User Tag List

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 789
166 sonuçtan 153 ile 166 arası

Konu: Makas Atarken Kaza

grkm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaslar 20 üzeri , 25e ulasmislar da var ama hala bir seyler yeterince oturmamis.

Bu videoda Audi'yi elestirmek demek bizler dogru seyler yapan kisiler olmuyoruz. O Audi'yi süren ben de olsam, Safak ( mody ) 'ta olsa veya bir baskasida olsa hatali. Sonucu böyle olsun yada olmasın arkamızdan edilen kufurleri de insanlari riske atarak hak ediyoruz.

Siz de bunlari goz onunde bulundurup gereksiz yere Audi'yi savunmayin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile ilgili:

Bulasmayin. Arkanizdan makas ata ata gelen yaratik, siz onu engellesenizde, kaza yaptirsanizda, yaptiginin yanlis oldugunu muhtemelen ogrenmeyecek, cunku temel olmadan egitimde olmaz ve ozellikle insan canlisinin ego'su, bu sekilde egitilmesini bir o kadar zor kilar.

Ufak bir ihtimalde olsa kaza yaptirirsaniz ogrenecek diyelim. Bu seferde olacak kazanin boyutunu hesaplamaniza imkan yok, sikistirip kaza yaptirdiginiz arac karsi seride firlayip 5 farkli araca carptiginda, ona o kazayi yaptiran olarak sizde en az onun kadar suclu olacaksiniz, unutmayin.

Boyle bir kaza yaptirip, masum insanlarin yaralanmasina/olmesine sebebiyet verdikten sonra, "o carpti banane ben mi carptim" diyebiliyorsaniz, o da sizin deger yargilarinizin ne kadar bozuk oldugunu, insanliktan nasibinizi ne olcude alip alamadiginizi gosterir bunuda unutmayin.

O yuzden bulasmayin, birakin gecip gitsin, cunku siz kaza yaptirayim derken baska insanlarinda hayatini tehlikeye atiyorsunuz.

Bir yanlis, baska bir yanlisla duzeltilmez.

Genel olarak:

Trafik zaten riskli, ekstra risk yaratarak cevredeki insanlarin hayatlarini tehlikeye atmak suretiyle yapilan her hareket yanlistir.

Bu tarz hareketler arkadas cevrenizde size prim yaptirabilir ama bu sadece arkadas cevrenizin ne kadar kalitesiz ve dusuk seviyeli oldugunu gosterir.

Kendinizi bu tarz cevrelere ait hissettiginiz surece, sizde ayni dusuk seviyede ve kalitesizliktesiniz demektir.

Bilincsiz ve suursuz bir topluluk icerisine hapsolmus olabilirsiniz, ama bunun ne kadar banal oldugunu gormek sizin kendi elinizde.

Turkiye'nin buyuk cogunlugu ozellikle otomobil camiasinin buyuk bir kismi bu seviyedeki insanlardan olusuyor diye, dogrusu bu demek degildir. Bireysel olarak farkindaliginizi arttirin, sürü olarak yapilan yanlislarin hata oldugunu gorun.

Uyanin...

Katılmamak elde degil mükemmel bi yazı olmuş.
    " Kontrolsuz güç gerçek güçtür. "

https://www.instagram.com/alpataktv/

CGTY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rebeloghy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hala aynı şeyi diyorum , bir ömür de böyle söylemeye devam edeceğim. Önceki aracımda kasko vardı allah ne verdiyse her gördüğümün önün kapatıyordum. Bariyere sokana kadar da zorlardım. Yine aynı şekilde sinirleniyorum önüme bu şekilde giren olunca. Ha aracımda kasko yok şimdi o kadar yapamıyorum iş almayalım başımıza diye.
    Sensin

Bu kafayla devam et, hatta bi an önce kasko yaptır da milleti bariyere sok. Sen kimsin ki kendi kafana göre adalet dağıtıyosun? Makas atana mani olucam diye farzet ki önde kendi halinde giden bi aileye çarptırdın diyelim, 3 arabayı birbirine soktun. Plaket mi vericekler, madalya mı takıcaklar? Belki sen adam gibi gitsen makasını atıp geçicekti. Sen çocuk çocuk hareketler yapıp, kaza oranını artırıp, herkesi tehlikeye atarak çok iyi bi *** mu yiyosun? Senin gibilerle bu Audi şöförünün arasında hiç bi fark yok bana göre. Makas atmak da yanlış, senin gibi sıkıştırmak da yanlış. İkiniz de insanları tehlikeye atıyosunuz.
    Alıntı R-Turbo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lanet olası sokak yarışçıları...
    dekagrup.sahibinden.com

instagram.com/cagataycora

Post Thanks / Like
    Mentioned
    143 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    -iyi tartıştınız ha
    -güzel tartıştınız
    -fakat baya tartıştınız
    -ama iyi tartıştınız
    -fakat ne tartıştınız be
    -kabul edelim güzel tartıştınız

ne kazaymış be
    "gafleti, zılleti ve cehaleti tattık. sıra sefalette."

Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    kaza yapsın diye sıkıştırmakta neymiş,hadi bunu diyenler makas atmıyor diyelim.Yiğeni akrabası da mı atmıyor.Ulan yiğenim gaza gelmiş makas atmış, adam sıkıştırmış yiğen öldü,olsun sıkıştıran haklıydı. mı diyeceksiniz böyle bir şey olsa

HaKo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    12 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gunes G. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu ile ilgili:

Bulasmayin. Arkanizdan makas ata ata gelen yaratik, siz onu engellesenizde, kaza yaptirsanizda, yaptiginin yanlis oldugunu muhtemelen ogrenmeyecek, cunku temel olmadan egitimde olmaz ve ozellikle insan canlisinin ego'su, bu sekilde egitilmesini bir o kadar zor kilar.

Ufak bir ihtimalde olsa kaza yaptirirsaniz ogrenecek diyelim. Bu seferde olacak kazanin boyutunu hesaplamaniza imkan yok, sikistirip kaza yaptirdiginiz arac karsi seride firlayip 5 farkli araca carptiginda, ona o kazayi yaptiran olarak sizde en az onun kadar suclu olacaksiniz, unutmayin.

Boyle bir kaza yaptirip, masum insanlarin yaralanmasina/olmesine sebebiyet verdikten sonra, "o carpti banane ben mi carptim" diyebiliyorsaniz, o da sizin deger yargilarinizin ne kadar bozuk oldugunu, insanliktan nasibinizi ne olcude alip alamadiginizi gosterir bunuda unutmayin.

O yuzden bulasmayin, birakin gecip gitsin, cunku siz kaza yaptirayim derken baska insanlarinda hayatini tehlikeye atiyorsunuz.

Bir yanlis, baska bir yanlisla duzeltilmez.

Genel olarak:

Trafik zaten riskli, ekstra risk yaratarak cevredeki insanlarin hayatlarini tehlikeye atmak suretiyle yapilan her hareket yanlistir.

Bu tarz hareketler arkadas cevrenizde size prim yaptirabilir ama bu sadece arkadas cevrenizin ne kadar kalitesiz ve dusuk seviyeli oldugunu gosterir.

Kendinizi bu tarz cevrelere ait hissettiginiz surece, sizde ayni dusuk seviyede ve kalitesizliktesiniz demektir.

Bilincsiz ve suursuz bir topluluk icerisine hapsolmus olabilirsiniz, ama bunun ne kadar banal oldugunu gormek sizin kendi elinizde.

Turkiye'nin buyuk cogunlugu ozellikle otomobil camiasinin buyuk bir kismi bu seviyedeki insanlardan olusuyor diye, dogrusu bu demek degildir. Bireysel olarak farkindaliginizi arttirin, sürü olarak yapilan yanlislarin hata oldugunu gorun.

Uyanin...
    harfiyen katılıyorum.

Remon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi'nin şoförünü savunanlar görüyorum bir empati yapında öyle bakın.Clio'nun sahibi arkadan gelen audiyi farkediyor ama biraz yavaş hareket ediyor ayrıca en sağ şerittede bi clio daha mevcut ve audi sanki en sağ şeritte araç yokmuş gibi hızla gelmeye devam ediyor. Şimdi audinin şoförü sensin önünde yavaşça orta şeride geçen bir araç var keza sağ şerittede öyle.Ne yaparsınız ? Bu adam en başta zaten takip mesafesini ihlal etmiş en sağdaki araca yaklaşıyor arabası güçlüya hani geçebileceğini düşünüyor geçiyor ama masum insanların canını tehlikeye atıyor. dikkat ederseniz emniyet şeridine o araç sığabilir çünkü videonun sonlarında bir araç kendini emniyet şeridine atıyor. bu adam emniyet şeridine atlayacağına clionun önüne kırıyor. empati yapın o cliodaki insanlar yakınınız olsa haklı,haksız ayrımı yapmaz audinin şoförünü buldugunuz yerde linç ederdiniz.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aşağı yukarı her gün Şile otoyolunda Nevzat Demir Tesislerinden itibaren amaçsızca makaslayan özellikle Transporter, Transit gibi araçlar sayesinde bu manzaralara malesef sık sık şahit oluyorum. Bir anlık haz için masum insanların canını tehlikeye atmak hele ki makas atan araca kendince ceza vermek için kazaya zorlamak canilikten başka birşey değil benim nezdimde. Hele ki destan gibi buraya entry girmeye zaten söyleyecek sözüm yok. Bu tarz yazılar beni gerçekten üzdü.
    Videodaki Audi ile ilgili de, madem o naneyi yedin; ehliyetin olmasa da, %100 kusurlu da olsan kazaya karıştın mı dur da sebebiyet verdiğin şeye bir bak be insan!

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi süren hayvan ve saz arkadaşları ; sıkıştırırım yol vermem , kaza yaptırırım derken kastettiğim şudur , makas atacağını görüp de yolunu kapattığım adam öyle değil de sinyal vererek ADAM gibi yol isteyince yol verildiğini görsün , insanlık tatsın diyedir.

Yoksa çoktan bir f150 alıp her gün kazaya karışayım modunda olmam lazımdı. Her makasçıyı öldüreyim , yoldan atayım degil. Yol vermeyeyim geçemesin öyle it gibi. Sinyal versin efendi efendi kaçayım gerekirse durup yol vereyim diyedir.

Ben yol vermedim diye kaza yapması ihtimaline gelirsek , köpek kurallara uysa beni kurala uygun geçmiş olacak. Kaza yaparsa sebebi benim kurala uygun olarak hakkımı korumam mıdır ? hayır it oluşudur. Kural tanımayışıdır. Arasında çok fark var.
    -Fırat

mstfcn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıştırıp kaza yaptırırım diyenler varya kesin öye yapıyordur eminim ben o g.t vardır sizde adam gelir sana çarpar görürsün terstenn sıkıştırmayı
    İnsanda vicdan falan olmaması lazım bunu bu kadar rahat yazması için

rebeloghy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hala anlamadım ben bir çok arkadaşın düşünce yapılarını. Olabilir farklı düşünüyor olabiliriz de merak ediyorum sizce makas atmanın hırsızlıktan ne farkı var yada gasptan ? Bir başkasına zarar verme ihtimalli harekettir. Ki zarar vermesen hakkını gasp etmektir ? Buna itirazı olan farklı düşünen var mı , merak ediyorum.

Hoş zaten trafikte PARDON , KUSURA BAKMAYIN benim hatam vs diyebilen %0.01 bile sürücü kalmamışken neyi tartışıyoruz siz de haklısınız
    -Fırat

Absinthé - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mstfcn28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıkıştırıp kaza yaptırırım diyenler varya kesin öye yapıyordur eminim ben o g.t vardır sizde adam gelir sana çarpar görürsün terstenn sıkıştırmayı
    İnsanda vicdan falan olmaması lazım bunu bu kadar rahat yazması için

Kahkaha attım Ee lafta herkes sedat peker , icraate gelince pamuk şeker.
    Belong to beyond of your horizon.

SerkanKurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herkes ruh haline göre cevap yazıyor heralde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    adam kaza yapmamış abi bildiğin yaptırmış bide en sola geçti.. abi makasın bile bi usülü var yapıyosan önce karşıdakini diğerlerini düşünüceksin senin belki kaybedicek bişeyin yok ama onların olabilir.. karşıdakini tehlikeye atmadan yapılan makasa karşı değilim bilinçli yapın ne yapyıosanız körü körüne değil..

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)