User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
52 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Pide çalan çocuklara ölesiye dayak.

srkn.ylc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Pide çalan çocuklara ölesiye dayak.

İnsanlığın bittiği yer derler ya işte tam orası ...

https://www.youtube.com/watch?v=gcd59zYHCXw
    Sana dar gelmiyecek makberi kimler kazsın?
    'Gömelim gel seni tarihe' desem, sığmazsın.

kickbuttowski - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne bekliyordunuz ki.? O kadar adamı sokağa salarsan bizim zaten psikolojisi bozuk olan insanımıza denk gelir.
    İyi ki öldürmemişler. Yol vermedi diye adam öldürenler var.

TolgaUs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    36 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hadi açsınız tamam 1 tane alın hadi 1tane daha alın afiyet olsun. E kardeşim bütün tezgahı boşaltırsan sopayıda yersin yani. Ha biraz acımasız dövmüşler tabi orası ayrı ama durduk yerede bu kadar hard girişmezler. Ne çektiklerini kendileri bilir.

Emrecan-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çaldıkları vergiler icinde bizde onları dovelim . Hic bir farkı yok

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çalana ayrı, esnafa ayrı acıyor insan..
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ölesiye dayak falan yok ortada, durum içler acısı garibanın biri ekmek çalıyor belli ki aç ama bakkal gibi kimsede kendi malının çalınmasını istemez, 2-3 kötek atıp bırakaydı iyiydi biraz mokunu çıkartmış ama ölesiye nedir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tamam bir değil iki değil 3 yada 4 yada 6 tane aldı kac kısı doycaktı o onemlı? Açlıktan ölse insan vah vah açlıktan olmus derız tamam yapılan sey dogru degıl hırsızlık ama ac karınlarını doyurmak ıcın calmıslar. Karşıdaki insanın yerıne kendını koyup ne yapaaksan yapıcaksın o sinirle hersey olur ama sopayla jopla dovmek nedır be kardesım aman dıyene el mı kalkar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir musibet bin nasihattan iyidir. En azından gençler birdaha kimsemin malına göz dikmez

weST.27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı srkn.ylc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tamam bir değil iki değil 3 yada 4 yada 6 tane aldı kac kısı doycaktı o onemlı? Açlıktan ölse insan vah vah açlıktan olmus derız tamam yapılan sey dogru degıl hırsızlık ama ac karınlarını doyurmak ıcın calmıslar. Karşıdaki insanın yerıne kendını koyup ne yapaaksan yapıcaksın o sinirle hersey olur ama sopayla jopla dovmek nedır be kardesım aman dıyene el mı kalkar?
    Hırsız bu ne oldugu belli değil bakkalın sopa alması doğal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı weST.27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hırsız bu ne oldugu belli değil bakkalın sopa alması doğal
    Sopa alması normal madem okadar dokunda tokatla gonder. Hırsızlık tabiki alkışlanır sey degıl de calınan sey pide ya pide pide için adam bu kadar dovulmez bence kım olursa olsun ne olursa olsun herkesın dusuncesıne saygım var bence hıc hos degıl.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    171 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Az bile yapmışlar . Hırsızlığın pidesi - pırlantası olmaz bugün gözünü karartıp açlıktan pide çalan adam yarın ihtiyacı için yeri gelir cana , mala kast eder . Ayrıca ben memleketimizde pide çalacak düzeyde bir açlık olacağını düşünmüyorum kameradan görüldüğü kadarıyla pide çalan arkadaşların eli ayağı tutuyor herkes gibi çalışıp da ihtiyaçlarını giderebilirler

TigeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Açlıktan 7 tane pide çalınmaz. Haketmişler. Biz 5kişi 2ekmeği anca yiyoruz. Kaldı ki bence bu olayı günlerdir yapıyorlar ya da daha öncesi var, çünkü çocuklar uzaklaşmadan bakkal direk daldı soru bile sormadı.
    Alıntı Ludacris Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bmw yaris arabasi al hem en cok silindir onda var

Post Thanks / Like
    Mentioned
    7 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ekmek çalmak hiçbir ulusun ahlakında hırsızlık olarak tanımlanamaz ;birincil ihtiyaçtır. Yedi değil on yedi de olsa fark etmez, kim bilir kaç baş nüfus kaç gün yiyecek o ekmekleri.
    Büyükbaş hırsızlar gtümüzden donumuzu da çalsa her seçimde koşa koşa oy vermeye gideriz.Sosyal devletin sosyalliği bu çocuklara işlemiyor her halde.
    O yaştaki çocuklardan yüz kadarının öğretmeniyim ;büyük konuşmayayım ama böyle sopalı bir çakalı bir evladıma vururken görsem ya o beni gebertir ya ben onu.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Lisede felsefe dersini kaçırmayanlar varsa bunu buraya koyalım hatırlatalım. https://tr.wikipedia.org/wiki/Maslow_teorisi bu adamın ihtiyaç piramitine bir arkadaşlar göz atsınlar. Çocukların yaptığı yanlış ama adı üstünde çocuk. Kimse kıçının keyfinden ekmek çalmaya çalışmaz cips değil çikolata değil başka bir şey değil çocukça heves değil "ekmek" bu.

Adamın zaten evinde yiyecek başka birşey olsa ekmeği çalmaz yenilecek hiçbir şey yok ki ekmek çalıyorlar. 6 pide almışmış 2 alırmış v.s v.s bunları yaşamadan bilemeyiz belki evde 10 kişi bekliyor o ekmeği. Hele pırlanta çalan da aynı ekmek çalan da aynı diyenlere diyecek bir şey bulamıyorum. Ayrıca o jopla sopayla çocuk döven ÇOMARların kimseye el kaldırmaya hakkı yok. Hele çocuklara kafa göz patlatana kadar dayak atması jopla zaten nasıl bir çomar olduğu tastiklemiş. Çocuk da olsa suç işlemiş yanlış yapmış onu yargılamak ceza vermek sana kalmadı zaten çağırmışsın polisi ver teslim et ne yapıyorlarsa yapsınlar.

Burada cebine girmeden çıkmadan bu kadar tepki gösteren arkadaşları, hepimizin cebinden para çalan başhırsızlar çetesine tepki vermeye davet ediyorum. Tepki verenlere zaten lafım yok ama burada buna laf edip senin rızkını daha cebine girmeden çalanlara tepki göstermiyorsan iki yüzlüsün hele bir de gidip oy veriyorsan zaten diyecek söz yok.

msk_bmw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu olayın önceside vardır diye tahmin ediyorum, G.antep, K.maraş, Adana taraflarında hırsızlık rutin bir hale geldi. Polisler gelip güvenlik kayıtlarını izleyip bunlar Suriyeli deyip gidiyor. Devlet önlem almazsada halk kendi önlemini alıyor işte. O kadar çok pisliklerini gördüm ki ekmek çalanına bile üzül-e-mez olmuşum.
    ///M Rulez...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eksi manyağı olacağımın farkındayım fakat içimden geçenleri söylemeliyim sanırım.

Çalana değil çaldırana ona bu şartı sağlayanları irdelemek lazım katılıyorum. Pidelerin sahibi fırıncı ya da market sahibi ise son derece haklıdır. Kişinin kendi mal veya can güvenliğini sağlayabilme hakkını sonuna kadar destekliyorum. "Açlıktan ölsünler mi?" diyenler için; hangimize "Abi açım" diyene sırt çevirdik? "Açım 1 TL " diyene para yerine kaç kere yemek almayı teklif ettiniz de yok abi sen para ver dendiğine şahit oldunuz?

ÖZET: Kimse kimsenin malını çalamaz.

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MK8800 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az bile yapmışlar . Hırsızlığın pidesi - pırlantası olmaz bugün gözünü karartıp açlıktan pide çalan adam yarın ihtiyacı için yeri gelir cana , mala kast eder . Ayrıca ben memleketimizde pide çalacak düzeyde bir açlık olacağını düşünmüyorum kameradan görüldüğü kadarıyla pide çalan arkadaşların eli ayağı tutuyor herkes gibi çalışıp da ihtiyaçlarını giderebilirler
    Tipki bu suriyelilerin dilendiği gibi. Ne adamlar goruyorum mecidiyekoyde elini acmis dileniyor. Taşı sıksa suyunu çıkarır. Gidip bi inşaatta yövmiyelik çalışmıyor ama. Kolay yoldan para kazanıyor bizim gibi enayiler sayesinde.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    başıma bişey gelmeyecekse suriyelilere zerre tahammülüm yok. kafaları inanılmaz geri. inanılmaz hem de. allah korur allah verir allah allah diye diye düşünmeyi unutmuşlar, hayvan gibi yaşamaya alışmışlar. geldikleri yere ayak uydurmak yerine bildiğin doğa kanunlarıyla yaşamaya çalışan insanlar. ben açık net eğitilemez ve topluma kazandırılamaz olduklarını düşünüyorum. anca bebeklikten alıp yetiştireceksin, o zaman bi ihtimal. ki bence genetik olarak doğu insanında bi bozukluk var da neyse taşlanırım şimdi.

istifa ettiğim işimde benim yerime suriyeli bi arkadaş aldılar. çok donanımlı, oranın zenginlerinden sayılabilecek, 4 tane dil bilen, iyi eğitimli bi çocuk. suriyedeyken üniversitede ders veriyomuş. işleri devretmek için 1 ay falan beraber çalıştık. çok muhabbet ettik. eşi ve 3 çocuğuyla gelmiş. maddi olarak tam sıfır gelmiş buraya, her şeyini kaybetmiş savaşta. benim aldığım maaşın 5 te 1 ine anlaştı bizim yamyam patronlar bunla, asgarinin 1 tık üstü falan bi para yani. ev tutmuş kira ödeyecek, fatura ödeyecek, ailesinin karnını doyuracak. şimdi bu herif benim arkadaşım olsa bana durumunu anlatsa ben sırf gelsin para kazansın diye kendi işimi bırakırım, patrona da izah ederim yerime alın bunu işe, ben işi öğretirim bak 4 dil biliyo işinize gelir falan. çalışan olduğum halde. çok zor şeyler yaşamış, tarifi imkansız şeyler.

şimdi bunları neden yazdım, benim tanıdığım çocuk muhtemelen çok azınlık olan kesimden bi suriyeli. çok açık görüşlü ve aydın. oturup her konudan konuşabilirsin, hem kültürlü hem de çoğu konuda fikirleri mantıklı. bunun eşi 4. çocuğa hamileymiş, ben bunu duyunca resmen üzüldüm. e olm napıcaksın diyorum, hani gelirin giderin belli, istanbuldasın, zaten 3 tane çocuğun var. bunların karnını doyurmak en temel ihtiyaç. daha okula gidecekler, büyüyolar bi giydiği kıyafeti 1 sene sonra giyemez bilmem ne.

herif bana "çocuğu veren allah rızkını da verir" dedi.

en vizyon sahibi suriyelinin zihniyeti buysa bu videodaki çocuklar 18 yaşına geldiklerinde ihtiyaçlarını gidermek için insanlara tecavüz edecekler beyler. o zaman da alt tarafı sevişmek istemiş mi diyeceksiniz?

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben bu ülkenin sonunu hic iyi gormuyorum. 5-6 sene sonra bu suriyeliler bizi iyice pisleticek. Allah bizi bu duruma dusurenlerin belasini versin. Para icin multeci adi altinda insanlari ulkeye sokanlarin cezasini versin. Turizim sıfır. Üretmek sıfır. Hep tüket. Hep dışa bağımlı ol.

Bu çocuklar pide çalmış. Yarın ayakkabi çalıcak. Öbür gün teybe çıkacak. Çünkü kaybedicek birşeyi yok. Kimliği yok. At koşturur gibi takılıyorlar memlekette. Kendi ülkemizde misafir konumuna düşeceğiz çok yakında. Acından ölen çocuk yalvarır gider bakkala. Bakkal vermezse el açar dilenir, yine ekmek parasi bulamazsa son çare çalmaya kalkar. Bunlar hainlik yapmaya erken yaşta başlamışlar. Yarın büyüyüp çeteleşicekler mahallelerde. Kendi cocuklarimiza diklenicekler. Kimse kusura bakmasın hiç insancıl değilimdir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)