User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
52 sonuçtan 39 ile 52 arası

Konu: Pide çalan çocuklara ölesiye dayak.

MCN21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pide olayında farklı açılardan bakmak mümkün. Belkide adamın başına sürekli bu durum denk geliyor ki ekmek dolabının önüne kamera yerleştirdi ve düzenli olarak takip ediyor ki(ekmeği alıp çıkmak 5-10sn sürer) anında içeriden çıkıp müdahale etmiş. Çalmak tabiki yanlış ama ekmekte en temel ihtiyaçlardan biri. Adamın parası yoksa açlıktan ölemiyeceğine göre iç güdüsel olarak çalmaya yönelicek. Avrupada ki alışveriş dükkanlarının çoğunun geliri hesaplanırken belli oranlarda hırsızlık bütceside hesaplanmakta.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaş ne kadar gaddarca şeyler yazanlar var inanamıyorum ya. Adamların ülkesinde birileri zengin olacak diye içsavaş çıkmış. Bu suçsuz günahsızlar ölsünmü ne istiyonuz siz ?
    Memlekette iş olsa kim neden çalsın kim neden dilencilik yapsın. Sen fakir giyiminle iş aramaya gidiyosun patron diyoki fakir bu zaten ben buna 3 kuruşda desem zorunlu çalışacak. Ulan asgari ücret 1300 tl. Dışarda iş arıyosun herkesin ağzında 600 tl + prim. Gençler siz hiç zorluk nedir tatmamışsınız anlaşılan. İnşallah da tatmazsınız. Dayanamazsınız.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    iyi olmuş diye sevinenler varya, vicdanınıza tüküreyim, adam ekmek çalmış lan, hırsız ekmek mi çalar, maddi değeri nedir ekmeğin. Aç kalmasa ekmek çalınırmı ? Sen nerden bileceksinki belki günde 2 ekmek atıyorsun çöpe. Açlıkla imtihan edilirsen anlarsın ancak.
    40 Alimi 1 Delille yendim, 1 Cahili 40 Delille Yenemedim. (İmam Şafii)

onurc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    25 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ne olursa olsun isterse 10 kere aynı hareketi yapsın.bu kadar dayak yemeyi haketmediklerini düşünüyorum.gerçi olayın boyutunu bilmiyoruz belki farklı bişeyler daha olmuştur ama . çocuk bu.. genç bir insan ya da adam değil. çok kötü..

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Calmasinlar da ne yapsınlar diyenler olmuş. Pazar yerleri dagildiktan sonra gidin bakın bakiyim yerler hep dökülen meyve sebze dolu çoğu da sağlam. Çok aclarsa onları yiyebilirler. Bizim Türk milleti yere dokulenleri topluyor da bunlar niye toplamasın. Ben çok gördüm toplayan yaşlı kadını,çocuğu. E onlar da çalsın o zaman
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    17 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açsan tezgahı indirmezsin.
    1 tane alırsın temizinden kimsede bir şey demez 1 tane pide için

burakgunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olayın aslında bi kaç farklı boyutu var, kısa özeti "kurunun yanında yaş da yanıyor".
    gelelim detayına, her toplulukta olduğu gibi bunların içinde de o.ç çok fazla var, klasik hikayeler işte ışıkta beklerken taciz hırsızlık vs vs. Bu tarz ipnelere ne yapılsa katılıyorum, bazı olaylar görüyorum karşı taraf çekip vursa haklı a.q derim. ama bunlara gücü yetmeyenler, bu videodaki gibi acizlerden alıyor hırsını. olayın devamını düşünelim, bu cocukların baba amca abi dayısı toplaşıp gelse aynı şekilde bu esnafa girişse bu sefer Türk esnaf güçsüz ezik kalıp onlar desteklenecek, sonra yine karşı taraf...
    işin özü, bu videodaki çocuklar bunu haketmemiş, esnafsın iyi kötü kazanıyorsundur 3-5 bişey. 5 pide seni batıracak değil, yukarda denildiği gibi adam "ekmek" çalmış frambuazlı pasta değil. 13 14 yaşında bebe bunlar, kafasına vuruyor bi yerde sopayla, sonra çocuk yere düşüyor. e amk bu çocukta sarsıntı, travma, iç kanama olsa ertesi gün ölüp gitse ne olucak? o pide dolabını sokmazlar mı adama haklı olarak? evet eyvallah hırsızlık kesinlikle cezalandırılmalı, büyük soygun vurgun yapanlar bana kalırsa idam bile edilebilir, bkz zerrab mevzusu. ama a.q 2 tane ekmek çaldı diye de el kadar bebe böyle sopalı joblu dövülmez.
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vazeline de zam yaparlar mı acaba seçimden sonra?Yapacaklarsa şimdiden alalım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ha bu arada, tok açın halinden anlamaz lafı malesef doğru. bizler çok şükür imkan sahipleriyiz, herkesin arabası var forumda konu açıyor fotoğraf yayınlıyor video çekiyor kafelerde barlarda geziyor, yorum yaparken biraz da karşıyı dusunun. (bu yorumlar sadece "ekmek" çalan cocuklar için geçerli, diğer iğrenç azılı tayfa için asla geçerli değildir.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı burakgunay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    o
    işin özü, bu videodaki çocuklar bunu haketmemiş, esnafsın iyi kötü kazanıyorsundur 3-5 bişey. 5 pide seni batıracak değil, yukarda denildiği gibi adam "ekmek" çalmış frambuazlı pasta değil. 13 14 yaşında bebe bunlar, kafasına vuruyor bi yerde sopayla, sonra çocuk yere düşüyor. e amk bu çocukta sarsıntı, travma, iç kanama olsa ertesi gün ölüp gitse ne olucak? o pide dolabını sokmazlar mı adama haklı olarak? evet eyvallah hırsızlık kesinlikle cezalandırılmalı, büyük soygun vurgun yapanlar bana kalırsa idam bile edilebilir, bkz zerrab mevzusu. ama a.q 2 tane ekmek çaldı diye de el kadar bebe böyle sopalı joblu dövülmez.
    Bence bu olayın gerisi vardır yoksa senin dediğin gibikafasına vuracak kadar gözü dönmez sadece ekmek için. Çocuğa acımasa bile o çocuğa travma,beyin kanaması vs olduktan sonra kendi çekeceği için düşünür yine vurmaz. O yüzden bence bu olayın öncesi var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    olayın oncesi de olabilir, ona bişey diyemem. ama yine de çok vuruyolar be vallahi çok üzüldüm

Post Thanks / Like
    Mentioned
    53 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TigeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Calmasinlar da ne yapsınlar diyenler olmuş. Pazar yerleri dagildiktan sonra gidin bakın bakiyim yerler hep dökülen meyve sebze dolu çoğu da sağlam. Çok aclarsa onları yiyebilirler. Bizim Türk milleti yere dokulenleri topluyor da bunlar niye toplamasın. Ben çok gördüm toplayan yaşlı kadını,çocuğu. E onlar da çalsın o zaman

hemşerim ,kardeşim inan senin bakış açını anlayabiliyorum , güya senle buluşcaktıkda diye hatırlıyorum.

birgün gelirsen bizim firmaya seni birkaç örnekle tanıştırırım, inan işin içinde olmadıkça bunlar nerede yaşar nasıl geçinir nelerle karşı karşıya bilmedikçe görüşümüz kısıtlı kalacak,iddia ediyorum işin içine girince bütün bakış açın değişecek.

allah uzak tutsun ,korusun ama insan yaşamadan bence bilemiyor.

yahu bu arkadaşlar diyelim her gün gelen,adamlardan çalan zamanında küfürde eden çocuklar ulan hadi dellendin dövdün , yarı boyutunda yaşında velet böylemi dövülür be pezo, çocuğun kafası kırılmış videoda görüldüğü gibi kendileri sonra korkup ambulans çağırmış, kafası kırılmış bariz görülüyor farkta ediyorlar ona rağmen diğer arkadaşına tekmeler atmaya devam ediyor.

bu dayak,ders değil bence içimizdeki hayvan.

insanı hayvandan ayıran tek kelime bence akıl, akılda allah vermişki kullan iradeli ol yoksa yol bulduğumuz her hangi bir bayana cinsel saldırıda bulunalım değilmi, madem allah sana akıl vermiş irade vermiş kullan, böyle tepkiler verenler bence insandan çok hayvana yakın maymundan türediğimizin tam bir örneği

srkn.ylc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Haberlere çıktı hiç bişey söylemediler sorguya almışlar daha sonra iki tarafı da serbest bırakmışlar bilmiyor. Öncesi olsa anlatırlardı diye düşünüyorum
    Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
    'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı YavuzNaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi olmuş diye sevinenler varya, vicdanınıza tüküreyim, adam ekmek çalmış lan, hırsız ekmek mi çalar, maddi değeri nedir ekmeğin. Aç kalmasa ekmek çalınırmı ? Sen nerden bileceksinki belki günde 2 ekmek atıyorsun çöpe. Açlıkla imtihan edilirsen anlarsın ancak.
    İyi olmuş diye sevinenlerdenim. Üzerime alınarak cevap vermek istiyorum. Herkes sırça saraylarda büyümedi, bi eli yağda bi eli balda büyümedi doğrudur; uşaklarla, kahyalarla büyüyenlere de saygım sonsuz.

Sen nerden bileceksin diye sorduğunuz soruyu vakt-i zamanında evindeki eşyaların birer birer eksildiğini gören, dizine kadar alçılı bacağı ve iki koltuk değneği ile 14 km yolu yağmurlu havada yürümek zorunda kalmış, bu zorlamadan dolayı sol bacağında kalıcı hasar kalmış birine sorduğunuzu söylemek isterim. Açlıkla da maddi imkansızlıklarla da yaşadığım dönemler oldu, bin şükür şu an hepsini gülerek hatırlıyorum.

Gariban edebiyatı, fakir edebiyatı ile "ya size olsaydı n'apardınız?" diyerek sorunları çözemezsiniz, her olguyu kendi konjönktürü içinde incelemeniz gerekir. Bu durumda ekmek çalmak suçsa, ekmek sahibinin izni ve bilgisi olmadan yeri ve aidiyeti değişiyorsa hırsızlıktır. Cezası bellidir. Geri kalanı ise hafifletici sebep olur, başka kararlar varsa emsal gösterilir indirim alınır. Önemli olan ekmek mi çaldı uzay mekiği mi çaldı sorusu değil; neden çaldı olmalıdır. Çalmasına sebep olan kişi o fırıncı, market sahibi değilse (ki değil) olaylardan en az etkilenmesi gereken kişidir. O çocuklar ve benzer şekilde ülkeye giriş yapanların yaptığı hırsızlıklar o bölgenin esnafını bezdirdiyse ve aşırı tepki gösterdiyse eğer; alırsın o işletme sahiplerini de nitelikli darp suçundan içeriye. Cezası 5 yılsa hafifletici sebepler varsa uygular 2 yıl da onu yatırırsın. ABD Tennessee eyaletinde elinde demir bir sopa olan birinin karşısındakini darp etmesinin cezası 1 yıldır ve paraya çevrilmez.

İki taraf da suçlu, hangisinin daha az hangisinin daha çok suçlu olması sonucu değiştirmez.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Yarbay Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hemşerim ,kardeşim inan senin bakış açını anlayabiliyorum , güya senle buluşcaktıkda diye hatırlıyorum.

birgün gelirsen bizim firmaya seni birkaç örnekle tanıştırırım, inan işin içinde olmadıkça bunlar nerede yaşar nasıl geçinir nelerle karşı karşıya bilmedikçe görüşümüz kısıtlı kalacak,iddia ediyorum işin içine girince bütün bakış açın değişecek.

allah uzak tutsun ,korusun ama insan yaşamadan bence bilemiyor.

yahu bu arkadaşlar diyelim her gün gelen,adamlardan çalan zamanında küfürde eden çocuklar ulan hadi dellendin dövdün , yarı boyutunda yaşında velet böylemi dövülür be pezo, çocuğun kafası kırılmış videoda görüldüğü gibi kendileri sonra korkup ambulans çağırmış, kafası kırılmış bariz görülüyor farkta ediyorlar ona rağmen diğer arkadaşına tekmeler atmaya devam ediyor.
    bu dayak,ders değil bence içimizdeki hayvan.

insanı hayvandan ayıran tek kelime bence akıl, akılda allah vermişki kullan iradeli ol yoksa yol bulduğumuz her hangi bir bayana cinsel saldırıda bulunalım değilmi, madem allah sana akıl vermiş irade vermiş kullan, böyle tepkiler verenler bence insandan çok hayvana yakın maymundan türediğimizin tam bir örneği
    Abi belki karıştırmış olabilirsin buluşma mevzusunu. Sadece lastik olayında bir muhabbetimiz olmuştu onda da olmayınca geri dönmemiştim mesajda.
    Haklı olduğun yerler var abi ben de adamın o kadar dövmesine karşıyım, fazla şiddetli olmuş ve karşısındaki daha çocuk onda hemfikiriz. Ha kimse de istemez evini barkını, işini bırakıp başka ülkeye mülteci olmayı Allah yardım etsin ama bana kalırsa bir bakkaldan 7 ekmek çalınmaz aç olduğu için. O adam da onu parayla alıyor. İstese bi iki tane verirdi bence, çook alması gerekiyorsa başka marketten de isterdi öyle toparlardı. Hepsini bir kişiye yıkmak mantıksız kaldı ki bence halinden bezmeyen insan da bi çocuğa o kadar sert dalmaz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)