun haberde de izledim ben bir inat gormedim kazada. Haberi sunan da inatla ayni cumleyi 3 kere tekrarladi inat ettiler sikistilar diye.
    Birisi normal giseye yanasirken digeri lap diye onune atliyor ve duramayip beraber giriyorlar. Birinin sucu sadece giseye hizli girmek ki ben eminim forumun %90i ben dahil giseye 30km nin cok uzerinde hizla giriyoruz.
    Dgerine trafik dersi vermek lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    28 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıllar önce ilaç sektöründe idim.. Yaklaşık 7 yıl çalıştım, tabiiki mümessil değildim.. Allah onların şerrinden düşmanımı bile korusun!.. İlaç mümessillerini bana sakın anlatmayın
    Sadece kendi çalıştığım yer için değil, tüm firmalar için konuşuyorum ki; ilaç sektöründeki bu pozisyonda vücudunuzun üst kısmıyla alt kısmı ayrı oynamadığı sürece tutunamazsınız.. E karakter böyle olunca trafikte de sosyal hayatta da aynı kalitesizlik devam eder.

@enesy ,
    sen "ben onlardan değilim" diyorsan kendinle gurur duy. Ama kötü bir haber, kariyerin uzun sürmeyecek. Orada tutunmanın yolu ciğersizlikten geçer..

Konuyla ilgili olarak ise,
    Şeridinde olan kişide suç görmüyorum ben.. Asıl sığırlık aniden şerit değiştirende.. Onu çükünden tavana çivilemek gerek.. Trafikte en sinkaflı küfürler edilen şoförlerden olduğuna kendi adım kadar eminim!..

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yahu kaza yapan benim,isadami yazdilar,eee?
    Ikisinin de ilac mumessili cikmasi tesaduf,kazayla iliskilendiren sensin. Yaran anladim ama bana ne sevgili kardesim?
    Mesela ikiside ogretmen yada garson olsaydi ve altina yazsaydim mesleklerini kucumsuyor mu olucaktim? Nasil mantik bu,nasil bir onyargidir...

Muharrem C.80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    El skiyle gerdeğe girmek ile ne alakası var klralik aracı kullanmanin ?
    Kiralik ev de oturmakta el skiyle gerdeğe girmek o zaman. Ben yıllardır şirket aracı kullanıyorum 1 kere kaza yapmadım 1 kere aracımin bir yerine zarar vermedim o nasıl olacak ?
    Şöyle olacak. Senin kiralık evini ve arabanı kullanmanla herkesinki bir değil. Sen özveri gösteriyor olman senin özverin. Üzerine alınman için sebep yok. Buda kaideyi bozmuyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 sene ilaç firmasında çalıştım, mümessillerin satmak için bölge sorumlularından yedikleri baskıları gördüm şahit oldum.
    Satmak için 100 takla atan mümessilleri gördüm. Bu 100 kutu fazla yazarsan şu promosyon alacaksın diye dr lar ile yapılan pazarlıkları biliyorum.
    1000 kutu ürüne 10.000 Kutu MF çıktığımı biliyorum. 2500 TL ye satılan kanser ilacının yaklaşık 100 TL maliyeti olduğunu biliyor musun mesela ?

Haksız yere işten çıkarılan adamın işe iade davası sonucu istifaya zorlanmak için arkadaşı olan karı-kocayı işten attıklarını biliyorum.

benim gözümde ilaç şirketleri etik'in yanından bile geçemez.

İşine saygı duyuyorum neticede ekmek yiyorsun ama baktığın pencere benim geçmişte bakıp gördüğüm pencere ile aynı değil.

Konuyla ilgili hassasiyet geliştirmişsin ama biraz alıngan davranmışsın sanki. Amacım tartışmak değil sakın kızma bana.
    Çok bilindik bir ilaç firmasında 1 sınav 2 görüşme sonucu işe alınacaktım. İşe almadan önce son soruyu soruyoruz dediler.

"Rüşvet verebilirmisin" cevabım kesin hayır olunca görüşme aynı saniye bitirildi.

İlaç firmalarının etikliğini kimse sorgulamasın, etik değiller. genelliyorum

Berkerr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lütfen trafikte bir daha kimseye ehliyeti kasaptanmı aldın da demeyin bana da dokunuyor

Kiralık veya şirketin kendi aracı hiç fark etmez. Çalışan altındaki araçlar her zaman en hor kullanılan araçlardır. İlla kanıt isteyen varsa buyursun gelsin çayımı içsin bizimle çalışan arkadaşlar kendi arabalarını nasıl kullanıyor şirket araçlarımızı nasıl kullanıyor baksınlar. Çalışana araç sağlayan işverenlerin hangisine sorarsan sorun durum budur.

Bu kazada veya haricinde altındaki şirket aracının uğradığı herhangi bir zararda oluşan değer kaybı, prim artışı vb. zararları düşünen arkadaşları tebrik ediyorum.
    06 Toyota Hilux 2.5 4x4

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilfiil şirket aracı kullandım, ben basmadığım sürece 1 tane hava basanına denk gelmedim, 1 tane cam suyu dolduranı görmedim, her hafta birinin bir yerinde sürtme vurma izi olurdu. En temizi bana tahsis edilen araçtı, kendi aracım gibi yıkardım, sıvılarını kontrol ederdim. Havuzda araç kalmayınca isterlerdi, e sonuçta patronun malı ve iş beklemez. Aracı hiç bir geri gelişinde tanıyamazdım. En sonunda delirdim, bana verilen aracı havuza bıraktım, acil işim olursa havuzdan kullanırım, şehirdışına çıkarsam indiğim yerden kiralarım dedim. Kafam rahat etti ama arabanın son halini görünce patrona acıdım. Bu iş böyle arkadaşlar, 10 kişiden 9u böyle, taş atıp da kolun yorulmazsa bilmezsin kıymetini

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler